Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mayfly

Mayfly

Warszawa

Mayfly jest dystrybutorem filmowym, istniejącym na rynku od 2002 roku. Zajmujemy się dystrybucją kinową oraz wydawaniem filmów na nośnikach DVD i Blu-ray. Zaczynaliśmy od ekskluzywnych wydań klasyki filmowej największych twórców światowego kina takich jak: Federico Fellini, Akira Kurosawa, Roman Polański czy Luis Bunuel. Na polu kinowym staramy się nie ograniczać stylistycznie. Wprowadzamy do kin produkcje z całego świata, od kryminałów z Hong Kongu po nowozelandzki wampiryczny art-house.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2362 PLN z 17500 PLN

48 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

13%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.08.2015.

Co robimy w ukryciu - wydanie rozszerzone DVD i Blu-ray

O projekcie

 

 

Celem naszego projektu jest zgromadzenie pieniędzy na produkcję rozszerzonego wydania filmu  „Co robimy w ukryciu” na nośnikach DVD i Blu-ray. Film wprowadzony do kin 27 lutego 2015 przez ponad 11 tygodni nie schodził z kinowych repertuarów. Polska publiczność pokochała nowozelandzkie wampiry. Niektórzy mówią, że film ma już status kultowego, inni, że w życiu tak głośno nie śmiali się na żadnym filmie. Jedno jest pewne. Chcemy wydać  "Co robimy w ukryciu" na DVD i Blu-ray i zamierzamy zrobić to naprawdę dobrze.

Do wydania dołączymy maksymalną liczbę dodatków w postaci ponad 2 godzin materiałów dodatkowych:
- wywiady z twórcami 
- behind the scenes 
- sceny usunięte
- making of 
- sceny w wersji rozszerzonej 
- wywiady z postaciami  
- filmiki o szczegółach życia bohaterów 
- „Co robimy w ukryciu: Pogaduchy z wampirami” (2005) - krótkometrażowy film w reżyserii Taiki Waititiego i Jemaine’a Clementa, który stał się podstawą wersji kinowej

Słowem, na płytach DVD i Blu-ray znajdą się wszystkie dostępne, ale niepublikowane wcześniej materiały dodatkowe, powstałe podczas produkcji „Co robimy w ukryciu”.

DVD zostanie wydane w digipacku, zaś Blu-ray w klasycznym, dobrej jakości niebieskim opakowaniu.

Jeśli uda nam się zebrać więcej niż 100% ustalonej kwoty, wydanie uzupełnimy o dodatkowe gadżety. Więcej na ten temat w sekcji BUDŻET.

 

Nowy film twórców „Boya” i „Flight of the Conchords” jest wybuchową mieszanką horroru i czarnej komedii zrealizowaną w modnej konwencji mockumentu. Viago (379 l.), Deacon (183 l.), Vladislav (862 l.) i Petyr (8000 l.) mieszkają razem na przedmieściach współczesnego Wellington w Nowej Zelandii. Ich życie rozpoczyna się dopiero po zmroku, kiedy to opuszczają trumny i legowiska, by stawić czoła codzienności, która również dla wampirów bywa niełatwa. Nieśmiertelność i pragnienie świeżej ludzkiej krwi już dawno przestały być ich głównym zmartwieniem, bo współczesność stawia przed nimi nowe wyzwania. Grupa filmowców towarzyszy im podczas codziennych obowiązków, drobnych kłótni czy nocnych wyjść na miasto, które z błyskotliwym humorem uświadamiają nam, że choć ich serca przestały bić wieki temu, wciąż żywią gorące i bardzo ludzkie uczucia.

 

Mayfly jest dystrybutorem filmowym, istniejącym na rynku od 2002 roku. Zajmujemy się dystrybucją kinową oraz wydawaniem filmów na nośnikach DVD i Blu-ray. Zaczynaliśmy od ekskluzywnych wydań klasyki filmowej największych twórców światowego kina takich jak: Federico Fellini, Akira Kurosawa, Roman Polański czy Luis Bunuel. Na polu kinowym staramy się nie ograniczać stylistycznie. Wprowadzamy na duże ekrany produkcje z całego świata, począwszy od kryminałów z Hong Kongu, przez peruwiańskie LGBT, na nowozelandzkim wampirycznym art-house’ie kończąc. 

Odkąd po raz pierwszy zobaczyliśmy „Co robimy w ukryciu”, stało się dla nas jasne, że musimy wprowadzić go do polskich kin. Śmialiśmy się na pokazie tak mocno, że w pewnym momencie rozbolały nas brzuchy, a głowy ledwo trzymały się ciała. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Pokochaliśmy uroczych bohaterów, ich rozkoszne wampirze perypetie i niemal każdy tekst, rzucany przez aktorów. W biurze Mayfly „Co robimy w ukryciu” otoczone jest niemal religijnym kultem. Chuchamy na film i dmuchamy, jak na własne dziecko. Z radością obserwujemy też, że cytaty z filmu zagościły na dobre w codziennej mowie naszych rodzin, znajomych, a przede wszystkim wielu widzów z różnych zakątków Polski. To bardzo cieszy i jednocześnie daje poczucie, że w dystrybucji najważniejsza jest prawdziwa miłość do kina. Nie mamy wątpliwości, że trafiliśmy do Mayfly właśnie po to, aby móc zająć się dytrybucją „Co robimy w ukryciu”. Brzmi wzniośle, ale to sama prawda.

 

Wierzymy, że pod pojęciem „finansowania społecznościowego” kryje się ogromny, niewykorzystany jeszcze, potencjał dla kina i dystrybucji w Polsce. Chcielibyśmy stworzyć płaszczyznę porozumienia pomiędzy widzem a dystrybutorem / wydawcą filmów. Tym samym oddajemy głos polskim widzom. Sami możecie zdecydować, czy i w jakiej formie film może pojawić się na rynku. Dzięki nici porozumienia z jednej strony będziemy mieć pewność, że tytuł spotka się z zainteresowaniem, a z drugiej wyjdziemy naprzeciw potrzebom samych widzów. Teraz prosimy Was o wsparcie wydania rozszerzonego DVD/Blu-ray. W przyszłości może sami przyczynicie się do wprowadzenia interesującego Was tytułu do kin. Idealistycznie wierzymy, że dystrybucja kinowa powinna działać w porozumieniu z widownią, nie zaś w oderwaniu od potrzeb samych odbiorców.

Wiemy, że na rynku dominują ubogie wydania podstawowe, okrojone z jakichkolwiek dodatków, wydawane w najprostszy, mało estetyczny i niesatysfakcjonujący dla kinomanów sposób. Chcemy zerwać z tą tradycją i wprowadzić na rynek produkt pełnokrwisty. W tym celu potrzebujemy Waszej pomocy! Wesprzyjcie nasz projekt i pokażcie, że Wam zależy!

 

Z projektu pokryjemy koszty zakupu licencji na materiały dodatkowe i produkcji nośników DVD i Blu-ray.

Z wkładu własnego pokrywamy koszty licencji filmu, tłumaczeń, materiałów graficznych, opracowania wizualnego oraz masteringu kopii DVD i Blu-ray.

Jeśli uda nam się przekroczyć próg 120% czyli 21000 zł, do wydania zostaną dołączone ekskluzywne fotografie z wampirycznego albumu rodzinnego bohaterów filmu, drukowane na wysokiej jakości papierze fotograficznym Kodak Royal.

 

Przygotowaliśmy dla Was masę atrakcyjnych nagród w podziękowaniu za wsparcie. Wspierając nas na tym etapie macie możliwość otrzymania płyt DVD i Blu-ray "Co robimy w ukryciu" w znacznie niższej cenie. Późniejsza cena rynkowa płyt to odpowiednio 45 zł i 75 zł. 
Ponadto specjalnie dla Was przygotowaliśmy plakaty i wlepki, które nie będą dostępne nigdzie indziej w sprzedaży.
Po ufundowaniu projektu nasze małe skrzaty zapakują paczki i prześlą je prosto do Was. Oczywiście koszty przesyłki są po naszej stronie.

Zerknijcie jakie dokładnie nagrody przygotowaliśmy dla was.

 

Jeśli projekt zostanie ufundowany, natychmiast ruszymy z produkcją nośników DVD i Blu-ray. Film najprawdopodobniej trafi do was w połowie września.

Jeśli projekt nie zbierze założonej kwoty, wpłacone pieniądze wrócą na wasze konta.

 

 

         

Dystrybucja - dystrybucja (at) mayfly.pl
Promocja - promocja (at) mayfly.pl 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

„Co robimy w ukryciu” na PolakPotrafi.pl

irka.com.pl | 2015-07-22

W serwisie crowdfundingowym PolakPotrafi.pl wystartowała właśnie akcja, której celem jest zebranie funduszy na produkcję rozszerzonego wydania filmu „Co robimy w ukryciu” na nośnikach DVD i Blu-ray.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.08.2015 18:06