Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr

Piotr

Warszawa

Założyciel Cloudless, twórca drona stratosferycznego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5474 PLN z 40000 PLN

42 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

13%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 31.05.2019.

Cloudless: polski dron stratosferyczny

RSS

Dziękujemy! Dodano 01.06.2019, godz. 10:28


Chcielibyśmy z całego serca podziękować Wspierającym za przekazane fundusze. Niestety nie udało się uzyskać kwoty, którą wstępnie założyliśmy. Jednak nie poddajemy się i znajdujemy inne formy finansowania. Nie spowalniamy, każdy dzień przynosi nową wiedzę, doświadczenia i nowe zamówienia :) Pozostajemy w kontakcie z producentami podzespołów od USA, przez Wielką Brytanię, Polskę, Austrię, Holandię, aż po Indie i Chiny. Staramy się jak najwięcej zdobyć na rodzimym rynku (profesjonalne włókna węglowe, narzędzia, akumulatory, elektronika) jednak poziom zaawansowania statku powietrznego powoduje, że nie wszystko u nas możemy nabyć. Jesteśmy w trakcie budowy nowego skrzydła, jeżeli utrzymamy tempo prac to przed końcem czerwca nastąpi oblot techniczny.

Jesteśmy szczerze wdzięczni za fakt, że uwierzyliście w nasz projekt. To nas dodatkowo motywuje do działania. W najbliższych dniach postaramy się poprzeć nasze słowa zdjęciami :) bądźcie z nami i obserwujcie nasz profil Facebook!

Pozdrawiamy,
Piotr i Krzysztof

Zmiana formy zbiórki - projekt trwa! Dodano 21.05.2019, godz. 14:28

Drodzy!

Staramy się trafić w szersze grono odbiorców, ale chyba projekt nie jest tak medialny jakby mogło się wydawać ;) Z uwagi na wolniejsze tempo zbiórki, podjęliśmy decyzję o zmianie modelu z "wszystko albo nic" na "bierzesz ile zbierzesz". Podyktowane jest to faktem, że "etap 2" zrealizujemy niezależnie od wysokości otrzymanego wsparcia. Stajemy na głowach, żeby się udało.

W tym miejscu pragniemy zauważyć, że dla Wspierających nic się nie zmienia. Każdy otrzyma nagrodę taką jaką wybrał, jak również przysługuje Wam prawo odstąpienia od wsparcia (najlepiej w ciągu max 5 dni) i w tym celu należy skontaktować się z PolakPotrafi na administrator@polakpotrafi.pl

Pozdrawiamy!
Ekipa Cloudless

Dodano: 31.05.2019, 22:36
Piotr
Piotr
Przepraszamy, ale dopiero odczytaliśmy komentarz. Dowiedzieliśmy się od Administracji, że jest taka możliwość. Obiecujemy zrealizować projekt w zakładanym terminie, a każdy Wspierający otrzyma nagrodę.
Dodano: 21.05.2019, 18:28
  bezzalogowe.pl
bezzalogowe.pl
To tak można?

Działamy! Dodano 08.05.2019, godz. 23:43

Mamy już prawie 5000 zł! Dziękujemy wspierającym i udostępniającym!

Poza tym czas na aktualności:

Krzysztof opracował wersję beta programu optymalizacyjnego do obliczeń energetycznych, kawał świetnej, profesjonalnej roboty.

Kończymy dobierać materiały konstrukcyjne i wykonujemy część badań próżniowych i chłodniczych. Mamy ustalony układ konstrukcyjny i wymiary, opracowujemy pozyskiwanie i magazynowanie energii (baterie to nie jedyny sposób magazynowania energii ;) ). Niedługo rozpoczniemy pracę nad bardziej rozbudowanym rejestratorem danych lotu niż dotychczas użyty. Zastosujemy dużą ilość zestawów czujników temperaturowo-ciśnieniowych w celu stworzenia pewnego rodzaju dynamicznej mapy zmian ciepła w statku powietrznym. Poza tym wybór kamer został ustalony, postaramy się dobrać obiektywy tak, aby zminimalizować dystorsję obrazu.

Robimy obecnie wszystko co nie wymaga znaczących nakładów finansowych. Chcemy w 100% wykorzystać czas do końca zbiórki. W momencie zakończenia kampanii dokonamy niezbędnych inwestycji i nabierzemy tempa w budowie.

Jako ciekawostkę wrzucamy porównanie wielkości naszego balonu stratosferycznego na wysokości startu i przed wyczepieniem. Kto zgadnie jaka była przybliżona objętość balonu na wysokości 27 km? :)

PS

Chcielibyśmy tylko dodać, że zbieramy fundusze w formie "wszystko albo nic", to znaczy, że jak nie uzbieramy wymaganej kwoty to wszystkie zebrane środki do Was wrócą (lub możecie zdecydować o ich przekazaniu na inny projekt). Wtedy będziemy musieli działać w inny sposób, ale jaki to jeszcze nie wiemy ;) Tak więc jakbyście mieli pomysły komu udostępnić informacje o Cloudless to dzielcie się w komentarzach! Tak samo zadawajcie tutaj pytania dotyczące projektu. Szczegółów technicznych niestety nie możemy udzielić ale różnymi ciekawostkami się podzielimy :)

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 31.05.2019 22:10