Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Arkadiusz Olszewski

Arkadiusz Olszewski

Pabianice

Urodziłem się w lipcu 1987 roku w pabianicach. Jestem rysownikiem, grafikiem oraz producentem gier i filmów animowanych, takich jak "Ludobójstwo", "Obrońcy Głogowa" czy "Semper Fidelis: ta krew to za nasz Lwów". W ostatnich latach udało się - za sprawą zbiórek publicznych - wyprodukować trzy filmy pełnometrażowe oraz dwa krótkie metraże.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14586 PLN z 50000 PLN

158 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

29%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 04.07.2021.

Chocim 1673 - Film animowany

O projekcie


O FILMIE:

Bitwa chocimska 1673 r. to jedno z największych zwycięstw w historii Rzeczpospolitej, oraz jedna z najstraszliwszych klęsk w historii Turcji. 11 Listopada 1673 roku doszło do rozstrzygającego starcia pomiędzy armią Rzeczpospolitej pod dowództwem hetmana wielkiego Jana Sobieskiego, a armią Osmańską dowodzoną przez Husajna Paszę. Wiktoria Chocimska rozsławiła imię hetmana Sobieskiego, pozwalając mu rok później zasiąść na tronie Polski, a straty zadane armii tureckiej były wprost druzgocące, znacznie przewyższały te zadane dziesięć lat później pod osławionym Wiedniem. Bitwę tą - chcemy Państwu zaprezentować w formie filmu animowanego.


Udało się już zebrać 5 000 zł!

stworzymy trwający ok 7-10 minut film  pt "Chocim 1673" ukazujący przebieg bitwy. Nie będzie tu skomplikowanej fabuły, jedynie ukazanie starcia w maksymalnie spektakularny i epicki sposób. Można liczyc na widowiskową i realistyczną szarżę husarii, a także starcia piechoty i artylerii. Mimo krótkiego czasu trwania - najbardziej liczy się rozmach, oraz wierność realiom historycznym. Obiecuję stworzyć najbardziej efektowną scenę bitwy jaką kiedykolwiek zaanimowałem. Film - w tej minimalistycznej formie - pozbawiony będzie dialogów - postacie porozumiewać się będą przy pomocy mruknięć, gestów, czy bojowych wrzasków.

Jeśli uda się zebrać kwotę 15 000 zł 

film trwać będzie ok 15-20 minut, i choć nadal dotyczyć będzie jedynie bitwy - całość zostanie mocno rozbudowana, okraszona prostą fabułą oraz dialogami aktorskimi. Można liczyć na więcej epickich scen i bardziej kompleksowe ukazanie przebiegu starcia.

Jeśli uda się zebrać kwotę 50 000 zł

wyprodukuję swój wymarzony od lat - pełnometrażowy film animowany pt. "Jasyr". Głównym bohaterem filmu będzie pan Jerzy Ruszczyc, znany w całej Rzeczpospolitej Zagończyk i Awanturnik, który w przeddzień wojny z Imperium Osmańskim rusza na Krym z zadaniem wykupu pewnej Szlachcianki z tatarskiej niewoli. Szybko jednak okazuje się że proste zadanie ma drugie i trzecie dno, a sprawa przyjmuje obrót wręcz kryminalny. Nie będzie to już klasyczny film wojenny,a raczej awanturniczy film przygodowy z elementami kryminału oraz tzw. "heist movie" - w którym Bitwa Chocimska będzie jednym z końcowych epizodów. Film w tej formie trwać będzie ok. 90-110 minut. 

Kwoty wyższe 
byłyby pomocne przy dalszym uprofesjonalnianiu filmu. Przy typowym wysokobudżetowym filmie animowanym w całą produkcję zaangażowane są setki Osób, do tej pory zawsze pracowaliśmy skromną ekipą, jako garstka zapaleńców, a samą animacją czy montażem zajmowałem się w pojedynkę. Na wyższą jakość produkcji pozytywnie wpłynęłoby też zatrudnienie profesjonalnych aktorów głosowych, dźwiękowców, oraz tłumaczy na języki obce.  Im większy budżet uda się zebrać - na tym więcej będzie można sobie w tej materii pozwolić. Dlatego bardzo proszę o Państwa Pomoc.

 Jeśli kogoś interesuje techniczny aspekt tego jak tworzy się tego typu animację - spore części procesu produkcji będzie można obejrzeć w formie transmisji na żywo na serwisie Youtube. Osoby wspierające film otrzymają linki do zapisów transmisji.O MNIE:

Nazywam się Arkadiusz Olszewski, i jestem urodzonym w 1987 r. rysownikiem, animatorem, reżyserem oraz producentem filmów animowanych o historii Polski. Od roku 2014 udało się - dzięki crowdfundingowi - wyprodukować pięć filmów animowanych, takich jak:

Bitwa pod Połonką (2015)

Ludobójstwo  (2016)

Obrońcy Głogowa (2017)

 

Dwa Nagie Miecze (2017)

Semper Fidelis: Ta krew to za nasz Lwów (2020)


Kontakt:

ArkadiuszOlszewski-filmy@wp.pl

Nie zapomnij też odwiedzić mnie na Facebook-u :

www.facebook.com/arkadiusz.olszewski.art

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 04.07.2021 18:06