Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adam Chodyniecki

Adam Chodyniecki

Świdnica

Jestem Adam, mam 12 lat. Moją pasją jest speedcubing, czyli układanie kostek logicznych na czas i jazda wyczynowa na hulajnodze. Bardzo lubię zawody w układaniu kostek, poznaję nowych przyjaciół i nowe miejsca. Mój brat ma na imię Marcin, mama Ania , a tata Jarek. Moim marzeniem jest reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata w Speedcubingu w Australii. Moi rodzice pomagają mi w tym wyjeździe.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5455 PLN z 24000 PLN

63 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

22%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 29.06.2019.

Adaś z autyzmem na Mistrzostwach Świata w Australii

O projekcie

 

 

O projekcie

 

Witaj, mam na imię Anna. Jestem mamą Adasia i wspieram go na co dzień w pokonywaniu trudności związanych z autyzmem, w nauce, rozwoju, w pasji. Adam jako najmłodszy zawodnik z Polski w historii Mistrzostw Świata w Speedcubingu (układaniu kostki rubika i innych kostek logicznych na czas) zakwalifikował się do tegorocznych Mistrzostwa Świata w Australii WCA World Championship 2019. Mistrzostwa odbywają się w Melbourne w dniach 11-14 lipca 2019, jednak musimy wyleciec nieco wcześniej, 7  lipca, powrót planujemy zaraz po zakończeniu zawodów, 15  lipca. Koszty wyjazdu do Australii są bardzo duże i aby Adaś mógł wystartować w Mistrzostwach potrzebujemy wsparcia Internautów.

 

 

Nasza Drużyna

 

W drużynie jest oczywiście Adaś, brat Marcin,  mama Ania oraz tata Jarek.

Adaś ma 12 lat, jest utalentowanym Człowiekiem, który żyje całym sobą.

Adaś zaczął się interesować kostką Rubika niecałe 2 lata temu. Podczas pobytu w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie zobaczył w sklepiku prostą kostkę i poprosił, aby ją kupić. Ponieważ Adam jest Człowiekiem, który wytrwale dąży do celu i cokolwiek robi, robi to na 200 procent, nie tylko nauczył sie układać klasyczną kostkę Rubkia 3x3x3, ale poznał dyscyplinę sportu o nazwie "speedcubing", czyli układanie kostek logicznych na czas. Poza klasyczną kostką Rubika Adam poznał też inne i bardzo szybko robił postępy. Już w grudniu 2017 pojechał na swoje pierwsze zawody, w lutym 2018 na kolejne, a w lipcu 2018 wziął udział w Mistrzostwach Europy w Speecubingu w Madrycie, gdzie był najmłodszym reprezentantem Polski i godnie reprezentował nasz kraj.

Na kolejnych zawodach Adam prezentował stały progres i już na Mistrzostwach Polski Juniorów w listopadzie 2018 Adam został multimedalistą zawodów zdobywając medale we wszystkich 6 konkurencjach, w kórych startował.

Dzięki swoim wynikom Adaś zakwalifikował się do Mistrzostw Polski w Speedcubingu w październiku 2018, gdzie wystąpił obok najlepszych zawodników Polski, Europy i Świata i zanotował bardzo dobry występ.

Kolejne zawody pokazywały stały szybki rozwój sportowy Adasia w tej wymagającej dyscyplinie i wkrótce Adam zaczął zdobywać medale w oficjalnych zawodach World Cube Association, m.in. srebrny medal na otwartych mistrzostwach Niemiec German Open 2019, gdzie stanął na podium z doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami (Adam był jedynym reprezentantem Polski na tych zawodach).

9 czerwca Adaś zdobył swój kolejny złoty medal w kategorii do lat 12 i przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata.

Adam, mimo trudności, jakie niesie ze sobą autyzm, daje z siebie bardzo wiele, chętnie pomaga, wspiera, dzieli się swoimi umiejętnościami, a naczelną zasadą w sporcie, którą żyje jest zasada fair play. Udział w zawodach, zawarte przyjaźnie to najlepsza terapia dla Adasia ever, a jednocześnie daje innym dużo radości i dobrych emocji podczas startów. Pokazuje też, że z autyzmem można cieszyć się życiem i odnosić sukcesy, daje nadzieję rodzinom z autyzmem. 

 

 

Link do profilu Adama w World Cube Association z oficjalnymi wynikami :

 

https://www.worldcubeassociation.org/persons/2017CHOD02

 

 

Media o Adamie ( w linku film z ułożenia na zawodach):

 

https://swidnica24.pl/2019/03/mlody-multimedalista-ze-swidnicy-foto/

https://swidnica24.pl/2019/04/poprawil-w-czechach-swoje-rekordy-zyciowe/

https://swidnica24.pl/2019/04/udany-start-na-terenie-naszych-zachodnich-sasiadow/

http://ws-24.pl/mistrz-kostki-rubika-foto/

 

 

Link do kanału na youtube Adasia, gdzie można zobaczyć niektóre ułożenia:

 

https://www.youtube.com/channel/UCde-XgMmrXuPTgnAfhly_Sw

 

 

Budżet

 

Organizacja całego wyjazdu to koszt ok. 32 tys. PLN.

Na tę kwotę składają się bilety lotnicze, noclegi, utrzymanie na miejscu, dojazd ze Świdnicy do Warszawy, wpisowe na zawody.

Część kwoty udało nam się zebrać, wpisowe w wysokości 120 AUD wpłaciliśmy także w momencie rejestracji.

Nasz rodzime miasto Świdnica (Gmina Miasto Świdnica) zaproponowało nam umowę na promocję Miasta z wynagrodzeniem w wysokości 5500 brutto po powrocie, musimy zatem najpierw pozyskać brakującą kwotę.

Brakuje nam w tej chwili 24 tys. PLN, cały czas pracujemy nad pozyskaniem pozostałej kwoty.

Zebrane środki przeznaczymy na organizację wyjazdu i realizację nagród,a Jeśli uda się zebrać więcej niż potrzebujemy, aby Adaś mógł wystartować w Australii, pieniądze przeznaczymy na organizację zawodów w Polsce, aby propagować ten ciekawy sport, na start w kolejnych zawodach w Polsce i za granicą oraz na uzupełnienie sprzętu (kostki nie są tanie).

 

 

 Nagrody

 

Mamy nadzieję, że zaproponowane nagrody przypadną Wam do gustu. Z wdzęcznością przyjmiemy podpowiedzi jeszcze innych pomysłów nagród.

Realizację nagród rozpoczniemy zaraz po powrocie, a niektórych (np. kartki ze Świdnicy) jeszcze przed wyjazdem, inne w trakcie wyjazdu na Mistrzostwa (np. kartki pocztowe wysyłane z Australii). Mam nadzieję, że do końca września uda się zrealizować wszystkie nagrody. 

 

 

Kontakt

 

Ponieważ Adaś ma dopiero 12 lat, zapraszam do kontaktu ze mną, czyli mamą Anią:

 

https://www.facebook.com/anna.chodyniecka.9

mail: anna-chodyniecka@wp.pl

 

Pozdrawiamy! :)

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Adaś z autyzmem na Mistrzostwach Świata w Australii?

tvts.pl | 2019-06-27

Drodzy mieszkańcy Świdnicy, okolicznych miejscowości, regionu. Wspólnie możemy sprawić, że spełni się jedno z największych marzeń młodego, niezwykle uzdolnionego świdniczanina. Mowa o Adamie Chodynieckim.

Młody świdniczanin na Mistrzostwach Świata w Australii

doba.pl | 2019-06-23

12-letni świdniczanin Adaś jako najmłodszy zawodnik z Polski w historii Mistrzostw Świata w Speedcubingu (układaniu kostki rubika i innych kostek logicznych na czas) zakwalifikował się do tegorocznych Mistrzostwa Świata w Australii WCA World Championship 2019.

Młody świdniczanin na Mistrzostwach Świata w Australii

swidnica.naszemiasto.pl | 2019-06-23

11-letni świdniczanin, Adam Chodyniecki jako najmłodszy zawodnik z Polski w historii Mistrzostw Świata w Speedcubingu (układaniu kostki Rubika i innych kostek logicznych na czas) zakwalifikował się do tegorocznych Mistrzostwa Świata w Australii WCA World Championship 2019. By tam pojechał potrzebna

Młody świdniczanin na Mistrzostwach Świata w Australii

swidnica24.pl | 2019-06-23

Coraz mniej czasu pozostało do tegorocznych Mistrzostw Świata w Speedcubingu – dyscyplinie, w której zawodnicy układają kostkę Rubika i inne kostki logiczne – w tym 12-ścienną kostkę Megaminx na czas. Prawo startu w tych prestiżowych zawodach w Australii uzyskał 11-letni świdniczanin, Adam Chodyniec

Młody świdniczanin na Mistrzostwach Świata w Australii

mojaswidnica.pl | 2019-06-23

Adaś Chodyniecki ze Świdnicy ma 12 lat i po mistrzowsku układa kostkę rubika. Pomimo trudności związanych z autyzmem, Adam jako najmłodszy zawodnik z Polski w historii Mistrzostw Świata w Speedcubingu (układaniu kostki rubika i innych kostek logicznych na czas) zakwalifikował się do tegorocznych Mis

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 29.06.2019 09:09