Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Konto usunięte

Konto usunięte

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1546 PLN z 15000 PLN

21 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.03.2016.

Młodzi akrobaci walczą, by godnie reprezentować Polskę

O projekcie

Projekt ten powstał, ponieważ dwoje młodych i zdolnych, ale niedofinansowanych akrobatów sportowych z kadry narodowej chce godnie reprezentować Polskę na Światowych Igrzyskach Grup Wiekowych Chiny 2016. Jednak mimo naszej ciężkiej pracy na sali treningowej, mimo litrów wylanego potu i wielu wyrzeczeń - nie będzie to możliwe, jeśli nie zdobędziemy pieniędzy na ten wyjazd. 

Jest to dość smutne, że członkowie kadry narodowej mogą nie mieć szansy wygrać medalu dla Polski, ponieważ nie mają pieniędzy na wyjazd na mistrzostwa. Dlatego celem tego projektu jest zbiórka funduszy, które pozwolą nam opłacić bilety lotnicze, zakwaterowanie czy transport na miejscu, a także startowe czy kostiumy.

Chcemy pojechać na te mistrzostwa, żeby pokazać, że mimo barku warunków do trenowania, mimo problemów z finansami, Polak jest zdolny i POLAK POTRAFI! Zmierzymy się z najlepszymi i udowodnimy, że Polacy wiele znaczą jeśli chodzi o akrobatykę sportową.

 

Akrobatyka sportowa to jedna z dyscyplin sportu gimnastycznego, której dynamiczny rozwój obserwujemy dziś w Polsce i na świecie. Wyodrębnienie akrobatyki jako samodzielnej dyscypliny sportowej oraz początek zorganizowanej formy działalności to rok 1952. Jest to więc dość młoda dyscyplina sportowa, mimo to Polacy mają w niej bardzo wiele osiągnięć. W akrobatyce sportowej układy tańczone są do muzyki, a ćwiczenia zawierają elementy zespołowe oraz indywidualne wplecione w choreograficzną kompozycje układu. To połączenie elementów tanecznych i akrobatycznych. Zawodnicy występują w konkurencjach: dwójki kobiet, dwójki mężczyzn, dwójki mieszane, grupowe kobiet - Trójki oraz grupowe mężczyzn – Czwórki.

  

 Mam 14 lat i chodzę do drugiej klasy gimnazjum. Akrobatykę uprawiam od 5 lat. Jest to moja wielka pasja, mam na swoim koncie dużo sukcesów. Jestem bardzo wesołą i skromna osobą, praktycznie cały  wolny czas poświęcam treningom.

Z Łukaszem trenuję już 2 lata. Nasze wspólne sukcesy to między innymi pierwsze miejsce w Polsce, drugie miejsce na międzynarodowych zawodach w Belgi oraz pierwsze miejsce na mistrzostwach Czech. Razem wystąpiliśmy z grupą Acro Team Silesia w programie Mam Talent, gdzie zajęliśmy drugie miejsce w wielkim finale na żywo.

  

 Mam 18 lat i jestem uczniem Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych gdzie obecnie jestem w trzeciej klasie. Od 8 lat trenuje akrobatykę sportową i każdą wolną chwilę poświęcam swojej pasji. Codziennie spędzam na sali po 2 lub 3 godziny.  Podczas mojej kariery niejednokrotnie zdobyłem tytuł mistrza Polski a także wicemistrzostwo na turnieju międzynarodowym oraz 8 miejsce na mistrzostwach Europy Riesa 2015.

Mam ogromną nadzieję rozwijania się w tym co robię, by być najlepszym w tym co robię.  Poza akrobatyką sportową mam jeszcze inne pasję takie jak muzyka, architektura oraz moda.

 

Na Światowe Igrzyska Grup Wiekowych Chiny 2016 jedziemy jako zespół łączony z dwóch klubów, DOSIR Sokolnia Chorzów i KPKS Halemba. Będziemy startować w kategorii wiekowej junior plus 13 - 19 lat.

Musimy opłacić  takie rzeczy, jak:

- wyżywienie 

- bilety lotnicze w dwie strony dla nas i trenera

- zakwaterowanie

- startowe,

- kostiumy,

- koszty dodatkowe takie jak transport z hotelu na halę itp.

W przypadku zebrania większej kwoty niż zakłada nasz projekt, dodatkowe pieniądze zamierzamy  przeznaczyć na dalszy rozwój sportowy (obozy sportowe, wyjazdy na zawody, zgrupowania kadry i sprzęt niezbędny do treningów). 

 

W Polsce akrobatyka sportowa jest mało popularna, dlatego praktycznie na każdym kroku spotykamy problemy ze znalezieniem sponsorów. Jest to niezwykle trudne do zaakceptowania, kiedy wiemy, że jedyne, co stoi na przeszkodzie w realizowaniu naszej życiowej pasji, to pieniądze.

Do tej pory koszty wyjazdów na zagraniczne oraz krajowe mistrzostwa starali pokrywać się nasi rodzice, pomagał też Urząd Miasta Ruda Śląska oraz Urząd Miasta Chorzowa czy inni pomniejsi i okazjonalni sponsorzy.  Teraz jednak sam koszt przelotu w obie strony i zakwaterowania jest  bardzo wysoki. Możliwe, że miasta znów w jakimś stopniu nam pomogą, ale nie wiemy kiedy i na jaką kwotę, więc musimy teraz działać sami i wziąć sprawy w swoje ręce.

Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować zbiórkę funduszy. Pamiętajcie, każda nawet najmniejsza kwota pomoże nam w realizacji naszego marzenia.  Będziemy wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę, która przybliży nas do celu. Wspierając nas, dołożycie naprawdę ważną cegiełkę do naszego sukcesu. Obiecujemy Was nie zawieść! Pokażemy, że POLAK POTRAFI!

 

 

e-mail: lukiwoj1697@gmail.com

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.03.2016 21:09