Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jakub Czapczyński

Jakub Czapczyński

Warszawa

Pochodzę z Rzeszowa, ale od roku miejscem mojego zamieszkania oraz realizacji życiowych planów jest Warszawa. Realizacja filmów i fotografia to moje główne pasje, które jednocześnie stanowią źródło moich zarobków. "Rób to co kochasz, a wtedy nigdy nie będziesz musiał pracować" to moje małe motto, które sprawia, że chętnie oddaje swoim pasjom zaangażowanie, serce, czas, talent oraz umiejętności.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6640 PLN z 4500 PLN

112 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 19.06.2014 18:06

Eu sou Capoeira

O projekcie

O projekcie

"Eu sou Capoeira" - w wolnym tłumaczeniu, jestem capoeirą. 

Chcemy zrealizować niezależny dokument opowiadający historię niezwykłego człowieka, który poświęcił swoje życie sztuce walki określanej "najpiękniejszą z walk, najgroźniejszym z tańców", czyli capoeira. Adam Faba, główny bohater naszego filmu jest prekursorem tej sztuki walki w Polsce. Impulsem do stworzenia filmu są dwa bardzo ważne wydarzenia, które będą miały miejsce w czerwcu w Krakowie podczas „Batizado i troca de cordas”-najważniejszego zgrupowania capoeristas w ciągu roku, podczas którego odbywają się egzaminy na wyższe stopnie.

Mija 20 lat odkąd Adam "przywiózł" capoeira do Polski. Szykują się specjalne warsztaty, w których szacunkowo udział weźmie pół tysiąca uczniów z Polski oraz wielu gości z Europy i Brazylii. Punktem kulminacyjnym dla nas będzie coś, czego do tej pory nie osiągnął żaden Polak, czyli przyznanie stopnia Contra Mestre Adamowi Fabie, przedostatniego stopnia w gradacji sznurowej. Dokument ma być retrospekcją ostatnich dwudziestu lat, pokazać jak wszystko się zaczęło, rozwijało i do jakiego etapu udało się dojść. Jako autor projektu jestem osobiście związany z całą historią, ponieważ sam od 8 lat regularnie i nałogowo trenuję capoeira, od wielu lat znamy się z Adamem, co tym bardziej motywuje mnie do zrealizowania tego projektu i podzielenia się tą historią ze światem.

 

O bohaterze

 

Adam Faba jest prekursorem capoeira w Polsce i jednocześnie najwyższym stopniem polskim capoeiristą. Swoje życie poświęcił tej sztuce walki i pomimo ciężkiej drogi pełnej wzlotów i upadków - kontuzji i licznych operacji, nieprzerwanie dąży do rozwoju capoeira w Polsce. Historia na pozór dość banalna, pokazująca drogę człowieka dążącego do realizacji swoich życiowych marzeń i celów. Jednak prawda jest taka, że niewielu z nas decyduje się na podążanie podobną drogą, ponieważ niejednokrotnie przepełniona jest ogromną dawką niepewności, brakiem bezpieczeństwa zawodowego, finansowego i strachem o to co będzie jutro. Trzeba wykazać się niezwykłą odwagą oraz samozaparciem w dążeniu do celu. Adam jest idealnym przykładem tego, jak pomimo trudności można to robić. Chcemy pokazać jak wyglądała jego 20-sto letnia droga, która krótko mówiąc nie była łatwa.

Zapraszamy na bloga prowadzonego przez Adama:

http://capoeirasemmemoria.blogspot.com/

 Przedstawienie z "przymrużeniem oka" opowiadające o fragmentach z życia Adama, które powstało podczas jednego z obozów w Mielnie przez uczestników zgrupowania ;) 

Kto co kiedy?

 

Na chwilę obecną w projekt zaangażowanych jest 5 osób:

 

- Maciek - na co dzień zajmujący się produkcją filmów reklamowych i reportazowych. Będzie jednym z operatorów. Jego strona www.mangfoldgroup.com

- Gabriel, tłumacz który pomoże nam w rozmowach z zaproszonymi mistrzami i profesorami z Brazylii. 

- Olga - świezo pozyskana przez nas kierowniczka produkcji. Odpowiedzialna będzie za koordynowanie prac, pozyskiwanie patronatów, promowanie projektu, 

- Patryk - zaprzyjaźniony grafik, który stworzy dla nas identyfikację wizualną projektu. Poza tym świetny capoeirista, która nałogowo trenuje od kilkunastu lat oraz prowadzi sekcję capoeira we Wrocławiu. http://stgu.pl/patryk-stolarz-turnedog/

- Kuba, czyli ja :) Jako pomysłodawca projektu będę zaangażowany przy każdym etapie realizacji – począwszy od przygotowania całej produkcji i opracowanie scenariusza, przez reżyserię, operatorkę, aż po montaż i postprodukcję. www.boxstudio.org - moja strona internetowa, na której możecie sprawdzić czym zajmuję się na co dzień.

 

 

Plan działań 

Do zrealizowania projektu potrzebujemy dodatkowo 2 operatorów oraz dźwiękowca. Główny okres zdjęciowy zaplanowany jest od 20 do 22 czerwca 2014 r. W tych dniach będą odbywać się wspomniane wyżej warsztaty capoeira w Krakowie. Następnie w ciągu miesiąca chcielibyśmy zebrać i wyselekcjonować całość materiałów archiwalnych, do których mamy dostęp. Są to m.in. sterty kaset VHS, które Adam nagrał podczas pierwszych wypraw do Brazylii 15-20 lat temu oraz wiele, wiele innych. Chcielibyśmy odwiedzić też tereny Śląska, .m.in. Dąbrowę Górniczą i miejsca gdzie cała historia miała swój początek. Kolejny miesiąc, półtora przeznaczony będzie na montaż. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem premierę filmu chcielibyśmy zrobić podczas warsztatów capoeira, które odbywać się będą we wrześniu w Warszawie.

 

Budżet / czego potrzebujemy ? 

Naszym celem jest zrobienie filmu, który nie tylko opowie ciekawą historię, ale też będzie dobrze nakręcony. Zebrane pieniądze przeznaczymy na:

- transport - chcemy odwiedzić kilka miast w Polsce i nakręcić miejsca, gdzie cała historia się zaczęła

- Potrzebujemy dodatkowego operatora oraz dźwiękowca (jeśli jesteś jednym lub drugim i chciałbyś współworzyć nasz projekt zapraszamy do kontaktu!)

- Musimy wypożyczyć sprzęt filmowy – (2x canon c100/c300, sony fs700) i pokryć koszty prac związanych z postprodukcją

- Wyprodukowanie płyt DVD (projekt graficzny + tłoczenie)

 

Jeśli zbierzemy więcej pieniedzy to przeznaczymy je na:

120% - tłumaczenie filmu na angielski i portugalski

140 % - stworzymy stronę internetową filmu

150 % - materiały promocyjne (pocztówki, plakat)

170 % - koszty związane z wysyłaniem filmu na festiwale

180 % - powstanie making off

200 % i więcej - podziękujecie nam za naszą pracę i środki zostaną przeznaczone na wynagrodzenia dla osób zaangażowanych w projekt. Aktualnie wszystkie osoby wykonują swoja pracę non-profit.

 

Dlaczego to robimy?

 

Zawodowo zajmuję się produkcją filmów reportażowych i reklamowych, a stworzenie dłuższego filmu dokumentalnego jest jednym z punktów na mojej życiowej liście zadań do wykonania. Chcemy pokazać, że jeśli ktoś chce zrobić film, to można go po prostu zrobić, wystarczą chęci. My mamy ich bardzo dużo. Bardzo liczymy na Wasze wsparcie.

 

Dodatkowe informacje

W chwili obecnej staramy się o wsparcie ze strony ambasady Brazylii szukamy również patronów medialnych - o wszystkich sukcesach na tym polu będziemy Was informować!

 

Jeśli macie pytania odnośnie naszego filmu lub nagród - śmiało piszcie!

 

pozdrawiam,

 

Kuba  

 

https://www.youtube.com/watch?v=b0CihyI8w2Y

Batizado i troca de cordas 2007 w Krakowie - roda (czyli koło stworzone z ludzi, w którym gra się capoeira). Jedyny Polak na filmie w dłuższych włosach to właśnie Adam, nasz główny bohater.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hFKO98YwqKU

Amatorskie nagranie podczas parady na batizado i troca de cordas 2007 w Krakowie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pQnStMUxDQQ

Krótki zajawkowy filmik nakręcony podczas jednego treningu w Rzeszowie przy użyciu kamery sony fs 700, którą chcemy wypożyczyć do tego projektu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yNg4VlKrcvA

 

Filmik z wakacji w Brazylii mojego przyjaciela z Poznania, tak aby przybliżyć Wam panujący tam klimat.   

Media o Twoim projekcie:

22–26.06.2016 Ogólnopolskie Warsztaty CAPOEIRA - JOGO DE CAPOEIRA - rozpoczęcie wakacji w stylu REGIONAL

rzeszowska24.pl | 2016-06-12

Akademia Sztuki Capoeira UNICAR Rzeszów ma zaszczyt zaprosić wszystkich Graczy Capoeira oraz tych, którzy jeszcze nie mieli możliwości spróbować się w Grze Capoeira na VII edycję ogólnopolskich, cyklicznych rzeszowskich warsztatów Capoeira.