Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Alexandra Jolie Su

Alexandra Jolie Su

Porto

Hej! Mam na imię Alexandra Jolie Su i jestem projektantką mody oraz stylistką. Przez ponad 6 lat mieszkałam w Lizbonie, w której studiowałam design oraz branding w modzie. W Portugalii stworzyłam wyjątkową inicjatywę FashionDeli, dzięki której turyści oraz lokalsi mogli odkrywać portugalską Modę z wybiegów i Vogue. Mam własną markę kapeluszy Jolie Su. Obecnie mieszkam w Porto, gdzie pracuję jako stylistka dla pierwszego portugalskiego unicorna Farfetch. Gdy nie tworzę i nie organizuję eventów, czytam, jeżdżę konno, spaceruję ulicami, leże na plaży, pluskam się w falach, żuję gumę i piję wino.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11140 PLN z 10000 PLN

251 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 04.06.2020.

Kawa w lizbońskim Café do Eléctrico z filmu Imagine

RSS

Adresy do wysyłki nagród Dodano 09.07.2020, godz. 11:50

Kochani,

 

Bardzo prosimy o wysyłanie informacji z Waszymi adresami i ewentualnymi dedykacjami. Naszi darczyńcy czekają z wysyłką na te informacje od Was. Ustalmy termin wysyłki danych do 20 lipca. 

 

Dzięki za współpracę!

 

Alex

Koniec Akcji. Dziękujemy! Dodano 03.07.2020, godz. 11:43

Kochani! 

W zeszły weekend w końcu udało mi się dotrzeć do Sandry i Café do Eléctrico i przekazać jej pieniądze! Zebraliśmy 2,5 tysiąca euro, które Sandrze pozwoliło na świeży start: na dzień dzisiejszy udało jej się opłacić z tych pieniędzy wszystkie rachunki, na które nie mogła zarobić z powodu Covid-19. Sandra jest Wam wszystkim przewdzięczna! Łzom wzruszenia nie było końca...

Sytuacja w Lizbonie jest tragiczna: jesteśmy w środku sezonu i nie ma turystów. Takie miejsca jak Sandry są mocno zagrożone. Miejmy nadzieję, że to co daliśmy Sandrze, czyli nie tylko wsparcie finansowe, ale i moralne, pomoże jej przetrwać najgorszy czas. Nadzieja umiera ostatnia, a Sandra otrzymała od nas ogrom Miłości i Wiary! Będzie na nas czekać w sercu Alfamy z pyszną kawą i świeżym pastel de nata (zjedliście ich aż 88, łakomczuszki 😉). 

Ja osobiście chciałabym Wam wszystkim serdecznie podziękować jeszcze raz! To był wspaniały miesiąc i dzięki Wam mam ochotę na więcej charytatywnych akcji w moim życiu! Dziękuję każdemu kto odłożył swoje zajęcia i zaangażował się w jakikolwiek sposób. Jesteście wielcy i poświęćcie proszę chwilę, aby to docenić. Zrobiliście coś pięknego, to zasługuje na pochwałe! 

W najbliższych dniach przekażę naszą facebookową grupę Przewodnicy bez granic wspaniałej grupie proaktywnych, kreatywnych, kochających życie i swoją pracę polskich przewodników z całego świata. Ich szybka reakcja na pandemię i skutki związane z zamknięciem granic ma na celu wymyślić na nowo pracę przewodnika w nowym świecie. I jakie mają pomysły!!! Sami się przekonacie jak kreatywnie można podejść do podróżowania w czasie, gdy przekraczanie granic nie jest rekomendowane bądź nawet zabronione. Mają oni dla Was całą ofertę ciekawych i zabawnych aktywności, które pozwolą Wam marzyć, planować i wyczekiwać! Miejcie na nich oko, bo oto na naszych oczach rodzi się coś wyjątkowego...

 

Dane do wysyłki Dodano 06.06.2020, godz. 12:54

Kochani!

Na obecną chwilę nie mam jeszcze Waszych danych do wysyłki nagród, które "kupiliście".

 

Bardzo Was proszę o informacje:

- jeśli nagroda jest z dedykacją prosimy o podanie imienia do dedykacji,

- jeśli nagroda jest do wysyłki prosimy o podanie adresu do wysyłki. 

 

Polak Potrafi dopiero po 5 dniach od zakończenia akcji podaje dane do wysyłki, jeśli w ogóle takie zostawiliście. 

 

Mój email: a.sulzynska@gmail.com

W tytule maila wpiszcie tytuł nagrody. 

 

Dzięki za współpracę!

Alex

Dziękujemy!!! 💕 Dodano 05.06.2020, godz. 11:14

Jesteście NIESAMOWICI!!

Udało nam się zebrać ponad 111%!
Jesteście wielcy! Nie macie pojęcia ile radości i wzruszeń cała ta akcja sprawiła! To jest MAGIA i jestem najszczęśliwsza na świecie, że puściłam w świat kuleczkę dobrej energii, nadziei, empatii i miłości, która na naszych oczach, Waszymi gestami karmiona tak urosła! Dzięki Wam udało nam się uzbierać ponad 11 tysięcy złotych! Te pieniądze ogromnie pomogą Sandrze i naszemu Café do Eléctrico! Sandra jednak dostała od nas coś więcej: wiele miłości i wsparcia i to też jest dla niej ogromną siłą!

 

Wszystkim darczyńcom i wspierającym bardzo dziękuję za zaangażowanie. Wspaniałe nagrody, które darczyńcy dali od siebie bądź zorganizowali już niebawem będą wspaniałą pamiątką dla tych, którzy wsparli projekt.
Ta akcja ma wiele twarzy!
Rozmawiałam z Sandrą, która jest ogromnie wzruszona i wdzięczna. Sandra chce Was wszystkich poznać zatem prosimy, abyście ją odwiedzali jak tylko będziecie w Lizbonie! Mówcie, że braliście udział w tej akcji. Będzie jej ogromnie miło!
Kilka informacji technicznych i organizacyjnych:
Już mam dostęp do informacji kto co "kupił" i będę stopniowo kontaktować się z danymi osobami jeśli będzie taka potrzeba. Jeśli podaliście wszystkie dane po prostu przekażę je darczyńcy. Darczyńca wyśle "nagrodę" na wskazany przez Was adres. Jestem pewna, że będą tym się zajmowali jak najszybciej będą mogli. Bądźcie jednak cierpliwi. To akcja charytatywna, a każdy z nas ma swoje życie i obowiązki zatem dajmy sobie chwilę na realizację tych nagród, ok?
UWAGA! Jeśli "nagroda" jest z dedykacją i chcecie, aby była na inne imię niż Wasze, proszę skontaktujcie się ze mną na: a.sulzynska@gmail.com jak najpilniej! Wówczas przekażę tę informację do darczyńcy.
Jeśli macie jakieś pytania to piszcie na priv bądź na maila a.sulzynska@gmail.com
Odnośnie przekazania pieniędzy Sandrze. Polak Potrafi obecnie przez 4 dni księguje Wasze pieniądze, głównie ewentualne wpłaty, które jeszcze nie przeszły. Za 4 dni zamknie zbiórkę i rozpocznie proces wypłaty pieniędzy, który może trwać do 14 dni. Będę Was informowała na bieżąco.
Jeszcze raz wielkie dzięki za super, 30-dniową przygodę! Było mi ogromnie miło Was wszystkich poznać i wiem, że te znajomości już ze mną zostaną, z czego jestem przeszczęśliwa!
Miłego weekendu!!!
Dodano: 05.06.2020, 14:48
  Cezary Grzesiuk
Cezary Grzesiuk
Dzięki za akcję,
dzięki za pomysł,
dzięki za Waszą całą pomoc,
teraz prośba do życia, aby pozwoliło raz jeszcze wypić prawdziwą a nie wirtualną kawkę w tym magicznym miejscu...!
z miłością, Czarek Grzesiuk-film editor Imagine.

Prywatna wycieczka po Lizbonie! Dodano 02.06.2020, godz. 11:32

Prywatna wycieczka po Lizbonie z doświadczonym polskim przewodnikiem z InfoLizbona.pl + kompleksowa pomoc w organizacji całego wyjazdu do Portugalii!

 

Aż 3 prywatne wycieczki czekają na wszystkich miłośników ciekawego zwiedzania, lokalnych opowieści, poznawania cudownych zakamarków portugalskiej stolicy, w które nie kaązdy trafia. 

 

Waszym przewodnikiem będzie Krzysztof Gierak - twórca InfoLizbona.pl oraz autor różnych publikacji o Portugalii lub inny doświadczony przewodnik InfoLizbona.pl, a do tego pomożemy Wam zaplanować Waszą podróż do Lizbony, by była ona jeszcze bardziej udana i cudowna.

 

Podczas zwiedzania nie zabraknie lokalnych smaczków, portugalskich ciekawostek oraz wielu opowieści, które sprawią, że jeszcze bardziej zakochacie się w Lizbonie. Odwiedzimy również Cafe do Electrico, by przywitać się z Sandrą i wypić dobrą kawę.

 

Wycieczka zajmie nam ok. pół dnia, a termin jej realizacja jest do końca 2021 roku, dzięki czemu bez trudu dopasujemy ją do Waszego przyjazdu.

 

Więcej o Cafe do Electrico na InfoLizbona.pl przeczytać można tutaj: https://infolizbona.pl/cafe-do-electrico-lizbona-kawiarnia-imagine/

 

 

Ale AKCJA! Dodano 31.05.2020, godz. 23:46

Flávio dziś strzelił trzy gole na derbach, a zaraz potem koszulka po-szła! Zostały jednak jeszcze nagrody zatem... GRAMY DALEJ!
 
 
Dziękujemy za artykuł Interia Sport, a także Adriana Bąkowska de Carvalho za promocję akcji na Twitterze. https://sport.interia.pl/klub-lechia-gdansk/news-lechia-gdansk-flavio-paixao-ratuje-polska-kawiarnie-w-lizbon,nId,4526399,nPack,2
 
Ale przede wszystkim podziękowania dla Flávio Lopes Paixão, Lechia Gdańsk za zaangażowanie w akcję oraz dla Wola Istnienia - Mariusz Kalinowski - Fotografie za zorganizowanie tej nagrody!

Nowa Nagroda Limitowana: Quiz SMAKI ŚWIATA Dodano 31.05.2020, godz. 17:24

Quiz SMAKI ŚWIATA z Francji, Włoch, Portugalii i Polskich Tatr przygotowany i podarowany przez Przewodnicy bez granic.
 
"Dowiesz się dlaczego Francuzi croissanta nazywają croissantem, jak zakopać a potem odnaleźć ulubiony napój Sardyńczyków, co jedzą w Porto w czwartki i jak powinny smakować prawdziwe oscypki z Polskich Tatr!"
 
Zobaczcie zapowiedź quizu: https://www.youtube.com/watch?v=swmaK7EYohU&feature=emb_title
 
Zapraszmy do wspierania naszej zbiórki:
https://polakpotrafi.pl/projekt/cafedoelectrico
 
Warto zajrzeć na stronę Przewodników Bez Granic: https://wiedza.przewodnicybezgranic.pl na której możecie wspierać naszych polskich przewodników rozsianych po całym świecie.
 
Oni też potrzebują dziś naszej energii i pomocy! Przewodnicy w odpowiedzi na Waszą pomoc mają jak zawsze wiele do zaoferowania! Sami się przekonajcie!
 
Zobacz jak proaktywną i imponująco szybko realizowaną inicjatywę naszych polskich przewodników doceniły media:
 
https://tvn24.pl/programy/przewodnicy-przenosza-sie-do-wirtualnego-swiata-4569279
 
https://www.radioram.pl/articles/view/38791/Przewodnicy-bez-granic-PODCAST
 
Dziękujemy Przewodnicy bez granic za wsparcie naszej akcji!
 
Na jednym ze zdjęć zobaczycie Marcin Martinho, jednego z Przewodników Bez Granic, przewodnika po Portugalii. Tu na lizbońskiej Alfamie z mieszkankami tej cudnej dzielnicy. Dziękujemy Marcinie za pomoc!

Nowa Nagroda Limitowana: Książka o Amàlii Dodano 31.05.2020, godz. 16:58

Już wiem, że fanów Fado jest tu wielu, zatem chciałabym Wam zaprezentować kolejną wspaniałą nagrodę.

Książka o Amália Rodrigues "Moich 30 lat z Amálią Rodrigues" napisana przez asystentkę i przyjaciółkę artystki, Estrelę Carvas. Tłumczenia podjęła się Grażyna Jadwiszczak, która podarowała nam książkę wraz z dedykacją. Dziękujemy!

Zapraszam do zapoznania się z informacjami o książce:

 

Zdjęcia: Camões, I.P.

Nowa Nagroda Limitowana! Dodano 30.05.2020, godz. 13:32

Kolejna wspaniała nagroda limitowana, tym razem zorganizowana przez Wieslaw Koleczek. Kocham to, że tak się zaangażowaliście w akcję! Jesteście wielcy!

Portugalska gitarzystka Fado Marta Pereira da Costa przyłączyła się do naszej akcji! Płyta z dedykacją bądź autografem już dostępna na naszej zbiórce: 

https://polakpotrafi.pl/projekt/cafedoelectrico

Kto pierwszy ten lepszy! 

Wielu z Was zapewne zna tradycję portugalską, jaką jest święto Santos Populares. Każde miasto w Portugalii świętuje dzień swojego patrona. Ten dzień to wielka uliczna festa, a jej elementami składowymi są sardynki, dym z sardynek, manjericã – roślina w doniczne, w którą wkłada się wyznanie miłośi i wiele innych regionalnych. Miasta dekorowane są kolorowymi ozdobami i światełkami, a ulice i place zamieniane są w przestrzenie do grilowania, jedzenia, śpiewania i tańczenia. W zeszłym roku w Porto podczas São João grała na swojej portugalskiej gitarze Marta. Zobaczcie jak było: 

https://www.youtube.com/watch?v=nLygbvNdRUw

Polecam również posłuchać Fado w wykonaniu Marty Pereira da Costa: https://www.youtube.com/watch?v=W3Vj07YO_w4

Mam wrażenie, że akcja ratowania portugalskiej kawiarni Café do Eléctrico przyczyniła się nie tylko do tego co planowałam, czyli pomocy Sandrze i momentów przyjemnego podróżowania myślami w ładne miejsca. Stworzyła pewne magiczne połączenie między naszymy dwoma krajami, pokazując że dobro nie zna granic, ani różnic! Jestem Wam wszystkim szalenie wdzięczna za te chwile wzruszenia, które wywołuje we mnie Wasze dobro! To na prawdę wspaniałe! 

Miłego weekendu!

 

Nowa Nagroda Specjalna! Koszulka Piłkarza! Dodano 29.05.2020, godz. 21:51

Czy są tu fani PIŁKI NOŻNEJ?! ⚽️

Nowa Nagroda Wyjątkowa w naszej akcji dla Kawa w lizbońskim Café do Eléctrico z Imagine | Support local businesses! Koszulka z autografem Flávio Lopes Paixão!

Wspieraj tu: https://polakpotrafi.pl/projekt/cafedoelectrico/

Klub Lechia Gdańsk dołącza do wspierających naszą akcję! A wszystko to za sprawą najskuteczniejszego obcokrajowca w historii Ekstrklasy – napastnika Lechii Gdańsk - Flávio Paixão, który jest Portugalczykiem! 

Od Klubu Lechia Gdańsk, otrzymaliśmy oryginalną koszulkę Flávio Paixão z podpisem celu akcji: Cafe do Electrico oraz z autografem i słowem dziękuję w języku polskim i portugalskim. 

Tak, jesteśmy wzruszeni tym gestem! Bardzo dziękujemy Flávio Paixão, Klubowi Lechia Gdańsk i Panu Michałowi Żurawskiemu za ten gest solidarności i wsparcie naszej zbiórki pomocy dla Cafe do Electrico. 

Kwota za koszulkę w całości przekazana na potrzeby naszej zbiórki: 500 zł. 

To niesamowicie miła niespodzianka, ponownie dzięki inicjatywie Wola Istnienia - Mariusz Kalinowski - Fotografie! Dziękujemy Mariusz za Twoją pomoc i energię!

🙃

 

Nowa Nagroda Limitowana! Komiks! Dodano 23.05.2020, godz. 15:11

NOWA NAGRODA LIMITOWANA!
Czy są tu fani komiksów? Mam nadzieję!
Zuzanna Szpura, jedna z tłumaczek komiksu "A wszystko to Fado" autorstwa Nuno Saraiva podarowała nam właśnie egzemplarz tego wyjątkowego komiksu!
Przeczytajcie recenzję: komiksu: https://www.zeszytykomiksowe.org/recenzja_fado
Dziękujemy tłumaczkom za zaangażowanie w akcję i pomoc <3

NOWA NAGRODA LIMITOWANA! Dodano 23.05.2020, godz. 14:56

NOWA NAGRODA LIMITOWANA!

Weronika Wawrzkowicz postanowiła podarować nam kolejną wyjątkową nagrodę! 

Tym razem są to trzy Miniaudiobooki czterech felietonów z książki „Lizbona. Miasto, które przytula” autorstwa Marty Stacewicz-Paixão i Weroniki Wawrzkowicz-Nasternak. Czyta Weronika Wawrzkowicz-Nasternak, która powita osobę, która się zdecyduje na kupno (bądź dla której będzie przeznaczony audiobook).

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie zna magicznego głosu Weroniki zapraszam Was na profil Weronika Wawrzkowicz/ Rozmawiam, bo lubię, na którym Weronika prowadzi inspirujące rozmowy z fajnymi, ciekawymi ludźmi. Ja pod wpływem jednej z nich robię kiszonki ze wszystkiego! Cudowna zabawa!

Zapraszamy na naszą zbiórkę: https://polakpotrafi.pl/projekt/cafedoelectrico

Piękne zdjęcie zostało pożyczone z bloga Katarzyna kate_in_bookland 

https://kate-in-bookland.blogspot.com/2019/11/107-lizbona-miasto-ktore-przytula.html


Nowa Nagroda: Spacer Po Lizbonie! Dodano 21.05.2020, godz. 21:54

Kochani! 

Dobro przyciąga dobro i na dodatek dostarcza masę zabawy i rozrywki, a tego na pewno nam potrzeba! 

Spacer po Lizbonie "Szyty na Miarę" z przewodniczką i pilotką Kają Łaszczych, autorką Fanpage'a Po Lizbonie oraz współautorką strony www.przewodnikportugalia.com jest kolejną wyjątkową nagrodą dla Was równie wspaniałych co darczyńczyni (?). 

 

Zatem zapraszam do "zakupu" nie tylko tych z Was, którzy planują do Lizbony przyjechać. Może mieszkasz w Lizbonie i masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o historii tego wspaniałego miasta. Umówmy się, że po ziemi lizbońskiej chodził Juliusz Cezar, więc jest kawał do opowiedzenia i... wyobrażania sobie! A to w historiach jest najlepsze!

 Kto pierwszy ten lepszy! 

Nagroda Limitowana: Smaki Portugalii Dodano 19.05.2020, godz. 20:56

Cieszymy się, z że do naszej akcji dołączył sklep „Smaki Portugalii”.

 

Piękny gest solidarności z Café do Eléctrico! Specjalnie dla Was mamy dwa zestawy: pierwszy: portugalska kawa Nicola Selecto + filiżanka, drugi: portugalska kawa Nicola Bocage + filiżanka. W tym przypadku będziecie mogli poczuć unikalny smak i aromat. Pozostawimy Wam jednak strefę dla wyobraźni 😉 Pijąc zakupioną kawę w dedykowanej do niej filiżance będziecie mogli przenieść się myślami do Cafe do Electrico… Do tego miejsca przy stoliku. Słyszycie już dźwięk zbliżającego się tramwaju? A przy okazji jeśli będziecie chcieli poszerzyć zestaw portugalskich przysmaków zajrzyjcie koniecznie na https://sklep.smakiportugalii.pl

 

Koszt jednego zestawu: 100 zł  

 

Nagroda od Reżysera! Dodano 19.05.2020, godz. 19:57

Takie wieści są bardzo budujące, a przekazuję je Wam w imieniu Mariusza Kalinowskiego, który zorganizował dla Was coś wyjątkowego!

 

Dzielimy się informacją z ostatniej chwili na bieżąco. Z przyjemnością ogłaszamy, że do wspierających naszą akcję Kawa w lizbońskim Café do Eléctrico z filmu Imagine dołączył… tak, tak… reżyser filmu „Imagine” – Andrzej Jakimowski!  Zapewne wszystkim fanom Portugalii, a szczególnie Lizbony i Café do Eléctrico tego filmu przedstawiać nie trzeba...

 

...Warto jednak podkreślić „Imagine” zdobył aż dwie nagrody 28 Warszawskiego Festiwalu Filmowego – za najlepszą reżyserię i pierwsze miejsce w Plebiscycie Publiczności (2012 r.) oraz Grand Prix 27 Tarnowskiej Nagrody Filmowej (2013 r.).  

 

Andrzej Jakimowski umieści specjalną dedykację wraz z autografem dla osoby, która zakupi płytę.  

 

Panie Andrzeju – jesteśmy wdzięczni, że zechciał Pan wesprzeć nasze działanie! Dziękujemy.  

 

Koszt: 200 zł      

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 04.06.2020 22:10