Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Alexandra Jolie Su

Alexandra Jolie Su

Porto

Hej! Mam na imię Alexandra Jolie Su i jestem projektantką mody oraz stylistką. Przez ponad 6 lat mieszkałam w Lizbonie, w której studiowałam design oraz branding w modzie. W Portugalii stworzyłam wyjątkową inicjatywę FashionDeli, dzięki której turyści oraz lokalsi mogli odkrywać portugalską Modę z wybiegów i Vogue. Mam własną markę kapeluszy Jolie Su. Obecnie mieszkam w Porto, gdzie pracuję jako stylistka dla pierwszego portugalskiego unicorna Farfetch. Gdy nie tworzę i nie organizuję eventów, czytam, jeżdżę konno, spaceruję ulicami, leże na plaży, pluskam się w falach, żuję gumę i piję wino.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11140 PLN z 10000 PLN

251 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 04.06.2020.

Kawa w lizbońskim Café do Eléctrico z filmu Imagine

O projekcie

Zamknij oczy i wyobraź sobie... portugalskie promienie słońca muskają twoją twarz, czujesz zapach świeżo parzonej kawy i rozgrzanych ulic. W tle słyszysz zbliżający się tramwaj o numerze 28 i gwar rozmów dochodzący z kawiarni. Bierzesz pierwszy w życiu kęs prawdziwego Pastel de Nata... mmmm....

 

Niemożliwe? Możliwe! Zapraszamy Cię na wirtualną kawę i  Pastel De Nata u Sandry w Café do Eléctrico! Pomóż uchronić "nasze" polskie miejsce w Lizbonie!

Niniejsza zbiórka zostanie przekazana Sandrze Oliveira, właścicielce ikonicznej kawiarni Café do Eléctrico w Lizbonie.

Kawiarnia ta jest jedną z obowiązkowych destynacji Polaków odwiedzających Lizbonę. Czym wkradła się w nasze serca? Bo, że się wkradła wiemy dzięki temu, że ścianę kawiarni zdobią pocztówki z całego świata! A Polskie widokówki dominują. Właścicielka posiada także bogatą już kolekcję albumów polskich miast od Rzeszowa, przez Warszawę po Gdańsk i w szerz! O Café do Eléctrico pisał także polski Vogue, więc coś musi być na rzeczy (link na dole). 

Historia zaczyna się od Andrzeja Jakimowskiego, który wiele lat temu zakochał się w tej urokliwej kawiarni w sercu Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony. Urzekło go wyjątkowe położenie Café do Eléctrico...

...Wyobraź sobie, że jedząc tradycyjne ciastko pastel de nata i popijając mocną portugalską kawę masz wrażenie, że zabytkowy żółty tramwaj o numerze 28 wjedzie wprost do kawiarni. Wrażenie tak pobudziło wyobraźnię reżysera, że postanowił zrealizować w kawiarni część zdjęć do swojego uznanego przez krytyków i widzów filmu, Imagine. Dzięki temu Polacy zyskali "swoje" miejsce w Lizbonie.

To nie wszystko! Właścicielka kawiarni, Sandra jest wyjątkowym człowiekiem. Jej temperament, gościnność, uśmiech i poczucie humoru sprawiają, że nie tylko Polacy pokochali to miejsce i nie tylko z powodu wyjątkowego widoku tak kochamy tam wracać! Sandra jest ikoną i przyczyniła się do wspaniałych przeżyć wakacyjnych wielu turystów. Ma też serce na dłoni i chętnie pomaga każdemu kto o pomoc poprosi.

Dziś jest nasz czas, aby wywołać uśmiech na twarzy Sandry!

Pandemia Covid-19 zmusiła Sandrę do zamknięcia kawiarni i przyczyniła się do problemów finansowych, a może także zmusi ją do zamknięcia Café do Eléctrico na stałe. Kawiarni, którą prowadzi przez całe swoje życie w dzielnicy, w której się wychowała. 

Kupując wirtualną kawę i pastel de nata wesprzesz Sandrę i dodasz jej otuchy. Pokażmy jej jak ważna jest dla nas i jak doceniamy jej gościnność! 

 

 

Poczytaj o Café do Eléctrico:

w Vogue: https://www.vogue.pl/a/lizbona-10-miejsc-ktore-warto-zobaczyc

u Bartka, Praktycznego Podróżnika: http://praktycznypodroznik.pl/cafe-do-electrico/ 

u Mariusza: http://www.wolaistnienia.pl/2016/07/25/jedno-zdjecie-sie-okazalo-waznego-miejsca/ 

na Szalonych Walizkach: https://www.szalonewalizki.pl/lizbona-co-warto-zobaczyc-i-czym-dac-sie-zaskoczyc/

 

 

Autorzy zdjęć: Maysonlee, Famous Goose z Tripadvisor, Mariusz z bloga Wola Istnienia, Bartłomiej Sembol autor Praktycznego Podróżnika  

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 04.06.2020 22:10