Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Cafe Fińska

Cafe Fińska

Kraków

Cafe Fińska - napij się kawy w zamian za swoją obecność.
Miejsce bezgotówkowej wymiany.

Cafe Fińska to miejsce otwarte dla każdego; można tu napić się kawy lub herbaty, przy czym środkiem płatniczym nie są pieniądze, lecz to co dany gość ma ochotę przekazać w zamian – może to być np. rysunek, ciekawa historia, drobna pomoc, uśmiech. Fińska to projekt powstały w ramach Konkursu Fresh Zone edycji Grolsch ArtBoom Festival 2013.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1569 PLN z 1000 PLN

63 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

156%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.07.2013.

Cafe JózeFIŃSKA

O projekcie

Nasz najnowszy projekt: http://polakpotrafi.pl/projekt/cafe-finska-zbiera-na-cieplo?utm_source=index

CAFE FIŃSKA.

Cafe Fińska to prawdopodobnie pierwsza bezgotówkowa kawiarnia w Polsce. Mieści się w Krakowie na końcu ulicy Józefińskiej w starej części Podgórza. Drzwi do Fińskiej są otwarte dla każdego, można tu napić się kawy lub herbaty, przy czym środkiem płatniczym nie są tu pieniądze, lecz to co dany gość ma ochotę przekazać w zamian– może to być np. rysunek, ciekawa historia, drobna pomoc, uśmiech, pomysł.

Front

HISTORIA.

Jest to projekt powstały w ramach Konkursu Fresh Zone tegorocznej edycji  Grolsch ArtBoom Festival. Na dwa tygodnie festiwalu – od 7 do 21 czerwca - artysta Michał Łukasz Mioduszewski zaadaptował przestrzeń pomieszczenia przy ul. Józefińskiej, mając na celu stworzenie go miejscem spotkań bliższych i dalszych sąsiadów, wolnego od barier finansowych. Mimo zakończenia festiwalu Cafe Fińska istnieje nadal - dzięki zaangażowaniu ludzi, którzy mimo posiadania bogatej wyobraźni nie mogli sobie wyobrazić jej zamknięcia

Tymczasowa kawiarnia od początku swojego istnienia przyciąga wiele osób i przychylnych reakcji. Przychodzą tu sąsiedzi, przypadkowi przechodnie, artyści, turyści, wytwarza się poczucie wspólnoty i współodpowiedzialności za to miejsce. 

Kawiarnia

AKCJE.

W każdy piątek organizujemy różnego rodzaju eventy tj. koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty.Poza cyklicznymi, piątkowymi imprezami na bieżąco urozmaicamy wizyty naszych gości innymi aktywościami typu gry planszowe, szachy, wieczory przy gitarze.Cafe Fińska jest otwarta na propozycje naszych gości, również Twoją. Jest to miejsce tworzone przez ludzi dla ludzi w każdym wieku, pełne pozytywnej energii i różnorodności. 

Rewolucje

O TWÓRCACH.

Spotkaliśmy się dzięki festiwalowemu projektowi "Rewolucje powstają w kawiarniach", nikt nie wiedział jaka miała by to być rewolucja. Pomysłodawca przewidywał rzeźbę. Powstało jednak inne arcydzieło, zebrali się ludzie i nie chcą się rozejść. Lubimy siedzieć przy wspólnym stole, omawiać wszelki absurd tego świata i własnych spostrzeżeń. Naturalnym splotem wydarzeń dogadujemy się międzypokoleniowo wymieniając się twórczą iskrą i dbając o to by nie zgasła. Ruszyła maszyna, organizujemy się w kolejnych wydarzeniach, wkręca się coraz więcej sąsiadów, im bardziej różnorodne turbiny tym lepiej trybimy.

 Logo

CEL PROJEKTU.

Celem projektu  jest  zebranie środków na funkcjonowanie Cafe Fińska przez jeden miesiąc - im więcej zbierzemy tym dłużej będziemy funkcjonować.
Twoje wsparcie pomoże w funkcjonowaniu fantastycznego miejsca. Mimo krótkiej działalności wpisaliśmy się już w Zycie dzielnicy. Odwiedzają nas bliżsi i dalsi sąsiedzi, gościmi turystów z polski i z zagranicy.

Naszą ideą jest zaaranżowanie miejsca spotkań okolicznych mieszkańców wolnego od barier finansowych. Każdy z gości sam decyduje, w jakiej formie nastąpi zapłata. Posiłek i kawa to jedynie pretekst do rozpoczęcia dyskusji, która ujawnić może wiele inspirujących do reakcji artystycznej działań.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia strony na Facebook’u. Publikujemy na nim aktualne informacje na temat naszej działalności. Cafe Fińska.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.07.2013 00:12