Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Cafe Fińska

Cafe Fińska

Kraków

Cafe Fińska - napij się kawy w zamian za swoją obecność.
Miejsce bezgotówkowej wymiany.

Cafe Fińska to miejsce otwarte dla każdego; można tu napić się kawy lub herbaty, przy czym środkiem płatniczym nie są pieniądze, lecz to co dany gość ma ochotę przekazać w zamian – może to być np. rysunek, ciekawa historia, drobna pomoc, uśmiech. Fińska to projekt powstały w ramach Konkursu Fresh Zone edycji Grolsch ArtBoom Festival 2013.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

715 PLN z 600 PLN

37 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

119%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2013.

Cafe Fińska zbiera na ciepło

O projekcie

"Cafe Fińska zbiera na ciepło"

Nie płać pieniędzmi, daj coś z siebie!

Witajcie. Być może poznaliście już Cafe Fińską – prawdopodobnie pierwszą i jedyną w Polsce bezgotówkową kawiarnię, działającą od czerwca na krakowskim Podgórzu. Różni się ona od innych tym, że w zamian za kawę lub herbatę wymagana jest opłata w dowolnej, wymyślonej przez klienta postaci. Wysoko cenioną walutą jest dla przykładu uśmiech, rysunek, dobre słowo lub ciekawe pomysły. W Cafe Fińskiej można zaprzestać pośpiechu i zwrócić uwagę na drobne lecz istotne rzeczy w życiu. Można wziąć udział w ciekawej rozmowie, zrealizować tematyczne spotkanie, podzielić się talentem lub po prostu napić się herbaty w towarzystwie życzliwych osób, malując po obrusie przy dźwiękach gramofonowej płyty. 
Dzięki Waszemu bezcennemu wsparciu i zaangażowaniu Fińska i jej miłośnicy są w stanie od paru miesięcy realizować swoją ideę. Już dwa razy podczas zbiórki na portalu Polak Potrafi, przeznaczonej na opłacenie czynszu, udowodniliście że cuda są możliwe i tak szalony pomysł jak Fińska nie tylko mógł zaistnieć, ale z powodzeniem jest w stanie trwać nadal. 

a

Potrzeba ciepła

Potrzeba ciepła jest jedną z podstawowych potrzeb egzystencji człowieka. Ekipa naszej kawiarni od samego początku stara się o tym pamiętać i dbać o ciepłą atmosferę miejsca, nie tylko w sposób odczuwalny fizycznie, do tej pory bardziej w sposób niematerialny. Jednakże rychłą zimę już czuć w powietrzu i podczas gdy zwierzęta niespokojnie kręcą się w poszukiwaniu kryjówek, a ptaki odlatują do egzotycznych krajów, Fińczycy trwają wciąż na posterunku i chcą nadal dzielić się ciepłem ze zmarzniętymi przybyszami. Dlatego tym razem celem zbiórki i naszym priorytetem jest zebranie pieniędzy na ogrzanie w zimowym czasie naszego lokalu. Nie wiemy jak długa i mroźna będzie zima ale szacujemy ten wydatek na około 200zł w każdym z 5 zimnych miesięcy. Uważamy, że zapewnienie ciepła gościom jest priorytetem, nierozwiązalnie związanym z dalszą egzystencją i funkcją Cafe Fińskiej. Mamy nadzieję że zrozumiecie powagę sytuacji i znaczenie jakie przykładamy do tej kwestii i że znów pokażecie, że zależy Wam na ochronie istnienia tej jedynej w swoim rodzaju kawiarni. 

b

Z góry za wszystko dziękujemy i zapraszamy Was na ciepłą herbatę!
Cafe Fińska
ul. Józefinska 47, Kraków


Linki:

Facebookowy profil Cafe Fińskiej: 

https://www.facebook.com/pages/Cafe-Fińska/629364167075761


Poprzednie zbiórki na portalu PolakPotrafi:

http://polakpotrafi.pl/projekt/cafe-jozefinska,

http://polakpotrafi.pl/projekt/cafe-jozefinska-siepien


Artykuły:

http://www.poland-art.com/index.php/recenzje/634-poland-art/7556-cafe-finska-miejsce-w-ktorym-splataja-sie-ludzkie-historie

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,14332042,Po_kawie_zawieszonej_przyszedl_czas_na_kawe_za_wiersz_.html.

Media o Twoim projekcie:

W tej kawiarni nie płacisz!

dziendobry.tvn.pl | 2013-12-02

W kawiarni za jeden uśmiech była dziennikarka Dzień Dobry TVN - Kasia Olubińska.Tutaj ludzie przychodzą i zostają. Czym różni się ta krakowska kawiarnia od innych?


Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2013 18:06