Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Przemysław Rajchel

Przemysław Rajchel

Olsztyn

Przemek Rajchel - prawnik, manager, trener i doradca biznesowy. Przez wiele lat wspierał w rozwoju firmy z branży consultingowej oraz IT. Obecnie prowadzi Europejskie Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju oraz dzieli się swoim doświadczeniem z młodymi przedsiębiorcami, którym pomaga zwiększać potencjał rozwojowy ich firm. Prywatnie, Przemek jest miłośnikiem wszystkiego, co wiąże się z grami, szczególnie planszowymi. Niedawno połączył swoją pasję z wiedzą biznesową i stworzył grę symulującą prowadzenie działalności gospodarczej - Business Play, która jest pierwszym tego typu narzędziem szkoleniowym, przystosowanym do polskich warunków biznesowych.
Jakie ma plany na najbliższą przyszłość? Dalekosiężne! Chce stworzyć edukacyjną grę planszową, w którą będą grały całe rodziny i która będzie rozwijała przedsiębiorczość w polskich domach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8719 PLN z 10000 PLN

69 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

87%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.12.2014.

Business PLAY Home Edition

O projekcie

Patronat nad tym projektem objęli:

       

                                                

                          

_________________________________________________________________

 

02.12.2014 r.

Witajcie!

Jesteśmy na ostatniej prostej. Tydzień do końca. Trochę brakuje, ale wierzymy, że nam się uda, dzięki Waszej pomocy! Zebraliśmy już 58% kwoty potrzebnej do realizacji projektu edukacyjnego Business PLAY Home Edition, 32% do końca ;)

Zbliżają się święta, czy gra planszowa to dobry pomysł na prezent pod choinkę? Jak najbardziej! Wystarczy nas wesprzeć i wybrać jako nagrodę, grę Business PLAY Home Edition!

Działamy!

28.11.2014 r.

Witajcie!

Mamy dla Was ekstra ciekawostkę! Jakiś czas temu Przemek został zaproszony do Radia Olsztyn, gdzie udzielił wywiadu na temat Business PLAY Home Edition oraz samego crowdfundingu!

Zapraszamy do odsłuchania!

http://ro.com.pl/gra-planszowa-rozrusza-polska-gospodarke/01171466

24.11.2014 r.

Super news!

Udało nam się pozyskać nowego patrona. Maciej Jesionowski, autor słynnego bloga o grach planszowych, jatygry.blogspot.com, zainteresował się Business PLAYem i postanowił nas wesprzeć!

Dziękujemy!

21.11.2014 r.

Hey Hey!

Jesteśmy w trakcie intensywnych testów gry. Większość elementów mamy wydrukowanych "na kolanie", ale kilka z nich jest już w formie bardzo przybliżonej do ostatecznej! Są to materiały, poczta oraz pieniądze!

Pieniądze najprawdopodobniej będą tak wyglądać.

Materiały jeszcze czekają na akceptację koloru :)

Co myślicie?

 

17.11.2014 r.

Wielkimi krokami zbliża się rok 2015, a my mamy dla Was nową nagrodą! Wesprzyjcie nas już dzisiaj i odbierzcie ten oto elegancki kalendarz na 2015 rok. Specjalnie dla Was może się na nim znaleźć jakiekolwiek oznacznie. Chcesz zrobić prezent mamie ? A może, chcesz, żeby na kalendarzu znalazło się logo Twojej firmy? Ulubionego klubu piłkarskiego? Nic prostszego! Wesprzyj nas i wyślij mail z informacją, co ma się znaleźć na Twoim kalendarzu!

14.11.2014 r.

Masz problemy z obsługą portalu? Przygotowaliśmy krótką instrukcję. Mamy nadzieję, że Ci się przyda :)

07.11.2014 r.

Witajcie!

W prywatnych wiadomościach otrzymujemy sporo pytań, dlatego zdecydowaliśmy się je publikować tutaj (oczywiście z zachowaniem anonimowości autorów :) ). Zapraszamy do "komentarzy"!

03.11.2014 r.

Witajcie,

dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie! Pękł pierwszy tysiąc, jeszcze tylko 9 do końca :)

Ponadto mamy dla Was nową informację! W piątek będziemy mieć dostępną wersję testową gry, jeszcze wykonaną "na kolanie" ;), ale mamy nadzieję, że już grywalną i dającą kupę funu!

Jeżeli chcielibyście położyć na niej swoje łapki... no cóż... może jakiś konkursik zrobimy?

Czekajcie piątku!

 

28.10.2014 r. 

Witajcie,

dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie! Pękł pierwszy tysiąc, jeszcze tylko 9 do końca :)

Ponadto mamy dla Was nową informację! W piątek będziemy mieć dostępną wersję testową gry, jeszcze wykonaną "na kolanie" ;), ale mamy nadzieję, że już grywalną i dającą kupę funu!

Jeżeli chcielibyście położyć na niej swoje łapki... no cóż... może jakiś konkursik zrobimy?

Czekajcie piątku!

Witajcie!

Mamy dla Was świeżutki projekt planszy po przeróbkach. Dostaliśmy feedback, że pierwsza plansza będzie niewygodna ze względu na pionowe rozłożenie pól. Zmieniliśmy zatem orientację na poziomą.

Co o tym myślicie?

_______________________________________________________

Witajcie! Dzisiaj ruszamy z projektem Business PLAY Home Edition! Czytajcie o nas, wspierajcie nas i zgarniajcie nagrody! :)

__________________________________________________________________________________________________

Business Play Home Edition

 

Może zmienimy wymiar nauki z przymusu uczenia się w przyjemną rozrywkę? : )

Nazywam się Przemek Rajchel i przedstawiam Wam projekt, który łączy naszą pasję do gier planszowych, przedsiębiorczości oraz uczenia ludzi!

W ubiegłym roku opracowałem symulacyjną grę szkoleniową Business Play, która jest odwzorowaniem prowadzenia realnej działalności gospodarczej. Narzędzie jest przetestowane, wdrożone i naprawdę przynosi fantastyczne efekty, bo oprócz nauki praktycznych zasad biznesowych, ćwiczy też myślenie strategiczne, trenuje predyspozycje zarządcze i uczy zasad poruszania się po współczesnym rynku.

Gra symulacyjna, tak bardzo spodobała się uczestnikom zajęć biznesowych, które prowadziłem, że często pytali mnie, czy można ją kupić „sobie do domu”. I tu niestety pojawiał się kłopot, bo Business Play jest bardzo specjalistycznym i rozbudowanym narzędziem szkoleniowym - gra trwa kilka dni, więc zajęcia musi prowadzić wykwalifikowany trener, a produkcja tej specjalistycznej symulacji kosztuje bagatela… Trzy tysiące złotych…

Jednak postanowiliśmy rozwiązać ten problem i stworzyć grę do użytku domowego - mniej skomplikowaną, tańszą, w której można zmierzyć się biznesowo z rodziną i znajomymi - Business Play Home Edition.

Żeby zrealizować nasz pomysł, potrzebujemy Twojej pomocy!

Chcemy, żeby Business Play Home Edition była na każdą, domową kieszeń i dzięki temu mogła rozwijać przedsiębiorczość wielu polskich rodzin – to nasz cel. Żeby go zrealizować i rozpocząć produkcję gry, potrzebujemy wsparcia min. 10 000 zł. Oczywiście każdą wpłatę nagradzamy! Z naszych Play Businessowych gadżetów możesz wybrać coś dla siebie… Albo innych, których chcesz miło zaskoczyć : ) Szczególnie polecamy ufundowanie gry szkole, którą wybierzesz – my oczywiście dostarczymy ją i uwiecznimy Twoje nazwisko, jako fundatora : )

fot. Business PLAY - Symulacja prowadzenia działalności gospodarczej

Chcę zaznaczyć, że Business PLAY Home Edition to nie kolejny EuroBiznes czy Monopol. Nasza gra ma być fajną, domową planszówką z dużą liczbą ekonomicznych treści edukacyjnych.

W Business Play Home Edition będziesz wcielał się w rolę młodego przedsiębiorcy, który otwiera własny biznes i stara się przetrwać we współczesnej gospodarce, a do tego osiągnąć optymalny wynik finansowy.

Na rynku w jednym czasie może działać do 4 przedsiębiorstw. Cała rozgrywka odbywa się na zasadzie rund, 1 runda odpowiada 1 dniowi. W grze rozgrywamy 30 rund (dni). Każdy dzień podzielony jest na tzw. fazy gry, w których, jak w realnym świecie – sprawdzasz pocztę, zatrudniasz pracowników, zwalniasz ich, albo angażujesz w zadania, robisz kampanie marketingowe, zakupy, bierzesz kredyty, płacisz podatki, czasami też stajesz się ofiarą biurokracji i użerasz się z urzędami, a przy tym wszystkim dbasz o swoją płynność finansową.

W skład gry wchodzą:

- pionki pracowników - 12 szt.

- karty poczty - około 160 szt.

- karty kontraktów - 32 szt.

- plansza - 1 szt.

- znaczniki - 7 szt.

- kości - 2 szt.

- rachunek zysków i strat - 4 szt.

- materiały zwykłe i specjalistyczne - 80 szt.

- pieniądze o nominałach 10, 20, 50, 100 oraz 200 złotych

Gra jest w naszych głowach i czeka na przygotowanie. Możemy Wam zaprezentować dzisiaj pierwszy projekt planszy do Home Edition.

fot. Projekt planszy do Business PLAY Home Edition

Kim jesteśmy?

To piszę ja, Paweł Chmieliński, prawnik, odpowiedzialny za strategię rozwoju gry i jeden z pięciu członków naszego teamu :) Doszedłem do wniosku, że tej części nie może napisać Przemek Rajchel, pomysłodawca idei i ojciec Business PLAY Home Edition, bo podejdzie on do swojej osoby z wrodzoną skromnością i nie powie Wam o sobie tego, co powiem ja.

 

Przemek Rajchel jest pomysłodawcą i głównym motorem napędowym tego projektu, przy czym wyrażenie "motor napędowy" wcale nie jest na wyrost, bo Przemek jest osobą tak pozytywną i charyzmatyczną, że potrafi zmobilizować nas do pracy nawet o piątej nad ranem i dziewiątej wieczorem :) Prywatnie fascynat gier planszowych - potrafi grać godzinami! Przygotujcie się wiec wszyscy z Was, którzy wybierzecie jako nagrodę rozgrywkę z autorem gry... Walka będzie zacięta.. ;)

 

Ewelina Falba jest z nas najmłodsza, ale najbardziej przebojowa, dlatego odpowiada za strategię promocji. Ukończyła studia matematyczne i jej marzeniem było zostać nauczycielką. Bogu dzięki dostrzegliśmy jej talent do marketingu, bo bez niej, cytując klasyka, "zginęlibyśmy marnie" jak ptaki dodo z pewnego, kultowego już filmu animowanego :)

 

 

Kuba Dzieńkowski - czyli nasz "Pan Złote Usta", który jest odpowiedzialny za komunikację z rynkiem. Od lat prowadzi szkolenia z zakresu przedsiębiorczości, prawa oraz umiejętności miękkich. Z wykształcenia jest prawnikiem, ale już na studiach zasłynął swoimi przemowami oraz konferansjerką przy wielu konkursach i tą ścieżką zdecydował się podążać - urodzony erudyta.

 

Uwielbiamy ze sobą pracować, świetnie się dogadujemy i mamy wspólny plan - wpływać na otaczającą nas rzeczywistość i zmienić świat!

Przyłączcie się do nas :)

Dlaczego zdecydowaliśmy się na crowdfunding?

W procesie produkcji gry najbardziej kosztowne jest wyprodukowanie pierwszej partii, przez co pierwsze egzemplarze produktu muszą być drogie. My chcemy tego uniknąć. Dzięki Wam będziemy mogli już na początku ustalić cenę gry na takim poziomie, aby była ona dostępna na "domową kieszeń" i by mogła bez problemów trafić do polskich domów.

Mamy 45 dni i 1 cel - zebrać pieniądze na produkcję pierwszej partii naszej gry edukacyjnej, której celem jest rozwój w polskich domach przedsiębiorczości i wiedzy o rynku, a tym samym pomóc Polakom podejmować trafne decyzje finansowe. Chcemy też, żeby gra motywowała ludzi do zakładania własnych biznesów, których otwarcie wzbudza obecnie pewien strach... a niepotrzebnie ! :)

 

Zaufaj naszemu projektowi i wesprzyj nas! Zainwestuj w rozwój polskiej przedsiębiorczości!

_________________________________________________________________________________________________

Gra Business Play Home Edition – otrzymujesz grę po cenie produkcji : ) Jej zawartość jest uzależniona od tego, jaki próg uda się nam ostatecznie osiągnąć, także, im więcej zbierzemy, tym bardziej bogaty produkt dostaniesz, za tę samą kwotę!

Grafiki Business PLAY oraz podziękowanie na stronie Business PLAY –  tylko dla ciebie! Otrzymasz zestaw grafik, tapet oraz zdjęć Business PLAY, a także specjalne podziękowanie na naszej stronie : )

Kalkulator z logo Business PLAY – designerski kalkulator Business PLAY!

Kubek termiczny z Twoim imieniem i logo Business PLAY –  designerski kubek termiczny Business PLAY z Twoim imieniem! 

Dedykowana karta poczty (karta gry) – jeżeli chcesz, aby w grze znalazło się Twoje imię, konkretna nazwa firmy lub wydarzenie, na którym bardzo Ci zależy, możemy to dla Ciebie zrobić! Wystarczy, że wesprzesz naszą ideę, wybierzesz tę nagrodę, i powiesz nam, czego oczekujesz, a my zaprojektujemy dla Ciebie specjalną kartę poczty do gry - karta będzie dostępna tylko w Twoim egzemplarzu gry.

Oznaczenie na pudełku oraz elementach gry – Chcesz zrobić komuś prezent? Umieść jego imię na pudełku gry oraz jej elementach! A może planujesz kupić grę dla szkoły i chcesz, żeby znalazła się tam jej nazwa, albo logo Twojej firmy? To również możemy dla Ciebie zrobić!

Dedykowane pionki pracowników – Dzięki tej nagrodzie, masz wpływ na to, jak będą nazywać się pracownicy w Twojej wersji gry. Chcesz nazwać ich pseudonimami ludzi z Twojej paczki? A może warto zasymulować mini-rynek pracy używając imion osób zatrudnionych w Twojej firmie? Nic prostszego! Wesprzyj naszą ideę i wybierz tę nagrodę!

Gra i rozgrywka premierowa z twórcą – Wybierz tę nagrodę, a twórca Business PLAY HOME EDITION – Przemek Rajchel, osobiście wręczy Ci Twój egzemplarz gry! Będziecie mieli również okazję rozegrać partyjkę i zmierzyć się! Czy jesteś w stanie pokonać twórcę Business PLAY Home Edition w jego własnej grze? Sprawdź to!

Zaproszenie na konkurs Business PLAY Home Edition i możliwość wygrania nagród o wartości 1 000 PLN (ograniczona liczba  miejsc). Posiadasz niesamowitą wiedzę na temat przedsiębiorczości?  Ekonomii? Prawa? Uważasz, że jesteś rekinem biznesu? Sprawdź się! Zdecydowaliśmy się zorganizować konkurs, który wyłoni najlepszego biznesowego gracza! Nagroda główna będzie o wartości 1 000 PLN!

Konkurs odbędzie się w Warszawie. Weźmie w nim udział 64 graczy, którzy zostaną przydzieleni do plansz. Przy jednej planszy zagrają 4 osoby - tylko jedna z nich przejdzie do następnej rundy. Jak zawsze, zwycięży ten, kto zarobi w rozgrywkach najwięcej! Szczegółowy regulamin i termin konkursu zostanie podany, jak tylko zbierzemy wymaganą grupę. W przypadku nie zebrania się grupy macie wybór: albo zaakceptujecie naszą alternatywną nagrodę, za tę kwotę, albo zwrócimy Wam całą kwotę wpłaty.

 

 Oferta dla biznesu, lokowanie produktu -

 

Na czym polega lokowanie produktu w grze Business PLAY Home Edition?

 Zdecyduj się na wsparcie naszej idei i wybierz nagrodę „lokowanie produktu”, a umieścimy na karcie do gry, tzw. karcie poczty, rzeczywistą ofertę Twojej firmy! Jest to świetna forma promocji, gdyż gracz w ramach rozgrywki zobaczy Twoją ofertę, która będzie oddziaływać pozytywnie na jego sytuację, co wzbudzi w nim pozytywne skojarzenia. Pozwoli też na zapoznanie się, nie tylko z nazwą firmy oraz z jej profilem działalności, ale przede wszystkim z jej produktami. W każdej grze zamieszczona będzie oferta tylko jednego podmiotu z danej branży. W ramach nagrody „lokowanie produktu” istnieje możliwość wykupienia większej ilości kart niż jedna, dzięki czemu masz szansę zaprezentowania większej ilości produktów.

W ramach nagrody „lokowanie produktu” oferujemy konsultacje związane z umiejscowieniem danego produktu w grze Business PLAY. Jest to niezwykle ważne, z uwagi na odpowiedni kontekst występowania produktu w czasie rozgrywki. 

Przykład lokowania produktu: W trakcie 3 rundy gracz otrzymał kartę poczty o następującej treści: Wiadomość od firmy NGO and Business Service: Otrzymałeś ofertę zakupu gry Business PLAY, która zaspokoi potrzeby edukacyjne Twoich pracowników. Koszt zakupu gry wynosi 150 PLN. Jeżeli dokonasz zakupu Twoi pracownicy podniosą swoje kompetencje z zakresu zarządzania finansami. Dzięki temu udało Ci się zaoszczędzić kwotę 200 PLN. Odbierz ją z banku.

 

Zaproszenie do tzw. "Grupy Decyzyjnej"!

Każdy kto wesprze nas kwotą minimum 90 zł otrzyma dodatkowo do nagród zaproszenie do zamkniętej grupy na facebook'u gdzie będziemy dyskutować z Wami na temat zawartości gry. Będziecie mieli możliwość wpłynięcia na to jakie usługi będą dostępne w kontraktach w grze, jakie zdarzenia będą miały miejsce w kartach poczty, wybierzemy wspólnie projekt szaty graficznej i wiele innych! Sam również możesz być współtwórcą tej gry!

 

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

Dzisiaj ujawniamy dla Was 2 progi, ale nie martwcie się, mamy przygotowane ich więcej ;) Przy osiągnięciu każdego progu będziemy udostępniać Wam nowy jak również zupełnie nową, business PLAY-ową nagrodę ;)

 

Pierwszy próg to oczywiście przygotowanie i wydruk gier, ale drugi i każdy kolejny będą wypełnione niespodziankami!

Drugi próg zakłada stworzenie tzw. kart roli. Myślimy o tym, ale tak naprawdę nie mamy do końca opracowanej koncepcji, a wydruk dodatkowych kart jest oczywiście dodatkowym kosztem. Karta roli będzie dawała dodatkowe bonusy graczom, które będą ukryte przed innymi graczami. Myślimy o tym trochę jak o "tajemnicy przedsiębiorstwa", takim know-how, które każdy gracz ma unikatowe, ukryte przed resztą. Każda rola daje bonusy, które są brane pod uwagę pod koniec rozgrywki, czyli, ten kto teoretycznie wygrywa całą grę, może ostatecznie przegrać, jeżeli ktoś miał dobre know-how i prowadził grę zgodnie ze swoją strategią!

Karty roli będą dodane ZA DARMO (!!) do każdej, wyprodukowanej przez nas gry!

Dodatkowo, każdy, kto wybrał jako nagrodę grę dostanie jedną, dodatkową, unikalną kartę roli, której nie będzie można już zdobyć po zakończeniu akcji na polakpotrafi.pl !

Ponadto, jeżeli osiągniemy ten próg będziecie mogli sobie dokupić super eleganckie, drewniane kości z logo Business PLAY Home Edition.

Wygląda nieźle? To zobaczycie co dopiero będzie w 3. progu ! :)

_________________________________________________________________

 

 

Media o Twoim projekcie:

PROJEKT KONSOLA WSPIERA MEDIALNIE BUSINESS PLAY HOME EDITION NA POLAK POTRAFI

serwis.projektkonsola.pl | 2014-10-31

PRZEDSTAWIAMY KOLEJNĄ CIEKAWĄ OFERTĘ POCHODZĄCĄ Z PLATFORMY POLAKPOTRAFI. BUSINESS PLAY HOME EDITION TO KONKRETNIE ZAPOWIADAJĄCA SIĘ GRA PLANSZOWA.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.12.2014 18:06