Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Karol Lewandowski Busem Przez Świat

Karol Lewandowski Busem Przez Świat

Świdnica

Projekt “Busem przez Świat” narodził się w grudniu 2009 roku w głowach piątki studentów ze Świdnicy. Głównym celem było zwiedzenie świata za niewielkie pieniądze. Za 2 tyś. złotych kupili busa VW Transportera T3, wyremontowali go własnymi siłami i udali się w podróż. Pierwsza wyprawa odbyła się w 2010 roku a załoga busa przejechała Europę.

Od tego czasu bus odwiedził już 28 krajów w trzech wyprawach a w przyszłym roku pomysłodawcy projektu planują wyprawę do USA.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

17851 PLN z 15000 PLN

304 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

119%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.08.2013.

Busem Przez Świat - naprawa busa przed wyprawą do Australii

O projekcie

Naszym starym busem kupionym za 2000zł przejechaliśmy już 33 państwa na 3 kontynentach po drodze przeżywając ponad 25 awarii. Dzięki pomocy spotkanych ludzi i własnej pomysłowości zawsze udawało się go praktycznie bez wydatków naprawić i ruszyć dalej.

Tym razem wybieramy się na bardziej nieprzyjazny kontynent - do Australii.

 

Chcemy naprawić naszego busa tak, żeby tym razem nas nie zawiódł, szczególnie, że na Australijskich pustyniach są miejsca gdzie do najbliższej miejscowości jest 500km i nie ma zasięgu telefonów. 

Potrzebujemy pieniędzy na naprawę silnika, skrzyni biegów, nowe opony, naprawę hamulców i wszystkich podzespołów. Musimy też ulepszyć chłodzenie auta i dodać orurowanie przeciwko zwierzętom na przód auta. 

Wszystko będzie zrobione jak najtaniej ale i tak potrzebne są spore środki, dlatego prosimy Was o wsparcie w zamian za atrakcyjne nagrody (dostępne po prawej stronie).

Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy!

 infografika busem przez swiat

 

*wszystkie nagrody zostana wręczone po powrocie z wyprawy Australia Trip (czyli nie wcześniej niż marzec 2014r.). To samo dotyczy wyjścia na piwo, wyjazdu weekendowego i przyjazdu pod dom (ich terminy do ustalenia z ekipa tak żeby wszystkim pasowało)

Media o Twoim projekcie:

25-letnim busem przez Australię. Studenci, którzy przeżyli burzę piaskową i atak szarańczy, wrócili

www.tvn24.pl | 2014-04-02

Na swojej drodze spotkali "kangury-samobójców", stawili czoło mrożącym krew w żyłach jadowitym pająkom i przeżyli atak szarańczy. Po Australii i Nowej Zelandii podróżowali przez 4 miesiące. W środę czwórka podróżników ze Świdnicy, Wrocławia i Kielc wróciła do Polski.

Sukces naszego projektu na portalu Polak Potrafi!

www.busemprzezswiat.pl | 2013-08-23

Nasz projekt na PolakPotrafi zakończony sukcesem!!! Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy nas wsparli i którzy wierzyli że uda nam się zrealizować kolejną wyprawę – udało się zebrać więcej niż się spodziewaliśmy, bo aż 119% założonej kwoty. Dzięki Wam będziemy mogli porządnie przygotować naszego busa na wyprawę dookoła Australii.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.08.2013 20:08