Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Agnieszka Matkowska

Agnieszka Matkowska

Słońsk, Polska

Polonistka, etnolingwistka, tłumaczka, wkrótce mongolistka; nie lubi etykietek, choć są praktyczne. Pisze doktorat o folklorze Buriatów (UAM), prowadzi badania terenowe na Syberii (zdarza jej się tęsknić za swoimi konsultantami i opowiadanymi przez nich historiami) i wciąż pracuje nad tym, by mówić pięknie po buriacku. Odrzuciła oświadczyny szamana, przeżyła trzy syberyjskie zimy, kolejną wyprawę badawczą planuje latem i dlatego jest tutaj.

Interesuje się przekazem ustnym, komparatystyką literacką i pisaniem performatywnym, pisaniem w ogóle (pracuje równolegle nad reportażami z Buriacji). Lubi czytać i podróżować, a każdą okazję wykorzystuje do promocji kultury buriackiej. Choć swoje badania traktuje śmiertelnie poważnie, w ramach żartu primaaprilisowego zagościła na okładce nieistniejącego buriackiego Vogue.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2082 PLN z 8500 PLN

25 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

24%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.06.2016.

Buriacja

Publikacja \"Angary, córki Bajkała\"

Dodano 07.11.2017, godz. 0:38

Nie udało mi się w zeszłym roku wyjechać do Buriacji. Ten rok jest dużo łaskawszy - za tydzień ukaże się mój przekład legendy "Angara, córka Bajkała" Iriny i Olgi Jertachanowych. Książka jest  przepiękna! Zapraszam do lektury! <3

https://mediarodzina.pl/prod/1549/Angara--corka-Bajkala

Buriacja może za rok! ;)

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.06.2016 18:06