Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartłomiej Stańczyk

Bartłomiej Stańczyk

Lublin

doktor inżynier, robotyk i koncertujący akordeonista. Na co dzień współpracujący z wieloma politechnikami (zarówno polskimi jak i europejskimi) w dziedzinie robotyki. Jest kompetentnym i doświadczonym liderem, który motywuje do działania cały nasz zespół. Jego zamiłowanie do muzyki i techniki w naturalny sposób doprowadziło do zainteresowania się tematem rzemiosła instrumentalnego i zainicjowania projektu “Studium Harmonii Polskiej” realizowanego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2007 roku. Stara się wykorzystać swoje naukowe podejście do zgłębiania wiedzy na temat brzmienia instrumentów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20018 PLN z 20000 PLN

119 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.04.2015.

Budujemy Harmonię

O projekcie

scroll down for english version

Naszym celem jest ocalenie odchodzącego w zapomnienie, solidnego polskiego rzemiosła instrumentalnego. Chcemy ożywić harmonię polską - stworzyć nowe, w pełni sprawne instrumenty, których tradycja jest zakorzeniona w Polsce. Od ponad pół wieku harmonie nie są już wykonywane, nie ma już warsztatów, manufaktur, ani osób które mogłyby kontynuować rzemiosło.

Kilka lat temu stworzyliśmy naszą pierwszą harmonię, wykonaną niemal w całości w tradycyjny sposób. Od tamtej pory naszym marzeniem stało się usprawnienie technologii produkcji i wydanie na świat szeregu harmonii. Wiemy, że istnieje zapotrzebowanie na sprawne, nowe instrumenty, które byłyby dostępne w przystępnej cenie, z możliwością serwisowania w kraju. Jesteśmy jedyni, którzy przy waszym wsparciu mogą to zrobić . Wspólnie możemy wzbogacić rynek polskich instrumentów.

Nasz projekt powstał z chęci podtrzymania tradycji polskiego rzemiosła budowniczych harmonii, instrumentów wytwarzanych niegdyś w dziesiątkach warsztatów na terenie Polski, których wytwórstwo zanikło prawie zupełnie w latach 60-tych, a budownictwo harmonii stało się ginącym zawodem.

Harmonia ma bardzo ciekawą historię. W czasach swojej świetności ten instrument był chlubą polskiego rzemiosła instrumentalnego, doceniany i wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych targach. Harmonie powstały na początku XIX wieku, a w latach 30. XX wieku stały się tak popularne, że zaczęły wypierać skrzypce z wiejskich wesel. Zapotrzebowanie na harmonistów było więc ogromne. Jednak kariera harmonii była krótka. Po II wojnie światowej same zostały skutecznie wyparte przez produkowane masowo, tańsze akordeony. Szeregi harmonistów zaczęły szybko topnieć. Część muzykantów porzuciła ten instrument na rzecz bardziej „nowoczesnych”, poszukiwanych przez odbiorców. Na weselach i zabawach pojawiły się zespoły o bardziej uwspółcześnionych składach, grające szlagiery zasłyszane w radio. Harmonia, skrzypce, bębenek stały się niemodne. Zastąpiła je trąbka, gitara, perkusja, syntezator. 

Nie powstają już nowe instrumenty, jednak muzyka na nich wykonywana jest wciąż żywa i budzi coraz większe zainteresowanie wśród młodych ludzi. Wraz z ostatnią harmonią zaniknie istotna część kultury polskiej – charakterystyczny styl wykonawczy, muzyka oraz możliwość jej kontynuacji przez następne pokolenia.

źródło: Archiwum Muzyki Wiejskiej

W naszej pracy czerpiemy inspirację zarówno z dorobku dawnych warsztatów, jak i z nowoczesnej myśli technicznej, rozwijanej przez ostatnie 60 lat produkcji akordeonu. Nasza pierwsza harmonia została wykonana tak jak robione to było w dawnych warsztatach. Teraz chcemy wykorzystać nasze doświadczenie i inżynierię do stworzenia nowego przemyślanego projektu.

Naszym celem jest zbudowanie harmonii, która sprosta klasie dawnych instrumentów, wykorzystując przy tym jakość, jaką dysponuje współczesna technologia.

Mamy świadomość, że budując instrument, należy dozować nowoczesność w bardzo ostrożny sposób. Nie chcemy instrumentów odlewanych z plastiku. Uważamy, że sztuka polega na tym, żeby zachować proporcje i wiedzieć, jaki komponent można zastąpić jego współczesną wersją, a które elementy powinny być wykonane w sposób tradycyjny.

Pan Andrzej Bieńkowski, swoją piękną opowieścią wzbogacił nasz film. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i zamieszczamy pełną wypowiedź, dzięki której dowiecie się więcej na temat historii i sytuacji harmonii polskiej.

Bartek Stańczyk - doktor inżynier, robotyk i koncertujący akordeonista. Na co dzień współpracujący z wieloma politechnikami (zarówno polskimi jak i europejskimi) w dziedzinie robotyki. Jest kompetentnym i doświadczonym liderem, który motywuje do działania cały nasz zespół. Jego zamiłowanie do muzyki i techniki w naturalny sposób doprowadziło do zainteresowania się tematem rzemiosła instrumentalnego i zainicjowania projektu “Studium Harmonii Polskiej” realizowanego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2007 roku. Stara się wykorzystać swoje naukowe podejście do zgłębiania wiedzy na temat brzmienia instrumentów.

Katarzyna Tucholska - magister filologii polskiej UW. Tanecznica, harmonistka i rzemieślniczka, szkoli czeladników w kierunku wytwórstwa instrumentów języczkowych.Terminowała zarówno u harmonistów, jak i budowniczych instrumentów starszego pokolenia. Stroi, naprawia, remontuje i rekonstruuje zarówno harmonie, jak i akordeony.Gra na trzyrzędowej harmonii pedałowej i ręcznej. Ma półrocznego synka Jasia :)

Dorota Łukasik - kulturoznawczyni, animatorka wydarzeń kulturalnych i rzemieślniczka.Na co dzień z wielkim entuzjazmem zarządza serwisem akordeonów i harmonii. Za punkt honoru postawiła sobie wypromowanie ideii wskrzeszenia harmonii polskiej. Zgłębia aspekty rękodzielnicze wytwórstwa instrumentów. Jej pasją jest śpiew tradycyjny z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Michel Knepper - technik, konstruktor mechaniki instrumentów oraz serwisant. W projekcie będzie odpowiedzialny za projekt mechaniczny harmonii. Jego największa pasją jest Borussia Dortmund, klub piłkarski z jego rodzinnego miasta, któremu kibicuje od najmłodszych lat. Z równie wielką zaciętością oddaje się śpiewaniu gospel oraz modelarstwu. Do naszej krainy przywołał go zew miłości do pewnej słowiańskiej piękności.

Tomasz Ścierka - magister inżynier, konstruktor-mechanik i akordeonista. Zaprojektował mechanikę harmonii powstałej w ramach projektu “Studium Harmonii Polskiej”. Jego szeroka wiedza dotycząca konstrukcji i funkcjonowania instrumentów języczkowych, pozwala nam na wybranie najlepszych rozwiązań technicznych. Z zamiłowania fotograf, majsterkowicz i wędkarz. Świeżo upieczony tatuś.

Kiedy opowiadamy o tym, co robimy spotykamy się z dużą aprobatą i  bardzo pozytywnym oddźwiękiem. Nasze działania są jednak dość niszowe, przez co nie jest nam łatwo pozyskać sponsorów. Zdajemy sobie też sprawę, że harmonia nie jest i prawdopodobnie nigdy nie będzie instrumentem produkowanym na szeroką skalę, przynoszącym duże zyski.

Uznaliśmy, że kampania na PolakPotrafi.pl to najlepszy sposób, by nagłośnić projekt oraz dać szansę wszystkim tym, którzy do tej pory mogli tylko trzymać za nas kciuki, aby mieli swój wkład w budowę harmonii. 

Niezależnie od końcowego wyniku kampanii, pragniemy z góry podziękować wszystkim wspierającym nasz projekt. Nie ważne - finansowo, merytorycznie czy po prostu dobrym słowem. Liczymy na Wasze wsparcie i przypominamy, że im więcej osób o nas usłyszy, udostępni dalej informacje, tym większe mamy szanse na powodzenie. Dziękujemy!

Ta kwota pozwoli nam:

 

 > dokończyć projekt instrumentu - 6 000 zł

Zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy już prototyp mechanizmu klawiatury melodycznej (który jest też jedną z naszych unikatowych nagród) ale to dopiero początek pracy.

 

 > kupić i przetestować materiały -  4 000 zł

Współcześnie dostępne są materiały, których nie było w dawnych warsztatach. Chcemy skorzystać z tego, jakie dają możliwości, ale musimy je najpierw przetestować pod kątem naszej konstrukcji. Konieczny jest też zakup elementów, których nie jesteśmy w stanie sami wykonać, takich jak stroiki.

 

 > wykonać prototypowy egzemplarz - 9 000 zł

Będzie to dwugłosowa ręczna harmonia trzyrzędowa, z systemem 24-basowym

 

Harmonie to piękne instrumenty, zdobione, grawerowane, ręcznie malowane. Chcielibyśmy, żeby nasz instrument był równie piękny. Ta kwota pozwoli nam przeprowadzić konkurs na nowy design harmonii.

 

Harmonie pedałowa to odmiana harmonii, w której powietrze jest dostarczane do instrumentu za pomocą miechów nożnych. Jest to rozwiązanie, które zastosowane zostało wyłącznie wśród polskich wytwórców harmonii. Ta kwota pozwoli nam udoskonalić nasz projekt i zbudować harmonię pedałową.

 

Sprawimy, że strona internetowa harmoniapolska.org będzie ciekawym i wyczerpującym źródłem wiedzy na temat harmonii - jej budowy, historii i muzyki - służąc wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat tego pięknego instrumentu. 

 

Wesprzyjcie projekt i przyczyńcie się do tego by nowa harmonia wybrzmiała wśród współcześnie wytwarzanych instrumentów.

Specjalnie na potrzeby projektu stworzyliśmy kilka nagród z wykorzystaniem pięknych wzorów starych harmonii. Możecie też zostać na zawsze uwiecznieni w naszym instrumencie, nauczyć się grać na harmonii czy spędzić dzień w naszym warsztacie. Zachęcamy do wyboru kilku nagród!

10 zł BARDZO DZIĘKUJEMY :) Każde wsparcie jest dla nas ważne

 

20 zł MAIL Z PODZIĘKOWANIAMI a wraz z modelem harmonii w formacie pdf 3D, certyfikatem udziału w finansowaniu harmonii + imienne wyróżnienie na liście wspierających

 

30 zł MAZURKOWE NUTY Zapis nutowy mazurkòw granych przez harmonistów: Jana Kędzierskiego, Czesława Adamczyka, Kapelę Braci Ptasińskich i Aleksandra Krupę. Wyślemy w formie pdf.

 

30 zł  PRZYTYK Z PRZYTYKA Zadziorna pocztówka, którą osobiście wyślemy pocztą, prosto z krainy harmonistów.

 

40 zł BILET NA POTAŃCÓWKĘ z muzyką tradycyjną na żywo na której premierowo zagra nasza harmonia.

 

50 zł ZESTAW CZTERECH PODSTAWEK POD KUBKI ze wzorem z harmonii, wykonanych w naszym warsztacie + DOSTĘP DO STREFY VIP zawierające min. filmy z naszych nauk u mistrzów, tajniki i aktualności procesu budowy harmonii

 

55 zł "ZAGRAJ MUZYKANCIE, ZAGRAJ ŻE MI ŁADNIE, JAK JA CI ZAŚPIEWAM TO CI CZAPKA SPADNIE" o Tobie sponsorze zaśpiewamy przyśpiewkę na potańcówce! Jeśli nie uda Ci się dotrzeć, wyślemy nagranie.

 

 

60 zł DOM DLA STROIKA twoje imię i nazwisko umieścimy w kanceli głośnicy, na której przywoskowane są stroiki 

 

60 zł GALERYJKA nowiutka galeryjka harmonii wykonana według tradycyjnych wzorów do wyboru

 

65 zł STUDIUM HARMONII POLSKIEJ Skrypt zawierający dokumentację projektu oraz wywiady przeprowadzone podczas badań terenowych. 

 

 

70 zł "MISTRZOWIE HARMONII" - książka z płytą poświęcona powojennym harmonistom.

 

 

75 zł PUDEŁKO - NIEPUDEŁKO Można je składać, rozkładać, otwierać i zamykać. Może służyć jako szkatułka na skarby, świecznik, podstawki pod herbatkę lub inne cudo 

 

85 zł WIESZAK NA KLUCZE zdobiony wzorami z harmonii, wykonany w naszym warsztacie.

 

 

130 zł FOTOGRAFIE HARMONISTÓW W AKCJI  otrzymasz wydrukowaną i oprawioną fotografię Piotra Baczewskiego w formacie 20cmx30cm.

 

150 zł ZESTAW MAŁEGO MIŁOŚNIKA 

 

200 zł INDYWIDUALNY WARSZTAT GRY NA HARMONII z harmonistką Katarzyną Tucholską, miejsce: Lublin

 

220 zł ZESTAW WIELKIEGO MIŁOŚNIKA 

 

250 zł DZIEŃ W NASZYM WARSZTACIE jako obserwator bądź asystent, weźmiesz udział w wytwarzaniu harmonii + zestaw małego miłośnika

 

600 zł TROFEUM prototyp mechanizmu klawiatury harmonii z wygrawerowanym indywidualnym podziękowaniem

  

800 zł MELODYKA prosto z naszej pracowni

 

2000 zł MECENAT spędzisz dzień spędzony w naszej pracowni, porozmawiasz z projektantami i rzemieślnikami. Twoje nazwisko (nazwa firmy) wygrawerowane zostanie na tabliczce w naszym warsztacie oznajmiająca o mecenacie projektu.Oficjalne podziękowania wygłosimy na potańcówce zwieńczającej projekt. Informacja o mecenacie będzie udostępniana na naszej stronie internetowej, portalach społecznościowych i w działaniach medialnych  + trofeum zestaw wielkiego miłośnika

 

10000 zł SPONSOR GŁÓWNY HARMONII - prototyp naszego instrumentu będzie nosił TWOJE IMIĘ! Twoje nazwisko (nazwa firmy) wygrawerowane zostanie na tabliczce w naszym warsztacie informując o sponsorze projektu. Oficjalne podziękowania wygłosimy na potańcówce zwieńczającej projekt. Informacja o sponsorze będzie dołączana do instrumentów wykonanych wg tego projektu i udostępniana na naszej stronie internetowej, portalach społecznościowych i w działaniach medialnych + trofeum + zestaw wielkiego miłośnika

Zapraszamy do kontaktu z nami! Możecie do nas pisać: accordions@accrea.com i odwiedzać na stronach harmoniapolska.org oraz facebook.com/harmoniapolska

Dziękujemy,

Bartłomiej Stańczyk, Dorota Łukasik, Katarzyna Tucholska, Michel Knepper, Tomasz Ścierka

 

 


 

Our goal is to maintain the the tradition of Polish instrumental craftsmanship. We want to revive the Polish accordion - harmonia - create a new, functional instrument whose tradition is rooted in Poland. For over half a century harmonias have not been made in Poland, there are no more workshops, manufacturers or people that could coninue the craft.

A few years ago we created our first harmonia made ​​almost entirely in the traditional way. Since then our dream has become to improve the technology of production and release a series of harmonia’s. We know that there is a demand for efficient, new instruments, which would be affordable with the possibility of servicing here in the country. We need your support to carry out our project - if we don’t do it together no one will . Collectively we can enrich the market of Polish instruments.

The Polish Harmonia was in its time the pride of Polish instrumental craftsmanship. Repeatedly recognised abroad and rewarded at international fairs it was manufactured in dozens of workshops in Poland during the first half of the twentieth century. Currently it is no longer produced, however, the music performed on it is still alive and superb harmonia players require functioning instruments. Along with the last harmonia disappears an important part of the Polish culture - typical performance style and music as well as the opportunity to pass it on to the next generation.
The idea of ​​cultivating these traditions is especially important to us now when we still have the possibility of direct contact with the last living makers of the harmonia, as well as musicians of the older generation. Both for them and for us it is extremely significant that their knowledge and experience would serve the culture and the future generations.

 

 

In our work we take inspiration from both the achievements of the former workshops, as well as from new technical solutionsdeveloped over the last 60 years of accordion production in Europe. Our first harmonia was made the way it was done in the old workshops.We now want to use our experience and engineering to create a new design.

Our goal is to create a harmonia that will match the class of old instruments by using the quality provided by modern technology.

 

We are aware that in instrument building, modernity needs to be dispensed very carefully. We do not want instruments molded from plastic. We believe that the trick is to keep the proportions and know what component can be replaced by its modern version and which elements should be made in the traditional way .

 

Bartek Stańczyk - Doctor of engineering, roboticist, accordion player. Collaborates with many polytechnics (both Polish and European ) in the field of robotics. He is knowledgeable, experienced and has the ability to motivate our team to action. His passion for music and technology naturally led to an interest in instrumental craft and the initiation of the project "Study of Polish Accordion" carried out under the auspices of the Ministry of Culture and National Heritage in 2007. He uses his scientific approach to explore knowledge about the sound  of instruments.

 

Katarzyna Tucholska - Master of Polish Philology from the University of Warsaw. Dancer, harmonia player and craftswoman. Trains apprentices in the manufacturing of instruments. She learned from harmonia players as well as instrument builders of the older generation. Tunes, repairs, renovates and reconstructs both harmonia’s and accordions. Plays both the pedal and the hand-held harmonia. She has a half-year -old son Jaś :)

 

Dorota Łukasik - culture expert, cultural animator and craftswoman. Every day with great enthusiasm she manages the accordion and harmonia service workshop. As a point of honor she has set herself the promotion of the idea of reviving the Polish harmonia. She explores aspects of handicraft in manufacturing of instruments. Her passion is traditional singing from Central and Eastern Europe.

 

Michel Knepper - technician, designer and constructor of instrument mechanics. In the project he will be responsible for the design of mechanical elements in the harmonia. His greatest passion is Borussia Dortmund football club from his hometown which he has been supporting from an early age. With equally great enthusiasm he indulges in gospel singing and model-making. He was summon to our land by love for one Slavic beauty.

 

Tomasz Ścierka - Master of Engineering, constructor-mechanic and accordionist. He designed the mechanics of the harmonia created in the project "Study of Polish Accordion". His broad knowledge of the structure and functioning of the instruments allows us to choose the best technical solutions. Passionate photographer, handyman and fisherman. Brand-new dad.

When we tell people about what we do we encounter a very positive response. Our actions however are quite niche which is why it is not easy for us to win sponsors. We also realize that harmonia is not and might never be an instrument manufactured on a large scale, bringing big profits .

Polakpotrafi and you our crowd seems to be the very best way for us to spread the word and give a chance to all those who until now could only keep their fingers crossed for us, to contributed to the construction of the harmonia.

Regardless of the final outcome of the campaign we would like to thank everyone in advance for supporting our project . No matter whether it is financially, substantively or simply with a good word. We count on your support and remind you that the more people hear about us the greater our chances of success. Thank you!

This amount will allow us to:

 

> Complete the design of the instrument - 6 000 zł


We have already designed and developed a prototype of right-hand manual mechanism (which is also one of our unique awards ) but this is only the beginning of our work.

 

> Buy and test materials - 4 000 PLN

 

Today there are many materials available that were not used in the old workshops. We want to take advantage of the possibilities they give but they must first be tested for our design. It is also necessary to purchase items that we can not make ourselves such as reeds.


> Make a prototype - 9 000 PLN

It will be a 2 reed rank, three-row, hand-held harmonia with a 24 - bass mechanism.

 

Harmonia is a beautiful instrument, decorated, engraved, hand-painted. We want our instrument to be just as beautiful. This amount will allow us to carry out a contest for a new design of the harmonia.



The pedal harmonia is a variant of the harmonia in which air is supplied to the instrument via foot bellows. It is a solution that has been applied only among Polish harmonia manufacturers. This amount will allow us to improve our design and build a pedal harmonia.




We will refresh the harmoniapolska.org website and make it an interesting and comprehensive source of knowledge about the harmonia - its structure, history and music - serving all those who want to learn more about this beautiful instrument.


Especially for this project we have created a few rewards using the old harmonia designs and patterns. You can also be immortalized in our instrument, spend a day in our workshop or learn how to play the harmonia.
We encourage you to choose more than one reward!
(See below for international backers instructionon on how to support us)

DISCLAIMER: for internation shipping of items please add 50 PLN to the reward price.

 

10 pln  THANK YOU VERY MUCH :) We appreciate your support

 

20 pln  BIG THANK YOU e-mail with photos and a digital design of the harmonia. Your name will be posted on our backers list

 

30 pln  POSTCARD to you by us from the region where harmonias were most popular

 

40 pln TICKET FOR A DANCE PARTY with live traditional music where our instrument will have its premiere.

 

50 pln SET OF FOUR COASTERS with a harmonia print - made in our workshop + ACCESS TO THE VIP SECTION containing films form our field studies, secrets and updates of the harmonia building process.

 

55 pln WE WILL SING ABOUT YOU AT THE PARTY! don't worry if you can't make it we will send you a recording.

 

60 pln HOME FOR A REED We will put your name in one of the chambers on the reed block where a reed is later waxed on.

 

 65 pln STUDY OF POLISH ACCORDION a skript containing the documentation of the project and interviews with harmonia players (Polish version only).

 

70 pln "MISTRZOWIE HARMONII" (Masters od the Harmonia) - CD with a book dedictaed to harmonia players after World War II. (the book is in Polish only)

 

75 pln A BOX NO BOX it can be assembled and disassembled according to needs. Can be used as a treasure box, candle holder, coasters or in fact anything you want - made in our workshop

 

85 pln KEY HANGER with a harmonia print - made in our workshop

 

150 pln LITTLE HARMONIA LOVER SET containing: A box no box or Key hanger, the "Mistrzowie Harmonii" CD and a ticket to our dance party

 

200 plnINDIVIDUAL HARMONIA PLAYING WORKSHOP with the harmonia player KatarzynaTucholska, place: Lublin, Poland

 

220 pln BIG HARMONIA LOVER SET containing: A box no box, Key hanger, the "Mistrzowie Harmonii" CD, set of coasters, a ticket to our dance party, 

 

250 pln  A DAY IN OUR WORKSHOP you can observe or work as an assistant and be a part of the creation process.

 

600 pln TROPHY - the prototype of the right-hand manual mechanism - custom engraved

 

800 pln MELODICA straight from our workshop

 

2000 pln OUR PATRON - spend a day in our workshop, talk to the engineers and designers. Your name/company name will hang in our workshop announcing your merits. We will show our gratitude in writing, speech and any medium we will use promoting our instrument. You will also recive The Big Harmonia Lover Set and the Trophy.

 

10000 pln YOU ARE THE MAN! Your name will embellish the prototype of the instrument. Information about the sponsor will be added to all instruments made from this design and in the media. We will show our gratitude in writing, speech and any medium we will use promoting our instrument. You will also recive The Big Harmonia Lover Set and the Trophy.

If you would like us to keep you updated please write to us: accordions@accrea.com and visit us at harmoniapolska.org and facebook.com/harmoniapolska

Thank you,

Bartłomiej Stańczyk, Dorota Łukasik, Katarzyna Tucholska, Michel Knepper and Tomasz Ścierka

​      

 (if you find it unclear please contact us: accordions@accrea.com)

 

We advise to first register on PolakPotrafi.pl and then back the project after being logged in (sign up here https://polakpotrafi.pl/login ).

To register fill out Pierwszy raz na PolakPotrafi.pl? with your username, e-mail and password and accept terms and agreements.

To send money and receive the appropriate reward follow these steps:

1. Choose a reward from ones described above and find the equivalent (by amount) on the list on top of the page. Choose your reward (it will highlight in green) and click "Wesprzyj projekt".

2. Click on your reward and enter any amount in PLN equal or higher to the pledged amount. 

Please remember: for international shipping of items add 50 PLN to the reward price.

3. Scroll down and click the "DALEJ" button.

4. If you are not logged in, you will be prompted to do so:

"zaloguj się" means "log in". If the process is interrupted, you will have to find the project again, and choose the reward after being logged in.

5. Proceed to choose the payment method by clicking "Przejdź do płatności"

Now you have 2 options:

I. To Make an international bank wire payment:

a) Choose "Druczek płatności / Przelew z innego banku" which means "Payment from an other bank"



b) You will be redirected to Transferuj.pl polish payment gateway. On Transferuj.pl click the English flag in the right upper corner of the page.

c). You will see the international bank wire payment details. Please note, that the payment title, and bank account is different each time and one-time use only.

Login to your bank and make the wire transfer. After making the payment in your bank you can click "Powrót" to go back to PolakPotrafi.pl or you can close the window. You will receive an email after we will receive the bank wire. Please make sure, that your payment amount will be exacly the same or higher, as the amount visible in Transferuj.pl. If we will receive less money (due to currency conversion or bank charges) you will be prompted to make a surcharge or choose a lower-level reward. Please include, that bank will charge commission from your payment if you will not select that all costs are covered by the payment sender.

II. To Pay via Credit Card o PayPal

a) on the payments method list choose PayPal and proceed to paypal gateway.


There is an additional 8% cost to PayPal or Credit Card transactions! This means, that if you want to support a project on PolakPotrafi.pl via PayPal i.e. for 100PLN - then we will send to PayPal the total amount: 108PLN to be taken from your PayPal account. This commission goes to PayPal

Media o Twoim projekcie:

Pasjonaci z Lublina wskrzeszą harmonię polską. Pomogli internauci

www.dziennikwschodni.pl | 2015-04-14

Chociaż harmonii polskiej od dawna się już nie produkuje, jest szansa, że wkrótce powstaną nowe instrumenty. Pasjonaci z Lublina potrzebowali na ten cel 20 tys. zł. Pieniądze dostali od internautów.

Czwórka lublinian chce zrekonstruować harmonię polską (WIDEO)

www.kurierlubelski.pl | 2015-03-04

Harmonia polska (nie mylić z akordeonem) to już przeszłość muzyki ludowej. Ale czwórka lublinian chce zrekonstruować ten piękny instrument.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.04.2015 18:06