Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

michal.domaszewski

michal.domaszewski

Warszawa, Polska

MICHAŁ DOMASZEWSKI Miłośnik sztuki filmowej, z wykształcenia lekarz. Nakręcił blisko dziesięć krótkometrażowych filmów niezależnych, w tym część z Konradem Domaszewskim , z którym założyli kolektyw twórczy Sashimodo Pictures. Zdobywca kilku wyróżnień na ogólnopolskich festiwalach (m.in. pierwsze za film „Co autor miał na myśli” w 2006 na Orange Factor Film Festival). W zeszłym roku zwycięzca konkursu portalu SPInka na serial internetowy \"Brudny Henryk\", który zrealizował dzięki kampanii na portalu polakpotrafi.
Od tej pory zrealizował kilka filmów krótkometrażowych m.in "Potop krwi"-horror kostiumowy i "Słowa" , które były pokazywane i nagradzane na kliku festiwalach kina niezależnego w Polsce w 2016 roku.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7765 PLN z 7500 PLN

38 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 30.08.2016 18:06

BRUDNY HENRYK serial akcji o PRLu

O projekcie

Witajcie w PRLu...będzie zabawa!

Sashimodo Pictures przedstawia serial pt." Brudny Henryk"

Milicjant, komunista, sex maszyna. Brudny Henryk to warszawski milicjant, który dzielnie chroni obywateli przed pospolitymi przestępcami, podżegaczami i chuliganami. Bezlitosny w akcji, bezwstydny przy kobietach, bezgranic przy żartach.

 

Serial "Brudny Henryk" jest inspirowany takimi produkcjami jak "07 zgłoś się', 'Monty Python' oraz 'Policjanci z Miami'. To nostalgiczna podróż do przeszłości, w której milicjanci PRLu będą się śmiać z narodowych wad, wychwalać zalety bycia polakiem oraz przedstawiać satyrę komunizmu. Towarzyszyć im będą piękne kobiety oraz widowiskowe pościgi.

 

 

W rolach głównych:

Konrad Domaszewski- BRUDNY HENRYK

Michał Domaszewski- SIERŻANT KŁYŚ

Waldemar Nowak- KOMENDANT MILICJI STOŁECZNEJ

Kamila Kamiska- RYSZARDA

 

 

 

Do tej pory udało nam się zrealizować 3 odcinki serialu. Zbierając fundusze jesteśmy w stanie dokończyć produkcję całego sezonu. Finanse przeznaczymy na wynajem niezbędnego sprzętu, wykreowanie świata PRLu przed kamerą oraz na nagrody crowdfoundingowe.

 Dla Was będą oczywiście nagrody, m.in :

 

Pion realizacyjny wygląda następująco:

Michał Domaszewski- reżyser i scenarzysta

Konrad Doamszewski- II reżyser

Michał Kowalski- producent i kierownik produkcji

Filip Wojciech Senakiewicz- operator kamery

Justyna Malina- kostiumy

Bogusław Wiktorowicz- realizacja dźwięku

Wspierają nas : JoeMonster, Radio ESKA Łódź, Szarlotka Film Festiwal, KochamDziwne Kino, KinoAmatorskie.pl, Film Wagon, Czar PRL, Pora Zwyrola, Studio Lewe Oko, Blitz Team, QFAT oraz VHS Hell

Zapraszamy do polubienia oraz śledzenia nas w social media!

facebook.com/brudnyhenryk

instagram @brudnyhenrykfilm

brudnyhenrykfilm@gmail.com

sashimodopictures@gmail.com

 

 

Media o Twoim projekcie:

Jeżeli kochacie "07 zgłoś się" i filmy Barei, zobaczcie zwiastun tego serialu

kultura.gazeta.pl | 2017-05-16

Dwaj bracia zebrali pieniądze na portalu Polak Potrafi i nakręcili internetowy serial stylizowany na lata 80. Do współpracy namówili m.in. jeden z najbardziej znanych polskich głosów. Zobaczcie zwiastun.

"Brudny Henryk", milicjant, komunista, seks-maszyna. Absurdalny serial akcji z Warszawą w tle

augustow.naszemiasto.pl | 2016-08-04

Pamiętacie "Kung Fury"? Zanosi się na to, że możemy mieć jego rodzimy odpowiednik. Serial "Brudny Henryk" jest inspirowany takimi produkcjami jak "07 zgłoś się", "Latający cyrk Monty Pythona", "Policjanci z Miami" czy - wiadomo - "Brudny Harry". W typowym dla lat 80. przerysowanym stylu opowiada historię tytułowego Henryka, niepokornego milicjanta patrolującego ulice Warszawy. Twórcy serialu są w trakcie produkcji trzech pierwszych odcinków, a funduszy na kolejne szukają na polakpotrafi.pl.