Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Boski Fest

Boski Fest

Bydgoszcz

Boski Fest to inicjatywa, która powstała 9 lata temu w głowach trójki przyjaciół. Na początku były to po prostu Boskie Urodziny - czyli nasza impreza urodzinowa w nieco większej wersji. Od 6 lat z powodu wzrostu zainteresowania i natłoku pomysłów zmieniliśmy ich formułę i nazwę na Boski Fest. Dziś nad festiwalem przez cały rok pracuje 9 osób, a wszystkich pomagających nie jesteśmy w stanie zliczyć :) Dodatkowo, zapraszamy artystów, o których wcześniej nawet nie marzyliśmy, a oprócz muzyki oferujemy również ekologiczne warsztaty DIY czy panel dyskusyjny.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15100 PLN z 13456 PLN

380 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.06.2015.

Boski Fest 2015

O projekcie

wplata

oddzielacz

 Czy chcesz być częścią wyjątkowego wydarzenia ? Na całe trzy dni, podczas pierwszego lipcowego weekendu, podejmujemy się zamienienia bydgoskiego nadbrzeża Brdy w swoistą magiczną osadę, gdzie niemożliwe nie istnieje! Naszym celem jest stworzenie przestrzeni pełnej pasji, otwartości, szalonych pomysłów, marzeń i wszelkiej zajawki. Wierzymy, że będzie to sprzyjać unikatowej atmosferze, która zachęci do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu nie tylko wśród przyjaciół, ale także w gronie rodzinnym, bez żadnych ograniczeń wiekowych.

Boski Fest kształtuje się od początku swojego istnienia dzięki stopniowemu zarażaniu się jego ideą przez znajomych i członków naszych rodzin. Zaczynają oni nie tylko wspierać sam pomysł, ale także całkiem poważnie angażować się we wspólną inicjatywę. Na panelu obok znanych nazwisk występują dawni koledzy ze szkolnej ławki, a warsztaty zaczynają prowadzić nawet nasze mamy. Zapraszamy Was, abyście stali się częścią tego pięknego przedsięwzięcia i stworzyli razem z nami Boski Fest !   

fot. Gazeta Wyborcza

Zapraszamy do obejrzenia aftermovie z zeszłorocznej edycji, która mogła się odbyć dzięki wszystkim wspierającym nasz projekt "Boski Fest 2014" na Polakpotrafi 

oddzielacz

 dzienwarsztaty

srubsonDzięki warsztatom uczymy się wzajemnie nowych umiejętności i otwieramy się na nieznane. W tym roku dowiemy się jak tworzyć łapacze snów z kokosa czy djembe z materiałów recyklingowych. Zbudujemy razem turbinę wiatrową, nauczymy się tynkować gliną i drukować w 3D. Będziemy zgłębiać tajniki tai chi, a nawet… tańczyć z cheerliderkami 50+! Zaproszeni artyści nauczą nas dj-ingu oraz produkcji muzycznej, a dzieci dowiedzą się jak zostać prawdziwym MC.

panel

majkrofąWarsztaty to wspaniały pomysł na wymianę umiejętności podczas, gdy Boski Panel uzupełnia je oferując wymianę wiedzy, doświadczeń i idei. W formie krótkich prelekcji opowiedzą nam co im leży na sercu m. in. podróżnicy, naukowcy, artyści czy dziennikarze. Dzięki niesamowitym ludziom, którzy przyjęli nasze zaproszenie będziemy mogli posłuchać o samotnych żeglugach dookoła świata, działalności teatru alternatywnego, energii odnawialnej czy trudach fotografii dokumentalnej.

noc

asd

klucz wiolW warstwie muzycznej stawiamy raczej na powiew świeżości niż znane nazwiska i popularność. Po raz kolejny zanurzymy się w dźwiękach z pogranicza najróżniejszych gatunków muzycznych, a poprowadzi nas : Dikanda, Pro8l3m, Chonabibe czy Hatti Vatti. Nie zabraknie także szerokiego przeglądu lokalanych artystów.

 

fot. Wincent Wiktorczyk

atkarcje

gwiazduniaW tym roku chcemy, aby festiwal stał się prawdziwym, międzypokoleniowym wydarzeniem. Chcemy udowodnić, że wiek to tylko stan umysłu i zaprosić całe rodziny do wspólnej zabawy. Znajdzie się kącik zabaw dla najmłodszych jak i warsztaty dedykowane seniorom. O 17 wszyscy razem oddamy się szalonej zabawie na międzypokoleniowych fajfach!

 

 

 

 

 

fot. Agata Wiśniewska

 

oddzielacz

boski kolektyw

 

 

 

Kuba to nasz tytułowy Boski. Jak to z bywa z psedonimami - nikt do końca nie pamięta, w którym momencie zaczęliśmy go tak nazywać. Całe zamieszanie zaczęło się 4 lata temu, kiedy wraz z Łukaszem i Wiktorem postanowili wyprawić wspólną imprezę pod szyldem Boskich Urodzin. Coś wtedy drgnęło, choć nikt jeszcze nie podejrzewał co się święci. Połączenie Bubcia Budowniczego, Komendanta Melanżu Łukasza i  Wiktora Gaduły dało powoli kiełkujące zalążki warsztatów z ekobudownictwa, festiwalowego programu muzycznego i panelu dyskusyjnego.

 

        

 

Od początku przemykał też gdzieś Towarzyski Sajmon, któremu (dosłownie!) zdarzało się przycumować z łodzią pełną nowych, uśmiechniętych twarzy. Podejrzewamy, że przełomowym był jednak moment, kiedy Kuba zakupił zielonego busa. Kilometry spędzone na trasie Bydgoszcz-Poznań, wypady na festiwale, zagraniczne podróże małe i duże stłoczonych pasażerów w najróżniejszych składach, sprzyjało szalonym planom i odważnym decyzjom ich realizacji. W ten sposób, gdzieś na trasie pojawiła się Obliczalna Nastka, potrafiąca skwantyfikować każdy, z pozoru nieobliczalny, pomysł chłopaków.

 

         

 

W krytycznych momentach braku rąk do pracy materializował się Leśny Piotrek, aby za chwilę, na bliżej nieokreślony czas,znowu zgubić się w świecie. Często towarzyszył mu Jakub Złota Rączka, dla którego nie ma narzędzi,którymi nie potrafiłby władać. Pojawienie się Społecznej Weroniki zaoowocowało napływem zajawkowiczów prowadzących warsztaty ze wszystkiego, czego dusza zapragnie. Szymon Radiowy Głos wprowadził Boski panel na nowy poziom i zadbał o to, żeby było o nas głośno w mediach. Dzieła codziennie dopełnia Sieciowa Anna, która dba o rozprzestrzenianie naszej boskiej idei przelewając uparcie  wiadra internetu. Petardyczny Taczek zorganizował za to epicki Boski Piknik, zapewniając start naszego projektu na polakpotrafi, który na długo pozostanie w naszych głowach ;)  

 

oddzielacz

 

dolceW tym roku w ramach otwartego konkursu ofert Boski Fest otrzymał od Urzędu Miasta Bydgoszczy dotację w wysokości 25 000 zł.  Dzięki tym pieniądzom oraz wsparciu sponsorów możemy zaprosić artystów występujących na festiwalu, pokryć koszty części warsztatów i ubezpieczenia czy opłacić przyjazd gości panelu. To dużo, jednak biorąc pod uwagę, że w tym roku festiwal będzie trwał jeden dzień dłużej,cały czas nie mamy wystarczających środków finansowych. Z tego powodu ponownie zwracamy się z prośbą o pomoc do Was ! Przekonaliśmy się, że finansowanie społecznościowe ma moc i z Wami nie ma rzeczy niemożliwych. Możemy po raz kolejny razem stworzyć Boski Fest ! Według budżetu zakładającego wydatki oszacowane na podstawie konkretnych wycen jak i naszych doświadczeń, aby zorganizwoać festiwal w opisanej powyżej formie brakuje nam jeszcze 13456 zł. Jeżeli uda nam się zebrać większą kwotę, przeznaczymy ją na wynagrodzenie rzeczowe dla wolontariuszy, muzyków, panleowców i warsztatowców w zamian za ich pracę wlożoną w festiwal  lub zorganizujemy dodatkowe warsztaty. Jeżeli kwota będzie naprawdę duża, nadwyżkę przeznaczymy na przyszłoroczny festiwal. Obiecujemy, że ani złotówka z budżetu festiwalu nie trafi do nikogo z organizatorów.

13 456 zł - wersja minimum, niezbędna do opłacenia nagłośnienia na dwóch scenach, ubezpieczenia, wywozu śmieci, zapewnienia wyżywienia i noclegu dla artystów, warsztatowców i panelowców, zorganizowania warsztatów DIY z budowania turbiny wiatrowej i stawiania ściany w technologii strawbale.

14 500 zł - każda osoba, która wpłaciła 20 zł lub więcej otrzyma od nas talon na piwko lub dowolny iny napój ! 

 

16 500 zł - na festiwalu stanie profesjonalna fotobudka, w której każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe Boskie zdjęcie i zabrać je ze sobą do domu!

 

Uda się ?oddzielacz

nagrosy

punk  napój i ciepły posiłek podczas trwania imprezy

punkfestiwalowe gadżety: koszulki, torby

punkkoncert zespołu Zielony Bus Band w Twoim lokalu lub w domu lub płyta zespołu

 

 

punkweekend w gospodarstwie agroturystycznym Słomiany Domek w Borzechowie

punkwejściówki do Wake Park Bydgoszcz

punkwejściówki do Let Me Out Bydgoszcz

punkvouchery na wypożyczenie longboardów od High Five Longboards w bydgoskim Myślęcinku

punkvouchery na kolacje dla 2 osób do restauracji Spiżarnia przy ul. Zbożowy Rynek 9 w Bydgoszczy

 

punk tygodniowy karnet i pojedyńcze wejściówki do Bella Line Wellness Center przy ul. Toruńskiej 55 w Bydgoszczy

 

 

punk coachnig z profesjonalnym graczem pokerowym Łukaszem

punklekcja chińskiego z Anią

punkprzegląd roweru z ustawieniem przerzutek i hamulców od Wicia

punklekcja narciarstwa w Myślęcinku z Kubą, do wykorzystania tylko zimą :)

punk vouchery na masaż pleców wybraną techniką od Weroniki

punkgodziny nauki jazdy od Szkoły Jazdy Marek Taczkowski

punkprywatna lekcja gry na perkusji od Marcela

punkwizyte lekarską lub komplet podstawowych badań lekarskich w Centrum Medycznym w Bydgoszczy przy ul. Powstańców Wielkopolskich 26 

 

 

KONTAKT

kontakt@boskifest.pl

www.boskifest.pl

Nasz Fanpage na Facebooku

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Było bosko w Myślęcinku. Kolejna impreza w lipcu [ZDJĘCIA]

bydgoszcz.gazeta.pl | 2015-05-10

Na terenie wakeparku w Myślęcinku odbył się Boski Piknik. To preludium do znanego już dobrze bydgoszczanom Boskiego Festu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.06.2015 18:06