Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Katarzyna Zych & Natan

Katarzyna Zych & Natan

Zielona Góra, Polska

Gdzieś między wierszami tworzonych bajek jestem JA –nieperfekcyjna matka, nieidealna żona, kobieta, która prawdziwą pasję odnajduje w kreatywnym pisaniu. Mam mnóstwo planów i jeszcze więcej marzeń. Współautorem większości bajkowych bohaterów jest mój obecnie trzyletni synek. Fascynuje mnie dziecięca kreatywność, którą wciąż próbuję pielęgnować w sobie mimo, iż lat mam już „dzieści”. W swoich książeczkach dla dzieci chcę podzielić się twórczą pasją i zainspirować do tego, by nieustannie odkrywać radość płynącą ze wspólnego bajania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15199 PLN z 15000 PLN

69 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.03.2016.

Coś z zupełnie innej bajki - BookBox

O projekcie

Dzieci uwielbiają wiele rzeczy. WYBIERAĆ spośród czegoś. KREOWAĆ coś. ODKRYWAĆ cokolwiek i wszystko na raz.

Dzieci uwielbiają BAJKI.

Wiemy o tym.

Dlatego chcemy wraz z Wami wydać wyjątkową książeczkę, która pozwala wypełnić się dzieciącą wyobraźnią i tworzyć bajkę, która nigdy nie będzie taka sama. 

 

Celem projektu jest wydanie pierwszej na rynku bajki modułowej (BookBox) umożliwiającej samodzielne tworzenie historii z różnych jej fragmentów. Zestaw BookBox składa się z książeczki dla dzieci, do której dołączone są ilustrowane, sztywne, kartonowe karty z 30 fragmentami bajki. Wnętrze książki można dowolnie zmieniać, wypełniając przeznaczone do tego miejsca kartami dołączonymi do zestawu, tworząc tym samym bajkę na bardzo różne sposoby. 

Dzięki książeczce bookbox, bajka może być przez dziecko i rodzica aktywnie tworzona, a nie tylko odtwarzana. Możliwość jej modyfikowania i tworzenia różnego przebiegu historii rozwija kreatywność dziecka, uczy różnorodności sytuacji oraz doskonali umiejętność łączenia elementów w całość. Bajki typu Bookbox to doskonały sposób na aktywne tworzenie wraz z dzieckiem książeczki, która będzie jedną z pierwszych inspiracji do czytania.

Bohaterami pierwszej modułowej bajki, którą chcemy wydać są dwa przesympatyczne smoki - Momo i Kiki, które podczas wspólnych przygód odkrywają wartość przyjaźni oraz współpracy.

Niemal dwa lata temu zaczęła się moja przygoda z tworzeniem bajek – najpierw tych spontanicznie opowiadanych mojemu synkowi, potem tych spisywanych dla samej siebie, wreszcie tych, którymi przez dłuższy czas dzieliłam się wraz z czytelnikami na blogu bajkopis.pl.

 

Tak naprawdę w międzyczasie ich pisania kiełkował i dojrzewał we mnie pomysł własnego wydawnictwa, który pojawił się wraz z historią Momo i Kikii - dwóch przesympatycznych smoków, wymyślonych przez mojego synka. Przez wiele wieczorów „bawiliśmy się” tą bajką. Rozwijaliśmy o kolejne przygody. Dopowiadaliśmy. Zmienialiśmy zakończenie, modyfikowaliśmy początek. Smoki zaczęły żyć swoim życiem i dały początek bajkom modułowym bookbox. Bajkom, które za każdym razem „opowiadają” nieco inną historię, bajkom, które można w kreatywny sposób tworzyć z bardzo różnych fragmentów.

 

Kiedy dzieliłam się bajką i samą koncepcją książeczek modułowych, spotykała się ona z dużym zainteresowaniem ze strony innych rodziców, a dzieci, które miały okazję poznać smoki Momo i Kiki na stworzonych ilustracjach były zachwycone. To było dla mnie wystarczającym impulsem, by wdrożyć pomysł w życie na szerszą skalę niż krąg zaprzyjaźnionych mam.

 

Ostatnie miesiące to czas, w którym stworzyłam nie tylko treść samej bajki, ale również jej formę, dokonałam zgłoszenia patentowego, skoncentrowałam się na tym, by małymi krokami, gdzieś obok głównego nurtu życia zawodowego i codzienności realizować swoje marzenie. Obecnie chcę wdrożyć pomysł na bajki Bookbox w życie i wydać pierwszą z nich - „Momo i Kiki”.

 

Zamierzam dać tym samym początek wydawnictwu z zupełnie innej bajki, w ramach którego będą wydawane kolejne niezwykłe publikacje dla najmłodszych, pokazujące, że można bajać na różne sposoby. Kreatywnie i trochę na przekór. Z pomysłem, pasją i dziecięcą fantazją. 

 

Bajeczki BookBox to ważny projekt - zarówno dla dzieci jak  i dla rodziców, którym zależy na tym, by wspierać rozwój kreatywności własnych maluchów. 

Ken Robinson, ekspert w dziedzinie edukacji już dawno wskazał na fakt, że kreatywność jest tak samo istotna jak nauka pisania i czytania. Jest jedną z najważniejszych kompetencji społecznych - to dzięki niej jesteśmy w stanie dostrzegać możliwości, improwizować, radzić sobie w nowych sytucjach, łączyć zagadnienia, niekonwencjonalnie podchodzić do wyzwań. Są to umiejętności, które bez wątpienia będą przydatne naszym dzieciom i które warto doskonalić już od najmłodszych lat. Warto rozwijać kreatywność, szczególnie ze względu na fakt, iż schematyczność i odtwórczość to dominujące, chociażby na etapie edukacji schematy, z którymi prędzej czy później zetkną się nasze dzieci.

Innowacyjna forma bajek BookBox pozwalaja w sposób twórczy tworzyć bajkę, nie tylko odtwarzać przebieg historii narzucony przez autora, jak bywa to w przypadku standardowych bajek. Dzięki temu bajki BookBox doskonale: 

- wspierają rozwój kreatywności,

- uczą łączenia elementów w całość, 

- pobudzają fantazję, 

- dostarczają pozytywnych emocji, 

- uczą różnorodności sytuacji, 

- dostarczają radości tworzenia własnych przygód bohaterów bajki.

Przystępna, kartonowa forma książeczki oraz załączonych kart, a także krótkie rymowane fragmenty sprawiają,  że bajki BookBox są odpowiednie dla najmłodszych dzieci, już w wieku 2+.

      
          Jedna z ilustracji bajki "Momo i Kiki"                        Okładka książeczki "Momo i Kiki"

 
Zestaw BookBox to:

  • najwyższej jakości książeczka typu boardbook (17cm x 17 cm), trwała i bezpieczna dla najmłodszych,
  • 30 kart wraz z fragmentami bajki, którą można dowolnie układać w całość,
  • funkcjonalne opakowanie, do przechowywania kart oraz książeczki,
  • wysokiej jakości materiały (papier, okładka, okleiny) wpływające na wygląd publikacji - matowe, strukturalne wykończenia, 
  • bohaterowie oraz forma bajek odpowiednia dla najmłodszych,
  • autorskie, malowane akwarelą ilustracje, wpływające na zmysł estetyki dziecka,
  • cudowny prezent, który można podarować dziecku, spędzając wspólny czas na twórczej zabawie.

 

Za nami: stworzenie treści bajki, podwójna korekta, opracowanie ilustracji, skład bajki, dokonanie zgłoszenia patentowego zestawu, wykonanie prototypu książeczki oraz opakowania i maskotek głównych bohaterów bajki "Momi i Kiki", przygotowanie serwisu www niezbędnego do dalszej sprzedaży publikacji... Uff... sporo tego i wszystko zrealizowane własnymi siłami!

Maskotki smoków  - Momo i Kiki, które można otrzymać wspierając projekt. 

Obecnie projekt BookBox jest w pełni przygotowany do realizacji - im szybciej zlecimy produkcję, tym szybciej bajeczki trafią w ręce naszych małych czytelników i ich rodziców. 

Realizację publikacji oraz nagród dla wszystkich wspierających projekt planujemy zakończyć najpóźniej 15 kwietnia br.

 

 

Całość pozyskanej w projekcie kwoty zostanie przeznaczona na produkcję pierwszego nakładu zestawów Bookbox. 
Jeśli projekt uzyska wsparcie większe wsparcie niż zakładamy, dodatkowo: 

110% - wszystkie zestawy bookbox otrzymają wyjątkowe opakowania do wysyłki - przeznaczone do pokolorowania przez najmłodszych!

130% - zostanie przygotowana i zrealizowana kolejna wyjątkowa publikacja dla dzieci, którą mamy w planach, a wszystkie osoby wspierające projekt będą mogły otrzymać ją na bardzo atrakcyjnych warunkach. 

O naszym projekcie, bajkach, wyzwaniach, pisaniu, książeczkach dla dzieci, współpracy - o wszystkim, co tylko przyjdzie do głowy – porozmawiajmy – mój kontakt mailowy: bajubaju@bajkopis.pl

Spotkajmy się również na naszym bajkopisowym profilu: 

 

 PATRONAT MEDIALNY

 

   

  

 

 

 

PARTNERZY

 

 

 

MIEJSCA PRZYJAZNE SMOKOM:

 

 PISZĄ O NAS:

BiznesLubuski.pl: Pasja, miłość i biznes - efekt?

Qulturka.pl: Książeczki z innej bajki na PolakPotrafi.pl

Magazyn Dobra Mama: Bajka już nigdy nie będzie taka sama

Super Mama w Wielkim Mieście: Mamy pomysł na bajkę

Freelance Mama: Perłowe dziewczyny: Wywiad z Kasią Zych

Miasto Słów: O dwóch smokach z zupełnie innej bajki

Maluszkowe Inspiracje: Bajki modułowe - historie pełne wyobraźni 

Mammazine: BookBox/pierwsza na rynku bajka modułowa

Mama na obcasach: Mamy pomysł na niezwykłą bajkę

Manager na obcasach: Mamy pomysł na niezwykłą bajkę

Media o Twoim projekcie:

BOOKBOX / PIERWSZA NA RYNKU BAJKA MODUŁOWA

mammazine.com.pl | 2016-02-17

Dzieci uwielbiają wiele rzeczy. Wybierać spośród czegoś. Kreować coś. Odkrywać cokolwiek i wszystko na raz. Dzieci uwielbiają bajki. Wiemy o tym, dlatego nasze książeczki pozwalają wypełnić się dziecięcą wyobraźnią i tworzyć bajkę, która nigdy nie będzie taka sama. Zapraszamy do bajkopisowego świata.

BAJKA JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE TAKA SAMA…

dobra-mama.pl | 2016-02-04

Kiedy mama wraz ze swoim trzyletnim synkiem postanawia napisać bajkę o smokach, musi powstać coś wyjątkowego. I tak też się stało. W jednym z najpopularniejszych polskich serwisów finansowania społecznościowego PolakPotrafi.pl, trwa właśnie kampania, której celem jest zebranie funduszy na wydanie pierwszej na rynku bajki modułowej – takiej, w której dziecko może samodzielnie decydować o kolejności zdarzeń.

Książeczki z zupełnie innej bajki na PolakPotrafi.pl

www.qlturka.pl | 2016-02-03

Wyobraź sobie bajkę, którą można odkrywać wciąż na nowo, ponieważ za każdym razem może mieć inny początek i zakończenie... Dzięki trwającemu na platformie PolakPotrafi.pl projektowi, już wkrótce powstaną pierwsze na rynku bajki modułowe, w których można samodzielnie decydować o przebiegu zdarzeń.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.03.2016 12:12