Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

PRzRacingTeam

PRzRacingTeam

Rzeszów

Jesteśmy grupą zapaleńców, która podjęła się szalonego wyzwania - budowy bolidu wyścigowego na międzynarodowe zawody Formuła Student.

Zdobywamy bezcenne doświadczenie, nawiązujemy współpracę z lokalnymi i międzynarodowymi firmami, mamy swój wkład w rozwoju myśli technicznej i przy okazji się dobrze bawimy! :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8114 PLN z 8000 PLN

114 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.06.2014.

Poszycie dla studenckiego bolidu wyścigowego

O projekcie

 Ambitny cel!

Formula Student – prestiżowe zawody rangi międzynarodowej, organizowane przez Institution of Mechanical Engineers oraz SAE International, w ramach których studenci najlepszych uczelni świata, rywalizują o największe wyróżnienia w swoich dziedzinach naukowych.

Celem przedsięwzięcia jest zaprojektowanie i zbudowanie jednoosobowego pojazdu wyścigowego na wzór bolidu F1. Niezwykle wymagające konkurencje, ryzy papieru na rysunki techniczne, gigabajty danych w postaci skomplikowanych projektów i dokumentacji. Do tego nieprzespane noce i ciężkie egzaminy – to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają nas w sezonie 2014. Mimo wszystkich przeciwności losu, jako studenci Politechniki Rzeszowskiej, widzimy w tym projekcie swoją szansę na zawodową karierę!

Pierwszy rok startów – mimo, że jeszcze nie zaczął się na dobre – jest dla nas workiem nowych doświadczeń. Z pewnością nie spotkalibyśmy się z podobnymi wyzwaniami, gdyby nie chęć zrobienia czegoś ponad odgórne wymagania, postawione przez system edukacji. W końcu międzynarodowe zawody na węgierskim torze, to nie pierwszyzna :)

 Koncept X1

 Poznajmy się!

Jesteśmy grupą studentów, nastawioną na aktywny rozwój. Nie bawi nas wyłącznie przesiadywanie w szkolnych ławach i wbijanie do głowy suchej teorii – wolimy wcielać ją w życie, udoskonalać oraz czerpać radość z efektów naszej ciężkiej pracy. Nasz zespół aktualnie liczy 27 osób, lecz nasza formułowa rodzinka ciągle rośnie. Studiujemy na różnych wydziałach, odmiennych kierunkach, lecz mamy jeden cel – zbudować wyścigową maszynę za cenę studenckiego obiadu!

PRz Racing Team

Pomysł na tak ambitną budowę wyrósł w głowach studentów Mechaniki i Budowy Maszyn. To oni, pod opieką pracowników Uczelni, rozpropagowali swoją wizję, co umożliwiło utworzenie PRz Racing Team. Nie wszyscy jesteśmy mechanikami. Wspólna pasja połączyła kobiety i mężczyzn, małych i dużych, konstruktorów i sprzedawców.Każdy posiada inne kompetencje, lecz zdobyte wcześniej doświadczenia wzajemnie się uzupełniają.

Spawanie ramy

Co u nas słychać?

Pilotażowy projekt znajduje się w fazie zaawansowanej budowy. Duża część pracy już za nami – główne elementy konstrukcyjne oraz dostrojone najważniejsze układy, pozwolą w najbliższym czasie przeprowadzić pierwsze testy w iście bojowych warunkach. Regulamin konkursu jest niezwykle precyzyjny i ogranicza nasze zapędy. Nie jest tutaj ważna przerażająca moc, wywijająca asfalt przy każdym dodaniu gazu – w naszym bolidzie liczy się sposób zaadaptowania istniejących już rozwiązań oraz zaprojektowania brakujących elementów, w celu osiągnięcia wysokiej sprawności całego układu.

Spawanie ramy

Oczywiście, nie byłoby nas w tym miejscu, w którym się znajdujemy, jeśli nie pojawiłaby się pomoc z zewnątrz. Na co dzień wspiera nas Uczelnia, nasi zmotoryzowani przyjaciele oraz sympatycy motoryzacji w najpiękniejszym wydaniu. Z każdej strony otrzymujemy pomoc oraz odpowiedzi na trudne pytania, za co jesteśmy niezwykle wdzięczni. Oczywiście podziękować też trzeba wszystkim Sponsorom, którzy od momentu zaprojektowania pierwszego elementu bolidu wspierają nas i wierzą w powodzenie projektu.

 Rama pojazdu

Ale ile to kosztuje?

Musicie w końcu wiedzieć, że bolid taki, mimo, że nie jest rakietą przeznaczoną do seryjnej produkcji, spełnia wszystkie wymagania, stawiane takim maszynom. Pochłania to olbrzymie ilości czasu oraz środków finansowych, bez których nie moglibyśmy kompletnie nic zrobić. Stąd też dzisiaj zwracamy się z prośbą o wsparcie do szerszego grona.

Pomoc z Państwa strony umożliwi nam wykonanie poszycia do naszego bolidu. Jego projektowaniem zajęły się najtęższe umysły wśród studentów naszej Uczelni. Nie było to proste zadanie, biorąc pod uwagę stopień skomplikowania całego projektu oraz wymóg znalezienia równowagi pomiędzy osiągami, a kosztami wykonania takiego elementu. Dziś stajemy na rozdrożu – mamy dwie możliwości: wykonanie płaszcza naszej maszyny z włókna szklanego lub węglowego. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, a dysproporcja między ich kosztami jest spora, stąd też nasze studenckie portfele potrzebują Państwa pomocy.

Olbrzymim plusem poszycia z włókna szklanego, jest stosunkowo niska cena. Materiały do jego wykonania, będą kosztować nas w okolicach 8000 złotych.

Zaletą zastosowania włókna węglowego, jest bardzo duże obniżenie wagi pojazdu, co jest niezwykle ważne w każdej dyscyplinie, gdzie do napędu wykorzystuje się różnego rodzaju silniki. W tym wypadku koszt zakupu niezbędnych materiałów, to około 13000 złotych.

Z jakich materiałów ostatecznie zostanie wykonane nasze poszycie? Zostawiamy tą decyzję w Państwa rękach, ponieważ od ilości zebranych pieniędzy, zależeć będzie końcowy wygląd i metoda wykonania elementów aerodynamicznych bolidu.

Dlaczego crowdfunding?

Do opublikowania projektu na portalu PolakPotrafi.pl skłoniła nas chęć dzielenia się efektami naszej pracy. Jest to najprostsza ścieżka dotarcia z projektem do szerokiego grona ludzi. Liczymy, że dzięki informacji umieszczonej na tym portalu, nasza inicjatywa będzie rozpoznawana przez wiele osób i zainspiruje Was do działania.

Na każdym kroku zachęcamy innych Studentów do dodatkowej działalności w czasie edukacji i cieszymy się, gdy maturzyści, dzięki rozmową z członkami PRz Racing Team, podejmują decyzję o edukacji na Politechnice Rzeszowskiej i chcą zaangażować się w nasz projekt. Jest to dla nas dodatkowa motywacja, a większa publiczność, to więcej motywacji :)

Nagrody

To na co wszyscy czekają - SOUVENIRY! :)

Dla nikogo zaglądającego na ten portal nie jest niespodzianką, że poza przeogromną wdzięcznością, każdy wspierający otrzymuje cząstkę naszego projektu na własność. Również i my nie chcemy, aby nasza współpraca skończyła się po zakończeniu projektu. Dlatego w ramach podziękowania za wsparcie, szykujemy dla Was niespodzianki podnoszące adrenalinę.

Zacznijmy od tego, że każdy ma możliwość odwiedzenia naszego garażu, zapoznania się z projektem, przebrania w kombinezon i zrobienia pamiątkowego zdjęcia za kierownicą bolidu. Zapraszamy również na wspólny wyjad na testy! Już niedługo odwiedzimy tor kartingowy w Biłgoraju. Następna w kolejce jest Warszawa - tam pojawimy się wraz z innymi reprezentacjami Polski.

Dla tych, którzym chcą poczuć zastrzyk adrenaliny, przygotowaliśmy coś specjalnego! Nasi serdeczni przyjaciele - zawodowcy - chętnie zabiorą Cię na przejażdżkę. Wolisz potężną moc i nie boisz się pobrudzić? Czy może chcesz poczuć przeciążenia panujące w sportowym wozie? Do wyboru całodniowa Off-Roadowa wyprawa po mazowieckich bezdrożach lub pełna emocji przejażdżka z zaodowym kierowcą driftingowym.

Tego jak radzą sobie nasi zadownicy nie da się odpowiedzieć - to trzeba zobaczyć!

Abyście wszyscy o nas pamiętali, mamy dla Was masę gadżetów z logiem zespołu PRz Racing Team oraz Politechniki Rzeszowskiej. Niezwykle cenimy sobie ludzi, którzy identyfikują się z naszymi działaniami oraz nam dopingują - to właśnie im dedykujemy naszą pracę i zachęcamy do kontaktu, spotkań, zadawania pytań i oczywiście krytykowania. :)

  />

Już dzisiaj DZIĘKUJEMY WAM ZA WSPARCIE!

Niezależnie od końcowego wyniku zbiórki, pragniemy z góry podziękować wszystkim wspierającym nasz projekt. Nie ważne czy finansowo, merytorycznie czy po prostu dobrym słowem. Wasze wsparcie otwiera nam nowe możliwości i jesteśmy pewni tego, że każda przesłana złotówka, zostanie odpowiednio wykorzystana! Jednocześnie jesteśmy świadomi tego, że nie każdy ma możliwość przekazania nam swoich środków finansowych – oczywiście rozumiemy to i przypominamy, że poinformowanie swoich znajomych o naszym projekcie jest równie ważne. Czym więcej osób o nas usłyszy, udostępni dalej informacje, tym większe mamy szanse na otrzymanie choćby kolejnej złotówki, a jak każdy dobrze wie, ziarnko do ziarnka..., a uda się ukończyć budowę i wyjechać na wymarzone międzynarodowe zawody Formuła Student na węgierskim torze Gyor!

 

Więcej informacji o nas znajdziesz na naszej stronie internetowej: http://www.przracingteam.pl/
 

Kto nas wspiera?

Na każdym kroku spotykamy się z pozytywnymi opiniami nt. projektu, które działają niezwykle motywująco. Już teraz nasze działania popierane są przez Rektora Politechniki Rzeszowskiej oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa. Kibicują nam również Dziekani, Pracownicy Uczelni, Studenci i wszyscy nasi znajomi - bez względu na to, czy wolą przesiadywać nocami w garażach czy na kanapie :)

Patronat Honorowy

 15267

 Rektor Politechniki Rzeszowskiej

Rektor.
herb Rzeszowa

Urząd Miasta oraz Prezydent Miasta Rzeszowa

 

Patronat medialny

 logo_tvrzeszow_opr

 logo Radio Rzeszów

 nowiny logo

nowiny24jpg-logo-stronyjpg629 WielkaC-logo-jpg-800

 2013 logo studenci rzeszow

 dlastudentapl-logo

 logo_gosp_1100x348(2)

 imprezy_logsss

1415603_687852394568847_1043238204_n

 

Media się nami interesują :)

Rzeszowscy studenci konstruują wyścigówkę

Studencka Formuła 1 na Politechnice Rzeszowskiej

Rzeszów - studenci konstruują wyścigówkę

Studenci politechniki składają bolid wyścigowy [WIDEO]

FORMUŁA 1 W RZESZOWIE

Studenci Politechniki Rzeszowskiej budują bolid [WIDEO]

Wyścigowy bolid studentów Politechniki Rzeszowskiej

Rzeszowscy studenci budują bolid Formuły 1 

Sukcesem będzie skończyć wyścig, ale łatwo się nie poddadzą

Formuła Student

 

Media o Twoim projekcie:

Potrzebne body z włókna węglowego dla mojej furki. Zrzuta!

wielkac.pl | 2014-06-10

Studenci Politechniki Rzeszowskiej jak zwykle coś majstrują. Tym razem wzięli się za budowanie bulidu, który 21 sierpnia 2014 r. będzie śmigał po torze wyścigowym. Wtedy odbędą się międzynarodowe zawody Formula Student, których organizatorem jest SAE International oraz IMechE, mierząc się ramię w ramie z przedstawicielami Oxford czy MIT. Za tą akcją stoją członkowie Koła Naukowego Formuła Student Politechniki Rzeszowskiej. Ci niespokojni i pełni zapału ludzie postawili sobie całkiem ambitny cel i właśnie teraz prowadzą zbiórkę kasy na jego realizację. A zatem pomożecie?

Ubierzmy ich maszynę! Formuła Student Rzeszów

rzeszow.dlastudenta.pl | 2014-06-06

Studenci Politechniki Rzeszowskiej budują pojazd z przeznaczeniem na tory wyścigowe. 21 sierpnia wezmą udział w międzynarodowych zawodach Formula Student, organizowanych przez SAE International oraz IMechE, mierząc się ramię w ramie z przedstawicielami Oxford czy MIT.

Studenci z Rzeszowa z Waszą pomocą zbudują bolid!

www.tvobiektyw.pl | 2014-06-02

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej budują bolid wyścigowy, który weźmie udział w Formula Student - prestiżowych zawodach rangi międzynarodowej.

Wesprzyj ekipę PRz Racing Team w budowie bolidu wyścigowego

rzeszow-news.pl | 2014-06-02

Studenci Politechniki Rzeszowskiej, którzy budują bolid wyścigowy, potrzebują Waszego wsparcia, by zwiększyć szanse na zwycięstwo w międzynarodowych zawodach Formuła Student. Brakuje im pieniędzy na poszycie bolidu.

Rzeszów: Wesprzyj PRz Racing Team na PolakPotrafi.pl

www.carpatiabiznes.pl | 2014-06-02

Wystartowała wielka akcja PRz Racing Team oraz PolakPotrafi. Studenci Politechniki Rzeszowskiej walczą z czasem, którego zostało coraz mniej przed pierwszym startem w międzynarodowych zawodach Formula Student. Ich bolid rośnie z dnia na dzień, a kolejne prace generują dodatkowe koszty.

Polacy w zawodach Formula Student - wspomóżmy ich akcję

motofocus.pl | 2014-06-02

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zamierzają wziąć udział w międzynarodowych zawodach Formula Student, organizowanych przez SAE International oraz IMechE. By zmierzyć się z przedstawicielami takich uczelni jak Oxford czy MIT, polskim adeptom motoryzacji brakuje części środków. Ich projekt można w prosty sposób wspomóc, dzięki akcji crowdfundingowej.

Formuła Student rusza w Rzeszowie!

www.sport4fans.pl | 2014-06-01

Małymi krokami do wielkich prędkości – każdy jakoś zaczynał, a Studenci Koła Naukowego Politechniki Rzeszowskiej postanowili pokazać swoje umiejętności. Ich celem jest Formuła Student – jak mówi nazwa studencka namiastka F1. By tam wystartować potrzeba jednak nie tylko umiejętności, ale i budżetu. Co skłoniło studentów do budowy prawdziwego bolidu?

Wesprzyj projekt powstania bolidu studentów PRz. Zawody Formuła Student coraz bliżej

portal.prz.edu.pl | 2014-05-28

Pilotażowy projekt bolidu przygotowywany na zawody Formuła Student znajduje się w zaawansowanej fazie budowy. Teraz młodzi konstruktorzy z PRz muszą wykonać kosztowne poszycie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.06.2014 18:06