Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dorota Schleiss

Dorota Schleiss

Wroclaw, Poland

Skończyłam dziennikarstwo na UWr i kierownictwo produkcji we Wrocławskiej Szkole Filmowej "Mastershot". Od tego czasu pracuje przy produkcji filmów fabularnych, krótkich metraży, teledysków i przy różnych filmowych inicjatywach. W 2016 roku wraz z grupą zapaleńców stworzyliśmy film na konkurs 48 HFP Wrocław, który otrzymał nagrodę publiczności oraz nagrodę za najlepiej wykorzystany rekwizyt. Obecnie rozpoczynam prowadzenie własnej działalności związanej z produkcją filmową.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6813 PLN z 6500 PLN

57 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.01.2017.

Bitwa o Fort!

O projekcie

Cofamy się o 71 lat, aby wspólnie móc przeżyć historię wojennego Breslau. Zbiórka ma na celu realistyczne odtworzenie sceny bitwy pomiędzy zbliżającymi do fortu wojskami radzieckimi, a stacjonującymi w nim oddziałami Wehrmachtu. Dotychczas zrealizowaliśmy 80% filmu. Już tylko dwa dni zdjęciowe dzielą nas od przedstawienia wam filmu "Fort" - o ostatnim bastionie III Rzeszy.

Oficjalny trailer naszej produkcji:

Zależy nam, żeby historia wojennego Breslau nie była tylko małym wycinkiem na kartach książki do historii. Chcemy, żeby każdy - zarówno mieszkaniec Wrocławia, turysta, czy student - miał szansę w atrakcyjny sposób poznać jego tajemnice. Nasz film to tylko początek, dalsza droga może prowadzić przez prawdziwe korytarze Fortu Piechoty nr 6 na wrocławskich Polanowicach. Zależy nam też, żebyście wy - widzowie - mieli dużo rozrywki podczas oglądania tego filmu!

www.fortwroclaw.pl

 Własnymi środkami, udało się nam nakręcić 3/4 filmu. W projekt byli zaangażowani młodzi filmowcy z ogromną pasją do swojej pracy.  Materiał powstał także dzięki współpracy i zaangażowaniu Grupy Rekonstrukcyjnej GRH 609 Division. Spora część członków grupy zagrała w naszym filmie we własnym umundurowaniu i z prywatnym sprzętem.

Rekonstruktorzy z własnych środków sprowadzili motocykl, udostępnili nam na cały dzień fort i usmażyli jajecznicę na ognisku :) Mimo wielu trudności, które nas spotkały - deszcz i błoto po pachy, to atmosfera pracy była bardzo wesoła. Zobaczcie sami jak wyglądał nasz 15-godzinny plan zdjęciowy.

Film ze zdjęć próbnych: 

Dotychczas udało się też narobić naszym projektem sporo szumu. Więcej informacji tutaj:

Artykuł: Powstaje wyjątkowy film o walkach w Festung Breslau.

Artykuł: Wojna o Breslau.

Celem projektu jest zebranie funduszy na przeprowadzenie dwóch dni zdjęciowych oraz postprodukcji obrazu i dźwięku, tak, aby finalnie historia zamknęła się w około 15 minutowej etiudzie. Jeden dzień zdjęciowy poświęcimy wyłącznie na zrealizowanie BITWY O FORT. Drugi dzień będzie przeznaczony na uzupełnienie historii fabularnymi wątkami.

 PIROTECHNIKA

 

 Dzięki waszemu wsparciu, będziemy w stanie zakupić środki pirotechniczne i zatrudnić profesjonalnego pirotechnika, aby realnie odtworzyć sceny batalistyczne dbając o bezpieczeństwo ekipy oraz aktorów. 

KASKADERZY

Ważnym aspektem jest również zatrudnienie licencjonowanych kaskaderówktórzy wykreują wiarygodną choreografię walk i upadków. Współpracujemy z wrocławską grupą Action AcademyTutaj możecie zobaczyć trailer do ich niezależnej produkcji na temat działań cichociemnych podczas wojny. 

SCENOGRAFIA I REKWIZYTY

 

Zdobycie rekwizytów z epoki zawsze wiąże się z kosztami. My po dotychczasowej realizcji, nie chcemy ograniczyć się wyłącznie do pojedynczych przedmiotów. Naszym celem jest jak najwierniejsze odwzorowanie obozu radzeckiej armii. Zbudowanie okopów (np. worki z piaskiem, ostrokoły, namioty, kuchnie polową, skład broni) to nasz cel za 150% wsparcia.

CHARAKTERYZACJA

Będziemy potrzebowali środków na ładunki z profesjonalną sztuczną krwią, aby realnie oddać postrzały w scenenie batalistycznej oraz silikon, by móc stworzyć wiarygodną charakteryzację ran na ciele.

 TRANSPORT I CATERING 

 

Koszty związane z przetransportowaniem ekipy filmowej, kaskaderów i aktorów oraz pojazdów wojskowych. Oprócz tego ciepły posiłek dla każdej osoby pracującej na planie :)


150% - czyli 10 tysięcy złotych, które umożliwią nam zbudowanie obozu radzieckiego na najwyższym poziomie, z autentycznymi namiotami, większą ilością statystów i pojazdami. 

200% - marzenie każdego zbieracza z PolakPotrafi. Dla nas zebranie 13 tysięcy złotych to szansa na zatrudnienie gwiazdy polskiej sceny filmowej, wynajęcie kamienicy, w której chcielibyśmy przeprowadzić zdjęcia do wątków fabularnych. Dla wspierających to znak na ulepszenie jakości nagród i większy rozmach produkcji.

300% - Mamy potwierdzone, że zostanie nam udostępniony czołg T-34, jeżeli uda nam się zebrać większą kwotę. Czołg za darmo, jednak jego transport to 5 tysięcy złotych. Dzięki niemu nasz film zyska pełen realizm! Ponadto przy tej kwocie, będziemy mogli zgłaszać "Bitwę o fort" na odpłatne festiwale filmowe.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.01.2017 20:08