Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Waldemar Kulej

Waldemar Kulej

Warszawa, Polska

Urodziłem się w Warszawie, w 1962 r . Ukończyłem studia wyższe w Warszawskiej AWF. W 1985 r uzyskałem tytuł magistra WF i trenera boksu II klasy. Od razu rozpocząłem pracę jako nauczyciel WF w szkole podstawowej. Od 1994 roku rozpocząłem działalność gospodarczą w branży handlowo usługowej. W roku 2009 zamknąłem firmę i pracowałem w bardzo różnych zawodach począwszy od roznosiciela pizzy do organizatora imprez sportowych i komentatora sportowego.Ożeniłem się w 1985 r ,a w styczniu 1986 zostałem ojcem po raz pierwszy. Syn ma na imię Piotr. Trzy lata później przyszła na świat córka Karolina. Obecnie jako instruktor sportu realizuję ideę poprawiania jakości życia seniorów przez ćwiczenia usprawniające oraz gimnastykę grupową i indywidualną .

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3352 PLN z 30000 PLN

28 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

11%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.01.2016.

Biografia Jerzego Kuleja

O projekcie

 

 

Celem projektu jest wydanie książki o wielkim Polaku. Wiernej przekazowi bohatera. Prawdziwej i pełnej treści autora.

Jerzy Kulej jest legendą polskiego boksu, dwuktrotnym mistrzem olimpijskim, dwukrotnym mistrzem Europy i ośmiokrotnym Polski - jego zasługi dla boksu są niewyobrażalnie wielkie.  Życiem po zakończeniu kariery sportowej udowodnił i ugruntował swoją wartość, również jako ekspert sportowy, komentator i poseł na sejm. Dzisiaj możesz pomóc w sfinansowaniu jego pełnej, nieokrojonej biografii!

W wyjątkowej formie wraz z filmem DVD oraz medalem pamiątkowym z wizerunkiem mistrza 

 

 Idea powstania biografii Jerzego Kuleja, mojego ojca, zrodziła się w latach 80 -tych kiedy to sam bohater wpadł na pomysł przelania historii swojego życia na papier. Na biografa wybrał swojego przyjaciela z lat studenckich Piotra Szaramę. Przegadali wspólnie setki godzin, w wyniku których powstało osiemnaście godzin nagrań magnetofonowych ze zwierzeniami Jerzego Kuleja. Na podstawie tych materiałów Piotr Szarama napisał pierwszą książkę pt. „Dwie strony medalu” wydaną 1996 roku przez wydawnictwo BGW. Tekst oryginalny został jednak okrojony – książka pozbawiona została jednego rozdziału. Wydawnictwo uznało go za zbyt osobisty. Autor potraktował to jako dużą ingerencję w jego utwór. Książka obejmowała okres od urodzenia bohatera do 1995 roku.

 

Obecna, druga pozycja zatytułowana „W cieniu podium” jest pełną, kompletną i prawdziwą biografią Jerzego Kuleja. Razem z autorem zdecydowaliśmy o wydaniu książki, bez „cenzury” wydawnictwa. Atrakcyjność tego wydania w znacznym stopniu podnosi uzupełnienie każdego egzemplarza książki płytą DVD z filmem  w reżyserii Artura Szulca pt. „Opowieść sentymentalna” oraz pamiątkowym medalem z wizerunkiem Jerzego Kuleja. Książka skierowana jest do wszystkich czytelników począwszy od kibiców i wielbicieli „Złotej drużyny” Feliksa Stamma po młodzież. Barwna historia życia bohatera wypełniona wieloma interesującymi zdarzeniami może być inspiracją dla młodych w osiąganiu ich celów życiowych przy pełnej determinacji i silnej woli.

 

Józef Grudzień - polski bokser, mistrz olimpijski (Tokio 1964), srebrny medalista olimpijski (Meksyk 1968).

 

 

 

Marian Krzysztof Kasprzyk - polski bokser, mistrz olimpijski (Tokio 1964), brązowy medalista olimpijski (Rzym 1960)

 

 

Jerzy Rybicki – polski pięściarz reprezentujący Gwardię Warszawa, trener oraz działacz sportowy. Mistrz olimpijski z Montrealu 1976 w kategorii lekkośredniej, brązowy medalista olimpijski z Moskwy 1980 w kategorii średniej. Brązowy medalista mistrzostw świata z Belgradu.

 

Jacek Bławut - polski aktor, operator, reżyser filmowy, wykładowca w szkołach filmowych (PWSFTviT w Łodzi, Gdańska Szkoła Filmowa). Reżyser filmów m. in. o Waldemarze Marszałki, Adamie Sandurskim czy Marku Piotrowskim.

 

Dariusz Michalczewski – polski i niemiecki bokser, były mistrz świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF w kat. półciężkiej oraz WBO w kat. junior ciężkiej; mistrz Europy amatorów w kategorii półciężkiej. Michalczewski był niepokonanym bokserem przez 12 lat. 

 

Marek Piwowski - polski reżyser i scenarzysta. Reżyser m. in. Rejsu, Przepraszam, czy tu biją? i Uprowadzenia Agaty

 

Tomasz Adamek – polski bokser, były zawodowy mistrz świata organizacji International Boxing Federation (IBF) i International Boxing Organization (IBO) w kategorii juniorciężkiej oraz World Boxing Council (WBC) w kategorii półciężkiej, medalista mistrzostw Europy amatorów, międzynarodowy mistrz Polski.