Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Maciej Grzegorzek

Maciej Grzegorzek

Jabłonki

Młodzieńcza fascynacja Wielką Przygodą z Fotografią, Przyrodą i Bieszczadami trwa do dzisiaj.
Bieszczady to jego ekologiczna nisza, z którą związał się tak trwale jak każdy endemit wplata się w środowisko, w którym wyewoluował.  Pozostaje z tymi górami, w nieustannym jak do tej pory związku, zarówno w sferze codziennej zawodowej pracy jak i przyrodniczo-artystycznej działalności, która pomimo że wykracza poza granice regionu zawsze będzie odzwierciedleniem bieszczadzkich inspiracji i   pasji zrodzonej z  emocjonalnego związku z tą krainą.  

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1040 PLN z 16000 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

6%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.05.2013.

Bieszczady i moja pasja

O projekcie

"Bieszczady i moja pasja" to projekt publikacji ponad 300 fotografii inspirowanych walorami przyrodniczymi i kulturowymi tych wyjątkowych gór. http://www.maciejgrzegorzek.pl/

Wydanie tego albumu byłoby ukoronowaniem mojej fotograficznej i przyrodniczej pasji, spełniłoby się moje wielkie marzenie, ale wiąże się z ogromnymi kosztami.....

Wersja elektroniczna albumu jest już prawie gotowa. Brakuję jedynie środków na druk. Na tysiąc egzemplarzy w formacie 28x29 cm potrzeba ponad 20 tyś zł. Zachęcam do uczestnictwa w projekcie, tym bardziej że nagrody są ciekawe i atrakcyjne. Zdjęcia możliwe do uzyskania w postaci nagród nie są dostępne nigdzie indziej – większość na pewno spodoba się miłośnikom Bieszczadów, a niektóre z nich były docenione przez profesjonalne jury na światowych konkursach.Jedno ze zdjęć trafiło do wydanego w Austrii albumu fotograficznego najlepszych zdjęć przyrodniczych wszech czasów. Mogą one stanowić oryginalny sposób dekoracji wnętrz. Również możliwość uzyskania albumu jako nagrody będzie bardzo korzystna. Zwykle taki zbiór fotografii jaki zawarty będzie w projektowanym albumie twórcy wykorzystują na kilka wydawnictw. 

        25 lat jako amator fotografowałem głównie dla własnej radości, odbiorcami moich prac byli znajomi, rodzina oraz młodzież odwiedzająca Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Jabłonkach. Od początku mojej pracy w tej placówce tj od 1999 r, organizuję bezpłatne prelekcje dotyczące przyrody i fotografii. Dla młodzieży z mojej gminy we współpracy z nadleśnictwem oraz urzędem gminy zorganizowałem 2 edycje konkursu fotograficznego "Uroki bieszczadzkiej przyrody".

          Od wielu lat biorę udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach oraz wystawach fotograficznych. Moje prace były prezentowane w Nowym Jorku, Londynie, Linz, na terenie Niemiec a nawet w Katarze czy Malezji. Nie zapominam też o moich okolicach - ostatnia indywidualna wystawa miała miejsce w Bieszczadzkim Domu Kultury.

          Odbiorcy moich prac przekonali mnie aby stworzyć z nich album będący odzwierciedleniem mojej pasji do przyrody i fotografii.
Postanowiłem więc zebrać moje prace i uzupełnić w ten sposób aby mogły powstać z nich
cykle obrazów dobrane w opowieści. Niektóre fragmenty są fotoreportażami z moich wypraw, inne raczej twórczą pracą złożoną z fotografii wykonanych w różnych miejscach i czasie stanowiących jednak całość działającą na wyobraźnię widza. Z wybranymi foto-opowieściami pięknie korespondują teksty Mistrza Mowy Polskiej Adriana Wiśniowskiego – leśnika, który podobnie jak ja dla swojej twórczości znajduje inspiracje uważnie przyglądając się misteriom przyrody.

               Ważnym walorem albumu jest pośrednie działanie na rzecz ochrony przyrody poprzez odnalezienie inspiracji dla pasji fotograficznej czy literackiej (opowieści Adriana Wiśniowskiego) w  świecie przyrodniczym swojej małej ojczyzny. Uwrażliwienie na szczególne piękno przyrody w ogóle ale też wartość ekologiczną Bieszczadów jako wyjątkowego w Europie ekosystemu jak i szczególnych jego składników. Ginących w Europie gatunków od rysia, żbika, wilka, żubra poprzez ptaki - sóweczkę, puszczyka uralskiego, orła przedniego, derkacza aż po mniej znane acz równie cenne jak buławinka pałeczkowata, pełnik europejski czy nadobnica alpejska. Nawet okazy pospolite takie jak bogatki, dymówki czy pasiaki pod czułą opieką mamy pokazane w ciekawych ujęciach  wzbudzają sympatię oglądających. Poszczególne rozdziały albumu pokazują różnorodność zjawisk, ekspresję przyrody, powiązania panujące odwiecznie pomiędzy jej składnikami. Możliwie przekonywująco w nietuzinkowych ujęciach pokazują zależności troficzne pomiędzy drapieżnikami i ich ofiarami co łatwe jest do pokazanie w Afryce ale na pewno nie w szczątkowej już niestety równowadze przyrodniczej Europy.

             

 http://www.baligrod.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-1-220

 http://www.bieszczady.net.pl/nw/upload/fullnews.php?fn_id=989

 http://www.bieszczady.pl/Bieszczadzki_fotograf_otrzymuje_prestizowa_nagrode?newsID=5760

 http://listsof.wordpress.com/2011/08/23/my-favorite-photos-from-the-2011-international-photography-awards-non-professional/

 http://www.bieszczaderia.pl/aktualnosci,84.html

 http://www.maciejgrzegorzek.pl/

 http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081110/BIESZCZADY/221169352

 

 



 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.05.2013 00:12