Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartłomiej Walentyński

Bartłomiej Walentyński

Warszawa

Absolwent SGH i jedyny Polak przyjęty w bieżącym roku na Georgetown University (kierunek Master of Public Policy). Po ukończeniu studiów chcę zmieniać Polskę.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

395 PLN z 20000 PLN

19 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.09.2013.

Bieg po Wiedzę

O projekcie

O biegu:

Bieg po Wiedzę to w skrócie 14 dni, ok. 300 kilometrów i 1 duże marzenie, które może zostać spełnione. Jest to event, podczas którego chciałbym przebiec z Warszawy do Krakowa. Wydarzenie to miałoby w założeniu pomóc mi w pokryciu czesnego na prestiżowych studiach w Waszyngtonie na Georgetown University (kierunek Master of Public Policy), na które to jako najmłodszy i jedyny Polak w przeciągu ostatnich dwóch lat zostałem przyjęty, i które to chciałbym podjąć ze względu na fakt, iż w przyszłości chciałbym pracować w sektorze publicznym na rzecz Polski.

Bieg po Wiedzę to także wydarzenie, które nabrało już dużego rozgłosu i nie tylko było omawiane w takich mediach jak Polsat News, TVP Polonia, Gazeta Wyborcza, Onet, Radio Eska czy Radio Czwórka ale również uzyskało już patronat m.in. Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce czy Georgetown Public Policy Institute.

Bieg po Wiedzę to wydarzenie, które nie tylko ma pomóc mi w zrealizowaniu marzenia, ale także ma na celu podkreślenie problemu braku odpowiednich funduszy w Polsce, które to pomagałyby ambitnym Polakom w studiach zagranicą. Dlatego też program ten miałby z założenia miałby rokrocznie wspierać młodych Polaków chcących studiować na najlepszych uczelniach na świecie. Jest to szczególnie ważne biorąc pod uwagę fakt, ze obecnie trudno jest znaleźć systemy wsparcia ambitnych Polaków (a w szczególności tych posługujących się jedynie dyplomem licencjata). Dlatego też poprzez organizację Biegu po Wiedzę chciałbym przełamać tę sytuację i umożliwić rozwój ludzi, którzy w przyszłości będą stanowić o kształcie naszego Państwa.

Więcej informacji: www.biegnepowiedze.pl

O Georgetown University:

Georgetown University to najstarsza jezuicka uczelnia w USA, która to została założona w 1789 roku. Wśród jej alumnów można wyliczyć takie osoby jak: Jan Karski, Bill Clinton czy Jose Manuel Barosso. Uniwersytet mieści się w stolicy USA, Waszyngtonie. Sam program Master of Public Policy jest jednym z najbardziej obleganych kierunków tego typu w USA i na świecie, a wśród alumnów można wymienić chociażby obecną prezydent Kostaryki Laurę Chinchillę.

Co warto dodać, to fakt, że do tej pory niewielu Polaków miało możliwość studiowania na tym elitarnym kierunku (zgodnie z oficjalnymi statystykami rok temu nie został przyjęty żaden Polak, a w tym roku jestem jedynym).

Więcej informacji: www.georgetown.edu

O organizatorze:

Nazywam się Bartłomiej Walentyński i jestem tegorocznym absolwentem SGH na kierunku Quantitative Methods and Information Systems oraz II roku Prawa na UW (na podstawie umowy pomiędzy uczelniami dla 15 najlepszych studentów). Do tej pory działałem w licznych fundacjach i stowarzyszeniach takich jak Klub Jagielloński, Fundacja Lepszy Świat dla Niepełnosprawnych i Fundacja Dom Inicjatyw Obywatelskich. Jestem również jednym z autorów raportu Fundacji Republikańskiej o Zawodach Regulowanych, który przyczynił się walnie do podjęcia tematu deregulacji rynku pracy w Polsce.

Pracowałem również m.in. w Ambasadzie Królewstwa Danii i Citibanku. Zostałem także wyróżniony w takich konkursach jak Studencki Nobel 2012 i 2013, Najlepszy Student RP Primus Inter Pares 2012 czy Droga na Harvard (dwukrotnie). Co więcej, byłem beneficjentem stypednium rektora za wyniki w nauce oraz stypednium LLP Erasmus, które umożliwiło mi studia na BI Norwegian Business School.

W przeszłości brałem udział w wymianie z Gymnasium Remchingen (Niemcy), a także w Scotiabank International Case Competition (Kanada), gdzie reprezentowałem SGH. Na uczelni byłem aktywny również w licznych środowiskach studenckich takich jak Samorząd Studentów, SKN Konsultingu czy CEMS Club Warszawa.

Prywatnie interesuję się polityką, gram na gitarze elektrycznej (swego czasu prowadziłem zespół Ecri) i nowymi technologiami. W Lidzie Mistrzów kibicuję AC Milanowi.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.09.2013 17:05