Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ania Świtajska

Ania Świtajska

Sopot, Poland

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Szymon Switajski

Szymon Switajski

Sopot, Poland

tymek.be

tymek.be


30267 PLN z 30000 PLN

86 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.05.2018.

MISTRZOSTWA ŚWIATA 2018 - ROAD TO OLYMPIC GAMES 2020

O projekcie

Jesteśmy polską załogą startującą na olimpijskim katamaranie – Nacra 17. Po latach trenowania na dwukadłubowych łódkach, chcemy sięgnąć po najwyższe żeglarskie marzenie – Igrzyska Olimpijskie! 

 

W tym roku stało się ono bardziej realne niż kiedykolwiek, ponieważ katamaran olimpijski zaczął „latać”, czyli pływać na foilach, w czym Tymek jest Vice Mistrzem Świata! Otrzymaliśmy również nominację do Kadry Narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego, co daje nam coraz więcej możliwości rozwoju. Naszym głównym celem są Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Aby wystartować na Igrzyskach Olimpjskich konieczne jest zdobycie kwalifikacji na imprezie rangi mistrzowskiej. Pierwszą okazją będą Mistrzostwa Świata w Aarhus, na których chcemy wystartować. Właśnie w tym celu zwracamy się do Was o wsparcie.

Część funduszy zapewnia nam Polski Związek Żeglarski, na część sprzętową udało nam się znaleźć środki własne i zewnętrznych sponsorów (Kaya Ropes, Forward WIP, Sail & Science) jednak do zamknięcia naszego budżetu ciągle potrzebujemy Waszego wsparcia. Żeby zrealizować plan na ten sezon i walczyć w Danii o kwalifikację  do Tokio musimy zebrać 30 tysięcy złotych.

 

Data: 30.07 – 12.08.2018

Miejsce: Aarhus, Dania

Cel: TOP 10

 

NA CO WYDAMY PIENIĄDZE?

- Wpisowe do regat: 2 300 zł

- Zakwaterowanie: 4 500 zł

- Transport sprzętu (i ludzi): 1 900 zł

Sprzęt zapasowy:

- Płetwa sterowa: 4 300 zł

- Maszt: 15 800 zł

- Wynagrodzenie trenera: 3 000 zł

- Paliwo do motorówki: 1 200 zł

Razem: 33 000 zł

 

 

TYMEK:

 

Ma 27 lat i na katamaranach pływa ponad połowę swojego życia. Zaczynał od zera, na szkółkowych katamaranach Uczniowskiego Klubu Sportowego NAVIGO, w Sopocie, a w 2017 roku „poleciał” na podium Mistrzostw Świata w klasie A, w której licznie startują największe gwiazdy światowego żeglarstwa. 

 

 

Zanim zaczął pływać na A klasie startował na katamaranach klasy F18 i kilku innych dwukadłubowych łódkach. W 2016 roku całkiem intensywny i nie pozbawiony sukcesów sezon spędził na 49'erze z Jackiem Nowakiem, ale jednak katamarany to jest TO! Rozwój Tymka następował równolegle z postępem klubu UKS Navigo w Sopocie, który teraz jest jednym z najlepszych ośrodków katamaraningu na poziomie światowym, co pozwala nam trenować w idealnych warunkach.

 

 

fot.Karol Kacperski

 

Pasja do fizyki umożliwia Tymkowi zrozumienie najnowszych technologii i współpracę z wiodącym na świecie producentem katamaranów klasy A – Exploderem. Taka wiedza jest bardzo przydatna, bo umiejętność "latania" nie zależy od samego prowadzenia łódki, ale też od poprawnego i dostosowanego do warunków, ustawienia sprzętu.

 

 

 

Tymek jest mega ambitny i we wszystkim dąży do perfekcji, co w sporcie jest bardzo ważne, a dzięki czemu my, ciągle znajdujemy nowe pola do rozwoju naszej załogi. 

 

ANIA:

 

Dopiero skończyła 20 lat i jest najmłodszą seniorką w Kadrze Polskiego Związku Żeglarskiego. Równie wierna, jak jej sternik, katamaranom i klubowi UKS Navigo, gdzie stawiała swoje pierwsze żeglarskie kroki. Do zeszłego sezonu ścigała się na katamaranie szkoleniowym – Hobie Cat 16 i jest absolwentką Akademii Żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego i Catamaran Youth Team Poland, dzięki którym mogła się sprawdzić na arenie międzynarodowej.

 

 

W 2017, poza trenowaniem z Tymkiem na F18 spróbowała swoich sił na A class i startując, w Mistrzostwach Świata, zdobyła drugie miejsce w kategorii kobiet, czyli zaliczyła całkiem ładny debiut, jako sterniczka.

Ania jest bankiem pozytywnej energii i optymizmu naszej załogi, co w słabszych chwilach daje nam nadzieję, że pokonamy wszystkie trudności jakie niestety spotykamy, jako pionierzy w tej klasie olimpijskiej, w Polsce.

 

 

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was, że zasługujemy, żeby w sierpniu 2018 roku zmierzyć się z naszymi rywalami do Tokio. Bardzo liczymy na Wasze wsparcie, bo bez niego będzie nam potrzeba dużo więcej banków optymizmu, żeby zrealizować nasz cel!

 

  

bendykswitajskasailing@gmail.com

 

Media o Twoim projekcie:

Zafoilowani: na latającym katamaranie do Tokio

www.redbull.com | 2018-05-25

Zafoilowani to nowy cykl rozmów z pełnymi pasji ludźmi, których sportowy sprzęt wyposażony jest w coraz bardziej popularnego foila, tzw. hydroskrzydło umożliwiające lewitowanie nad powierzchnią wody. Na pierwszą pogawędkę zaprosiliśmy polską załogę olimpijskiego katamarana Nacra 17 - Tymka i Anię.

Bendyk Świtajska Sailing!

wslizgu.pl | 2017-10-31

Po wieloletnich staraniach udało się stworzyć pierwszą w historii polską załogę w olimpijskiej klasie Nacra 17. Cel jest prosty - Tokio 2020.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.05.2018 22:10