Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kuba Wolak

Kuba Wolak

Zakopane

Nazywam się Jakub Wolak, mam 19 lat i pochodzę z Zakopanego.
Na snowboardzie jeżdżę od 10 lat i mogę powiedzieć że jest to w mojej rodzinie tradycja.
Mój najstarszy brat Jan Kanty Wolanty był prekursorem polskiego snowboardingu, już w latach 90 rozwijał freestyle w naszym kraju i zrobił pierwszego double backflipa co było na owe lata przełomowe wydarzenie. Następnie był Tomek który przez wiele lat był przodującym polskim snowboardzistą. Teraz Ja staram się progresywnie wpłynąć na rozwój tego pięknego sportu.
Od 3 lat współpracuje z wytwórnią filmową RawHollow, z którą systematycznie z roku na rok wypuszczamy coraz lepsze filmy.
Teraz po ukończeniu liceum chcemy całkowicie skupić się na snowboardzie i nagrywaniu.
Pozdro dla zajawkowiczów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

21052 PLN z 15000 PLN

123 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

140%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.01.2016.

Film Snowboardowy

O projekcie

"Behind the Mentality" to film dokumentalny, którego głównym tematem będzie snowboard, pasja do gór, śniegu oraz sportów extremalnych. Projekt będzie zawierał obraz 6 miesięcy naszej pracy w terenie. Jest to swego rodzaju manifestacja naszej koncepcji na samorealizację. W filmie pojawią się nie tylko trudne technicznie triki, będzie można także poczuć klimat i piękno otoczenia, w którym przyjdzie nam pracować.

Naszym celem jest również, przedstawienie ciekawej historii polskiej sceny snowboardowej, oraz ludzi którzy mieli wpływ na rozwój freestyle'u w naszym kraju. Ponad to, dla urozmaicenia projektu, nawiążemy współpracę z różnymi utalentowanymi riderami.

Snowboarding freestylowy zdobył popularność poprzez dostarczanie ogromnej dawki pozytywnych emocji, poczucia wolności i niezależności. Coraz więcej ludzi decyduje się na tę formę aktywności. Snowboarding jest bardzo kreatywnym sportem, dającym możliwość ekspresji zarówno w górach, jak i w mieście. Poprzez nasz projekt chcemy motywować ludzi do realizowania marzeń i łączenia aktywności fizycznej z pragnieniem poznawania świata oraz innych kultur.

Obecnie jesteśmy już gotowi, by rozpocząć realizację projektu. Zadbaliśmy o przygotowanie fizyczne, zainwestowaliśmy w sprzęt filmowy oraz bus (Rawmobile), którym będziemy docierać do wyznaczonych celów. Materiał będziemy zbierać od grudnia 2015 do maja 2016, odbywając w tym czasie od 4 do 6 wypraw filmowych. W naszej sytuacji trudno jednak jednoznacznie określić miejsca, w których odbędą się zdjęcia do filmu, ponieważ jest to ściśle uzależnione od warunków pogodowych(ilości śniegu).

Zeszłej zimy pracowaliśmy nad zapowiedzią projektu. W Listopadzie 2015 odbyła się internetowa premiera pilotażowego odcinka. Miłego oglądania.

W celu zdobycia materiałów, w trakcie sezonu planujemy wyprawy filmowe, do krajów: Słowacja, Czechy, Austria, Francja, Rumunia, oraz Polska ( Zakopane, Kraków, Katowice, Szczyrk, Krynica)

Głównym założeniem górskich wypraw jest nagrywanie freeride'u i backcountry. Jednak w naszym filmie chcemy także pokazać, jak w kreatywny sposób można wykorzystać tereny miejskie w celach snowboardowych. Dlatego wykorzystamy przerwy pomiędzy wyjazdami na sesje streetowe (miejskie)

Dokument swoją premierę będzie miał najprawdopodobniej na jesieni 2016 roku. Wtedy będziemy mieli również gotowe nagrody.  

             

Z racji tego, że działamy niezależnie, z własnej inicjatywy i pasji, kosztów produkcji filmu nie mogą pokrywać związki i inne organizacje tego typu. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc w sfinansowaniu tej produkcji. Udało się nam pozyskać sponsorów, którzy wspierają materialnie część projektu, mimo to większość kosztów pokrywamy z własnej kieszeni. Przez ostatnie 3 lata nagrywaliśmy za swoje, co przyniosło bardzo dobre rezultaty. Ten okres uważamy za przygotowawczy. Po kilku latach doświadczeń wierzymy, że jesteśmy gotowi i zmotywowani do realizacji bardziej dojrzałych projektów filmowych. Dzięki jakości naszej produkcji chcemy zaistnieć na forum międzynarodowym i wzmacniać wizerunek polskiego snowboardingu. Jednak by cała akcja odniosła sukces, potrzebujemy większego budżetu.

Na co się składasz ?

W sprzęt potrzebny do realizacji projektu inwestujemy już od przeszło 3 lat. Posiadamy sprzęt filmowy, sprzęt snowboardowy, studio montażowe, samochód, agregat prądotwórczy, oświetlenie, i inne potrzebne do realizacji sprzęty.

Koszty realizacji nie są małe. Was prosimy o dofinansowanie głównie karnetów, paliwa oraz noclegów.

W przypadku uzbierania większej kwoty niż zakładana, będziemy mogli realizować nasz projekt z jeszcze większą precyzją. Dodatkowe środki przeznaczymy min. na sprzęt np. kosztowna wyciągarka (15000pln) która znacząco zwiększy możliwości nagrywania ewolucji w mieście. 

Jesteśmy zgraną paczką przyjaciół z Zakopanego, których połączyła pasja oraz wspólny cel jakim jest tworzenie filmów snowboardowych. Nasza ekipa składa się z 3 osób:

 

Jakub Wolak - lat 19

      Główny rider przyszłej produkcji.      

"Wychowany zostałem w snowboardowej rodzinie i podobno freestyle mam we krwi. Jeżdżę od 10 lat a na swoim koncie mam wiele tytułów mistrzowskich. Nie jestem jednak fanem rywalizacji, dlatego chciałbym realizować snowboarding za pomocą filmów. Marzę o udziale w międzynarodowych produkcjach w których mógłbym godnie reprezentować nasz kraj. Od lat 3 systematycznie nagrywam z RawHollow i wypuszczam krótkie edity (sezon party). Teraz jestem gotowy i zmotywowany by wziąć udział w poważniejszej produkcji, do której każdy może dołożyć swoje 5 groszy :).  Nie ukrywam że nadchodzący sezon jest dla mnie bardzo ważny i liczę na to, że będzie przełomowy. Reprezentuję młode pokolenie polskich snowboardzistów, które aktywnie działa i chce pokazać, że POLAK POTRAFI"  

 

Artur C Tatar - lat 35    

Filmowiec, reżyser

Od 15 roku życia pasjonuje się realizacją obrazu filmowego....

W latach 2003-2011 wraz z ekipą MEP zrealizowaliśmy min  filmy : Warm Up, Step by Step, Ready To, Magic Moments, Snowtiva, Snow Must Go On.

W 2012/13 współpracowałem z  wytwórnią Isenseven, realizując obraz do filmów snowboardowych : Fool's Gold oraz A Way We Go.

W 2013/14 powstał  film snowboardowy What A Bigos 

W 2014/15  wraz z Szymonem i Kubą rozkręcamy RawHollow   

Współpraca/ realizacje/ media/ min.:   MethodTv, Discovery Chanell, Extreme Chanell, Monster, Red Bull, NOKIA, Fiat FT, Nitro,  Burton, BIG O, TVP1, TVP HD, Euro 26, SkitouroweZakopane.pl, OP1, STRH, Viva, 4funTv  MTV, Muzeum Tatrzańskie.

 

Szymon Rzankowski - lat 19

Filmowiec, kierownik produkcji


"Od urodzenia pasjonuję się deskorolką i snowboardem, mieszkam w Zakopanem. 
Natomiast od 13 roku życia zbieram doświadczenie w szeroko pojętym tworzeniu produkcji filmowych.
Z Kubą współpracuję już od 3 lat i każdą sesje czy to na streecie czy nauki matematyki do matury wspominam doskonale. 
Na nadchodzący sezon czekałem całe życie , by móc w pełni zaangażować się w wymarzony projekt.
Wierzę, że dzięki temu portalowi i wszystkim wspierającym uda nam się nagrać part pełen progresu, pięknych chwili i dobrych wartości."

 

NAGRODY

Przedstawiamy wam wstępne projekty planowanych nagród.

 

Więcej informacji

strony: http://rawhollow.com/  Wolak Bros BTM

   RawHollow Facebook  - w razie pytań polecamy śmiało pisać

        Kuba Wolak FB

  RawHollow Kuba Wolak

Inne produkcje RawHollow

Kto nas wspiera

 

Media o Twoim projekcie:

Zbierają pieniądze na film o snowboardzie

24tp.pl | 2016-01-06

Młodzi zakopiańczycy będą realizować film o swojej pasji - snowboardzie freestylowym. Teraz zbierają pieniądze i szukają sponsorów.

Wesprzyj produkcję polskiego filmu snowboardowego!

www.redbull.com | 2015-12-14

Możesz pomóc w powstaniu pierwszego od wielu lat filmu o polskim snowboardingu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.01.2016 18:06