Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Festina_Lente

Festina_Lente

Warszawa

Misją Fundacji Festina Lente jest stworzenie nowoczesnej interaktywnej biblioteki cyfrowej, z której będzie można korzystać w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

113 PLN z 18000 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.07.2014.

Bazyliszek - aplikacja mobilna

O projekcie


BAZYLISZEK - aplikacja mobilna

 

Naszym celem jest stworzenie aplikacji mobilnej na podstawie utworu  Bazyliszek  Artura Oppmana. Legenda o tym mitycznym stworzeniu, zamieszkującym warszawskie podziemia, jest w kanonie lektur szkolnych, dlatego też chcielibyśmy dać dzieciom możliwość zapoznania się z nią w sposób nowoczesny i przyjemny. 

Mamy już prawa autorskie do utworu Oppmana oraz ciekawe, nowoczesne komiksowe ilustracje, które wykonał dla nas Łukasz Kowal.

Zbieramy pieniądze na stworzenie animacji, udźwiękowienie projektu oraz organizację wycieczki dla dzieci. Chcemy pokazać, że PolakPotrafi:)

 

Książka przyszłości

Współczesny świat rozwija się w niesamowitym tempie. Coraz to nowsze technologie pojawiają się w zasięgu naszych rąk. Już od najmłodszych lat dzieci poznają urządzenia mobilne. Niezwykle ważne jest, aby korzystały z nich w sposób rozważny i roztropny. 

Książka przyszłości to książka, która odpowiada na zapotrzebowanie współczesnego świata. Chcemy oswoić dzieci z najnowszą technologią i dać im wartościową literaturę w przystępnej, nowoczesnej formie.

 

Nasze dotychczasowe projekty

"Młynek do kawy" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego  

 

Na swoim koncie mamy już kilka zrealizowanych projektów. Za każdym razem sięgamy po literaturę, która niesie ze sobą pewne wartości. Nie są to przypadkowe książki, lecz takie, które poprzez przystępną formę, oswajają dzieci z trudnymi tematami, dostarczają informacji o otaczającym je świecie, a także uczą, bawią i wychowują.

 

"Kolory - niezwykłe przygody" na podstawie rękopisu Stefana i Franciszki Themersonów

 

 

"O stole, który uciekł do lasu"
Stefan i Franciszka Themersonowie
"Chory kotek"
Stanisław Jachowicz

 

 
 
 
 

 

 

 

Nowoczesne technologie

Aplikacja mobilna przygotowana przez nasz zespół przeznaczona będzie na urządzenia obsługujące platformę iOS (iPhone, iPad), jak równiez Android. 
 

 

Dzieci w projekcie BAZYLISZEK

Planujemy zaprosić do projektu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 220 w Warszawie. Chcielibyśmy zabrać uczniów na wycieczkę śladami Bazyliszka. Podczas tej wycieczki towarzyszący dzieciom profesjonalny dźwiękowiec nagrywałby odgłosy miasta.
Poprzez czynne uczestnictwo w projekcie, dzieci będą utożsamiały się ze swoim miejscem zamieszkania, poznają legendy warszawskie i staną się na chwilę ich bohaterami. Pozwoli to im bardziej  zrozumieć historię Warszawy.
 

Gry i zabawy edukacyjne

Treść legendy o Bazyliszku chcemy wzbogacić animacjami, dźwiękami warszawskich ulic, a także grami i zabawami edukacyjnymi.
Dzięki interakcjom, które mają miejsce podczas zapoznawania się z utworem, dzieci łatwiej przyswajają nowe informacje i wiadomości. 
 
 
My, czyli Fundacja Festina Lente

www.festina-lente.pl

Misją Fundacji Festina Lente jest stworzenie nowoczesnej interaktywnej biblioteki cyfrowej, z której będzie można korzystać w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Chcemy szerzyć czytelnictwo wśród najmłodszych oraz popularyzować je wśród dorosłych. Służą temu liczne realizowane przez nas projekty.

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.07.2014 18:06