Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Barnim Saga

Barnim Saga

Poznań, Polska

Barnim to trochę awanturnik, trochę idealista. Los pchnął go w nierówną walkę przeciw siłom, które po upadku wszelkich systemów wartości i norm społecznych starają się przejąć kontrolę nad ludzkością.
W realiach przypominających XIX wiek wola walki, zdolność przetrwania, ale także humor i dystans często decydują o życiu i śmierci.

Saga o Barnimie to unikalny koncept. W ciągu kilku lat chcemy stworzyć kompletne uniwersum otwarte na nowych bohaterów i nowe przygody.

Zapraszamy do zabawy!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10205 PLN z 10000 PLN

40 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.06.2017.

BARNIM Woda

O projekcie

 

Nie ma czerni i bieli.

Są tylko odcienie szarości.


A im głębiej się zanurzysz, tym robi się ciemniej.

 

W strugach deszczu rozgrywa się dramat, którego echa mogą sięgać daleko poza spokojną prowincję. Trzydzieści lat temu w Wierszynie pogrzebano tajemnicę.
Teraz zainteresował się nią Legion. A Legion za nic ma ludzkie życie. 

Wygląda na to, że przewrotny los znów rzucił Barnima na głęboką wodę.

 

BARNIM Woda to druga odsłona przygód tytułowego awanturnika. Tym razem, żeby rozwiązać zagadkę sprzed lat, ochronić bliskich i pozostać przy życiu, będzie musiał zmierzyć się z wyjątkowym przeciwnikiem.

W powieści BARNIM Woda znalazło się wszystko to, co przyczyniło się do sukcesu pierwszej części (BARNIM Ogień). Jest humor, wartka akcja, ciekawi bohaterowie, atrakcyjne lokalizacje... A, jako że seria adresowana jest do dorosłego czytelnika, nie zabraknie mordobić i seksu. Ale nie to jest najważniejsze. Liczy się dobra zabawa i miło spędzony czas. Z taką myślą tworzymy sagę o Barnimie.

 

Pierwszy tom sagi wydaliśmy z odpowiednim rozmachem dzięki pomocy fanów. Dziesiątki wspierających i zebrane ponad 20000 tysięcy złotych dały nam siłę do wejścia na rynek. Barnima znajdziesz w dobrych księgarniach, kupisz on-line. Niedługo będziemy mieli też niespodziankę: e-booka i audiobooka w wykonaniu znakomitego aktora Wojciecha Stolorza. Na naszym profilu na FB (BarnimSaga) i na stronie www.barnimsaga.com znajdziesz informacje na temat naszych działań.

Ale "saga" to więcej niż jedna powieść. Konsekwentnie budujemy obiecane uniwersum. Ogniowi towarzyszyło opowiadanie Kamienie, które rzucało nowe światło na fabułę powieści. Teraz też przygotowaliśmy dodatek. Z opowiadania Srebro będzie można dowiedzieć się, w jakich okolicznościach Barnim posiadł umiejętności, które wykorzystuje w Wodzie. 

 

Twoje wsparcie jest dla nas sygnałem, że to, co robimy ma sens. Twoje wsparcie umożliwia nam wydawanie książek tak, jak powinny one być wydawane - solidnie, tanio, profesjonalnie. Twoje wsparcie pozwala na realizację dodatkowych planów takich jak e-book czy audiobook.

Tym razem zbieramy 10000 złotych. Kwotę, która umożliwi tradycyjne wydanie powieści BARNIM Woda na wysokim poziomie. Zintegrowana okładka z zakładką, tłoczenia, lakier UV, dobry papier...

Ale liczymy na więcej. Jeśli uda nam się zebrać 20000 zrealizujemy audiobooki zarówno powieści, jak i opowiadania Srebro. Właśnie kończymy postprodukcję opowiadania Kamienie i powieści Ogień. Łącznie ponad 11 godzin rozrywki. Głosu postaciom użyczył Wojciech Stolorz - aktor, który ożywił nie tylko Barnima, ale całą galerię postaci. Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania (audiobook będzie dostępny w sprzedaży już w maju, ale jest też jedną z nagród dla wspierających).

Planujemy ambitnie, więc przygotowaliśmy się również na sukces w postaci zebrania aż 30000 złotych. Jeśli to się uda, oczywiście, jak poprzednio, skorzystają na tym biblioteki, ale mamy też kolejną niespodziankę: rozpoczniemy prace nad grą fabularną osadzoną w realiach sagi o Barnimie.

 

Cały czas używam liczby mnogiej. Kto zatem stoi za projektem?

Bernard Berg – autor i pomysłodawca postaci Barnima wraz ze wszystkimi jego wadami, zaletami i problemami. Bernard to duch raczej niespokojny. Zna realia korporacji, ale dba o to, żeby mieć czas na realizację własnych pomysłów.

Józef Kędziora – ilustrator z zamiłowania, architekt wnętrz z zawodu, szczudlarz wyrzucony z cyrku za odwagę.

Piotr Gawrzyał – dba o to, żeby projekt doszedł do skutku. Pilnuje terminów, rozmawia z kontrahentami, motywuje i pogania. A przy okazji wymyślił, żeby z pojedynczej powieści zrobić sagę.

 

Charakter przedsięwzięcia wymusza niestandardowe podejście. W Polsce trudno jest wydać książkę. Wydanie jej w takim kształcie, o jakim marzy autor graniczy z niemożliwością. Udział w promocji, budowanie odpowiedniego klimatu wokół powieści to już czysta fantazja. W przypadku czegoś więcej niż tylko pojedynczej powieści sprawa wygląda jeszcze gorzej. A my tworzymy sagę. Budujemy uniwersum. Do tego potrzebne są rozmach, udział innych autorów, fanów, niestandardowa promocja, wsparcie bibliotek.

Mamy pomysł, wiedzę i doświadczenie.

Szukamy finansowania.

Dlatego zwracamy się do Ciebie.

 

Więcej informacji znajdziesz na www.barnimsaga.com i na naszym profilu na fb (BarnimSaga)

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.06.2017 22:10