Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Rodzin

Fundacja Rodzin

Świętochłowice, Polska

Fundacja Rodzin powstała jako wotum wdzięczności za dar pontyfikatu Jana Pawła II. Nasz program skierowany jest do małżonków i rodziców. Wykorzystujemy narzędzia, które przynoszą wspaniałe rezultaty: mediacje, warsztaty oraz inne formy doskonalenia sztuki dialogu z drugim człowiekiem. Pracujemy z młodzieżą i dziećmi. Wspieramy je w trudnych przeżyciach, wskazujemy jak kierować emocjami i rozwiązywać konflikty. Pokazujemy jak dostrzegać dobro w drugim człowieku, jak rozbudzać poczucie własnej wartości oraz godności, jak wyrażać miłość w codziennych relacjach poprzez gesty, słowa, zachowania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

25212 PLN z 25000 PLN

51 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.08.2015.

Bariera do pokonania

O projekcie

Zastanawiałeś się kiedyś jak wysoki jest krawężnik? Ma nie więcej niż 10 cm. Bułka z masłem, prawda? Pokonujesz tę przeszkodę nie zwracając na to żadnej uwagi. A schody? Można najwyżej dostać zadyszki.

Teraz wyobraź sobie, że poruszasz się na wózku. Nagle perspektywa się zmienia. I to diametralnie. Zwłaszcza gdy schody prowadzą do jednego z niewielu miejsc, gdzie możesz poczuć się potrzebny, gdzie jesteś zupełnie równy innym.

A teraz wyobraź sobie uśmiechnięte gębule osób, które będą mogły uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Fundację. Zajęciach, których celem jest odkrywania swojego powołania, budowanie poczucia własnej wartości, radzenia sobie z przeciwnościami - zajęciach, na które będą mogli przybyć zupełnie samodzielnie. 

Co już zrobiliśmy?

Mamy do dyspozycji nowy duży lokal - jak za darmo i bezterminowo. Znajduje się na parterze i ma podjazd dla osób na wózkach. Mamy projekt wnętrza. Mamy obiecane 10 tys. zł, jesli uda nam się zebrać brakujące 25 tys. 

Co jeszcze przed nami?

Potrzebujemy pieniędzy na zakup materiałów budowlanych: drzwi wewnętrznych, okien, grzejników, armatury łazienkowej, farb. Remont zrobimy własnymi rękami. Pomogą nam podopieczni Stowarzyszenia Brata Alberta w Świętochłowicach oraz, być może, więźniowie z zakładu karnego w Zabrzu. Wszystko to po to, żeby chaos przekształcić w przyjazne wszystkim miejsce.

W Świętochłowicach jest ono bardzo potrzebne. W ciągu ostatnich lat liczba miejsc pracy spadła tu z kilkunastu do kilku tysięcy. Łatwo możesz sobie wyobrazić jakie ma to skutki dla mieszkających tutaj ludzi. Pod każdym względem: ekonomicznym, psychicznym, duchowym.

Kolejne cele akcji:

120 proc. - dokupimy wyposażenie do pracowni ikonograficznej.

140 proc. - zainstalujemy  klimatyzację.

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc rzeczową - materiały budowlane np. z bliskim terminem przydatności.

Pracownicy, wolontariusze i podopieczni:

Eugeniusz Fick, prezes, wolontariusz:

Od 1985 r. działamy z żoną w Domowym Kościele i ruchu Światło Życie. Trafiały do nas osoby, które z różnych przyczyn nie mogły znaleźć swojego miejsca w Domowym Kościele. Najczęściej były to osoby które żyły w związkach niesakramentalnych a potrzebowały wsparcia. Zrodziła się w nas decyzja o stworzeniu takiego miejsca, gdzie wszyscy potrzebujący będą mogli korzystać z pomocy i sami angażować się w działania na rzecz innych. I tak zrodził się pomysł na Fundację Rodzin.

Dorota Polewana trafiła do nas jako stażystka. Zajmuje wszystkimi papierami w biurze i całym sekretariatem. Marta Płachecka zajmuje się działem fundraisingu, bardzo aktywna, koordynuje kilka projektów w fundacji, m.in. Czarny Teatr, Rodzina w Lesie, Bieg o złotą borówkę. Kamila i Marcin stażyści, którzy pomagają w działaniach działu fundraisingu. Dorota Folkert i Marta Fick instruktorki czarnego teatru, półfinalistki Mam Talent. Kierują 16 dzieciakami tworzącymi zespół czarnego teatru Fundacji Rodzin. Danuta Kupiec - instruktorka pracowni decoupage i pracowni świec, osoba niepełnosprawna, która dzięki pracy z nami potrafi pokazać iż niepełnosprawność nie wyklucza, lecz mobilizuje. Iwona Botor - instruktorka pracowni witraży i pracowni szkła artystycznego, choruje na SM. Dzięki temu że może służyć innym znalazła swoje miejsce w życiu. Barbara Warchoł wiele lat pracowała w Operze Śląskiej jako krawcowa, instruktorka w pracowni krawieckiej. Grzegorz Warchoł, instruktor pracowni lego, pragnie zapalić w naszych podopiecznych pasję tworzenia robotyki. Krystyna Fiszer, instruktorka pracowni rękodzieła, poświęca się od wielu lat na rzecz dzieci i seniorów. Katarzyna Zabiegło i Dorota Fick, instruktorki pracowni ceramicznej, od trzech lat tworzą z naszymi podopiecznymi wspaniałe wyroby ceramiczne.

Kanał Fundacji Rodzin na YouTube:

Wspierają nas:

Z serca błogosławię dziełu prowadzonemu przez Fundację Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II w Świętochłowicach.

abp Damian Zimoń, emerytowany metropolita katowicki

Znam ludzi, którzy prowadzą Fundację Rodzin od wielu lat. Są prawdziwą solą ziemi. Gorąco zachęcam do wsparcia projektu, który pozwoli Fundacji objąć lepszą pomocą niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Józef Dusza, współwłaściciel księgarni www.gloria24.pl

Od lat wspieram Fundację Rodzin im. Jana Pawła II w Świętochłowicach. Dziś, gdy przed rodziną stoi tyle wyzwań taka organizacja jest bardzo potrzebna. Niesie pomoc materialną, daje wsparcie psychologiczne, ale przede wszystkim - duchowe.

ks. Krzysztof Wons SDS, autor "Modlitwy Ewangelią na każdy dzień"

Nagrody:

Wszystkie nagrody są wykonane ręcznie przez pracowników, wolontariuszy i podopiecznych Fundacji.

Witrażowe serduszko. Do powieszenia w oknie. 10x10.

Aniołek. Odlewany. Gipsowy. Ręcznie malowany. 4x3x7.

 Ceramiczna miseczka. Ręcznie zdobiona. Szkliwiona. 14x14x7

Ceramiczna miseczka. Niebieska. W serduszka.

Świeca Babel. Jedna. Pszczeli wosk. 5x5x17.

Witrażowy gołąbek. Ze sznurkiem. Nie odleci. 17x14.

 

Witrażowy aniołek. Zapewne Stróż. 15x17.

Ozdobna świeca. Woskowa. Półkilogramowa. 11x11x8.

Wazon okrągły. Decoupage na szkle. 5x5x18.

Wazon prostopadłościenny. Decoupage na szkle. 6x6x24.

Kubek. Szkliwiony. Jedyny w swoim rodzaju. 9x7x12.

Świnka skarbonka. Prawdziwa. Ceramiczna. Bez drugiego dna. 12x8x8. 

Torba na zakupy. Płócienna. Bez kółek. Z przesłaniem. 35x40.

 

Ikona. Mandylion. Ręcznie pisana. Kanon. Mniejszy format: 33x23.

 

Ikona. Mandylion. Jak wyżej. Złocona 24-karatowym złotem. Kanon. Mniejszy format: 33x23.

Ikona. Mandylion. Jak wyżej. Złocona 24-karatowym złotem. Kanon. Większy format: 40x28.

Termin realizacji nagród: 

Listopad 2015

Autorem miniatury projektu jest Kevin O'Mara (CC BY-NC-ND).

PS. Niektórzy ze wspierających pytają czy można wesprzeć nasz projekt większą kwotą. Można. Aby to uczynić, wybierz nagrodę, która Ci się podoba i zamiast domyślnej kwoty, wpisz kwotę większą.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.08.2015 15:03