Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Grzegorz Kaczmarek

Grzegorz Kaczmarek

Warszawa, Polska

Nazywam się Grzegorz Kaczmarek i mam 29 lat. Jestem absolwentem Wydziału Historii na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jestem pracownikiem jednego z warszawskich sklepów turystycznych.
Prawie każdą wolną chwilę poświęcam górom, mojej największej życiowej pasji. Od kiedy jako trzylatek po raz pierwszy zobaczyłem góry nie było roku, w którym nie chodziłbym po Tatrach czy Beskidach. Jestem stałym bywalcem Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Wyprawa na Bałkany, którą odbyłem w roku 2016, była moim pierwszym dużym „przedsięwzięciem podróżniczym”, a zarazem realizacją marzenia o przemierzeniu całych Gór Dynarskich.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7662 PLN z 6000 PLN

45 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

127%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.04.2017.

Bałkańska Terra Incognita

O projekcie

 

        Chciałbyś przekonać się jak wygląda świat magii zaklętej w kamieniu, a może miałbyś ochotę na podróż w czasie i przestrzeni przez bałkańską terra incognita? Jeśli tak, to zabiorę Cię w ponad 1000 kilometrową podróż przez Słowenię, Chorwację, Bośnię, Czarnogórę i Albanię. Będziesz towarzyszył mi w pionierskim przejściu nowo wytyczonego szlaku:

 

          Pomysł wyjazdu w Góry Dynarskie powstał w roku 2013, gdy z internetu dowiedziałem się o istnieniu "Via Dinarica" i postanowiłem, że pewnego dnia przejdę tę trasę w całości. Zapewne nic podobnego nie przyszłoby mi do głowy, gdybym kilka lat wcześniej, w trakcie studiów na Uniwersytecie Warszawskim nie zapisał się do Studenckiego Klubu Górskiego.

         Swoją pierwszą górską wycieczkę odbyłem jako trzylatek. Potem nie było roku, w którym nie chodziłbym po szlakach Tatr czy Beskidów. Jednak to dzięki SKG poczułem "głód wędrowania" i odkrywania nieznanych mi zakątków. Poznałem uroki Karpat Rumuńskich i stałem się częstym bywalcem Beskidu Niskiego i Bieszczad. Zaowocowało to kilkoma dłuższymi wypadami w mniej uczęszczane pasma Polski, Słowacji i Węgier. Aż w końcu wybrałem się w pierwszą dużą podróż – wyprawę na Bałkany.

 


 

Niezależnie od tego, czy masz już spore doświadczenie, czy jeszcze nie zacząłeś przygody z górami z pewnością zainteresuje Cię, jak "od kuchni" wyglądają przygotowania do długodystansowej wędrówki przez bałkańskie bezdroża. Kiedy już dotrzemy na miejsce, każdego dnia będziesz poznawać środowisko geograficzne i przyrodnicze, które wzbudzi Twoją ciekawość i zachwyt. Przemierzając górskie szlaki przyjdzie nam zmagać się z różnymi trudnościami, ale pokonamy je przeżywając przy tym wiele przygód i spotykając wspaniałych ludzi.

Odbędziemy fascynującą podróż w czasie od średniowiecza po XXI wiek. Ominiemy większość popularnych atrakcji turystycznych, takich jak Dubrownik czy Jeziora Plitwickie by odkrywać inne, mało znane miejsca. Nagrodą za Nasz trud będzie możliwość ujrzenia cudów natury i arcydzieł ludzkich rąk. Na pewno trafi się również niejedna okazja, by poznać kulinarne specjały regionalnej kuchni.

 


       Gdy dotrzemy do celu wyprawy odkryjesz, że nie tylko poszerzyłeś swoją wiedzę o Bałkanach, ale pragniesz bliżej poznać niezwykły świat Gór Dynarskich. Być może zaczniesz myśleć o własnej podróży, a jeśli już masz jakieś skryte marzenia to odważysz się je zrealizować.

       Jeśli ciekawi Cię jak będzie wyglądała trasa wędrówki i chciałbyś zobaczyć nieco więcej zdjęć możesz zajrzeć na stronę poświęconą mojej książce. Natomiast w tym miejscu doświadczysz przedsmaku czekającej Nas przygody oraz prześledzisz moje wcześniejsze poczynania w Karpatach.


       Wspierając mój projekt sprawisz, że będę mógł podzielić się z innymi tym co jest dla mnie najcenniejsze, czyli wspomnieniami i wiedzą. Twoja wpłata umożliwi ukazanie się książki dzięki, której będę mógł zabrać w moją podróż każdego kto tego zapragnie.

Patronat medialny nad książką objęli:

         

      

Uzyskane fundusze przeznaczę na pokrycie opłat dla serwisu polakpotrafi oraz kosztów związanych z:

  • pracami redakcyjnymi
  • korektą
  • projektem okładki
  • składem
  • drukiem

        Zamierzam wydać 500 egzemplarzy książki. Wiąże się to z kosztem około 6.000 zł. W wypadku uzyskania wyższej sumy pojawi się szansa na twardą okładkę oraz zwiększenie ilości zdjęć zamieszczonych w mojej publikacji. Zakładam, że jeśli uda się zebrać pieniądze to "Bałkańska Terra Incognita" ukaże się w maju lub czerwcu 2017 roku. Najpóźniej w tym też terminie zostaną zrealizowane wszystkie nagrody.

        Wybrałem zbiórkę społecznościową w serwisie polakpotrafi.pl ponieważ uważam, że przyczyni się ona do wypromowania książki, która odkryje Góry Dynarskie dla polskiego czytelnika.

Pomożecie?

 

Czekają na Was nagrody w górskim klimacie: fotografie w oprawach, kubki z nadrukiem, kolorowe torby ekologiczne oraz kompaktowe kosmetyczki turystyczne.

 

 

       Jeśli chcielibyście się ze mną skontaktować możecie znaleźć mnie na Facebooku lub w moim miejscu pracy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.04.2017 11:11