Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adam Karasewicz

Adam Karasewicz

Wrocław

absolwent AWF we Wrocławiu, sędzia piłkarski, członek Dolnośląskiego Kolegium Sędziów, trener II klasy kulturystyki, instruktor odnowy biologicznej. Jest aktywnym członkiem Klubu Górskiego "Olimp" AWF Wrocław im. Tomka Nowaka, organizował i uczestniczył w wyprawach w Alpy Julijskie, Alpy Retyckie, Góry Dynarskie, Sierra Nevada, Rodopy i Karpaty, zarówno w lecie, jak i w zimie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2051 PLN z 2000 PLN

33 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.02.2014.

Balkan Winter Expedition 2014

O projekcie

Projekt Balkan Winter Expedition 2014 zakłada zdobycie w zimie najwyższych szczytów państw bałkańskich - Kosowa, Czarnogóry, Serbii, Macedonii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii i Rumunii.

Jest to wyprawa eksploracyjna, brak na polskich stronach WWW wiadomości na temat zimowych wypraw w te rejony. Chcemy uzupełnić te informacje w języku polskim, dlatego po wyprawie zostanie sporządzona dokładna relacja, która będzie mogła w przyszłości posłużyć naszym rodakom przy organizacji wypraw zimowych w góry Półwyspu Bałkańskiego.

 

Balkan Winter Expedition 2014 jest częścią dużo większego projektu o nazwie Korona Europy, który ma na celu zdobycie wszystkich najwyższych szczytów państw europejskich.

 

Uczestniczyliśmy dotychczas w wielu różnych wyprawach podczas zdobywania Korony Europy, m.in.

 Triglav (Słowenia) 2864mnpm

Triglav 2864mnpm

Mulhacen (Hiszpania) 3478mnpm

Mulhacen 3478mnpm

 Mont Blanc (Francja) 4810mnpm

Mont Blanc 4810mnpm

Grossglockner (Austria) 3798mnpm

Grossglockner 3798mnpm

 Gerlach (Słowacja) 2655mnpm

Gerlach 2655mnpm

Galdhøpiggen (Norwegia) 2469mnpm

Galdhøpiggen 2469mnpm

Dinara (Chorwacja) 1830mnpm

Dinara 1830mnpm

 

Mamy na koncie również większe wyprawy, takie jak letnia wyprawa na Pik Lenina (7134mnpm) w Kirgistanie

Lenin

Zimowa wyprawa na Kazbek (5033mnpm) w górach Wysokiego Kaukazu

Kazbek

Kazbek

 

W skład ekipy Balkan Winter Expedition 2014 wchodzą:

Adam Karasewicz

Adam Karasewicz - kierownik wyprawy - absolwent AWF we Wrocławiu, sędzia piłkarski, członek Dolnośląskiego Kolegium Sędziów, trener II klasy kulturystyki, instruktor odnowy biologicznej. Jest aktywnym członkiem Klubu Górskiego "Olimp" AWF Wrocław im. Tomka Nowaka, organizował i uczestniczył w wyprawach w Alpy Julijskie, Alpy Retyckie, Góry Dynarskie, Sierra Nevada, Rodopy i Karpaty, zarówno w lecie, jak i w zimie.

Tomasz Żłobiński

Tomasz Żłobiński - absolwent AWF Wrocław na dwóch kierunkach, obecnie pracuje na wysokościach. Wyczynowo trenował gimnastykę sportową przez 6 lat, jest instruktorem piłki nożnej. Kocha podróże, ostrą kuchnię, a jego pasją stał się alpinizm. Wspinał się w Pamirze, Tien Shanie, Alpach, Karpatach i wielu innych. W 2013 roku był kierownikiem wyprawy na 7-tysięcznik - Pik Lenina.

Jagoda Podkowska

Jagoda Podkowska - dietetyk sportowy i zawodniczka Brazylijskiego Jiu-Jitsu. Opracowuje programy żywienia i suplementacji dla najwybitniejszych polskich sportowców różnych dyscyplin. Mistrzyni Polski oraz zwyciężczyni Pucharu Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w 2012 roku. Wspinała się w Tatrach, Austrii i Hiszpanii, wielka miłośniczka trekkingu. Ta wyprawa będzie jej pierwszą wyprawą zimową poza granicami Polski.

Maciej Rokicki

Maciej Rokicki - absolwent AWF Wrocław, trener piłki nożnej, żeglarz. Od zawsze pasjonat podróży, odkrywania i zdobywania nieznanego. Przygodę z górami zaczynał w Tatrach, ma na koncie m.in. zdobycie Mont Blanc i zimową wyprawę na 5-tysięczny Kazbek w Gruzji.

Grań Gerlacha

Tomek na grani Gerlacha - w każdej wolnej chwili staramy się wyjeżdżać w Tatry.

 

Podczas realizacji projektu zamierzamy zdobyć w warunkach zimowych (15.02-2.03 2014) następujące szczyty:

 

Midżur (bułg. Миджур, serb. Миџор – Midžor) – szczyt górski w zachodniej Starej Płaninie, na granicy serbskiej-bułgarsko, wysokość – 2169 m n.p.m. Najwyższy szczyt zachodniej Starej Płaniny oraz Serbii

Midżur

 

Musała (bułg. Мусала) – najwyższy (2925 m n.p.m.) szczyt masywu Riła, zarazem najwyższy szczyt Bułgarii, Europy Wschodniej, jak i całego Półwyspu Bałkańskiego.

Musała

 

Korab (alb. Maja e Korabit, maced. Голем Кораб, Golem Korab) – najwyższy szczyt górski w Górach Korab (alb. Mali i Korabit) na Półwyspie Bałkańskim. W paśmie Korabu łączą się granice Albanii, Kosowa i Macedonii. Główny wierzchołek znajduje się nieco na południe od punktu spotkania granic na wysokości 2764 m n.p.m. przecięty jest granicą albańsko-macedońską i jest najwyższym szczytem obydwu tych państw, w związku z czym należy do Korony Europy.

Korab

 

Djeravica, także Đeravica, Gjerovica – najwyższy szczyt Kosowa leżący w paśmie Gór Północnoalbańskich w Górach Dynarskich. Wysokość 2656 m n.p.m.

 Djeravica

 

Moldoveanu (2544 m n.p.m.) – najwyższy szczyt górski Rumunii i Karpat Południowych, w Górach Fogaraskich (Făgăraş).

Moldoveanu 

Zla Kolata – szczyt w Górach Dynarskich. Leży na granicy między Albanią a Czarnogórą, blisko granicy z Kosowem. Stoki czarnogórskie wchodzą w skład Parku Narodowego Prokletije. Szczyt należy do pasma Gór Północnoalbańskich. Jest to najwyższy szczyt Czarnogóry.

Zla Kolata 

 

Maglić (serb., czrng. Маглић) - najwyższy szczyt w Bośni i Hercegowinie w paśmie Gór Dynarskich, wznoszący się na 2386 m n.p.m. w południowo-wschodniej części kraju, na terenie Parku Narodowego Sutjeska, na granicy z Czarnogórą.

Maglić

 

Zimowe warunki w dzikich górach Półwyspu Bałkańskiego z pewnością uniemożliwią nam dojazd samochodem do podnóży gór, a co za tym idzie spowodują konieczność transportowania żywności, sprzętu biwakowego i rzeczy osobistych przez wiele kilometrów. Dlatego musimy zakupić sanie transportowe, które nam to zadanie zdecydowanie ułatwią. Dodatkowo ponad 4400km, które mamy do przejechania samochodem, wiążą się ze sporymi kosztami podróży - głównie paliwo, winiety i wizy. Z szacunkowych obliczeń wynika, że aby tym razem zrealizować nasze marzenie, zabraknie nam około 2000zł. Bardzo liczymy na wsparcie ludzi, którzy podobnie jak my kochają przygody i zgadzają się z przyświecającym nam mottem Marka Twaina:

"Za 20 lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań, złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."

 

Olimp

Media o Twoim projekcie:

Projekt Balkan Winter Expedition 2014

www.national-geographic.pl | 2014-01-16

Oto projekt, który zakłada zdobycie w zimie najwyższych szczytów państw bałkańskich - Kosowa, Czarnogóry, Serbii, Macedonii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii i Rumunii.

W lutym rusza Balkan Winter Expedition 2014

outdoormagazyn.pl | 2014-01-14

4400km po europejskich drogach, 16 dni, 7 najwyższych szczytów państw, 4 osoby gotowe na zmaganie się z mrozem, śniegiem, wiatrem oraz wysokością i jedno marzenie – zimowa wyprawa w góry Półwyspu Bałkańskiego. Tak w skrócie można opisać wyprawę Balkan Winter Expedition 2014, która w trasę wyruszy już 15 lutego.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.02.2014 18:06