Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

michalsmoczok

michalsmoczok

Katowice

Student medycyny, właściciel start-upu, pasjonat nowych technologii i rozwiązań w służbie zdrowia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Christophe

Christophe

Częstochowa, Polska


5586 PLN z 4500 PLN

62 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

124%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.08.2018.

Bajki kontra choroba

O projekcie

     Cieszymy się, że jesteś na stronie naszego projektu. Mamy nadzieję, że tak jak nam, zależy Ci na tym, by zrobić coś dobrego dla Innych, zwłaszcza tych, którzy szczególnie potrzebują naszego wsparcia.

     Przygotowaliśmy serię trzech książeczek dla dzieci, poświęconych tematyce chorób - białaczki, cukrzycy i astmy. Każda z nich, pozwoli małym pacjentom na zrozumienie przebiegu choroby, leczenia i rekonwalescencji.

    Dla wspierających przygotowaliśmy specjalne nagrody. Każdy kto zdecyduje się wspomóc nasz projekt może zachować je dla siebie lub przekażemy je wybranemu szpitalowi lub fundacji, aby dzieci mogły się nimi cieszyć! 

     Jesteś rodzicem? Jeśli tak, z pewnością stan, kiedy choruje Twoje Dziecko, nie jest Ci obcy.
Jeśli nie, spróbuj wyobrazić sobie sytuację, w której muszą odnaleźć się setki tysięcy rodziców na całym świecie - uzyskanie informacji o chorobie dziecka. Strach? Przerażenie? Obawy? Setki pytań, które nieustannie mnożą się w naszych głowach?

 

     To częsty scenariusz, o którego istnieniu możemy nie mieć pojęcia, dopóki nie staniemy w obliczu sytuacji, z którą musimy się bezwzględnie zmierzyć. Jako studenci medycyny, niejednokrotnie spotykaliśmy się z przekazywaniem informacji o chorobie dziecku i rodzicom. Byliśmy również świadkami diagnostyki, procesu leczenia oraz wizyt kontrolnych. Nasze doświadczenie chcielibyśmy wykorzystać, by zwrócić uwagę na poważny problem, z którym jednak łatwo sobie poradzić. Wierzymy, że rozwiązanie które proponujemy, ułatwi najmłodszym pacjentom poznanie choroby, pozwoli na zrozumienie czynności wykonywanych przez lekarzy i pielęgniarki oraz wzbudzi zainteresowanie tematyką medyczną. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców - lektura naszych książeczek ułatwi udzielenie odpowiedzi na wiele pytań, poszerzając także Waszą wiedzę.

 

     Lęk jest spowodowany głównie niewiedzą i strachem przez nieznanym. Przystępnie napisane i bogato ilustrowane książeczki będą kopalnią wiedzy, dzięki którym strach i stres związany z diagnostyką, leczeniem, a następnie życiem codziennym, będą ograniczone.

 

     Tekst jest wielokrotnie konsultowany przez uznanych Psychologów, wspaniałych Lekarzy - Specjalistów oraz samych Rodziców. Projekt jest zatem perfekcyjnie ,,skrojony" pod Najmłodszych Pacjentów. Wszystko po to, by bez obaw, pełni nadziei, podjęli wspólnie z najbliższymi walkę z chorobą, włącznie z pewnymi niedogodnościami związanymi z codziennymi czynnościami.

 

Fragment książeczki o białaczce:

 

Wspólnie możemy stworzyć projekt, który w Polsce (i nie tylko!) jest bardzo potrzebny. Pomóż nam i stań się częścią zespołu!

  

,,Odkrycia małego dziecka są jak kamienie kosztowne -

najtrwalsze, najpewniejsze i najświetniejsze ze zdobyczy"

 Kazimierz Przerwa Tetmajer

 

 

  

 

Autorka - Ewa Jania - Młoda Mama i Pisarka, która z wielkim entuzjazmem, wkładając serce i nieustannie poszerzając Swoją wiedzę z zakresu medycyny, pracuje nad kolejnymi pozycjami serii.

Ilustrator - Jakub Szczygieł - Artysta, Którego rysunki zachwycają przedstawicieli każdego pokolenia.

Pomysłodawcy projektu - Michał Smoczok oraz Krzysztof Starszak - studenci Wydziału Lekarskiego, młodzi naukowcy i start-uperzy (AlatusMed).

 

               Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia?

     Obecnie nasz projekt jest na etapie druku pierwszej książeczki z serii - książeczki o białaczce. Książeczka o cukrzycy jest w końcowej fazie ilustrowania natomiast ta o astmie na etapie tworzenia tekstu.

     Wasze wsparcie jest niezbędne abyśmy mogli ukończyć prace nad dwoma książeczkami i dotarli ze wszystkimi trzema do jak największej liczby dzieci w Polsce.

Osiągnięty próg pozwoli nam na wydanie 300 egzemplarzy każdej z książeczek.

     Natomiast przekroczenie progu umożliwi nam zwiększenie nakładu i dotarcie do większej liczby chorych dzieci w Polsce!

 

     Dla naszych Wspierających przygotowaliśmy szereg nagród. Zachęcamy do zapoznania się z progami wsparcia. 

Każda nagroda rzeczowa może zostać przekazana dowolnej fundacji/szpitalowi bądź odebrana przez Wspierającego. Wybór należy do Was!

 

Nagrody rzeczowe:

 

     Nasze książeczki stanowią zarówno cel jak i nagrodę w kampanii. W ramach wsparcia można wybrać, która książeczka interesuje Wspierającego. Zatem do wyboru jest książeczka dotycząca białaczki, cukrzycy lub astmy.

Wszystkie książeczki planujemy wydać do 1 października 2018 roku.
Jednak konkretne nagrody książkowe będziemy wysyłać do Wspierających od razu po rozpoczęciu druku.

 

 

 

     Dla spragnionych będzie również możliwość wsparcia nas i otrzymania kubka zawierającego motyw z naszej książeczki. Domisiowe kubki czekają na Was! 

 

 

 

     Kolejną z nagród są nasze pluszowe misie szyte własnoręcznie przez nasz zespół. Dzięki temu każdy miś jest unikatowy! Z pewnością nada się zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych :)

 

 

     Zachęcamy do kontaktu! Z przyjemnością odpowiemy na każde z pytań dot. projektu!

 

Michał:  michalsmoczok@gmail.com  
+48 517 351 927

Krzysztof:  krzysztof.starszak@gmail.com
+48 664 951 441

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Wywiad z zespołem projektu „Bajki kontra choroba”

legeartisskm.wordpress.com | 2018-08-26

Jakiś czas temu zachęcaliśmy Was do wsparcia projektu, którego pomysłodawcami są studenci SUM. W międzyczasie udało się zebrać wymaganą sumę na realizację pomysłu, jednak dalej możecie pomóc. Dzisiaj macie szansę dowiedzieć się trochę więcej o projekcie i o ludziach go tworzących.

Jak wyjaśnić dziecku na czym polega jego choroba?

www.rynekzdrowia.pl | 2018-08-22

Dwaj studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - Michał Smoczok i Krzysztof Starszak - wpadli na pomysł, aby wytłumaczyć dziecku, na czym polega jego choroba, za pośrednictwem bajek. Tak powstał projekt trzech książeczek: o białaczce, cukrzycy i astmie.

Jak wytłumaczyć choremu dziecku, co dzieje się z jego ciałem? Studenci SUM mają pomysł

katowice.wyborcza.pl | 2018-08-20

Jak oswoić strach przed szpitalem i operacją? Jak wytłumaczyć dziecku, na czym polega choroba? Michał Smoczok i Krzysztof Starszak, studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, wymyślili, że najlepiej to zrobić, opowiadając dziecku bajkę. Tak powstał projekt trzech książeczek: o białaczce, cukrzycy i

Bajki kontra choroba – projekt studentów SUM

gazetalekarska.pl | 2018-08-20

Jak wytłumaczyć ciężko choremu dziecku, co dzieje się z jego organizmem? Jak oswoić strach przed szpitalem i zabiegami medycznymi? Najlepiej opowiadając… bajkę.

Bajki kontra choroba

czasdzieci.pl | 2018-08-19

Nasze obawy, strach i lęk, biorą się często z niewiedzy. Nie jest tajemnicą, że obawiamy się nieznanego, a kiedy mamy zbiór informacji, zwłaszcza, gdy poparty jest doświadczeniem, pozwala to na racjonalne podejście do tematu i ograniczenie stresu.

Projekt ,,Bajki kontra choroba”

www.egodziecka.pl | 2018-08-16

Nasze obawy, strach i lęk, biorą się często z niewiedzy. Nie jest tajemnicą, że obawiamy się nieznanego, a kiedy mamy zbiór informacji, zwłaszcza, gdy poparty jest doświadczeniem, pozwala to na racjonalne podejście do tematu i ograniczenie stresu.

Projekt ,,Bajki kontra choroba”

www.egaga.pl | 2018-08-16

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, dwaj studenci medycyny i młodzi naukowcy przygotowali projekt ,,Bajki kontra choroba”. Wspólnie z autorką – młodą mamą, pedagogiem oraz zdolnym i kreatywnym ilustratorem, stworzyli serię książeczek, która w przystępny sposób ma wyjaśnić dzieciom proces chorobowy...

BAJKI KONTRA CHOROBA – WSPIERAMY PROJEKT!

luckymind.pl | 2018-08-15

Zaczęło się niewinnie: od maila z pytaniem, czy pomożemy… A jakże mogło być inaczej? Bardzo chętnie wspieramy wszelkie inicjatywy charytatywne, szczególnie te poświęcone dzieciom. Jednak projekt Bajki kontra choroba to coś wyjątkowego.

Zapowiedź: Bajki kontra choroba

zekspertemodzieciach.pl | 2018-07-26

Białaczka, astma, czy też cukrzyca to choroby, z jakimi zmaga się niestety coraz więcej dzieci. Schorzenia te wymagają długotrwałego leczenia i licznych zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu nie tylko chorej osoby, ale także i jej najbliższych. Kiedy diagnozę słyszą dorośli, często są przerażeni....

A MOŻE POMOŻEMY CHORYM DZIECIOM? BAJKI KONTRA CHOROBA

keithmojito.blogspot.com | 2018-07-18

Żyjemy w szybkich czasach, gdzie każdy goni za czymś. Egzystujemy w strasznym pędzie i czasem powinniśmy zwolnić a gdy już to zrobimy to może znajdziemy chwilę aby pochylić się nad losem innych. Dziś chciałbym zachęcić Was do drobnej pomocy ciężko chorym dzieciakom.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.08.2018 22:10