Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

cziczi2018

cziczi2018

Żary, Polska

Ewa Kołodziejczyk- autorka bajek o przygodach jaszczurki Cziczi, założycielka Stowarzyszenia Żar Serca (2017r.) i Wydawnictwa BeCreavite Polska. Ukończyła studia wyższe na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada 14 letnie doświadczenie w marketingu i sprzedaży. W 2011 założyła i przez 5 lat prowadziła Europejskie Centrum Kształcenia w Warszawie. Spędziła półtora roku w Nowym Jorku (2005-2006) co było wielką skarbnicą doświadczeń i wspomnień. Zawsze towarzyszyła jej pasja tworzenia- pisanie, rysowanie i malowanie. Jej akcje charytatywne są wyrazem wdzięczności za odzyskane zdrowie córki Kingi, która wiele lat temu pokonała chorobę nowotworową.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

690 PLN z 5000 PLN

11 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

13%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.04.2018.

Wydanie II części przygód Cziczi. Bajka charytatywna.

O projekcie

Cel projektu:
Celem projektu jest zebranie kwoty minimum 5000 zł na poczet wydania drugiej części bajki charytatywnej pt. "Jaszczurka Cziczi. Magiczna Podróż w czasie" autorstwa Ewy Kołodziejczyk, a także kolorowanek Cziczi. Całkowity zysk ze sprzedaży książek przeznaczony będzie na leczenie, rehabilitację oraz edukację podopiecznych Stowarzyszenia Żar Serca.

 

O czym jest bajka "Jaszczurka Cziczi. Magiczna Podróż w czasie" Ewy Kołodziejczyk ?

Bajka jest kontynuacją losów dzielnej jaszczurki Cziczi, która w wyniku wielu burzliwych zdarzeń trafia do Nadrenii Północnej. "Zupełnie przypadkowo" dochodzi do Łąki Świętych Kaczek, gdzie doświadcza magicznej podróży w czasie. Ma okazję także spotkać ożywione lalki w domu pewnej staruszki o imieniu Brygida. Cziczi w tej części poznaje również muzykę Ludwiga van Beethovena i jego niezywkłą historię. Druga część bajki podobnie jak pierwsza pełna jest zaskakujących przygód. Wzbogacona jest licznymi ilustracjami. Jest książką interaktywną, angażującą dziecko do dodatkowych zadań jak np. ułożenie puzzli, czy złożenie domku starszej pani. Jest pełna ciekawostek, rebusów i wykreślanek.  

Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Żary- Pani Danuta Madej oraz Wójt Żar Pan Leszek Mrożek.

Książka będzie wydana w formacie A4 w pięknej, twardej oprawie na wysokiej jakości papierze, będzie około 50-stronnicowa. Wszystkie ilustracje zostały stowarzone przez autorkę bajki. Książka adresowana jest do dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat.

Kolorowanki Cziczi- jako dodatkowy produkt charytatywny 

PAMIĘTAJCIE, ŻE PROJEKT BĘDZIE ZREALIZOWANY W MAJU, A WYBRANE PRZEZ WAS NAGRODY MOGĄ BYĆ PIEKNYM PREZENTEM NA DZIEŃ DZIECKA

 

Kim jest autorka:

Nazywam się Ewa Kołodziejczyk. Od ponad roku jestem bardzo zaangażowana w działalność charytatywną. Napisałam i zilustrowałam książkę "Cziczi- jaszczurka z Karaibów". Poprowadzilam kampanię na Polak Potrafi i wspólnie z wielką grupą fantastycznych ludzi, firm oraz instytucji wydaliśmy bajki. https://polakpotrafi.pl/projekt/wydanie-bajki-dla-dzieci-akcja-charytatywna

Ukłon w stronę Mecensów: firmy Swiss Krono, firmy Shark, Stowarzyszenie Dobra Szkoła, Projekt Poligraficzny Ef Ef Ewa Krefft, Zbigniew Nowaczkiewicz, Paweł Tiułkowski, Anna i Grzegorz Wyrozumscy. 

We wrześniu 2017r. w grupie 9 osób założyliśmy Stowarzyszenie Żar Serca (www.zarserca.pl) , którego głównym celem jest wsparcie leczenia, rehabilitacji oraz edukacji podopiecznych poprzez sprzedaż napisanej przeze mnie książki charytatywnej. Mamy w Stowarzyszeniu 11 wolontariuszy (łącznie ze mną) i naszą pracą wspieramy sześcioro chorych dzieci. Czynnie działają rodzice podopiecznych oraz Paweł Cocek (Żary-Żagań), Katarzyna Burzyńska (Legnica), Zbyszek Nowaczkiewicz (Warszawa-Piaseczno), Ela Grygorowicz (Zielona Góra), Grzegorz Wyrozumski (na terenie UK) oraz Anna Kołodziejczyk i Mirosław Żandarski (Żary).

WIELKIE BRAWA DLA WAS!

Do tej pory odbyłam kilkadziesiąt spotkań autorskich, poznałam setki fantastycznych ludzi, udzieliłam kilku wywiadów, ukazało się kilkanaście artykułów w gazetach oraz reportaży w radiu i telewizji. Najwięcej informacji o naszej działalności można znależć na  https://www.facebook.com/PomaganiePrzezCzytanie   

Jesteśmy na początku drogi, która wcale nie jest łatwa. Ale jest ona jednocześnie bardzo ciekawa i rozwijająca. Mogę szczerze powiedzieć, że wszystko, co robię (oprócz księgowości:) robię z wielką pasją. I dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagają mi w osiąganiu celów.
A najbardziej dziękuję mojej największej bohaterce, inspiracji i miłości- mojej jedenastoletniej córce Kindze Gałuszce, dla której wymyśliłam Cziczi. Cieszę się bardzo, że także inne dzieci mają z tego pomysłu korzyść. 

Budżet projektu:
Otrzymane pieniadze zasilą budżet wydania bajki charytatywnej "Jaszczurka Cziczi. Magiczna podróż w czasie" Ewy Kołodziejczyk oraz kolorowanek Cziczi. Przy 5000 zł nie poszalejemy z ilością egzemplarzy, ale lepszy wróbel w garści... bardzo liczę jednak na to, że uda nam się zwielokrotnić tę sumę. 

 

Kolejne cele akcji:

Jeśli zostanie zebrana większa kwota niż 5000zł przeznaczymy ją na wyższy nakład, promocję książek, wydruk ulotek, kalendarzy oraz stworzenie innych publikacji i produktów charytatywnych. One wszystkie będą służyły naszym Podopiecznym!

Im więcej środków tym większa pomoc!

Dlaczego crowdfunding:
Dlatego, że w ten sposób, każdy może stać się wydawcą książek charytatywnych, każdy może dołożyć swoją cegiełkę, która później posłuży w szczytnym celu i choć odrobinę ułatwi życie chorym dzieciom. Tworzymy to dzieło wspólnie

 

Dodatkowe WAŻNE informacje:

KOMU POMAGAMY?

Kinga Gałuszka (11 lat)- córka Ewy Kołodziejczyk, jej największa bohaterka! Sześć lat temu pokonała potężnego wroga- nowotówr złośliwy!! Jest przykładem, że nawet z największych opresji można się wydostać i szczęśliwie żyć. Po leczeniu onkologicznym pozostały jednak powikłania- nefropatia (uszkodzona nerka) i nadciśnienie tętnicze. Kinga ma także skoliozę. W zeszłym roku spędziła łącznie 3 miesiące w szpitalach i na turnusach rehabilitacyjnych. To wszystko wymaga nakladów finansowych i nie jest to łatwe zadanie. Ale jest w tym olbrzymi sens ponieważ z wizyty na wizytę wyniki dziecka są coraz lepsze!! Kinga lubi malować, tańczyć i śpiewać- artystka :) Jej ulubionym przedmiotem jest język angielski. Uczy się w czwartej klasie w pozaszkolnym systemie nauczania. Jest w trakcie tworzenia jej pierwszej książki- "Księga zabawy".  https://m.facebook.com/PomocDlaKingiGaluszki/

Julia Kołodziejczyk- (10 lat) dziewczynka, którą los od urodzenia doświadczył bardzo ciężkim zespołem wad wielonarządowych. Julia choruje na bardzo rzadką chorobę- zespół Patau. Dziecko nie widzi... nie słyszy... jednak w tym hermetycznym świecie potrafi wyrażać swoje emocje- radość, niezadowolenie, ma ulubione smaki i takie, których nie znosi. Jej dzielna mama nauczyła ją samodzielnie połykać pokarm, choć lekarze nie dawali na to sznas. Julia umie też sama turlać się i siadać, choć to także zdaniem lekarzy cud...

https://m.facebook.com/profile.php?id=274606539552893

Maja Stępień (9 lat) choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe. Czasami mam wrażenie, że Maja wszystko rozumie, ale niestety uwięziona jest w ciele, z którym umysł nie ma połączenia... Maja jest wesoła i komunikatywna, choć nie potrafi mówić. Systematyczna rehabilitacja może kiedyś postawić ją na nogi. Jest szansa, że Maja będzie chodzić https://www.facebook.com/Pomoc-dla-Mai-St%C4%99pie%C5%84-MPD-1248509705161746/?fref=ts

Gabryś Sinko (9 lat) choruje na Czterokończynowe Porażenie Mózgowe. Choroba uniemożliwia Gabrysiowi samodzielne poruszanie się, lecz intelektualnie chłopiec jest sprawny i pełen humoru. Pod okiem jego opiekuńczej mamy Gabryś codziennie pokonuje słabości i walczy o to, aby kiedyś mógł samodzielnie chodzić. 

https://m.facebook.com/profile.php?id=297556294004676 

 

Ania Balcerska- dziewczynka o przeuroczym uśmiechu, choruje na bardzo rzadką chorobę metaboliczną AADC. W Polsce jest tylko dwoje dzieci z AADC. Choroba ta powoduje zaburzenia neurotransmisji i w konsekwencji zaburzenia całej motoryki ciała. Ania, tak samo jak wszystkie wyżej wymienione dzieci potrzebuje rehabilitacji i leczenia.

www.fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=161/B

 

Hania Elbanowska (8 miesięcy) nasza najmłodsza kruszynka... Hania urodziła się z bardzo ciężkim niedotlenieniem... przez co dziecko jest głęboko upośledzone,  nie ma odruchów ssania i połykania i jest odżywiana sondą... Hania nie wodzi wzrokiem i nie robi żadnych grymasów... Mózg ludzki  jest neuroplastyczny i dzięki intensywnej, kosztownej rehabilitacji jest szansa na poprawę jakości życia Hanulki...

https://www.facebook.com/PomozHaniZyc

 

Pierwszą część bajek charytatywnych "Cziczi- jaszczurka z Karaibów" podpisali wspaniali sportowcy i artyści. Książki trafią na aukcje charytatywne dla wszystkich Podopiecznych Stowarzyszenia Żar Serca!

MISTRZ KAMIL STOCH!

 

 ADAM MAŁYSZ

 

TRENER STEFAN HORNGACHER ORAZ INNI SKOCZKOWIE

 

ANDRZEJ PIASECZNY

O nas w mediach:

http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/zary/a/jaszczurka-cziczi-pomoze-dzieciom,11743229/

http://www.mjakmama24.pl/patronujemy/cziczi-jaszczurka-z-karaibow-bajka-ktora-pomaga,201_9624.html

http://moja24.pl/index.php/2017/02/02/napisala-bajke-by-pomoc-dzieciom/

https://dkzary.pl/spotkanie-autorskie-z-ewa-kolodziejczyk-w-swa-zdk/

http://www.zachod.pl/radio-zachod/audycje/czas-na-reportaz/premiera-jaszczurka-cziczi-pomaga-dzieciom-reportaz-marzeny-wrobel-w-srode-po-18-00/

http://zary.naszemiasto.pl/artykul/to-dar-wdziecznosci-za-zdrowie-mojej-corki-kingi,4356807,art,t,id,tm.html

http://www.psp2.zagan.pl/1260-spotkanie-z-pisarka

http://bibliotekigminyzary.pl/pomaganie-przez-czytanie/

http://www.ksp.zary.pl

http://www.polscywydarzenia.pl/wydarzenia-historia/1502432/przygody-jaszczurki-cziczi-czyta-autorka-ksiazki

http://zary-zagan.regionalna.pl/ps-271027-spotkanie-z-ksiazka/

https://allevents.in/mała%20wies/rezolutna-jaszczurka-będzie-niosła-pomoc-dla-gabrysia/196246924233746

http://zspzary.pl/szkola/akt/art/229

https://www.youtube.com/watch?v=zQAHB8EhUWE

https://plus.gazetalubuska.pl/wiadomosci/a/wydala-ksiazke-zeby-pomagac-dzieciom-wideo,12221275

http://www.telewizjazary.pl/wiadomosci/20270,rozmowa-z-ewa-kolodziejczyk-o-sile-kobiecosci-na-p

http://janczotodorow.pl/jaszczurka-cziczi-w-bajce-dla-dzieci-uratueje-chprycch-maluchow-akcja-charytatywna-wlasnie-rusza/

https://plus.gazetalubuska.pl/wiadomosci/a/jaszczurka-cziczi-trafi-do-ksiegarn-w-calym-kraju,1177954

http://janczotodorow.pl/jaszczurka-cziczi-zawitala-do-swiss-krono-w-zarach/

http://moja24.pl/index.php/2017/02/02/napisala-bajke-by-pomoc-dzieciom/

http://bibliotekigminyzary.pl/spotkanie-autorskie-w-grabiku/

http://moja24.pl/index.php/2017/11/06/zar-serca-pomaga-chorym-dzieciom/

 

 

Kontakt:
cziczi2017@gmail.com 

https://www.facebook.com/ewa.ka.129

https://www.facebook.com/PomaganiePrzezCzytanie

Realizację projektu przewiduję na początek maja.

Każde wspacie jest ważne i za każde serdecznie dziękuję!!!

Ewa Kołodziejczyk

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.04.2018 22:10