Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Małgorzata Stańczak

Małgorzata Stańczak

Esterka

Wychowałam się w małej wsi o nazwie Esterka. Moje życie płynie spokojnie i szczęśliwie. Do mojej głowy przychodzi wiele pomysłów, a moje ręce realizują coraz to nowsze projekty. Zajmuję się rzemiosłem artystycznym. Wszsytko to, co ze sztuką i kulturą związane sprawia mi przyjemność. Robię rzeczy małe, ale pozytywne. Małe i ładne. Kreatywność to cecha, którą uwielbiam.
Obecnie żyję szczęśliwie z moim ukochanym - Rafałem. Pomysły, które roją się w mojej głowie zawsze znajdują jego poparcie. Rafał jest operatorem/montażystą i posiada dar obsługi kamery oraz aparatu. Projekty realizujemy wspólnie. Jesteśmy dwójką alternatywnych artystów z marzeniemi do spełnienia ;)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2207 PLN z 3000 PLN

25 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

73%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.08.2015.

Bajka naturalna- naturalnie, że bajka!

O projekcie

 

Nasz cel :

Pragniemy wydać naszą bajkę, którą stworzyliśmy własnymi, artystycznymi siłami. Pracowaliśmy nad historią Hamsy w zimowe wieczory. W jesienne popołudnie po raz pierwszy odczytaliśmy bajkę na głos, na wiosnę stworzyliśmy kukiełkę - Hamsę i zrobiliśmy zdjęcia na ilustracje. Idzie lato, lato to nasz czas na wydanie książeczki pt. "Hamsa, czyli podróż po uśmiech". Liczymy na Wasze wsparcie, liczymy na przyjaciół, znajomych znajomych i ludzi o dobrych sercach. Pomóżcie nam wydać naturalną bajeczkę, którą przeczytamy pewnego pięknego dnia dzieciom. Pomóżcie zaistnieć Hamsie - Dobremu Duszkowi Matki Natury. 

Kim jesteśmy, co robimy?

Będę pisać od serca:

Jesteśmy parą zakochanych, jesteśmy Gosiellą i Rafaellim , Małgorzatą i Rafałem. Jesteśmy artystycznymi duszami, które spotkały się w tym życiu i pragną tworzyć rzeczy małe i duże, piękne i pomysłowe! 

Zajmujemy się rzemiosłem artystycznym użytkowym, ludowym, animacją, oraz filmem. Ja właśnie kończę studia na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego, oraz razem z rodziną prowadzę Gospodarstwo Agroturystyczne Esterka, natomiast Rafał jest doświadczonym operatorem i montażystą. Ma już na swoim koncie film pt. "Alternatywnie", w którym także mam swoje pięć minut ;) (film stworzył oczywiście alternatywną drogą, czyli bez budżetu, wyszło świetnie i kolorowo). Obecnie staramy się żyć szczęśliwie zdala od zgiełku wielkiego miasta, komercji i wyzysku. Płyniemy sobie spokojnie i podejmujemy piękne decyzje... Robimy bajkę!

Nasze życie to bajka:

 Organizujemy wspaniały Esterka VIllage Festival w Gospodarstwie Esterka, który jest dostępny dla wszystkich kochających artystyczną wieś. Pisząc to i zamieszczając filmik z festiwalu, mamy na celu przybliżyć Wam nasze esterkowe życie, nasz charakter (proszę skopiuj adres i otwórz na nowej karcie) :

https://www.youtube.com/watch?v=vtZbN-KormQ

 

Bajka:

Książka będzie zawierała treści łatwe do zrozumienia dla dzieci, jak i historię metaforyczną, z której mogą skorzystać dorośli. Przygoda bohaterki Hamsy jest przygodą naturalną, czyli dziejącą się w naturze w pięknym krajobrazie, w świecie przyrody. Bohaterka to Dobry Duszek, który jest dzieckiem Natury, a Matka Natura mu pomaga. Hamsa traci coś bardzo ważnego w jej życiu i z pomocą przyjaciół stara się to odnaleźć. Historia opowiada o przekraczaniu barier, o prezentach jakie możemy otrzymać, gdy tylko przełamiemy swój strach. 

 Hamsa jest stworzona na wzór kukiełki, która mogłaby zagrać w animacji poklatkowej. Ilustracje do książki są zrobione na wzór makiety, z tym, że makietą była dla nas sama Natura- przepiękne krajobrazy mazowsza, doliny rzeki Rawki, która została okrzyknięta Rzeką Roku! 

Przy realizacji historii oraz zdjęć ważne było dla Nas piękno otaczającej przyrody, dlatego też projekt został nazwany "bajką naturalną". Pragniemy, aby dzieci oraz dorośli zauważyli łąki, lasy, zwierzęta i planety. Staramy się żyć w zgodzie z naturą, wciąż ucząc się jej języka. Bajeczka pokazuje świat mniejszy od nas- ludzi oraz ten dużo większy, którego nie jesteśmy w stanie objąć rozumem. Bajka jest krótka, lekka i przyjemna, prosta i łatwa do zrozumienia. 

Kilka cytatów z "Hamsy" :

"Przed Czasem Burz i Huraganów, Hamsa posiadała dar Mówienia. Jak nikt inny potrafiła przemawiać i przekazywać wszystkim ważne informacje. Podczas Czasu Burz i Huraganów wiał tak silny wiatr, że zwiał usta z twarzy Hamsy i od tamtej pory Hamsa nie wie, gdzie podział się jej dar."

"Hamsa spojrzała w korony drzew. W lesie było ciemniej niż na łące. Przez liście przedzierały się Promyczki- posłańcy Słońca. Dobry Duszek był bardzo podekscytowany przygodą, stawiał kroki coraz dalej i dalej od domu."

"Na niebie świecił Wielki Księżyc. Księżyc był jednym z najmądrzejszych mieszkańców Kosmosu. Zmieniał swój kształt i odliczał czas dla Natury, aby mogła sprawniej organizować prace w Przyrodzie."

Budżet:

Potrzebujemy 3000zł na wydanie 200 egzemplarzy książeczki o około 40 stronach (w tym 20 stron zapełnionych zdjęciami o dobrej jakości) oraz na zlecenie stworzenia projektu graficznego dla drukarni wykonanego przez specjalistę posługującego się programem stworzonym do tych celów.

Jeśli uda się uzbierać więcej niż 3000zł, będziemy mogli myśleć o większym nakładzie, lepszym papierze do druku, oraz dodatkowych gadżetach, takich, jak: puzzzle z wizerunkiem Hamsy, drewniana układanka z ilustracji zamieszczonych w bajce. Puzzle oraz drewniana układanka byłyby dołączane do książeczki w zależności od wieku dzieci chcących ją mieć ;) Puzzle dla starszych, klocki dla młodszych.  

Nasza idea jest taka, aby książeczkę móc zobaczyć w formie 3D, a nie jak dotychczas, jedynie w ekranie komputera. Chcemy podarować książeczkę znajomym, przesyłać ją chętnym nieznajomym pocztą, oraz móc rozdawać ją na naszym festiwalu - Esterka Village Festival, oraz innych spotkaniach, które organizujemy w naszym Gospodarstwie Esterka (https://pl-pl.facebook.com/esterka10) 

Dlaczego "PolakPotrafi"?

...Jedną z tych dobrych decyzji jest właśnie nasz projekt zamieszczony na cudownym portalu "PolakPotrafi". Zdecydowaliśmy się na tą stronę i ten sposób zbierania pieniędzy, gdyż wierzymy w siłę społeczeństwa, w siłę pomocy i dobroci wypływającej prosto z serca. W zamian za określone kwoty pieniężne oferujemy Wam- wspierającym nagrody. Dlatego też prosimy o dokładne adresy e-mail oraz pocztowe w celu przekazania darów ;) 

 

Wystarczy, że klikniesz! :

1. Wybierz nagrody (w kolumnie po prawej)

2. Kliknij przycisk "wesprzyj projekt"

 

3. Zaloguj się i dokonaj przelewu 

 

Nagrody:

Jestem małą artystyczną duszą, więc nagrody jakie przygotowaliśmy są hand-made z mnóstwem pozytywnej energii w środku :) 

Od 22 zł zaczynamy wysyłać Wam upominki.

1. WSPANIAŁA NAGRODApo pozytywnym zakończeniu projektu wyślemy do Ciebie piękny "uśmiechnięty" filmik, który stworzymy dzięki pozytywnej energii uzbieranych pieniędzy ;)  22zł

2. HAND-MADE NAGRODA - naszyjnik wykonany techniką makramy.30zł

3. VILLAGE NAGRODAeko-recyclingowe warsztaty na łonie natury w Gospodarstwie Esterka (https://pl-pl.facebook.com/esterka10) 50zł

4. POZYTYWNA NAGRODAświeżutka książeczka z historią o Hamsie w środku ;) 75zł

5. NAGRODA Z SZACUNKIEMdedykacja na stronach "Hamsy" oraz specjalne podziękowania + nagroda nr. 4 120zł

6. ART NAGRODA jedno ze zdjęć Hamsy wydrukowane w dużym formacie oraz oprawione w antyramę, czyli Hamsa na ścianie twojego domu ;) 150zł

np. 

7. KREATYWNA NAGRODAmateriałowa laleczka o indywidualnym imieniu oraz indywidualnej historii (:laleczki hand-made + dołączona historia o nich wypływająca z mojej kreatywnej głowy:) 155zł

8. WIELKA NAGRODA!wszystkie wyżej wymienione nagrody należą do Ciebie, prosimy więc o adres e-mail i dokładny adres pocztowy. Moc uśmiechów w Twoim kierunku! 220zł

 

Można Nas wspierać już za 1zł! Grosz do grosza a będzie kokosza!

W celu ułatwienia wysyłania nagród, prosimy o przesyłanie konkretnych kwot od ustalonej granicy nagród "22zł". 

 

Realizacja projektu oraz rozsyłanie nagród :

Projekt zakończy się wraz z dniem 20 sierpnia. Plany wyglądają tak :

Po pomyślnym zakończeniu projektu zabierzemy się za projekt graficzny książki do druku. W tym czasie także będą wysyłane do Was nagrody (filmik, hand-made, zaproszenia na warsztaty itd.). Bajkę zamierzamy wydać i puścić w obieg do końca roku 2015, a w 2016 rozdawać ją na wszelkich imprezach w naszym wioskowym Gospodarstwie Esterka. 

Czyli liczymy sobie 4,5 miesiąca na wykonanie wszystkich ruchów potrzebnych do realizacji projektu, czyli genialnego spożytkowania darowanych nam 3000zł lub więcej, o czym nawet nie marzymy myśleć...

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się o nas czegoś więcej, zobaczyć nasze działania, zapraszamy na strony (proszę przekopiuj adres, który Cię ciekawi i otwórz na nowej karcie) :

https://www.facebook.com/esterka10 - Gospodarstwo Esterka

https://www.facebook.com/22RS9?fref=ts - Rafał Smykowski

https://www.youtube.com/channel/UC08-1pX73MUkmZFvQbvgtAQ - Centrum Rozwoju Pozytywnych Miejsc

https://www.facebook.com/profile.php?id=718459798 - Małgorzata Stańczak

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Media o Twoim projekcie:

Hamsa, czyli dobry duszek matki natury. Pomóżcie jej zaistnieć

gorlice.naszemiasto.pl | 2015-08-18

Małgorzata i Rafał chcą wydać książkę dla dzieci. Możecie im pomóc.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.08.2015 18:06