Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Natalia Włodarczyk

Natalia Włodarczyk

Katowice, Polska

Kierownik produkcji, studentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10581 PLN z 10000 PLN

73 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.10.2017.

Bajka na niespokojny sen

O projekcie

"Bajka na niespokojny sen" to krótkometrażowy film dyplomowy Nawojki Wierzbowskiej, studentki Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

"A Bad Night Story" is a short film by Nawojka Wierzbowska, a student of the Radio and Television Faculty of the University of Silesia.

CO TO ZA HECA? WHAT'S UP?

Bohaterką jest ośmioletnia Julia, która przygotowuje się sumiennie do Pierwszej Komunii Świętej. Jej największym marzeniem jest zostać ulubionym uczniem Jezusa Chrystusa, jak Jan Ewangelista. Mimo usilnych prób wciążma wrażenie, że jest mu zupełnie obojętna. Rodzina również nie zwraca na nią uwagi.

"[...] niebie jest większa radość z jednego zagubionego grzesznika, który się opamięta i wróci do Boga, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu prawych, którzy nie zbłądzili"

Wszystko zmienia się, gdy babcia Julki, próbując nawrócić na właściwą drogę starszą i bardziej niegrzeczną ze swoich wnuczek , opowiada przypowieść o zagubionej owcy. W swoim naiwnym  dziecięcym rozumowaniu Julka interpretuje historię zbyt dosłownie myśląc, że Jezus bardziej pokocha nawróconego grzesznika, niż posłusznych i sprawiedliwych. Zdesperowana dziewczynka postanawia więc nagrzeszyć by zdobyć uwagę Jezusa.Jednak, odmiennie do jej oczekiwań, Jezus nie daje jej upragnionego znaku, a Julka znajduje pocieszenie w świecie własnych fantazji. 

 

 

The protagonist is eight-year-old Julia, who faithfully prepares for First Communion. Her greatest dream is to become the favorite disciple of Jesus Christ, like John the Evangelist. Despite all the hard work, she still has a feeling that he is completely indifferent to her. Her family as well does not pay attention to her.

"[...] there will be more joy in heaven over one sinner who repents than over ninety-nine righteous ones who do not need to repent."

Everything changes when Julia's grandmother, trying to convert to the right way her older and more unruly granddaughter, recounts The Parable of the Lost Sheep. In her naive, juvenile reasoning, Julia interprets the story too literally, thinking that Jesus would love the converted sinner more than the one who was always obedient and righteous. Nevertheless, in contrast to her expectations, Jesus does not give her the desired sign and Julia has to find comfort in the world of her own fantasies.

 

 

     DLACZEGO WARTO WESPRZEĆ TEN FILM?

Powodów, żeby dorzucić swoje trzy grosze do produkcji "Bajki..."  jest kilka.

 

 PO PIERWSZE                                  

"Bajka" jest etiudą dyplomową studentki Reżyserii Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, którego tegoroczne niskie dofinansowanie nie pozwala na zapewnienie studentom budżetów wystarczających na zrobienie filmów "na poziomie".  Dlatego też szukamy wsparcia poprzez crowdfunding - żeby móc zrobić DOBRY film- dobrze nakręcony, zmontowany i udźwiękowiony. 

PO DRUGIE                              

 "Bajka na niespokojny sen" to  wartościowa filmowa refleksja o kształtowaniu się dziecięcej psychiki, o samotności, o pragnieniu, by być kochanym i związanej z tym  desperacji, o sile fantazji i opacznym rozumieniu biblijnych metafor, która zasluguje na zaprezentowanie światu.

  PO TRZECIE               

Nad produkcją "Bajki..." od wielu wielu miesięcy pracuje intensywnie spora grupa osób, którzy uwierzyli w historię o zagubionej w rzeczywistości Julce i postanowili zrobić wszystko, by film ujrzał światło dzienne. Każda złotówka zwiększa prawdopodobieństwo, że nasza praca nie pójdzie na marne. 

            PO CZWARTE        

Językiem filmu jest obraz. Do nakręcenia "Bajki na niespokojny sen" wybraliśmy sprzęt kamerowy , który pozwoli opowiedzieć nam w pełni historię Julki bez koniecznoścni chodzenia na kompromisy i decydowania się na półśrodki. Dlatego też strona wizualna filmu będzie w pełni profesjonalna- do jej wykreowania użyliśmy kamery ARRI Alexa Mini i obiektywów Zaiss Standard Speed. Mimo niskobudżetowego charakteru projektu widz będzie mógł cieszyć się doskonałą jakością obrazu i zaplanowanymi artystycznymi środkami wyrazu, jak w pełnometrażowych fabularnych projektach.

               

NA CO ZOSTANĄ PRZEZNACZONE ZEBRANE PIENIĄDZE?

Zebrana kwota pozwoli nam na sfinansowanie piątego i szóstego dnia zdjęciowego, na które szkolny budżet nie pozwala. Praca z dziećmi na planie wymaga więcej czasu i cierpliwości niż w przypadku profesjonalnych aktorów, a czas w trakcie realizacji zdjęć to naprawdę pieniądz i to niemały :)

Z zebranych pieniędzy sfinansujemy także postprodukcję obrazu - udźwiękowienie, montaż, kolorkorekcję. 

NAGRODY

Nagrody trafią do darczyńców wiosną 2018 roku- wtedy też zostanie ukończona postprodukcja filmu.

 O TWÓRCACH I ODTWÓRCACH

Nawojka Wierzbowska- reżyserka i autorka scenariusza

 

studentka czwartego roku WRiTv.Ma na swoim koncie reżyserię kilku etiud fabularnych („Sweet sixty”, „Klementyna”, „Polowanie na jednorożce”) i dokumentalnych ( „Sukienki”, „Nie mów fałszywego świadectwa…”).  Nawojka rozpoczęła swoją edukację filmową w Warszawskiej Szkole Reklamy, ukończyła także "Przedszkole Filmowe" prowadzone z ramienia Mistrzowskiej Szkoły Wajdy.   Lubi śpiewać i jeździć na rolkach, ostatnio również tyłem. 

   

Robert Lis - autor zdjęć  

student piątego roku Realizacji Obrazu na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Operator obrazu w filmie „Specyjał” (2012), „Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało” (2013), „Do niedzieli” (2014), „Daniel” (2016), „Szczur” (2017), „Nic nowego pod słońcem” (2017). Absolwent Warszawskiej Szkoły Fotografii. Laureat nagrody za najlepsze zdjęcia do filmu "Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało" na Węgiel Film Festiwal. Filmy, do których realizował zdjęcia prezentowane były na festiwalach całego świata – w Holandii, Meksyku, USA, Czechach, Niemczech, Albanii, Wielkiej Brytanii, Portugalii itd. 

 

Natalia Włodarczyk - kierownik produkcji 

 

studentka I roku Organizacji Produkcji Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Jako kierownik i asystent produkcji ma na swoim koncie kilka etiud i teledysków.  Na co dzień kierownik produkcji w firmie Silvercam Films. Podczas produkcji "Bajki na niespokojny sen" uświadomiła sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zaangażowana całym sercem w powstawanie "Bajki...", oprócz logistyki projektu uczestniczyła także w pracach koncepcyjnych nad scenariuszem filmu. 

 

Maciej Pieprzyca  - opiekun artystyczny 

bezpośrednim opiekunem artystycznym "Bajki na niespokojny sen" jest Maciej Pieprzyca, reżyser i scenarzysta filmowy, znany jako twórca takich filmów jak "Jestem mordercą", "Chce się żyć", "Drzazgi", spektakli Teatru TVP oraz filmów telewizyjnych.

"Zawodowo i emocjonalnie związany ze Śląskiem."
Od wielu lat wykłada na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. 
Entuzjastycznie zareagował na poruszany przez "Bajkę ..." temat , stanowił dla reżyserki wsparcie merytoryczne podczas prac koncepcyjnych nad scenariuszem oraz w trakcie dobierania obsady.

 

 

JULKA - JUDYTA PAJĄK

BABCIA - ANNA NEHREBECKA

 

MAMA - EDYTA TORHAN

CHŁOPAK MAMY - TOMASZ SCHIMSCHEINER 

SIOSTRA - ZOSIA STELMACH

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.10.2017 22:10