Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

irismala

irismala

Wałbrzych, Polska

Nazywam się Irena Raszka i mieszkam w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku. Pisanie bajek zaczęłam trzy lata temu zupełnie przypadkowo. Pewnego dnia moje wspaniałe wnusie Jula i Maja poprosiły mnie żebym opowiedziała im bajkę na dobranoc. Wtedy chwilkę pomyślałam i napisałam moją pierwszą dobranockę, która bardzo im się podobała. I tak powstawały kolejne bajki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Paweł Gonera

Paweł Gonera

Wałbrzych, Polska


6002 PLN z 6000 PLN

51 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.04.2018.

Baje, bajki, rymowanki Ireny Raszki

O projekcie

Witam Cię bardzo serdecznie! 

Dziękuję, że zainteresowałeś się moim projektem, którego celem jest zebranie  brakujących funduszy do wydania książki z wierszowanymi bajkami  dla najwspanialszych czytelników czyli naszych dzieci. Książka zatytułowana jest „Baje, bajki, rymowanki” . Wierszyki pisane są prostym, zrozumiałym językiem dla dzieci. Nie trzeba się domyślać czego dotyczą i co autor chciał powiedzieć. Zawierają  wstęp, akcję i zakończenie z morałem.  Każdy zarówno maluch jak i człowiek dojrzały zrozumie sens i znajdzie w niej coś dla siebie. Wierszyki są przepięknie ilustrowane ręcznie wykonanymi obrazkami przez moją bratową Marię Raszka. Są to ilustracje bardzo kolorowe, wesołe i takie cukierkowo słodkie.

 

  

    W styczniu tego roku otrzymałam stypendium od Prezydenta Miasta Wałbrzycha pana Romana Szełemeja przyznawane osobom zajmującym się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury w wysokości 4.000zł brutto. Niestety jest to niewystarczająca kwota do wydania 500 egzemplarzy książki. Koszt druku jest trzykrotnie większy. W tym celu potrzebuję Twojego wsparcia. Pomóż wydać mi moją książkę, a ja w zamian za to odwdzięczę Ci się wspaniałymi nagrodami.

 

  

Od roku czytam dzieciom moje bajki w bibliotekach, szkołach i przedszkolach w Wałbrzychu i w innych miastach. W ubiegłym roku czytałam je również w czasie trwania akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Widzę z jak wielkim zainteresowaniem maluchy słuchają. A uwierz mi, nie ma ostrzejszego krytyka od dzieci. One są szczere i nie ukrywają tego co czują. Jeśli im się nie podoba mówią to od razu. Zachwycone są ilustracjami.

  

  

Na koniec takiego spotkania zawsze dostają jakiś mój wiersz, do którego robią swoje ilustracje. Z ogromnym zaangażowaniem wykonują rysunki i opowiadają co czują. Chciałabym aby dwie bajeczki w książce były zilustrowane właśnie takimi pracami – pracami naszych dzieci z uśmiechniętymi buziami i zaciekawionymi oczami. Oprócz tego chciałabym aby w bajce były takie kartki, na których maluchy mogłyby wyrazić swoje bajkowe odczucia.

 

Wiele wierszy tworzę specjalnie dla dzieci, którym w zaciszu przedszkola czytam.

 

 

 Puszek 

Pada śnieżek pada
Bajkę do snu opowiada.
Słucha, Kaja, Maja, Jula
Grzesiu, Tadziu,

Dziadek, babcia,  

Tata, Mama
Dla każdego noc jest taka sama.
Ząbki myją no i ciało,
I do łóżka już zmykają.
Tam wygodnie się ułożą,
Zamkną oczy by sen
Szybko w ciałko wkroczył.
A śnić będą się bałwany,
Śnieżki, sanki, łyżwy, narty
Gdyż ruch zimą to nie żarty!
W śnie zabawa będzie przednia
I przygoda też niejedna.
Zatem oczka swoje zmruż
No i zaśnij już!
Puch bielutki nas otoczy
Życząc wszystkim dobrej nocy!

 

 

  

Proszę Cie o wsparcie finansowe, a przecież mnie nie znasz. Jak już mówiłam nazywam się Irena Raszka i mieszkam w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku. Pisanie bajek zaczęłam trzy lata temu zupełnie przypadkowo. Pewnego dnia moje wspaniałe wnusie Jula i Maja poprosiły mnie żebym opowiedziała im bajkę na dobranoc. Wtedy chwilkę pomyślałam i napisałam moją pierwszą dobranockę, która bardzo im się podobała. I tak powstawały kolejne bajki. Któregoś dnia moja bratowa Maryla mieszkająca w Zielonej Górze zrobiła mi niespodziankę i wykonała bajeczne ilustracje do niektórych wierszyków, oprawiła je i tak powstała pierwsza bajeczka pt. „Słodkich snów”, a potem następne. Jest ich pięć. Dwie wykonane specjalnie dla WOŚP zostały wystawione na licytację – jedna w Szkocji, druga w Polsce na portalu Alegro. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Po otrzymaniu stypendium pana Prezydenta bajkami i mną zainteresowały się media. Wspierają mnie Wałbrzyski Informator Kulturalny, Radio RMF MAXXX Dolny Śląsk, TV Wałbrzych, Walbrzych24.com, Gazeta Wrocławska, TV-24.pl, walbrzyszek.com, 30 minut i Stowarzyszenie Inteligencji Twórczej w Wałbrzychu, facebook.com/studio.espresso.official oraz zespół, który skorzystał z portalu PolakPotrafi.pl - SILENTlive zakańczając swój projekt sukcesem. 

  

 

  

DLACZEGO WARTO WESPRZEĆ PROJEKT WYDANIA KSIĄŻKI

PT. „BAJE, BAJKI, RYMOWANKI”

 

 

  •          Bo to ciepłe bajki z pięknymi kolorowymi ilustracjami
  •         Bo jest to książka, którą chętnie będą czytały zarówno dzieci jak i dorośli
  •         Bo dzieci zasługują by poznawać świat na dobrych, prostych przykładach z ich codziennego życia
  •          Bo bajki i ilustracje spodobają się maluchom i Tobie
  •          Bo dzieci będą mogły wyrażać siebie na wolnych stronach obok wiersza
  •          Bo będziesz miał swój wkład w powstawaniu fantastycznej kolorowej książki

 

 

„Baje, bajki, rymowanki” to kolorowa książka w twardej oprawie bogato ilustrowana na dobrym jakościowo papierze z dodatkowymi kartami edukacyjnymi. Na wydanie 500 egzemplarzy potrzebuję 10.000 zł. Część pieniędzy posiadam ze stypendium. Proszę o dofinansowanie w wysokości 6.000 zł. Całość wymaganej kwoty to koszty druku książek, koszty wysyłki i prowizja portalu crowdfundingowego.
 
 

BUDŻET

 

Jeśli uda mi się zebrać większą od wymaganej kwotę,to dodatkowe pieniądze wydam na większą ilość egzemplarzy książek.

 

 

I PUŁAP 

6.000 zł i więcej

wydanie 500 egzemplarzy

II  PUŁAP

10.000 zł i więcej

wydanie 700 egzemplarzy

III PUŁAP

12.000 zł

wydanie 1000 egzemplarzy

 

Wierzę, że tak jak ja kochasz dzieci, cieszy Cię uśmiech na ich twarzach dlatego proszę Cię wesprzyj mój projekt symboliczną złotówką i bądź współtwórcą wydania książki z bajkami dla naszych milusińskich.
 

Dziękuję Ci z całego serca we własnym imieniu i wszystkich dzieci.

 

Dzięki Twojemu wsparciu podarujesz im odrobinę radości i szczęścia.

 

Pomożesz mi?

Z pomocą w początkowej fazie realizacji projektu ruszyli:


Maria Raszka
Elżbieta Wolniak-Gonera
Paweł Gonera
Mateusz Kulik

- dziękuję WAM!!!!!!!! Dziękuję, że nadal mnie wspieracie i pomagacie :-)

 

 

 

Polecają mnie i wspierają przede wszystkim dzieci, które słuchały moich bajek, a nawet ilustrowały je. Rekomendują mnie także placówki oświatowe i instytucje kulturalne.

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Pomóżmy wydać książkę z bajkami

www.walbrzyszek.com | 2018-03-23

Wałbrzyszanka Irena Raszka zachęca do wsparcia jej inicjatywy. - Od roku czytam dzieciom moje bajki w bibliotekach, szkołach, przedszkolach w Wałbrzychu i w innych miastach. W ubiegłym roku czytałam je również w czasie trwania akcji „Cała Polska czyta dzieciom\".

Pracuje w policji i chce wydać książeczkę z bajkami

www.walbrzych24.com | 2018-03-17

Pamiętacie Irenę Raszkę? To poetka, która pracuje w Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i pisze bajki dla dzieci. Pani Irena zbiera za pomocą portalu PolakPotrafi.pl pieniądze na wydanie zbioru bajek swojego autorstwa.

Zbiórka na książeczkę z bajkami

tvwalbrzych.pl | 2018-03-16

Pamiętacie Irenę Raszkę? To poetka, która pracuje w Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i pisze bajki dla dzieci. Pani Irena zbiera za pomocą portalu PolakPotrafi.pl pieniądze na wydanie zbioru bajek swojego autorstwa.

Pracownik policji pisze wiersze i bajki dla dzieci

www.gazetawroclawska.pl | 2018-02-12

Mieszkanka Wałbrzycha trzy lata temu wpadła na pomysł, aby napisać swój pierwszy wiersz. Nie był to jednak utwór pisany na kartce, a wersja smsowa. Irena Raszka wiadomość tekstową wysyłała telefonicznie do swoich znajomych. Otrzymała dużo pochlebnych recenzji od odbiorców i to się zaczęło.

Pracuje w policji i pisze bajki

tvwalbrzych.pl | 2018-02-12

Irena Raszka pracownik Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ma nietypowe hobby – pisze wiersze i bajki – dla dzieci i nie tylko.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.04.2018 22:10