Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

mateusz.hartman

mateusz.hartman

Mateusz Hartman

Serwus!
Mam na imię Mateusz - zapalony podróżnik, z uśmiechem na twarzy i nieustanną potrzebą poznawania nowych ludzi, doświadczania nowych miejsc, próbowania obcych smaków, jak i zagłębiania się w obce mi dotychczas kultury!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

553 PLN z 5000 PLN

19 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

11%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.10.2016.

Autostopem dookoła świata!

O projekcie

Świat składa się z niemalże 200 krajów, za członków Organizacji Narodów Zjednoczonych uznaje się 193 kraje, a większości z nas przyszło żyć tylko i wyłącznie w jednym z nich. Przerażony ogromem niewiedzy w jakim żyjemy nieustannie dążę w doświadczaniu jak największej powierzchni naszego globu. Stąd też cel wyprawy, jakim jest .

Poza poznawaniem nowych miejsc ważnym elementem w moim życiu są również ludzie, których na świecie żyje przeszło 7 miliardów - każdy z nich prowadzi tak samo barwne i złożone życie. Uwielbiam poznawać ich historię, wsłuchiwać się w racje na otaczający nas świat widziane ich oczami. Chcąc połączyć pasję podróżowania oraz chęć poznwania nowych ludzi, sposób przemieszczania się, jaki obrałem, to  - w moim miemaniu najlepsza z alternatyw!

                                     Reasumując, celem projektu jest:

                           co jest moim największym życiowym marzeniem!                                           

Bardzo ważnym punktem, poza samospełnieniem jest udokumentowanie podróży, jak i podzielenie się nią z Wami w formie cotygodnoowych , poprzez które śledzić będzie mogli, , oraz dowiedzieć się,   taka podóż od wewnątrz! Być może będzie to dla kogoś z Was swego rodzaju motor napędowy, motywacja do działania!

 

W podróż wyruszam na przełomie października/listopada startując z Polski, następnie przez południe Europy do Turcji - Gruzji - Armienii - Iranu - Pakistanu - Indii, następnie do Sri Lanki, powrót do Indii - Nepal - Bhutan - Bangladesz - Birma - Laos - Kambodża - Tajlandia - Malezja - Indonecja bądź też Filipiny i poszukiwanie pierwszego jachtostopu do Australii! Następnie Nowa Zelandia, być może Polinezje francuskie lub inne okoliczne wyspy. Ameryka Południowa - Afryka i powrót Europą zachodnią do domu!

Pochwalę się, że największą z przeciwności mam już za sobą, a mianowicie wizę do Pakistanu, którą mam już w moim paszporcie! 

 

 

       Wszystko zaczęło się dnia 21 września 1995 roku, kiedy to wyszedłem na świat i nadano mi imię . Przełomowy moment w moim życiu, jednak gdyby ktoś wtedy powiedział mi, że dwadzieścia jeden lat później wyruszę w podróż dookoła świata, a jakby tego wszystkiego było mało, dodać informację, że autostopem – nie uwierzyłbym, najpewniej uśmiałbym się do rozpuku!                                                                          

      Z wykształcenia jestem ,                                   raczej z przypadku, jednak z czasem zauważyłem, że uczelnia, którą wybrałem była najsłuszniejszym z wyborów. Pierwszy rok strasznie poszerzył moje horyzonty, tak więc szybko doszedłem do wniosku, że Europa zachodnia mi nie wystarcza. Kładąc duży nacisk na samorozwój jak i samospełnienie w życiu od razu aplikowałem na program Ersamus żywiąc nadzieję, że Świat pozytywnie rozpatrzy mój wniosek. Wszystko po mojej myśli -  Jadę, autostopem dookoła świata jadę!

             Na codzień Jestem zdania, że to jak nastawimy się wobec świata, tak ten odpowie nam tym samym! Stąd też tak duże pokłady energii i radości, którą napawam i którą próbuję zarażać innych!

                                 Dotychczasowe osiągnięcia:                                            Moją przygodę z podróżami rozpocząłem już w wieku 19 lat, kiedy to początkowo całkiem spontanicznie pakowałem plecak i wybierałem się w mniejsze włóczęgi po kraju. Z czasem jednak uznałem, że chciałbym pochwycić więcej i więcej, tak też wybrałem się w autostopową podróż po Europie, w których odwidziłem kraje tj. Czechy, Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Dania, Szwcja oraz ówczesne marzenie, jakim była Norwegia, którą przejechałem aż pod Przylądek Północy (Nordkapp).

(Przylądek Północny, Nordkapp)

Mając na uwadze dziesiątki wspaniałych przygód, niezliczoną liczbę poznanych mi ludzi powiązanych niezapomniamy historiami uświadomiłem sobie, że właśnie odlazłem w życiu, to czego tak długo szukałem - .

 

Nie trzeba było długo czekać aż znów poczułem potrzebę przygody. Po raz drugi wybrałem się do Portugalii przemierzając zachodnią Europę, między innymi zahaczając o Przylądek Marroquí - najdalej wysunięty punkt na południe Europy, z którego to dostrzec można Afrykę!

(Przylądek Marroqui - Tarifa)

Już wtedy czując wielki niedosyt wiedziałem, że na tym się nie skończy, a wręcz przeciwnie, że to 

 

 

 

Moją prośbę głównie motywywuję chęcią tworzenia najwyższej jakości cotygodniowych vlogów. Niestety sprzęt, który posiadam obecnie mi na to nie pozwala, dlatego też konieczny jest zakup  w ramach podniesienia jakości wykonywanych materiałów. Pieniądze przeznaczę również na zakup , który sprostałby wszystkim warunkom pogodowym, z jakimi przyjdzie mi się zmierzyć.

Biorąc pod uwagę pozostałe koszta podróży, tj: wizy, szczepienia, ubezpieczenie medyczne, żywność, ewentualne koszta komunikacji miejskiej, niezbędny ekwipunek, nie stać mnie na zakup sprzętu, o którym mowa wyżej. 

                                                   

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.10.2016 18:06