Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

AutoStopRace

AutoStopRace

Wrocław

Auto Stop Race to największy wyścig autostopowy w Europie! Co roku ok. 1000 uczestników ściga się parami do wyznaczonego celu - jednego z europejskich miast.

Auto Stop Race organizowany jest przez Klub Podróżników BIT działający przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. To unikatowe wydarzenie stworzone dla młodych ludzi, których pasją jest podróżowanie i poszukiwanie przygód.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

24267 PLN z 16000 PLN

103 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

151%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.03.2018.

Auto Stop Race 2018

O projekcie

 

Auto Stop Race to najpopularniejszy autostopowy wyścig na świecie. To wydarzenie stworzone przez studentów dla studentów, w którym udział bierze 1000 uczestników. Zadaniem ASR-owiczów jest przejechanie trasy z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu do miejsca docelowego poruszając się jedynie autostopem.

Organizatorzy pracują non-profit przez 9 miesięcy, aby zapewnić rzeszy studentów najlepszą majówkę ich życia. Kim są ci organizatorzy? To członkowie Klubu Podróżników BIT działającego przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z ogromną „zajawką” do eksplorowania świata. Realizując swoje pomysły przy organizacji Auto Stop Race motywuje ich jedno: Wasz uśmiech i zadowolenie na mecie!

Nadrzędnym celem projektu jest szerzenie idei autostopowania, poznawania nowych ludzi, kultur i obyczajów. Ponadto zależy nam na tym, aby zachęcić studentów do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz odważenia się do wyruszenia w podróż pełną przygód, porzucenia swojej strefy komfortu.

 

Wyścig rządzi się 3 zasadami:

1. Uczestnicy przemieszczają się jedynie za pomocą autostopu.

2. Wygrywa najszybsza para.

3. Trudy przebytej trasy wynagradzają atrakcje na mecie.

Projekt Auto Stop Race powstał w 2009 roku, z inicjatywy młodych studentów zaczynających działalność w Klubie Podróżników BIT. Odbyła się wtedy pierwsza w historii edycja wyścigu, która była zbiorem pomysłów i wizji ówczesnych organizatorów. Pierwsza edycja zabrała swoich uczestników do chorwackiej Puli i zainteresowała 172 osoby. Na przestrzeni lat projekt rozwijał się i ewoluował do rozmiaru 1000 uczestników i ponad ośmiokrotnie większej liczby chętnych!

 

I EDYCJA: Wrocław 👉 Pula 

 

W głowach szóstki studentów, zrzeszonych w organizacji studenckiej zrodził się pomysł na stworzenie projektu promującego podróż „za jeden uśmiech”. Jako że mieli już doświadczenie w podróżowaniu autostopem, zdecydowali się na urządzenie wyścigu, który przekonałby innych do podróży w ten właśnie sposób. Na miejsce docelowe pierwszego wyścigu wybierają Pulę położoną nad Adriatykiem, na termin, długi majowy weekend – idealny czas na odrobinę wakacji przed zbliżającą się sesją. Kilka miesięcy promowania projektu oraz poszukiwania partnerów pozwoliło im na organizację wyścigu, w którym do wygrania był skok ze spadochronem. 1 maja 2009 r. na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego na linii startu stanęło 180 śmiałków, ubranych w niebieskie koszulki z charakterystycznym logo, którzy mieli się zmierzyć z trasą liczącą 1200 km. O godzinie 8:30 wystartowała pierwsza w historii edycja Auto Stop Race! W porównaniu do kolejnych była edycją stosunkowo kameralną, z krótką trasą do przejechania. Jej sukces utwierdził organizatorów w przekonaniu, że warto podjąć się realizacji projektu po raz kolejny i postawić poprzeczkę nieco wyżej.

 

II EDYCJA: Wrocław 👉 Rimini

 

Start kolejnej edycji znów poprzedziło kilka miesięcy wytężonej pracy. Założeniem organizatorów było, aby liczba uczestników zwiększyła się do 250 osób, a sama informacja o wyścigu dotarła do studentów również z innych miast Polski. Włoskie Rimini kusiło słońcem i plażą, a sam wyścig mocą przygód na trasie. Nikogo nie zdziwił więc fakt, że ostatecznie w wyścigu wzięło udział 390 osób. Zakładana początkowo przez organizatorów ilość  możliwych chętnych została znacznie przekroczona. Pierwsza drużyna przyjechała na miejsce 5 minut przed organizatorami!

III EDYCJA: Wrocław 👉 Barcelona

 

W 2011 roku weekend majowy zapowiadał się dłuższy niż zazwyczaj, dlatego zdecydowano się na bardziej odległy kierunek – słoneczną Barcelonę. Auto Stop Race zyskał już rozgłos wśród studentów, dlatego naturalnym było, że należy przygotować więcej miejsc dla uczestników oraz szukać dużo większej bazy noclegowej. Wszystkie miejsca rozeszły się w ciągu tygodnia, a ostatecznie na mecie stawiło się ponad 600 osób. Wyścig zyskał na popularności, projektem zainteresowały się media, które pomogły w nagłośnieniu wydarzenia. Uczestnicy podróżując trasą mierzącą 2000 km promowali Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury. 3 maja odbył się finał, na którym rozdano nagrody ufundowane przez partnerów i tym samym zakończono III edycję Auto Stop Race!

 

IV EDYCJA: Wrocław 👉 Rzym

 

„Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”? Organizatorzy IV edycji  Auto Stop Race w 2012 roku postanowili sprawdzić ile prawdy jest w tym starym powiedzeniu. Pierwszy raz ustalono limit miejsc w ilości 1000 uczestników, którzy mogą wziąć udział w wyścigu. Wielu fanów postanowiło wybrać się innymi środkami lokomocji, aby wspierać uczestników i wspólnie bawić się na miejscu. Ostatecznie na metę zlokalizowaną w Lido di Ostia dotarło łącznie 1200 osób.

 

V EDYCJA: Wrocław 👉 Dubrownik

 

Na odsłonę piątą – jubileuszową edycję wybrano Dubrownik. 1000 osób zapisało się na wyścig w rekordowym czasie 8 minut 19 sekund! Chętnych do udziału wyścigu było natomiast sześć razy więcej. Jako, że była to piąta, jubileuszowa edycja, organizatorzy postanowili zaskoczyć biorących udział w wyścigu uczestników. Na mecie podczas Finału zaplanowano koncert Goorala - była to duża niespodzianka dla autostopowiczów, których poinformowano o tym fakcie dopiero w trakcie wyścigu za pomocą smsa. Ostatecznie na metę przyjechało 1500 osób. Piąta edycja zakończyła się Wielkim Finałem.

 

VI EDYCJA: Wrocław 👉 Walencja

 

Szósta edycja Auto Stop Race odbyła się do hiszpańskiej Walencji, w której słońce świeci przez cały rok! I tym razem zostały pobite wszelkie rekordy: zapisy 1000 uczestników zakończyły się po 2 minutach i 55 sekundach! Ponad 1500 osób pojawiło się na campingu pokonując trasę 2345 km! Na mecie nie można było narzekać na brak zajęć i animacji. Zumba, tańce Latino, masaże, aqua aerobik, bubble soccer. Odbył się także Wielki Grill oraz Fiesta, na której hiszpańscy kucharze przygotowali na gigantycznej patelni specjalność regionu - Paellę dla wszystkich uczestników. Co więcej odbyły się 2 koncerty: Goorala i Natural Dread Killaz. Artyści zapewnili uczestnikom wiele emocje i niezapomnianych wrażeń.

 

VII EDYCJA: Wrocław 👉 Chalkidiki

 

Po raz pierwszy w historii Auto Stop Race nasi uczestnicy udali się tak daleko na Bałkany, bo aż na grecki półwysep Chalikidiki. Mieli do pokonania trudną trasę liczącą niemal 2000 kilometrów. Nigdy wcześniej nie tańczyli razem z nami Zorby na plaży, czy nie bawili się na beach party. Co więcej, dzięki zbiórce pieniędzy poprzez Polak Potrafi udało nam się zorganizować Festiwal Kolorów oraz ślizg na klacie do morza.

 

VIII EDYCJA: Wrocław 👉 Tarquinia

 

Podczas VIII edycji ponownie odwiedziliśmy Włochy - krainę pizzy, wina i nutelli. Dzięki zbiórce na Polak Potrafi udało nam się zaaranżować strefę chilloutu oraz zorganizować koncert Goorala. Ponadto organizowane były imprezy i animacje na basenie, rozgrywki sportowe oraz poranne treningi crossfitu.

Podczas tej edycji całkiem spontanicznie zorganizowano najbardziej klimatyczne ognisko na plaży połączone z karaoke.

Aftermovie:

 

 

 

IX EDYCJA: Wrocław 👉 Fazana

 

Zeszłoroczna edycja obfitowała w moc niesamowitych doznań. Trasę uczestników urozmaicono o checkpointy. Na scenie gościliśmy Tabu oraz Tede. Dzięki Waszemu wsparciu na Polak Potrafi udało nam się zorganizować bitwę na balony oraz ponownie zaaranżować strefę chilloutu.

Ponadto gościliśmy prelegentów podróżniczych m.in. Dawida „Fazę” Fazowskiego! Z pobliskiego portu wyruszyliśmy także w 4-godzinny rejs dwoma imprezowymi statkami.

Aftermovie:

 

 

 

EDYCJA X: Wrocław 👉 ?

 

W tym roku już po raz dziesiąty tysiąc osób ruszy autostopem w… na razie nieznane im miejsce. Wiemy, jakie są Wasze oczekiwania względem kolejnej edycji i robimy wszystko, aby poziom był jeszcze wyższy!

 

Lubimy Was rozpieszczać, więc szykujemy sporo atrakcji dla naszych Autostopowiczów. Planujemy koncerty gwiazd...jakich? To póki co owiane jest tajemnicą. Doskonale wiemy jak uwielbiacie plenerowe imprezy. Wychodząc naprzód Waszym zamiłowaniom chcemy zorganizować full moon party. Na jedną noc przeniesiemy się z jednego zakątka Europy do...Tajlandii!  Jak widzicie, jesteśmy w tym roku dość tajemniczy. Trzecia planowana atrakcja w ramach Polak Potrafi jest także niespodzianką, ale nie będziecie zawiedzeni!

  To kwota potrzebna do zorganizowania koncertów.

 

 Jeśli uda nam się zebrać 130% kwoty to zorganizujemy dla Was TAAAKIE Full Moon Party, jakiego nawet w Tajlandii nie przeżyjecie ;)

Jeśli uda nam się osiągnąć próg 150% kwoty, przygotujemy dla Was coś ekstra - niespodziankę, którą zapamiętacie na długo!

 

 

 

Kontakt:

W razie pytań na temat projektu Auto Stop Race 2018 na platformie Polakpotrafi.pl prosimy o kontakt mailowy:

asr.polakpotrafi@gmail.com

lub o wiadomość na Facebooku:

facebook.com/autostoprace

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.03.2018 23:11