Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

AutoStopRace

AutoStopRace

Wrocław

Auto Stop Race to największy wyścig autostopowy w Europie! Co roku ok. 1000 uczestników ściga się parami do wyznaczonego celu - jednego z europejskich miast.

Auto Stop Race organizowany jest przez Klub Podróżników BIT działający przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. To unikatowe wydarzenie stworzone dla młodych ludzi, których pasją jest podróżowanie i poszukiwanie przygód.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

23698 PLN z 15000 PLN

95 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

157%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.03.2017.

Auto Stop Race 2017

O projekcie

www.AutoStopRace.pl

                                         

 

                               

W tym roku po zeszłorocznym sukcesie po raz kolejny prosimy Was o wsparcie przy organizacji najlepszego studenckiego eventu roku czyli 9 już edycji Auto Stop Race.

Jeśli pamiętacie co działo się na mecie w ubiegłym roku, wiecie że nasza poprzeczka postawiona jest bardzo wysoko.

 

Auto Stop Race to największy autostopowy wyścig na świecie. 1000 Uczestników ma za zadanie przejechać całą trasę tylko za pomocą  autostopu, każdy może jednak wybrać dowolnie kierunek wyprawy. Konkurs rozpoczyna się rokrocznie na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a kończy w jednym z europejskich miast. Organizatorzy starają się, aby co roku finał miał miejsce w innym zakątku kontynentu, zapewniając tym, którzy nie wyobrażają sobie majówki bez ASR, nowe wrażenia, a także różnorodność tras.

 

 

Projekt organizowany jest przez Członków Klubu Podróżników BIT działającego przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jesteśmy organizacją non-profit co oznacza, że wynagrodzenie, które otrzymujemy za kilkumiesięczną pracę przy przygotowaniach do majówki to Wasz uśmiech, zadowolenie i niezliczone pokłady pozytywnej energii, którą od Was otrzymujemy oraz mnóstwo satysfakcji. To właśnie dla Was już kilka tygodni po zakończonym projekcie, rozpoczynamy przygotowania do kolejnego, tak by w kolejnym roku znów Was czymś pozytywnie zaskoczyć.

Głównym celem projektu  jest rozpowszechnianie idei podróżowania, podejmowania wyzwań, poznawania ludzi oraz obcych kultur.

Jako organizatorzy ASRu pragniemy aby młodzi ludzie aktywniej spędzali czas wolny, a także odnajdywali odwagę do odkrywania świata oraz potrzebę poznawania języków obcych.

Event ma na celu szerzenie idei autostopu jako szybkiego, taniego, bezpiecznego i wygodnego środka lokomocji, który pozwala w ciekawy sposób poznawać świat i sprawia mnóstwo frajdy.

Auto Stop Race to podróż za tak zwany "jeden uśmiech", będąc uczestnikiem wyścigu nawiążesz przyjaźnie i nowe znajomości, przeżyjesz przygody, które będziesz wspominać do końca życia, a może nawet uda Ci się zdobyć jedną z naszych fantastycznych nagród.

 

Auto Stop Race ma tylko trzy proste zasady:

  • Poruszamy się tylko „na stopa"
  • Świetnie się bawimy
  • Wygrywa najszybszy

 

W tym roku odbędzie się już 9 edycja Auto Stop Race, wracając do korzeni ASRu postanowiliśmy wrócić do Chorwacji, i zorganizować tegoroczny finał w przepięknej FAZANIE.

Od początku swojego istnienia nasz projekt, przeszedł wielką transformację. Pierwsza edycja ASRu miała swój finał w PULI w 2009 roku, w wyścigu wzięły udział, tylko i aż 172 osoby… Nikt nie spodziewał się, że z roku na rok zainteresowanie projektem będzie rosło w takim tempie, że koniecznością było ograniczenie miejsc dla uczestników do 1000. Od 6 edycji ilość chętnych do wzięcia udziału w  Konkursie przekracza liczbę miejsc aż 8krotnie.

 

 

I edycja - Pula

W głowach szóstki studentów, zrzeszonych w organizacji studenckiej zrodził się pomysł na stworzenie projektu promującego podróż „za jeden uśmiech”. Jako, że mieli już doświadczenie w podróżowaniu w ten właśnie sposób, zdecydowali się na urządzenie wyścigu, który przekonałby innych do takiej formy podróży. Na miejsce docelowe pierwszego wyścigu wybierają Pulę położoną nad Adriatykiem, na termin, długi majowy weekend – idealny czas na odrobinę wakacji przed zbliżającą się sesją. Kilka miesięcy promowania projektu oraz poszukiwania sponsorów pozwoliło im na organizację wyścigu, w którym do wygrania był skok ze spadochronem. 1 maja 2009 r.- na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego na linii startu stanęło 180 śmiałków, ubranych w niebieskie koszulki z charakterystycznym logo, którzy mieli się zmierzyć z trasą liczącą 1200 km. O godzinie 8:30 wystartowała pierwsza w historii edycja Auto Stop Race! W porównaniu do kolejnych była edycją stosunkowo kameralną, z krótką trasą do przejechania. Jej sukces utwierdził Organizatorów w przekonaniu, że warto podjąć się realizacji projektu po raz kolejny i postawić poprzeczkę nieco wyżej.

 

II edycja - Rimini

Start kolejnej edycji znów poprzedziło kilka miesięcy wytężonej pracy. Założeniem Organizatorów było, aby liczba uczestników zwiększyła się do 250 osób, a sama informacja o wyścigu dotarła do studentów również z innych miast Polski. Włoskie Rimini kusiło słońcem i plażą, a sam wyścig mocą przygód na trasie. Nikogo nie zdziwił więc fakt, że ostatecznie w wyścigu wzięło udział 390 osób. Zakładana początkowo przez Organizatorów ilość  możliwych chętnych została znacznie przekroczona. Pierwsza drużyna przyjechała na miejsce 5 minut przed Organizatorami!

 

III edycja - Barcelona

W 2011 roku weekend majowy zapowiadał się dłuższy niż zazwyczaj dlatego zdecydowano się na bardziej odległy kierunek – słoneczną Barcelonę. Auto Stop Race zyskał już rozgłos wśród studentów, dlatego naturalnym było, że należy przygotować więcej miejsc dla uczestników oraz szukać dużo większej bazy noclegowej. Wszystkie miejsca rozeszły się w ciągu tygodnia, a ostatecznie na mecie stawiło się ponad 600 osób. Wyścig zyskał na popularności, projektem interesowały się media, które pomogły w nagłośnieniu wydarzenia. Uczestnicy podróżując trasą mierzącą 2000 km promowali Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury. 3 maja odbył się Finał, na którym rozdano nagrody ufundowane przez Partnerów i tym samym zakończono III edycję Auto Stop Race!

 

IV edycja - Rzym

Podobno „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” Organizatorzy IV edycji  Auto Stop Race w 2012 roku postanowili sprawdzić ile prawdy jest w tym starym powiedzeniu. Pierwszy raz ustalono limit miejsc w ilości 1000 uczestników, którzy mogą wziąć udział w wyścigu. Wielu fanów postanowiło wybrać się innymi środkami lokomocji, aby wspierać uczestników i wspólnie bawić się na miejscu.Ostatecznie na metę zlokalizowaną w Lido di Ostia dotarło łącznie 1200 osób.

 

 

V edycja - Dubrownik

Na odsłonę piątej – jubileuszowej edycji wybrano Dubrownik. 1000 osób zapisało się na wyścig w rekordowym czasie 8 minut 19 sekund! Chętnych do udziału wyścigu było natomiast sześć razy więcej. Jako, że była to piąta, jubileuszowa edycja Organizatorzy postanowili zaskoczyć biorących udział w wyścigu uczestników. Na mecie podczas Finału zaplanowano koncert Goorala, była to duża niespodzianka dla autostopowiczów, których poinformowano o tym fakcie dopiero w trakcie wyścigu za pomocą smsa. Ostatecznie na metę przyjechało 1500 osób, należy podkreślić, że część z nich nie brała udziału w wyścigu i przyjechała na własną rękę aby wziąć udział w zabawie. Piąta edycja zakończyła się Wielkim Finałem podczas którego swój koncert zagrał Gooral.

 

VI edycja - Walencja

Szósta edycja Auto Stop Race odbyła się do hiszpańskiej Walencji, w której słońce świeci przez cały rok! I tym razem zostały pobite wszelkie rekordy: zapisy 1000 uczestników zakończyły się po 2 minutach i 55 sekundach! Ponad 1500 osób pojawiło się na campingu pokonując trasę 2345 km! Na mecie nie można było narzekać na brak zajęć i animacji. Zumba, tańce Latino, masaże, aqua aerobik, bubble soccer. Odbył się także Wielki Grill oraz Fiesta, na której hiszpańscy kucharze przygotowali na gigantycznej patelni specjalność regionu - Paellę dla wszystkich uczestników. Co więcej odbyły się 2 koncerty: Goorala i Natural Dread Killaz. Artyści zapewnili uczestnikom wiele emocje i niezapomnianych wrażeń.

 

VII edycja - Chalkidiki

W 2015 roku nasi uczestnicy po raz pierwszy stopowali do Grecji, a konkretniej, aż na grecki półwysep Chalikidiki. Nigdy wcześniej nie mieli do pokonania, aż tak trudnej, bo liczącej niemal 2000 kilometrów trasy. Po podróży mieli okazję tanczyć Zorbę na plaży oraz bawić się na beach party. Co więcej przy Waszym wsparciu udało nam się zorganizować FESTIWAL KOLORÓW oraz ŚLIZG NA KLACIE do morza.

 

VIII edycja - Tarquinia

W ubiegłorocznej edycji, która swój finał miała w kraju pizzy, wina i nutelli również mogliśmy na Was polegać. Udowodniliście że POLAK POTRAFI i dzięki Wam, strudzeni autostopowicze mogli wypoczywać w strefie chillout’u oraz bawić się na koncercie kultowego już dla ASRowiczów Goorala.


Co roku team ASRu stawia Organizatorom kolejnej edycji poprzeczkę bardzo wysoko, tak by jeszcze trudniej było przygotować dla Was majówkę nie z tej ziemi. Pamiętając finał w Tarquinii postanowiliśmy przyjąć ich wyzwanie i sprawić by wspomnienia z 8 edycji i wszystkich poprzednich, przy naszej wypadły naprawdę blado. Dlatego też po zeszłorocznych 5 fantastycznych koncertach, chcemy wejść na zupełnie nowy EPICKI level wydarzeń muzycznych i zaprosić gwiazdę naprawdę wielkiego formatu.  Aby nie psuć niespodzianki, nie ujawnimy Wam kto to będzie, ale bądźcie pewni, że ta tajemnica, będzie warta czekania, równie mocno jak coroczne ogłoszenie destynacji...  Wskazówką może być to, że na pewno każdy z Was bawił się przy jego hitach… przez jednych uwielbiany przez innych lubiany trochę mniej, ale na pewno wszystkim bardzo, bardzo dobrze znany artysta. Mamy nadzieję, że Was zaciekawiliśmy! Poczujcie to z nami! #FazaNaASR

 

Kwota którą staramy się uzbierać to 15 000 zł. Przypominamy jednak, że jesteśmy studentami, którzy tworzą ten projekt z pasji do podróży. Jest to działalność non-profit, czerpiemy z niego jedynie ogromne doświadczenie, masę dobrej zabawy, nowe znajomości oraz duuuużo uśmiechu :)

Dlatego właśnie uzbierana kwota zostanie w pełni przeznaczona na zorganizowanie Finału Auto Stop Race 2017.

 

Jeśli uzbieramy 100% kwoty zaprosimy na Finał ASRu polską gwiazdę - petardę!

 

Jeśli uda nam się zebrać 135% kwoty to rozbudujemy dla Was pomysł zeszłoroczny tworząc strefę TOTALNEGO chilloutu. Wiemy że w tamtym roku byliście zachwyceni hamakami i leżakami, chcemy to dla Was udoskonalić- tak by każdy mógł po trudach podróży skorzystać z odrobiny luksusu.

 

Jeśli uda Nam się uzbierać 150% kwoty przygotujemy dla Was wielką bitwę na balony z wodą! Czy Wy też tęsknicie za latami podstawówki, kiedy Śmigus Dyngus był najlepszym dniem w roku? Chcemy to dla Was powtórzyć!

 

 

Kontakt:

W razie pytań na temat projektu Auto Stop Race 2017 na platformie Polakpotrafi.pl prosimy o kontakt mailowy:

asr.polakpotrafi@gmail.com

lub o wiadomość na naszym fanpage'u na facebook'u:

https://www.facebook.com/autostoprace

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.03.2017 18:06