Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Radosława Janowska-Lascar

Radosława Janowska-Lascar

Legnica, Poland

Muzykolog, klarnecistka, tłumaczka języka rumuńskiego.
Doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu "Al. I. Cuza" w Iași (pol. Jassy), Rumunia
Autorka przekładów z literatury polskiej na język rumuński (Sł. Mrożek, Zb. Herbert, H. Krall, P. Huelle) oraz z literatury rumuńskiej na język polski (L. D. Teodorovici, C. Teodorescu, F. Florian, D. Lungu; w przygotowaniu kolejna powieść F. Floriana oraz inne pozycje).
Autorka przekładów na język polski sztuk teatralnych autorów rumuńskich. Spektakl "Stop the tempo" G. Cărbunariu był grany w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

14006 PLN z 14000 PLN

78 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.09.2018.

audiobook 'Dni Króla'

O projekcie

Celem projektu jest zebranie funduszy na nagranie i wydanie (w wersji klasycznej i cyfrowej) audioboooka z przekładem świetnej powieści współczesnego autora rumuńskiego, Filipa Floriana, zatytułowanej "Dni króla". Przekład, wydany przez wrocławskie wydawnictwo AMALTEA, znalazł się w finałowej siódemce Nagrody Literackiej Europy Srodkowej ANGELUS w 2017, a książka była tłumaczona na wiele języków.

Twórcy projektu:

- Radosława Janowska-Lascar: tłumaczka literatury polskiej na język rumuński i literatury rumuńskiej na język polski, trzykrotna finalistka Nagrody Literackiej Europy Srodkowej ANGELUS, autorka przekładu powieści "Dni króla" (finalista ANGELUSA 2017), muzykolożka, klarnecistka

- Paweł Palcat: aktor Teatru H. Modrzejewskiej w Legnicy i teatrów offowych Wrocławia, dramaturg, reżyser, nauczyciel akademicki, laureat wielu prestiżowych nagród branżowych

- Andrzej Janiga: akustyk, aranżer, kompozytor i pianista związany z Teatrem H. Modrzejewskiej w Legnicy

- Renata Michajłow: graficzka związana z Teatrem H. Modrzejewskiej w Legnicy, prowadzi Pracownię Artystyczną "Reńka Niewidzialna"

Projekt zostanie zrealizowany w okresie: 15.09 - 31.10.2018

Przewidziane są atrakcyjne nagrody, m. in. kolacja z twórcami audiobooka, egzemplarze audiobooka z wyczytanym nazwiskiem darczyńcy i osobistymi podziękowaniami od twórców, fotosy twórców, książka "Dni króla".

Kontakt z szefową projektu, Radosławą Janowską-Lascar: profil audiobooka na fb (Dni króla), e-mail: rjanowskalascar@gmail.com

Promocja projektu będzie odbywała się na bieżąco, w miarę postępu zbiórki na portalu polakpotrafi.pl (przez profil projektu na fb, profil szefowej projektu, profile dziennikarzy związanych z Legnicą, portal lca.pl, blogi literackie zaprzyjaźnionych blogerów).

Promocja audiobooka odbędzie się w listopadzie 2018 w Legnicy, a następnie na targach książki, w których uczestniczy szefowa projektu (Wrocław, Warszawa, Kraków itd.) oraz wszystkimi wymienionymi powyżej kanałami. 

Nasz audiobook będzie niewątpliwie gratką dla miłośników Rumunii, jej kultury i literatury. Książka Filipa Floriana jest wartościowa z dwóch zasadniczych powodów: opowiada o najważniejszym okresie we współczesnej historii Rumunii, czyli o czasie, kiedy kształtowała się państwowość rumuńska. Nie jest to jednak nudny, historyczny wywód, a wartka, pełna literackiej fantazji, przedstawiona piękną, barokową, nasyconą frazą opowieść. Filip Florian to bowiem jeden z największych mistrzów słowa wśród przedstawicieli nowego nutru literatury rumuńskiej. 

Do graficznej wizualizacji projektu wykorzystałam fragment okładki książki autorstwa Pauliny Zielonej.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.09.2018 22:10