Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

aroundthedream

aroundthedream

Zelów

Dziennikarz, motocyklista, podróżnik. Motocyklem przejechał już kawał świata, jednak marzenie w jego głowie pozostaje jedno - przejechać go w całości.
Do tej pory podróżował samotnie, teraz do \"jego\" wypraw dołącza Ala, z którą 17 listopada ruszą w podróż dookoła świata !

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


15 Wspierający

1% Postęp

263 PLN z 15000 PLN

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 19.07.2014 18:06

Around the Dream

O projekcie

Wspólnie przez życie, wspólnie przez świat !

Dawno, dawno temu Tobiasz stwierdził, że czas się ruszyć i... ruszył. Teraz do jego projektów dołącza Ala i wskakuje od razu do niesamowicie głębokiej wody...


Wspólnie ruszają w motocyklową podróż dookoła świata !

Plany, miasta, drogi nie są naszymi celami. Wszak plan niszczy nieład. Nieład buduje przygodę, a przygoda rodzi wspomnienia. Wspomnienia zaś, są jedyną rzeczą, która w życiu jest nieśmiertelna.

Jednak wszystko musi mieć swój początek. Ruszamy zatem siedemnastego listopada w podróż, która życiem się stanie. Czas przygody? A czy życie można regulować czasem ? To nie istotny element trwania.

 Marzenia spełnione kilkukrotnie !

Data, tkwiąca niezbicie w drugiej połowie listopada nie jest przypadkowa. Chcemy ruszyć do Ameryki Płd, na tyle wcześnie, aby spokojnie dojechać do miejsca startu rajdu Dakar. Bardzo nam zależy aby poruszyć historię od, której Dakar się zaczął. Od mężczyzn, którzy za dnia walczyli ze sobą i trudnościami trasy, a nocą toczyli uparte boje o sprawne silnik swoich jednośladów. To oni stworzyli rajd Dakar. To są emocje, to jest walka i charakter. Czołówka ? przecież w Dakarze nie chodzi o zwycięstwo..."

W ogarniętym finansową siłą świecie motoryzacji już dawno większość ludzi zapomniała czym jest pasja i wola walki. W obecnych czasach przelicznik pieniądz = miejsce, stał się powszechną praktyką, wręcz zwyczajem. Są jednak nadal pasjonaci, których życie cały czas kręci się tylko wokół rajdu. Zawodnicy Ci co roku startują i wiedzą, że nie mają szansy na wygraną, a mimo to podejmują wyzwanie. Są to normalni ludzie, którzy nie posiadają za sobą ogromnego zaplecza budżetowego - pokonują natomiast czołówkę, wolą walki.

Chcemy w naszych relacjach przybliżyć Wam tych, o których nie mówi nikt -  ponieważ żadne z mediów nie widzi zarobku w promowaniu normalnych ludzi. W trakcie rajdu na stronę wyprawy oraz jeden z największych polskich portali motocyklowych (motogen.pl) spływać będą relacje, reportaże, wywiady z zawodnikami oraz relacje video z naszej podróży po rajdzie.

Mamy również nadzieję, że nasza praca spowoduje, przybliżenie rajdu jako imprezy sportowej dla normalnych ludzi i pozwoli podejść do niego z nieco mniejszym dystansem.
Skoro inni startują, a ty marzysz o tym od lat - to czemu nie pojedziesz... ?

 

Liczymy również, że wyprawa oraz sam rajd przyniesie wiele niespodziewanych zwrotów akcji oraz pomniejszych przygód. Liczymy na spotkania ze wspaniałymi ludźmi, których historię oczywiście zostaną skrupulatnie opisane. Czy będzie to książka, czy e-book, czas pokaże.


Chcemy aby publikacja, która ukaże się po podróży łączyła ze sobą elementy reportażu, poradnika i książki przygodowej do której sięgniesz w trakcie podróży, szukając kolejnego miejsca na nocleg w odległej np. Boliwii.
Jedno jest pewne - słowo pisane, litery to najpiękniejszy odcień wyobraźni i rzeczywistego obrazu świata.

O wyprawie będzie można również czytać w gazecie wyborczej i oglądać relacje w TVP3.

Co dalej ?

Po Ameryce łacińskiej, koleją rzeczy jest podróż ku północny. Tam w odległej Kanadzie, czas na odpoczynek oraz regenerację przed Azją... a może Australią ? Tego na szczęście nie wie nikt - i niech tak pozostanie...

Pewnikiem jest fakt, że nasza podróż trwać będzie dosyć długo. Chcemy cieszyć się przygodą najlepiej jak tylko potrafimy. Chłonąć ją wzrokiem, dotykiem, smakiem i zapachem, a przy tym wysyłać Wam dziesiątki wspaniałych zdjęć i opowieści.

 

To jest nasz apel o pomoc !

Bardzo serdecznie prosimy Was o wsparcie. Motocyklowa wyprawa dookoła świata to emocja, której koszta w sposobie podróży motocyklem są niewyobrażalnie duże. Udało się nam odłożyć pieniądze na paliwo, znaleźć zdalną pracę, która mniej więcej pokryje koszta jedzenia. Jesteśmy jednak pewni, że wizy, przeloty, transport motocykla oraz zezwolenia doszczętnie zrujnują nasz i tak już wątły budżet.

Jak widzicie walczymy o dość dużą sumę. Cała wyprawa to koszta, które są dla nas niewyobrażalnie duże. Koszta paliwa to około 20 tysięcy złotych (ten problem udało się nam na szczęście rozwiązać). Drugie tyle to potrzebne będzie nam na przeżycie. Tej kwoty nie mamy. Mamy natomiast zapewnienia, o pracy, którą będziemy mogli wykonywać w trakcie podróży i dzięki temu zarabiać na życie. Kolejna ogromna suma to opłacenie CDP, który niezbędny jest do poruszania się po Ameryce Płd - około 12 tys. zł.

Pozostaje suma, o którą walczymy na portalu PolakPotrafi.pl. Suma ta, to koszta przewiezienia motocykla ameryki płd (około 2 tys. zł) - dodam tylko, że to okrojona wersja transportu naszego jednośladu. Motocykl zostanie rozebrany na części, tak aby zmieścił się na jedną zwykłą Euro-paletę. Na miejscu, gdzieś na parkingu, będziemy musieli go złożyć aby ruszyć dalej. To oczywiście również koszta uzyskania wiz np. do USA oraz innych krajów, ewentualnych części zamiennych do motocykla, promów czy kolejnych przelotów - na szczęście bilety do Ameryki Płd już kupiliśmy !:) Ciężko wskazać dokładne kwoty. Każdy kraj jest inny, każda sytuacja jest inna i każda osoba, z którą przyjdzie nam cokolwiek załatwiać ma inne priorytety.

 
Jesteśmy jednak pełni dobrej nadziei, że ludzie tacy jak Wy, pomogą nam w spełnieniu naszych marzeń.
Te wszystkie nagrody są i tak beznadziejnym grosikiem w spłacie naszego długu. Wiara w ludzi, ich dobro i uśmiech w naszych czasach nie pokrywa się z niczym - to dobro luksusowe.

To już było - to te wspomnienia !


Tobiasz do tej pory podróżował samotnie. Przejechał blisko 15 krajów. Wspinał się w ubraniu motocyklowym na Elbrus, widział zło, pokonał bezdroża Dagestanu, katował motocykl w górach Gruzji czy rzekach Rumunii. Co będzie teraz ?

 

 

 

15

Wspierających

263 zł

Z całkowitej kwoty 15000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 18:00 19.07.2014 otrzyma co najmniej 15000 zł wsparcia

Wesprzyj projekt

Wpłać 1 zł lub więcej!

Wdzięczność spływająca z różnych krajów świata !

0 Wspierających
 

Wpłać 5 zł lub więcej!

Zdjęcie z podróży przesłane na mail ze specjalną dedykacją, w dużej rozdzielczości. W sam raz na ścianę w sypialni

6 Wspierających
 

Wpłać 15 zł lub więcej!

Trzy zdjęcia w dużej rozdzielczości, przesłanych na mail o różnej tematyce ze specjalną dedykacją. W sam raz na garażową galerie

3 Wspierających
 

Wpłać 30 zł lub więcej!

Wywołane, najciekawsze, zdaniem autora zdjęcie oraz przesłane w kopercie na wskazany adres. Zdjęcie z pamiątkową dedykacją !

1 Wspierający
 

Wpłać 50 zł lub więcej!

Wydrukowany oraz przesłany pod wskazany adres plakat, promujący wyprawę oraz pocztówki prosto z każdego kontynentu, na który zawitamy :)

1 Wspierający
 

Wpłać 75 zł lub więcej!

Specjalna dedykacja w filmowym skrócie wydarzeń z wyprawy Around The Dream. Dodatkowo drobny upominek - pamiątka z Rajdu Dakar.

1 Wspierający
 

Wpłać 100 zł lub więcej!

Płyta DVD z filmem z wyprawy wraz ze specjalna dedykacją.

0 Wspierających
 

Wpłać 150 zł lub więcej!

Ręcznie spawany ze złomu motocykl - chopper (model wielkości lustrzanki cyfrowej) Motocykle zostaną wręczone darczyńcą po wyprawie.

0 Wspierających
 

Wpłać 250 zł lub więcej!

Zaproszenie na wielką imprezę, której nie będziesz pamiętać, wielka flacha samogonu i ogór na zagrychę, a po wszystkim gruba pajda chleba ze smalcem. Impreza połączona z pokazem zdjęć i filmów z wyprawy.

0 Wspierających
 

Wpłać 500 zł lub więcej!

Zaproszenie na wielką imprezę, której nie będziesz pamiętać. Podczas której spróbujesz smaków świata. Impreza oczywiście z pokazem zdjęć i filmów. Rano zimne piwo prosto do ust twych :)

0 Wspierających
 

Wpłać 750 zł lub więcej!

Zaproszenie na imprezę, drukowany kalendarz (na kolejny rok po zakończeniu projektu) z najlepszym zdjęciem z wyprawy oraz wyprawowa koszulka !

0 Wspierających
 

Wpłać 1000 zł lub więcej!

Wspaniała pamiątka przesłana w twoje ręce z kraju, z którego nikt nie spodziewa się przesyłki

0 Wspierających
 

Wpłać 1500 zł lub więcej!

Pamiątka, niespodzianka, która będzie z nami jechać w kufrze i nasiąkać emocjami, podróżą, wszystkim co najlepsze.
Wręczenie nastąpi oczywiście po podróży i przyjedzie w kufrze prosto pod drzwi Twojego domu !!

0 Wspierających
 

Wpłać 4000 zł lub więcej!

Dla firm, choć pewnie i nie tylko - Reklama znajdująca się na motocyklu, naszych ubraniach, stronie internetowej oraz wszystkich możliwych formach marketingowych (włącznie z filmami !) przez cały czas trwania projektu Around The Dream !

0 Wspierających

O autorze

aroundthedream

aroundthedream

Zelów

Dziennikarz, motocyklista, podróżnik. Motocyklem przejechał już kawał świata, jednak marzenie w jego głowie pozostaje jedno - przejechać go w całości.
Do tej pory podróżował samotnie, teraz do \\\"jego\\\" wypraw dołącza Ala, z którą 17 listopada ruszą w podróż dookoła świata !

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.