Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Terra Incognita

Terra Incognita

Kraków, Poland

Terra Incognita to nazwa projektu zakładającego eksploracje długodystansowych szlaków wysokogórskich na Świecie. Projekt powstał w roku 2016 a jego pierwszym założeniem było przejście szlaku o nazwie Pacific Crest Trail w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wyprawa ta zakończyła się sukcesem mobilizując nas jeszcze bardziej do odkrywania kolejnych długodystansowych szlaków na górskiej mapie Globu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


42 Wspierający

103% Postęp

10370 PLN z 10000 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 25.06.2017 23:11

Appalachian Trail (Północ - Południe) - 3500 km marszu

O projekcie

W roku 2016 powołaliśmy do życia projekt o nazwie Terra Incognita, którego założeniem jest eksploracja długodystansowych szlaków wysokogórskich na Świecie. W pierwszym roku istnienia projektu udało nam się wybrać za Ocean i z sukcesem ukończyć Pacific Crest Trail. W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa i już na lipiec 2017 planujemy kolejną wyprawę do USA. Tym razem będzie to szlak Appalachian Trail znajdujący się na Wschodnim wybrzeży Stanów Zjednoczonych. 

Długość szlaku to 3 500 km a łączna suma pokonywanych przewyższeń to prawie 160 tys. metrów. Naszą wędrówkę planujemy rozpocząć na północy w Stanie Maine, żeby  po około 4-5 miesiącach marszu zameldować się na południu w Stanie Geogria gdzie szlak ma swój koniec. Kierunek z północy na południe jest wybierany przez bardzo niewielu śmiałków , stąd nasza wyprawa zapowiada się naprawdę ciekawie.

Przewidywalny czas wyprawy to 4-5 miesięcy, a jej początek zaplanowany jest na 1-go lipca 2017 roku.

Pierwotnym założeniem projektu Terra Incognita było  skompletowanie tzw. Potrójnej Korony długodystansowych szlaków wysokogórskich w USA. W roku 2016  udało nam się zrobić pierwszy krok i 18 października 2016 postawiliśmy nasze zbolałe stopy na końcowym punkcie szlaku Pacific Crest Trail. Do pokonania pozostały nam więc dwa, Appalachian Trail i Continental Divide. O wyborze tego pierwszego zadecydowało kilka czynników. Pierwszym jest legenda o tym szlaku jaka niosła się pośród innych hikerów na szlaku PCT. Wielu z nich mając już za sobą szlak Appalachów, zachęcał nas do odwiedzenia gór wschodniego wybrzeża, które choć mniej strzeliste i kamieniste również stanowią bardzo poważne wyzwanie dla hikerów. Straszono nas łączną różnicą  pokonywanych przewyższeń -  wyższą niż na PCT, zachęcano jednak swobodniejszym dostępem do cywilizacji i tzw. „szlakowej magii” (ludzie z dobrej woli pomagający hikerom w pokonywaniu szlaku). 

Szlak Appalachów cieszy się bardzo dużą popularnością stąd możemy spotkać na nim prawdziwe tłumy. Jednym ze sposobów na unikniecie wędrówki  w prawdziwej czeredzie ludzkiej jest wybór drogi z północy na południe którą wybralismy i my.

GRZESIEK

MACIEK

Koszt całkowity wyprawy to 30 tys. złotych. Kwota, jaką chcemy pozyskać za pomocą Portalu, jest jedynie częścią, jaka jest nam niezbędna do realizacji zamierzonego celu. Kwotę pozyskaną w ramach crowdfundingu chcemy przeznaczyć na:

1. Bilety lotnicze z Warszawy do Nowego Jorku + przejazd busem z NJ do Bangor

2. Ubezpieczenie obowiązujące na terenie USA 

3. Brakującyn sprzęt (plecaki, śpiwory, maty, sprzęt do gotowania)

Jeżeli naszemu projektowi uda się osiągnąć 100 % założonego celu, nadwyżkę środków przeznaczymy na bieżące koszty wyprawy (wyżywienie, noclegi, przejazdy lokalną komunikacją), a także  koszty związane z promocją naszej wyprawy po powrocie do Kraju (slajdowiska, prelekcje, festiwale).

DZIĘKI WAM JUŻ RAZ UDAŁO NAM SIĘ ZREALIZOWAĆ NASZ PROJEKT NA PORTALU POLAK POTRAFI

CZY PO RAZ KOLEJNY SIĘ UDA? :)

Zachęcamy do odwiedzenia:

Naszej strony internetowej www.pct.one.pl

Projekt Pacific Crest Trail 2016 - polski trekking w USA

Oficjalnego fanpaga na facebooku

Kampania crowdfundingowa Pacific Crest Trail 2016 - polski trekking w USA

Masz pytania, wątpliwości, chciałbyś nas bliżej poznać prosimy o kontakt za pośrednictwem facebooka lub via mail: kontakt@terraprojekt.com.pl

KILKA SŁÓW O NASZEJ POPRZEDNIEJ WYPRAWIE SZLAKIEM PACIFIC CREST  TRAIL W:

KRAKOWSKIEJ KRONICE - TVP KRAKÓW

PROGRAM POKAŻ NAM ŚWIAT - TVN24 BIS

 WSPIERAJĄ NAS: