Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Terra Incognita

Terra Incognita

Kraków, Poland

Terra Incognita to nazwa projektu zakładającego eksploracje długodystansowych szlaków wysokogórskich na Świecie. Projekt powstał w roku 2016 a jego pierwszym założeniem było przejście szlaku o nazwie Pacific Crest Trail w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wyprawa ta zakończyła się sukcesem mobilizując nas jeszcze bardziej do odkrywania kolejnych długodystansowych szlaków na górskiej mapie Globu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10370 PLN z 10000 PLN

42 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2017.

Appalachian Trail (Północ - Południe) - 3500 km marszu

O projekcie

W roku 2016 powołaliśmy do życia projekt o nazwie Terra Incognita, którego założeniem jest eksploracja długodystansowych szlaków wysokogórskich na Świecie. W pierwszym roku istnienia projektu udało nam się wybrać za Ocean i z sukcesem ukończyć Pacific Crest Trail. W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa i już na lipiec 2017 planujemy kolejną wyprawę do USA. Tym razem będzie to szlak Appalachian Trail znajdujący się na Wschodnim wybrzeży Stanów Zjednoczonych. 

Długość szlaku to 3 500 km a łączna suma pokonywanych przewyższeń to prawie 160 tys. metrów. Naszą wędrówkę planujemy rozpocząć na północy w Stanie Maine, żeby  po około 4-5 miesiącach marszu zameldować się na południu w Stanie Geogria gdzie szlak ma swój koniec. Kierunek z północy na południe jest wybierany przez bardzo niewielu śmiałków , stąd nasza wyprawa zapowiada się naprawdę ciekawie.

Przewidywalny czas wyprawy to 4-5 miesięcy, a jej początek zaplanowany jest na 1-go lipca 2017 roku.

Pierwotnym założeniem projektu Terra Incognita było  skompletowanie tzw. Potrójnej Korony długodystansowych szlaków wysokogórskich w USA. W roku 2016  udało nam się zrobić pierwszy krok i 18 października 2016 postawiliśmy nasze zbolałe stopy na końcowym punkcie szlaku Pacific Crest Trail. Do pokonania pozostały nam więc dwa, Appalachian Trail i Continental Divide. O wyborze tego pierwszego zadecydowało kilka czynników. Pierwszym jest legenda o tym szlaku jaka niosła się pośród innych hikerów na szlaku PCT. Wielu z nich mając już za sobą szlak Appalachów, zachęcał nas do odwiedzenia gór wschodniego wybrzeża, które choć mniej strzeliste i kamieniste również stanowią bardzo poważne wyzwanie dla hikerów. Straszono nas łączną różnicą  pokonywanych przewyższeń -  wyższą niż na PCT, zachęcano jednak swobodniejszym dostępem do cywilizacji i tzw. „szlakowej magii” (ludzie z dobrej woli pomagający hikerom w pokonywaniu szlaku). 

Szlak Appalachów cieszy się bardzo dużą popularnością stąd możemy spotkać na nim prawdziwe tłumy. Jednym ze sposobów na unikniecie wędrówki  w prawdziwej czeredzie ludzkiej jest wybór drogi z północy na południe którą wybralismy i my.

GRZESIEK

MACIEK

Koszt całkowity wyprawy to 30 tys. złotych. Kwota, jaką chcemy pozyskać za pomocą Portalu, jest jedynie częścią, jaka jest nam niezbędna do realizacji zamierzonego celu. Kwotę pozyskaną w ramach crowdfundingu chcemy przeznaczyć na:

1. Bilety lotnicze z Warszawy do Nowego Jorku + przejazd busem z NJ do Bangor

2. Ubezpieczenie obowiązujące na terenie USA 

3. Brakującyn sprzęt (plecaki, śpiwory, maty, sprzęt do gotowania)

Jeżeli naszemu projektowi uda się osiągnąć 100 % założonego celu, nadwyżkę środków przeznaczymy na bieżące koszty wyprawy (wyżywienie, noclegi, przejazdy lokalną komunikacją), a także  koszty związane z promocją naszej wyprawy po powrocie do Kraju (slajdowiska, prelekcje, festiwale).

DZIĘKI WAM JUŻ RAZ UDAŁO NAM SIĘ ZREALIZOWAĆ NASZ PROJEKT NA PORTALU POLAK POTRAFI

CZY PO RAZ KOLEJNY SIĘ UDA? :)

Zachęcamy do odwiedzenia:

Naszej strony internetowej www.pct.one.pl

Projekt Pacific Crest Trail 2016 - polski trekking w USA

Oficjalnego fanpaga na facebooku

Kampania crowdfundingowa Pacific Crest Trail 2016 - polski trekking w USA

Masz pytania, wątpliwości, chciałbyś nas bliżej poznać prosimy o kontakt za pośrednictwem facebooka lub via mail: kontakt@terraprojekt.com.pl

KILKA SŁÓW O NASZEJ POPRZEDNIEJ WYPRAWIE SZLAKIEM PACIFIC CREST  TRAIL W:

KRAKOWSKIEJ KRONICE - TVP KRAKÓW

PROGRAM POKAŻ NAM ŚWIAT - TVN24 BIS

 WSPIERAJĄ NAS:

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2017 23:11