Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Łukasz Garczewski

Łukasz Garczewski

Poznań

Początkujący Człowiek Renesansu, entuzjasta wolnej kultury i gier fabularnych. Na co dzień Community Engineering Manager w firmie Wikia. Bloger. Geek.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


75 Wspierający

738% Postęp

3691 PLN z 500 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 29.08.2013 18:06

Apocalypse World

O projekcie

Apocalypse World to gra fabularna o mężczyznach i kobietach, którzy żyją w świecie po Apokalipsie, w świecie, w którym brakuje niemal wszystkiego: bezpieczeństwa, wody, dzieci, nadziei. O ludziach odważnych i pełnych pasji, o ich namiętnościach i ambicjach, decyzjach i ich konsekwencjach. O ludziach, którzy chcą wykroić dla siebie z brudu i przemocy kawałek miejsca, które da im nadzieję i wolność.

Ten projekt to wasza okazja na zaopatrzenie się w Apocalypse World taniej, przed premierą, oraz zdobycie kilku unikatowych nagród.

Dla graczy

Apocalypse World oferuje 11 archetypów postaci charakterystycznych dla konwencji postapo. Podczas tworzenia postaci wybieramy interesujące nas opcje, dzięki czemu każda postać będzie niepowtarzalna:
• Anioł: medyk i lekarz, który widział wiele, być może zbyt wiele
• Chopper: lider gangu motocyklistów
• Egzekutor: największy twardziel i przekoks w okolicy, sam jeden wystarczy za cały gang
• Gubernator: przywódca, lider niewielkiej społeczności, lokalny watażka lub inny postapokaliptyczny władyka
• Guru: fałszywy prorok, przywódca kultu lub sekty
• Kierowca: wolny duch i podróżnik, często kurier, stanowi jedność ze swoim samochodem
• Muza: artysta, postapokaliptyczna gejsza, czym zapłacisz za jej obecność, która upiększy twoje smutne i brzydkie życie?
• Operator: biznesmen i specjalista od załatwiania spraw - wszelkich spraw
• Psychol: spoza granicy zmysłów szepcze rozkazy wprost do mózgu
• Tekknik: wynalazca lub mechanik, który potrafi ze złomu i kontaktu z psychicznym wirem wyczarować cuda
• Żyleta: niebezpieczna i intrygująca, o nerwach ze stali

Dodatkowo, tylko w przedsprzedaży na PolakPotrafi:
• Maestro’d: diabelsko skuteczny właściciel najlepszego lokalu po tej stronie apokalipsy

Każda z postaci jest wyjątkowa. W świecie apokalipsy może być wielu medyków, ale anioł jest jeden, wielu zabójców, ale tylko jeden egzekutor.

Każda z nich jest dziwna, tak jak dziwny i wypaczony jest świat, w którym żyją. Anioł może uzdrawiać dotykiem albo mieć coś w rodzaju szóstego zmysłu. Podczas seksu psychol zajrzy ci wprost do mózgu i pozna twoje najpilniej strzeżone sekrety, rzeczy, o których pragniesz zapomnieć. Dla żylety walka to taniec z przeznaczeniem: dokładnie wie, kto zginie, a kto przeżyje.

Dla Mistrza Ceremonii

W tej grze, Mistrzu Ceremonii, masz trzy zadania:

Spraw, żeby Świat Apokalipsy wydawał się prawdziwy. Spraw, żeby życie postaci nie było nudne (teraz pewnie się uśmiechasz, co?). I wreszcie: graj po to, żeby dowiedzieć się, co się stanie.

Apocalypse World został zaprojektowany tak, by pomóc ci w wykonywaniu tych zadań.

W Apocalypse World najważniejsze jest to ostatnie: graj, żeby dowiedzieć się, co się stanie, i cała mechanika jest temu podporządkowana. W tej grze, częściej niż w każdej innej, będziesz zadawać pytania, mnóstwo pytań. Dlaczego ci dwaj goście chcą cię zabić? Co zrobiłaś jego córce? Komu ukradłeś tego gnata? Zadawaj pytania i wyciągaj konsekwencje, tak by świat wydawał się prawdziwy.

W tej grze nie planujesz scen, nie zakładasz rozwiązań i poczynań BNów. Tworzysz prawdziwych ludzi, z motywacjami i celami, a potem reagujesz na to, co zrobią (bądź czego nie zrobią) postacie graczy. I wyciągasz konsekwencje. Czasem bezlitośnie, jeśli tego wymagają twoje założenia.

Zawsze jednak jesteś największym fanem postaci graczy. Bo postacie są naprawdę zajebiste i podczas wspólnej gry dowiecie się, jak poradzą sobie w tym świecie, jak zareagują na konsekwencje własnych działań. A w Świecie Apokalipsy nie ma status quo. O tym właśnie jest ta gra.

Wasz Apocalypse World

50 lat temu nastąpił koniec. W dzisiejszym świecie pewny jest jedynie psychiczny wir wyjący pod czaszką, z jego nienawiścią, strachem i obietnicami. Już podczas tworzenia postaci ustalicie dalsze szczegóły: gdzie mieszkacie, kto tu rządzi? Jest jakaś waluta, czy tylko handel wymienny? Co jest najbliższym zagrożeniem, kogo kochacie? Komu nie ufacie, z kim rywalizujecie? Od samego początku będziecie wspólnie zarysowywać własny świat. Gra podsunie wam pytania i pomoże w szukaniu odpowiedzi.

Krótko o nagrodach

No dobra, starczy o grze, czas na fanty! Ten projekt to nasza forma przedsprzedaży. Możecie tu kupić grę taniej niż w dniu premiery. Przy okazji oferujemy też kilka cacek, tylko dla naszych wspierających i pierwszych klientów.

Czekają na was PDFy i podręczniki z grą. Każdy ze wspierających otrzyma też dodatkowy archetyp, Maestro’d, który będzie dostępny jedynie podczas tej przedsprzedaży.

Dla bardziej wymagających mamy edycje kolekcjonerskie. Wersje kolekcjonerskie Dla Twardzieli i Dla Psycholi nie będą oferowane nigdzie poza tym projektem na PolakPotrafi. To wasza jedyna szansa!

Jeśli chcecie spersonalizować grę pod swoją grupę, możemy też przygotować dla was PDFy z kartami postaci z waszymi zdjęciami, w takim stylu, jak widzieliście w intro powyżej.

Zakupione podręczniki (poza tymi kolekcjonerskimi) będzie można odebrać już 31 sierpnia na Polconie 2013. Możemy też wysłać je pocztą (choć nie gwarantujemy, że dojdą przed apokalipsą...) - zależnie od tego, którą opcję wybierzesz.

To jak będzie? Co robisz?

Media o Twoim projekcie:

Przedsprzedaż Apocalypse World PL przeciera szlaki na PolakPotrafi

grynarracyjne.pl | 2013-08-11

Do 29 sierpnia trwa przedsprzedaż polskiej edycji gry Vincenta Bakera Apocalypse World. Akcja prowadzona jest za pośrednictwem polskiego systemu crowdfundingowego PolakPotrafi.pl. To pomysłowa promocja świetnej gry, a zarazem krok ku rozwojowi polskiego erpegowego crowdfundingu.

Przedsprzedaż Apocalypse World Wydanie Polskie

komiks.polter.pl | 2013-08-09

Rozpoczęła się zaplanowana do 29 sierpnia przedsprzedaż polskiej edycji gry fabularnej Vincenta Bakera Apocalypse World. Akcja prowadzona jest za pośrednictwem polskiego serwisu crowdfundingowego Polak Potrafi, a prowadzi ją Łukasz 'Tor' Garczewski, założyciel wydawnictwa Argent Mark Games, którego nakładem ukaże się gra.

Apocalypse World, czyli Polak potrafi

www.polcon.waw.pl | 2013-08-09

Apocalypse World to gra fabularna o mężczyznach i kobietach, którzy żyją w świecie po Apokalipsie, w świecie, w którym brakuje niemal wszystkiego: bezpieczeństwa, wody, dzieci, nadziei. O ludziach odważnych i pełnych pasji, o ich namiętnościach i ambicjach, decyzjach i ich konsekwencjach. Gra fajna, bo mocna i nowa. O ludziach, którzy chcą wykroić dla siebie z brudu i przemocy kawałek miejsca, które da im nadzieję i wolność.

Polska edycja „Apocalypse World” w przedsprzedaży

gry-fabularne.pl | 2013-08-08

W serwisie crowdfundingowym Polak Potrafi ruszyła przedsprzedaż polskiej edycji nagradzanej gry fabularnej „Apocalypse World”, autorstwa Vincenta Bakera, twórcy między innymi „Dogs in the Vineyard”, „Poison’d” czy „In a Wicked Age”.

75

Wspierających

3691 zł

Z całkowitej kwoty 500 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 29.08.2013

Wesprzyj projekt

Wpłać 10 zł lub więcej!

Cyfrowa Apokalipsa

Apocalypse World PL w PDF + nagrody dodatkowe: archetyp Maestro'd (dostępny tylko w przedsprzedaży) i PDF z grą Nanoworld

9 Wspierających
 
Pozostało: 24

Wpłać 15 zł lub więcej!

Cyfrowa Apokalipsa: edycja limitowana

Numerowany PDF Apocalypse World z alternatywnym zestawem grafik na kartach postaci + nagrody dodatkowe: archetyp Maestro'd i PDF z grą Nanoworld. Całość dostępna tylko w przedsprzedaży.

9 Wspierających
 
Pozostało: 9

Wpłać 25 zł lub więcej!

Twoja Osobista Apokalipsa

PDF Apocalypse World z twoimi własnymi zdjęciami na kartach postaci – obrobionymi i wystylizowanymi na podobieństwo oryginalnych grafik (tych, które pokazaliśmy w intro).

Uwaga: Przygotowanie kart postaci może zająć od 2 do 3 tygodni od momentu dostarczenia materiałów. Nie będziesz jednak czekać z pustymi rękami – wyślemy ci stadardowy PDF z grą.

1 Wspierający
 

Wpłać 40 zł lub więcej!

Martwe Drzewa
(odbiór na Polconie 2013)

Podręcznik do Apocalypse World w przedsprzedaży taniej o 15 zł + wszystkie nagrody z Cyfrowej Apokalipsy.

15 Wspierających
 

Wpłać 50 zł lub więcej!

Martwe Drzewa
(wysyłka pocztą)

Podręcznik do Apocalypse World w przedsprzedazy taniej o 15 zł + wszystkie nagrody z Cyfrowej Apokalipsy. Koszt przesyłki w cenie.

11 Wspierających
 
Pozostało: 3

Wpłać 60 zł lub więcej!

Apokalipsa na Coperniconie

W tym pakiecie dostaniesz podręcznik do Apocalypse World, wejściówkę dla jednej osoby na Copernicon 2013, miejsce na sesji AW na Coperniconie oraz wszystkie nagrody z Cyfrowej Apokalipsy. Podręcznik możesz odebrać na Polconie lub na Coperniconie, a PDF wyślemy Ci zaraz po zakończeniu przedsprzedaży.

2 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 60 zł lub więcej!

Podwójna Apokalipsa

Prawdziwa gratka dla fanów postapo! Otrzymasz podręcznik do Apocalypse World w miękkiej oprawie oraz grę karcianą Przetrwaliście Zagładę wydawnictwa Gindie i wszystkie nagrody z Cyfrowej Apokalipsy. Oszczędzasz aż 25 zł!

Uwaga: cena zakłada odbiór na Polconie, Coperniconie lub osobisty (Poznań, Warszawa, Trójmiasto). Dodaj 15 zł jeśli wolisz otrzymać gry pocztą.

3 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 60 zł lub więcej!

Podwójna Apokalipsa
Pakiet Polub Apokalipsę 1

Jak wyżej w progu Podwójna Apokalipsa, dodatkowe egzemplarze dzięki naszej facebookowej promocji.

3 Wspierających
 

Wpłać 75 zł lub więcej!

Dla Twardzieli

Podręcznik do Apocalypse World w twardej oprawie + wszystkie nagrody z Cyfrowej Apokalipsy. Koszty przesyłki w cenie.

Uwaga: Wysyłka rozpocznie się najwcześniej tydzień po premierze. PDF prześlemy jak najszybciej.

16 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 95 zł lub więcej!

Podwójna Apokalipsa dla Twardzieli

Na specjalne życzenie publiczności: podręcznik do Apocalypse World w twardej oprawie oraz gra karcianą Przetrwaliście Zagładę wydawnictwa Gindie i wszystkie nagrody z Cyfrowej Apokalipsy.

Uwaga: Wysyłka twardookładkowego AW rozpocznie się najwcześniej tydzień po premierze. PZ będzie można odebrać na Polconie (albo dostać w paczce z AW). PDF prześlemy jak najszybciej.

1 Wspierający
 
Pozostało: 0

Wpłać 95 zł lub więcej!

Podwójna Apokalipsa dla Twardzieli
Pakiet Polub Apokalipsę 2

Jak wyżej w progu Podwójna Apokalipsa dla Twardzieli, dodatkowe egzemplarze dzięki naszej facebookowej promocji.

3 Wspierających
 

Wpłać 275 zł lub więcej!

Dla Dekadentów: wersja kolekcjonerska

Podręcznik do Apocalypse World w stylowej oprawie z półskóry przygotowany przez Art BOOK Studio + wszystkie nagrody z Cyfrowej Apokalipsy. Koszty przesyłki w cenie.

Uwaga: Wysyłka wersji kolekcjonerskich rozpocznie się najwcześniej miesiąc po premierze (wersję PDF dostarczymy jak najszybciej).

0 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 555 zł lub więcej!

Dla Psycholi: wersja kolekcjonerska

Apocalypse World w kozackiej twardej oprawie z prawdziwego metalu. Nie do końca wiemy na co ci może być taka cegła, są łatwiejsze sposoby zdobycia broni masowego rażenia, ale hej – klient nasz pan.

Uwaga: Wysyłka wersji kolekcjonerskich rozpocznie się najwcześniej 2 tygodnie po premierze (wersję PDF dostarczymy jak najszybciej).

0 Wspierających

O autorze

Łukasz Garczewski

Łukasz Garczewski

Poznań

Początkujący Człowiek Renesansu, entuzjasta wolnej kultury i gier fabularnych. Na co dzień Community Engineering Manager w firmie Wikia. Bloger. Geek.

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.