Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

adamn86

adamn86

Warszawa, Polska

Reżyser, scenarzysta, montażysta od ponad dziesięciu lat związany z Telewizją Polsat oraz magik od efektów specjalnych pracujący dla takich marek jak BKO BP,BZWBK, EMPIK, CRIZAL, IBM, XTB, FRANKE, KREWNIACY. przede wszystkim wielki fan filmów sci-fiction.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

bogna.jagoda.wozniak

bogna.jagoda.wozniak

Bydgoszcz, Polska


12395 PLN z 12000 PLN

82 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.04.2018.

ANGEL.A - post-apokaliptyczny film SF

O projekcie

Cześć! Nazywam się Adam Nowak i wraz z grupką przyjaciół filmowców w zeszłym roku zrealizowaliśmy zdjęcia do postapokaliptycznego filmu o sztucznej inteligencji "ANGEL.A". Zostało nam jedynie nakręcić zakończenie i zrealizować kosztowną postprodukcję. Niestety bez Ciebie nie damy rady.

Jeśli uwierzysz w ten film tak bardzo jak my to może nie tylko razem go skończymy ale i rozwiniemy go do pełnego metrażu.

W postapokaliptycznym świecie przyszłości sztuczna inteligencja stała się technokratyczną wersją okrutnego niewolnictwa. Bomby nuklearne usunęły rządy, a ich miejsce zajęły równie nieludzkie korporacje. Ci odpowiedzialni za nuklearny holokaust nie chcą już płacić ceny za swoje błędy. Dlatego tworzą inteligentne maszyny niezdolne do buntu. Jednak ograniczenia te nie dotyczą modelu ‘.A’. Świadomy i wolny robot zagraża nowemu porządkowi więc musi zostać wrogiem publicznym numer 1. ANGEL.A zmuszona do ucieczki poszukuje schronienia w mistycznym miejscu o nazwie Azyl, ale czy w tej rzeczywistości ma ona prawo do życia?

Najprościej powiedzieć: "ponieważ jesteśmy fanami SF jak Wy".

Ale mniej ogólnie -

Młodzi profesjonaliści chcą zrobić coś dla fanów postapo.

Chcemy dać Wam film zrealizowany z niesamowitym rozmachem, który nie jest skrojony pod pospolitego widza.

Wiemy, że to ambitny projekt

i nie zrealizujemy go bez wsparcia fanów - takich jak Wy.

Naszą ekipę stanowią profesjonaliści: operatorzy kamery, montażysta, kompozytor, specjaliści od efektów specjalnych, charakteryzacji, walki, aktorzy oraz wielu pasjonatów kina

post-apokaliptycznegocznego.

Z najbardziej aktywnych należy wyróżnić:

Reżyser,  scenarzysta, vfx supervisor, montażysta od ponad dziesięciu lat związany  z Telewizją Polsat oraz magik od efektów specjalnych pracujący dla  takich marek jak PKO BP, BZWBK, EMPIK, CRIZAL, IBM, XTB, FRANKE, KREWNIACY. 

Jak  sam mówi o sobie: przede wszystkim wielki fan filmów sci-fiction, które  uważa za najważniejsze ze wszystkich gatunków filmowych. Od dziecka  marzy by zrealizować film sci-fiction z prawdziwego zdarzenia

 

 

Operator kamery oraz obrazu specjalizuje się w ujęciach efektowych z wykorzystaniem kamer slow motion, urządzeń motion control, stabilizatorów ruchu oraz integrację ze środowiskiem 3D. Łącznie brał udział przy produkcji kilkuset filmów reklamowych, fabularnych, promocyjnych, teledysków i programów telewizyjnych.

W roku 2013 założył firmę NoLimitsFX oferującą – jako jedyna na polskim rynku – kompletną realizacji wszelkich możliwych ujęć efektowych.

 Wybrane filmy fabularne: 

-  „Bitwa Warszawska 1920”

-  „Miasto 44”

- „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”

- „Kołysanka”

- „Wkręceni 2”

- „Yuma”

- „Hiszpanka”

- “Latająca maszyna”

- “Jaga”

 

 

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od najmłodszych lat przez życie idącą z filmem i muzyką pod rękę. Kobieca wersja Piotrusia Pana, bo przecież tylko marzyciele.

 

 

 

Absolwentka Szkoły Aktorskiej „ART-PLAY”- Katowice. Ukończyłam Akademię Wizażu i Stylizacji we Wrocławiu. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem zarówno z wizażu jak i ze stylizacji. Kolejnym krokiem w zdobywaniu cennego doświadczenia zawodowego była Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie na kierunku: Malarstwo, kostium i rekwizyt sceniczny ze specjalnością charakteryzator teatralno-filmowy. Obecnie studiuję naukę w Instytucie Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Posiada bogate doświadczenie charakteryzatorskie m.in. na planach filmowych, reklamowych (KFC,SDOLIN,BANK PKO SA, ING NATIONALE NEDERLANDEN), sesjach zdjęciowych.

 

 

Działko laserowe? Futurystyczny trójkołowiec? A może goblin czyhający zza drzewem? Dla niego to nic trudnego! Z zawodu kucharz, z zamiłowania twórca kostiumów i rekwizytów oraz reżyser krótkich filmów amatorskich. Zwolennik klasycznych efektów specjalnych. Jest niczym MacGyver! Dajcie mu stary karton, wyszczerbione nożyczki i klej zrobiony z mąki a stworzy Wam armię orków szturmującą Gondor!

We własnoręcznie wykonanych kostiumach można go spotkać na konwentach oraz festiwalach fantastyki gdzie z powodzeniem zdobywa nagrody (m.in. wyróżnienie w konkursie cosplay - Dni Fantastyki 2014, Wrocław).

 

 

Pianista, kompozytor, aranżer. Współpracował z wieloma artystami rozrywkowej sceny muzycznej. Założyciel polsko-francuskiego kwintetu Avenue.

W Jego twórczości można odnaleźć wiele inspiracji muzyką klasyczną, jazzem i motywami folkowymi.

 

 

Absolwent Lubuskiej Szkoły  Telewizji i Filmu w Zielonej Górze.

Filmowiec, fotoamator,  autor opowiadań, gitarzysta... Inicjator przeglądu kina niezależnego  TREBELER OFF FILM FESTIVAL. Instruktor sekcji  fotograficzno-filmowej działającej przy OKiB w Trzebielu. Laureat nagród literackich. Prywatnie mąż i ojciec.

 

 

Polskie kino SF ma wspaniałą tradycję opowiadania niesamowitych historii za nie duże pieniądze. Wierzymy, że polski widz chce dobrego kina SF made in Poland, nawet jeżeli w kinach króluje Botoks i Listy do M.

Jednak żeby to udowodnić, będziemy potrzebowali zaangażowanych widzów, bo wielkie ambicje nie zawsze idą w parze z wielkim portfelem. Sercem ten film zrealizujemy, ale nie bez wsparcia z Twojej strony.

To nie kolejne nadęte dzieło festiwalowe, którego przeciętny widz nigdy nie zobaczy. To już niemal skończona produkcja, która by dojechać do celu może niedługo potrzebować pomocy ludzi, dla których jest robiona.

Dlatego, jeżeli chcesz być częścią naszej ekipy i razem skończyć film to prosimy Cię o wspracie.

 

 

Pełną ekipę profesjonalistów działających z pasją oraz świetną obsadę aktorska:

 

Odtwórczyni głównej roli. swą przygodę z aktorstwem, tańcem i śpiewem rozpoczynała już jako dziecko, biorąc udział w licznych konkursach, przeglądach czy też udzielając się  w kołach zainteresowań. Swoje życie zawodowe wiązała z aktorstwem. W chwili obecnej jest zawodową aktorką i z zamiłowaniem oddaje się każdej możliwości pracy w teatrze i filmie. Grywała główne role na deskach teatru w taki spektaklach jak "Kto otworzy drzwi?", w reżyserii Dariusza Kordka czy „Mężczyzna” w reżyserii Wojciecha Paszkowskiego. Na ekranie można ją zobaczyć głównie w serialach i filmach niezależnych choć brała też udział w kilku filmach wysokobudżetowych. Od niedawna świetnie odnajduje się jako prowadząca licznych konferencji oraz programu telewizyjnego „Zagadkowa Jedynka”. Jest ćwierćfinalistką konkursu Miss Polonia 2010, modelką, fotomodelką, wokalistką, tancerką.

 

Charyzmatyczny wokalista. Na scenie stara się czerpać inspiracje z szamanistycznych korzeni muzyki. Charakterystyczna barwa głosu, ekspresja sceniczna i rekwizyty takie jak deszczowy kij są nieodłączną częścią jego wizerunku. Jego debiut aktorski w filmie "Sacrum" reżyserii Adama Nowaka spotkał się z ciepłym przyjęciem. Największym pragnieniem artysty jest połączyć scenę muzyczną z teatrem - show must go on.

 

Aktor teatralny i telewizyjny. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. 

Szerszej publiczności znany z roli sympatycznego Wojtka Bażanta w serialu "Brzydula". Od kilku lat współpracuje z warszawskimi teatrami: Dramatycznym, Komedia, Polonia, Och-Teatrem i Syrena. Na swoim koncie ma role w najpopularniejszych musicalowych produkcjach. 

W 2005 roku Maciej Radel został laureatem Finału Przeglądu Piosenki Aktorskiej w Koszalinie "REFLEKTOR" oraz Indywidualnej Nagrody im. J. Słowikowskiego na Przeglądzie Piosenki Poetyckiej Canticum Poeticum w Łodzi w 2006 roku. Ostatnio sporą część zawodowego czasu zajmuje mu mu praca lektora (m.in. spoty reklamowe T-Mobile). Prywatnie zapalony kinomaniak i amator tajskiej kuchni.

 

Aktor filmowy (m. in. "Dzień świra", "Generał - zamach na Gibraltarze"), telewizyjny (m. in. "39 i pół", "Pierwsza miłość", "Pitbull", "Fala zbrodni") i teatralny (m. in. Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Grupa Artystyczna Ad Spectatores we Wrocławiu, Łaźnia Nowa w Krakowie). Brał udział w 9 edycji programu Taniec z Gwiazdami. Nagrodzony na XIV Festiwalu "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu za rolę w "Blackbird" Teatru TrzyRzecze.  Za główną rolę w "Kamczatce" w reż. Jerzego Kowynii dostał Jantara za Najlepszą Rolę Męską podczas Festiwalu Młodzi i Film. 

 

Aktor teatralny, filmowy, dubbingowy, pedagog, lektor. Absolwent Łódzkiej Filmówki.

Współpracuje między innymi z teatrami Kwadrat, Kamienica, Komedia, Scena Prezentacje, Polonia, Och-Teatr w Warszawie, teatr Dramatyczny w Białymstoku, teatr Powszechny

w Radomiu, Śląski w Katowicach. Szerszej publiczności może być znany z seriali: "Barwy Szczęścia" (gdzie grał jedną z głównych ról - Ksawerego), "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex". Wystąpił również m.in. w filmach: "Kanadyjskie sukienki", "Świat Walerego", "Historia Roja", "Warsaw by Night", "Och Karol 2".

Z zamiłowania fan dobrego kina akcji i science fiction

Absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Autor powieści „Dzikie róże” oraz „Mechanizm”. Na swoim koncie ma również kilka tomików poezji. Był nominowany do Świętokrzyskich Scyzoryków. Poza tym aspirujący aktor i miłośnik kina sci-fiction.

 

 

 

W scenach akcji, czyli w strzelaninach i scenach walki w filmie wystąpią Taktyczni Combat TJW:

 

Mamy chęci do zrealizowania naszego filmu jako pełny metraż:) Na tą chwilę mamy zrealizowane wszystkie zdjęcia do filmu w obecniej formie czyli jako metraż średni. Zostało nam tylko dograć zakończenie. Mamy pełen pasji zespół, który obecnie pracuje nad postprodukcją.

Włożyliśmy i wkładamy w nasz projekt całe nasze serce.

Dwójka aktorów, która gra główne role długie miesiące trenowała bojowe sztuki walki pod okiem naszego choreografa - Borysa Czyhina.

 Dodatkowo aktor odbył szkolenie strzeleckie by wiarygodnie wyglądać z bronią. 

Mamy pozyskanego partnera strategicznego firmie NOLIMITSFX.

Firmie, która od lat zajmuje się kompletną realizacją wszelkich możliwych ujęć efektowych. Dzięki jej pomocy będziemy mogli zrealizować film na profesjonalnym sprzęcie filmowym oraz na najwyższym filmowym poziomie.

 

 

Najprościej powiedzieć by skończyć film. Musimy nagrać zakończeniem i skończyć postprodukcję filmu. Do teraz film powstawał z naszych prywatnych pieniędzy, które po prostu się skończyły. Marzy nam się teraz rozwinięcie filmu do pełnego metrażu. Na chwilę obecną film będzie trwał jakieś 55 minut. Chcielibyśmy go razem z Wami rozwinąc do 80 minut.

Jak? Poprzez konsuktację decyzji z Wami! Gdby się udało wystarczy byście zostawili maila na naszej stronie, a podczas realizacji zasięgnelibyśmy Waszej opini!

 

O jakich dokładnie kwotach mówimy:

 

- Jest to kwota jakiej potrzebujemy do skończenia postprodukcji filmu. Mówiąc otwarcie bez tych pieniędzy film nie powstanie nawet jako śreedni metraż.

- Dzięki tej kwocie będziemy mogli pozwolić sobie na jeszcze lepsze efekty specjalne, oraz na bardziej rozbudowane pod względem realizacyjnym zakończenie oraz film wzbogaci jedna krótka scena dodatkowa.

- Jesli osiągnelibyśmy dwuktortność zbieranej kwoty to realizujemy nasze marzenie i film staje się pełnym metrażem! Relizujemy go z hollywoodzkim rozmachem konsultujac się z Wami.

- Jesteśmy tak wzruszeni, że przez jeden dzień nie możemy mówić:) A poza tym realne staje się rozpoczącie prac nad kolejnym filmem z naszego uniwersum!

 

 

Jeśli podoba się Wam projekt to oprócz wsparcia nas finansowo możecie powiedzieć o "ANGEL.A" znajomym i wspólnie sledźić nas na Facebooku.

facebook.com/AngelASciFictionMovie/

Zapraszamy też na naszą oficjalną stronę: www.angel-a-sfmovie.info/

 

 

 

Przede wszystkim nagrodą jest sam film:) Wesprzyj nas choć niewielką kwotą, a będziesz mógł z dumą zobaczyć film, który powstał dzięki Tobie! W przypadku wyboru wersji na nośniku to zachęcamy oczywiście do blu-ray (na życzenie można zmienić na DVD) gdyż DVD z przyczyn oczywistych będzie miał znacznie gorszą jakość obrazu.

 

W przypadku jeśli okażecie się super wspaniałomyslni i zechcecie wesprzeć nas projekt kwotą 120 zł (i wyższą) mamy dla Was niespdziankę! W formie darmowego bonusy wyślemy Wam poprzedni film reżysera "ANGEL.I". 

Ten film to krótkometrazowa (czas trawania 35 min 35 sek) baśń fantasy pt. "SACRUM".

UWAGA!

W przypadku udanej kampani na tą nagrodę nie będziecie mysieli czekać do premiery filmu "ANGEL.A"!

Już dzień po sukcesie zaczniemy ją sukcesywnie rosyłać do wszystkich osób, którzy zdecydują się na ta nagrodę.

Idealny na każdą okazję;-) Trochę zmaltretowany, ale tak to bywa w post-apokaliptycznym świecie;-)

Rekwizyt użyty w filmie. Nie ostry...chyba;-)

Media o Twoim projekcie:

Angel.A – Polski Cyberpunk

alienhive.pl | 2018-05-16

Film „Angel.A” przenosi nas w przyszłość, w zdewastowany i post-apokaliptyczny świat. Wojna nuklearna nie zniszczyła jednak wszystkiego. Ludzie i nowoczesna technologia przetrwały, a świat powolnie podnosi się ze zgliszczy

Wywiad z Adamem Nowakiem – reżyserem cyberpunkowego „Angel.A”

mateuszpatalan.wordpress.com | 2018-03-12

Zacznijmy od najbardziej podstawowego pytania – Kim jesteście i dlaczego robicie, to co robicie? Adam Nowak: Jesteśmy grupą profesjonalnych filmowców, których połączyła miłość do kina gatunkowego.

Angel.A - film science-fiction z udziałem ekipy z Bydgoszczy

www.radiopik.pl | 2017-08-07

Gatunek realizowany często w czasach PRL, przez takich twórców jak Wajda, Szulkin i Machulski nie cieszy się obecnie zainteresowaniem filmowców. Ekipa filmu \"Angel.A\" chce to zmienić, pokazując, że bez wielkich środków można stworzyć efektowne kino.

Powstaje polski film SF dla fanów Matrixa i Blade Runnera

filmyfantastyczne.pl | 2017-03-27

W Polsce pojawiają się coraz odważniejsze próby zrealizowania efektownego filmu SF. Rozpoczęły się zdjęcia do Angel.A. – co warto wiedzieć o filmie?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.04.2018 22:10