Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

adamn86

adamn86

Warszawa, Polska

Reżyser, scenarzysta, montażysta od ponad dziesięciu lat związany z Telewizją Polsat oraz magik od efektów specjalnych pracujący dla takich marek jak BKO BP,BZWBK, EMPIK, CRIZAL, IBM, XTB, FRANKE, KREWNIACY. przede wszystkim wielki fan filmów sci-fiction.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1565 PLN z 9999 PLN

15 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

15%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.05.2017.

ANGEL.A film SF dla fanów Matrixa i Blade Runnera

O projekcie

Jesteśmy ludźmi od lat pracującymi w branży filmowej i telewizyjnej.

Mimo zrealizowania wielu projektów komercyjnych wciąż marzyło nam się stworzenie czegoś z czystej pasji. Od ludzi kochających kino dla ludzi kochających kino.

 W Polsce w głównym nurcie gatunek science-fiction w praktyce nie istnieje. Panuje też opinia, że bez wielomilionowego budżetu nie ma sensu brać się za takie historie. My chcemy udowodnić, że tak nie jest. Nie ścigając się z wielkimi zachodnimi produkcjami chcemy stworzyć dla Was coś nietuzinkowego.

Oddając hołd naszym ukochanym produkcjom sci-fiction CHCEMY pokazać innym fanom cyberpunka oraz post-apokalipsy co Polacy POTRAFIĄ!

 

Świat po globalnym konflikcie. Rządy upadły. Kontrolę nad światem przejmują korporację. Naukowcy tworzą sztuczną inteligencją, jednak protokoły bezpieczeństwa pozbawiają ją wolności wyboru. Dlatego w świecie ludzi roboty pełnią tylko funkcję służebne.

Robot-kobieta o wspomnieniach zmarłej dziewczyny - ANGEL model A zostaje przez swojego stwórcę pozbawiony protokołów bezpieczeństwa przez co sam może dokonywać wyborów. Z racji swojej wyjątkowości ANGEL.A musi uciekać. Towarzyszy jej tajemniczy mężczyzna o imieniu Janus. Razem próbują dotrzeć do mitycznego Azylu położonego daleko za pustkowiami...

 

 

Film w warstwie stylistycznej będzie nawiązywał do klasyka kina jakim jest

"Łowca Androidów" oraz do szeroko rozumianej stylistyki cyberpunka.

W filmie postaramy się poruszyć problematykę sztucznej inteligencji oraz człowieczeństwa: wolność wyboru a kod zero-jedynkowy.

 

HUBERT BĄK- reżyser

Hubert Bąk - Absolwent Lubuskiej Szkoły  Telewizji i Filmu w Zielonej Górze.

Filmowiec, fotoamator,  autor opowiadań, gitarzysta... Inicjator przeglądu kina niezależnego  TREBELER OFF FILM FESTIVAL. Instruktor sekcji  fotograficzno-filmowej działającej przy OKiB w Trzebielu. Laureat nagród literackich. Prywatnie mąż i ojciec.  

 

MICHAŁ SZYMCZAK- operator kamery

Jako operator kamery oraz obrazu specjalizuje się w ujęciach efektowych z wykorzystaniem kamer slow motion, urządzeń motion control, stabilizatorów ruchu oraz integrację ze środowiskiem 3D. Łącznie brał udział przy produkcji kilkuset filmów reklamowych, fabularnych, promocyjnych, teledysków i programów telewizyjnych.

W roku 2013 założył firmę NoLimitsFX oferującą – jako jedyna na polskim rynku – kompletną realizacji wszelkich możliwych ujęć efektowych.

 Wybrane filmy fabularne: 

-  „Bitwa Warszawska 1920”

-  „Miasto 44”

- „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”

- „Kołysanka”

- „Wkręceni 2”

- „Yuma”

- „Hiszpanka”

- “Latająca maszyna”

- “Jaga”

 

ADAM NOWAK -producent, pomysłodawca, główny twórca, montażysta, vfx artist

Reżyser,  scenarzysta, vfx supervisor, montażysta od ponad dziesięciu lat związany  z Telewizją Polsat oraz magik od efektów specjalnych pracujący dla  takich marek jak BZWBK, EMPIK, CRIZAL, IBM, XTB, FRANKE, KREWNIACY. 

Jak  sam mówi o sobie: przede wszystkim wielki fan filmów sci-fiction, które  uważa za najważniejsze ze wszystkich gatunków filmowych. Od dziecka  marzy by zrealizować film sci-fiction z prawdziwego zdarzenia. 

 

ANNA DZIEŁA - dźwiękowiec

Z dźwiękami związana od zawsze, właścicielka studia nagraniowego Eni Records (w którym nagrywali m.in poznańscy raperzy Bori, Erdoka, Ceha, oraz zielonogórski ReZo). Mając 14 lat ukończyła 6-cio letnie Społeczne Ognisko Artystyczne w Zielonej Górze. Jej hip-hopowa zwrotka w konkursie wytwórni Samad Records znalazła się w pierwszej piątce (na ponad 500 nadesłanych zwrotek). Jest absolwentką Lubuskiej Szkoły Telewizji i Filmu oraz aktywnym fotografem.

Prywatnie Ania to pozytywnie zakręcony świr, stąpający twardo po ziemi, podejmujący każde wyzwanie!

 

Barbara Dworakowska - główny make up, charakteryzacja

Absolwentka Szkoły Aktorskiej „ART-PLAY”- Katowice. Ukończyłam Akademię Wizażu i Stylizacji we Wrocławiu. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem zarówno z wizażu jak i ze stylizacji. Kolejnym krokiem w zdobywaniu cennego doświadczenia zawodowego była Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie na kierunku: Malarstwo, kostium i rekwizyt sceniczny ze specjalnością charakteryzator teatralno-filmowy. Obecnie studiuję naukę w Instytucie Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Posiada bogate doświadczenie charakteryzatorskie m.in. na planach filmowych, reklamowych (KFC,SDOLIN,BANK PKO SA, ING NATIONALE NEDERLANDEN), sesjach zdjęciowych.

 

Krystian Kalinowski - kostiumy części postapokaliptycznej naszego uniwersum

Działko laserowe? Futurystyczny trójkołowiec? A może goblin czyhający zza drzewem? Dla niego to nic trudnego! Z zawodu kucharz, z zamiłowania twórca kostiumów i rekwizytów oraz reżyser krótkich filmów amatorskich. Zwolennik klasycznych efektów specjalnych. Jest niczym MacGyver! Dajcie mu stary karton, wyszczerbione nożyczki i klej zrobiony z mąki a stworzy Wam armię orków szturmującą Gondor!

We własnoręcznie wykonanych kostiumach można go spotkać na konwentach oraz festiwalach fantastyki gdzie z powodzeniem zdobywa nagrody (m.in. wyróżnienie w konkursie cosplay - Dni Fantastyki 2014, Wrocław).

 

Damian Michał Pietrasik - muzyka

Pianista, kompozytor, aranżer. Współpracował z wieloma artystami rozrywkowej sceny muzycznej. Założyciel polsko-francuskiego kwintetu Avenue.
W Jego twórczości można odnaleźć wiele inspiracji muzyką klasyczną, jazzem i motywami folkowymi.

 

Borys Czyhin - choreografia walk

Trener, manager, Close Protection Officer, instruktor bojowych systemów walki wręcz, instruktor strzelectwa bojowego, specjalista ds. bezpieczeństwa. Jedyny Polak, który ukończył International Security Academy (Israel) oraz European Security Academy. Licencjonowany agent ochrony II stopnia.

 

W scenach akcji, czyli w strzelaninach i scenach walki w filmie wystąpią Taktyczni Combat TJW:

https://www.facebook.com/Taktyczni-Combat-TJW-272275159889894/

 

Monika Chrzanowska 

Odtwórczyni głównej roli. swą przygodę z aktorstwem, tańcem i śpiewem rozpoczynała już jako dziecko, biorąc udział w licznych konkursach, przeglądach czy też udzielając się  w kołach zainteresowań. Swoje życie zawodowe wiązała z aktorstwem. W chwili obecnej jest zawodową aktorką i z zamiłowaniem oddaje się każdej możliwości pracy w teatrze i filmie. Grywała główne role na deskach teatru w taki spektaklach jak "Kto otworzy drzwi?", w reżyserii Dariusza Kordka czy „Mężczyzna” w reżyserii Wojciecha Paszkowskiego. Na ekranie można ją zobaczyć głównie w serialach i filmach niezależnych choć brała też udział w kilku filmach wysokobudżetowych. Od niedawna świetnie odnajduje się jako prowadząca licznych konferencji oraz programu telewizyjnego „Zagadkowa Jedynka”. Jest ćwierćfinalistką konkursu Miss Polonia 2010, modelką, fotomodelką, wokalistką, tancerką. Dubbinguje oraz ma własny zespół taneczny, który, jako jedyny w Polsce tańczy w całkowitej ciemności w świecących, skonstruowanych ze światłowodów i LEDów strojach

 

Zbigniew Zylm 

Charyzmatyczny wokalista. Na scenie stara się czerpać inspiracje z szamanistycznych korzeni muzyki. Charakterystyczna barwa głosu, ekspresja sceniczna i rekwizyty takie jak deszczowy kij są nieodłączną częścią jego wizerunku. Jego debiut aktorski w filmie "Sacrum" reżyserii Adama Nowaka spotkał się z ciepłym przyjęciem. Największym pragnieniem artysty jest połączyć scenę muzyczną z teatrem - show must go on.

 

Tomasz Sobczak

Aktor filmowy (m. in. "Dzień świra", "Generał - zamach na Gibraltarze"), telewizyjny (m. in. "39 i pół", "Pierwsza miłość", "Pitbull", "Fala zbrodni") i teatralny (m. in. Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Grupa Artystyczna Ad Spectatores we Wrocławiu, Łaźnia Nowa w Krakowie). Brał udział w 9 edycji programu Taniec z Gwiazdami. Nagrodzony na XIV Festiwalu "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu za rolę w "Blackbird" Teatru TrzyRzecze.  Za główną rolę w "Kamczatce" w reż. Jerzego Kowynii dostał Jantara za Najlepszą Rolę Męską podczas Festiwalu Młodzi i Film. 

 

MACIEJ RADEL

Aktor teatralny i telewizyjny. Absolwent PWSFTviT w Łodzi.

Szerszej publiczności znany z roli sympatycznego Wojtka Bażanta w serialu "Brzydula". Od kilku lat współpracuje z warszawskimi teatrami: Dramatycznym, Komedia, Polonia, Och-Teatrem i Syrena. Na swoim koncie ma role w najpopularniejszych musicalowych produkcjach.

W 2005 roku Maciej Radel został laureatem Finału Przeglądu Piosenki Aktorskiej w Koszalinie "REFLEKTOR" oraz Indywidualnej Nagrody im. J. Słowikowskiego na Przeglądzie Piosenki Poetyckiej Canticum Poeticum w Łodzi w 2006 roku. Ostatnio sporą część zawodowego czasu zajmuje mu mu praca lektora (m.in. spoty reklamowe T-Mobile). Prywatnie zapalony kinomaniak i amator tajskiej kuchni.

 

SEBASTIAN CYBULSKI
Aktor teatralny, filmowy, dubbingowy, pedagog, lektor, Absolwent Łódzkiej Filmówki.
Współpracuje z teatrami m.in.: Kwadrat, Kamienica, Komedia, Scena Prezentacje, Polonia, Och-Teatr w Warszawie, Dramatycznym w Białymstoku, Powszechnym w Radomiu, Śląskim w Katowicach.
Szerszej publiczności znany z seriali: "Barwy Szczęścia" gdzie grał jedną z głównych ról - Ksawerego; "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex". Gra w filmach kina niezależnego: "Kanadyjskie sukienki", "Świat Walerego"; jak i w filmach znanych szerszej publiczności: "Historia Roja", "Warsaw by Night", "Och Karol 2".
.

Michał Michałowski

Urodzony w 1990 roku, absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Autor powieści „Dzikie róże” oraz „Mechanizm”. Nominowany do Świętokrzyskich Scyzoryków. Poza tym aspirujący aktor, próbujący swych sił w mniejszych i większych projektach.

 

Pełną ekipę profesjonalistów działających z pasją oraz świetną obsadę aktorska, którą nie zamienilibyśmy na żadna inną. Mamy także zrealizowaną większą część najtrudniejszych (pod względem postprodukcyjnym) zdjęć efektowych. Ponadto z sukcesem zakończyliśmy etap preprodukcji: dokumentacje, wybór lokalizacji, scenopisy. Zakupiliśmy także niezbędne modle CGI - w iście filmowej jakości!

Nasza produkcja została nawet zauważona przez portal filmyfantastyczne.pl!

http://filmyfantastyczne.pl/newsy/powstaje-polski-film-sf-dla-fanow-matrixa-i-blade-runnera

 

Dwójka aktorów, która gra główne role od miesięcy trenuje bojowe sztuki walki pod okiem naszego choreografa - Borys Czyhina.

 

Dodatkowo aktor odbył szkolenie strzeleckie by wiarygodnie wyglądać z bronią. 

Mamy pozyskanego partnera strategicznego firmie NOLIMITSFX.

Firmę, która od lat zajmuje się kompletną realizacji wszelkich możliwych ujęć efektowych. Dzięki jej pomoc będziemy mogli zrealizować film na profesjonalnym sprzęcie filmowym (KAMERY) oraz na najwyższym filmowym poziomie (REALIZACJE).

 

Filmy kosztują, a zwłaszcza filmy sci-fiction. Efekty specjalne też i to nie mało :( Początkowo wszystkie koszta chcieliśmy pokryć z własnej kieszeni. I pokryliśmy ich znaczną część, jednak aby film mógł wyglądać tak jak to sobie wymarzyliśmy potrzebujemy wsparcia. Zebrane pieniądze przeznaczymy przede wszystkim na mastering dźwięku. Jak oglądacie polski film to myślicie sobie: "przydałyby się napisy bo nie słychać co aktorzy mówią"? My też tak myślimy - i to w przypadku większości polskich produkcji. Chcemy by nasz film nie drażnił nikogo kiepskim dźwiękiem, a to wymaga zatrudnienia wyspecjalizowanej firmy. A to z kolej generuje koszta. Dodatkowo potrzebujemy wsparcia finansowego na transport do oddających klimat filmu lokacji. następnie modele 3D wysokiej jakości. Dotychczas sami pokrywaliśmy koszty związane z ich zakupem, ale budżet zaczął gwałtownie topnieć. Ostatnim rzeczą na która zbieramy jest wynajem dużego agregatu prądotwórczego potrzebnego do oświetlenia nocnych zdjęć. Do tego dochodzi scenografia i kostiumy. Uważamy, że nasza opowieść jest warta tego by ja opowiedzieć dobrze, ale nie zrobimy tego bez waszej pomocy.

 

Co będzie jeśli zbierzemy więcej pieniędzy?

 

- Zainwestujemy w wysokiej klasy charakteryzację oraz efekty praktyczne

- Ciekawsze i dużo bardziej skomplikowane kostiumy

- CGI. Dużo więcej profesjonalnych efektów komputerowych

- Dodatkowa scena, która wzbogaci historię

 

- Zainwestujemy w wysokiej klasy charakteryzację oraz efekty praktyczne

- Ciekawsze i dużo bardziej skomplikowane kostiumy

- CGI. Dużo więcej profesjonalnych efektów komputerowych

- Film staje się pełnym metrażem

 

- Przekroczenie kwoty 40 000 zł byłoby wielką szansą na spełnienie naszego marzenia o zrobienie z ANGEL.I serialu.

 

 

 

Czy nam się uda? To zależy tylko od Was. Wierzę, że nam pomożecie i razem stworzymy sci-fiction jakiego w Polsce nie było!

 

Jeśli podoba się Wam projekt, a nie możecie wesprzeć nas finansowo, powiedzcie o "ANGEL.A" znajomym i wspólnie sledźcie nas na Facebooku.

https://www.facebook.com/angelashortmovie

 

 http://film.org.pl/news/angel-a-szykujcie-sie-na-rasowy-cyberpunk-prosto-z-polski-107593/

https://www.konwenty-poludniowe.pl/8-patronat/1666-patronat-medialny-nad-projektem-filmowym-angel-a

http://filmyfantastyczne.pl/newsy/powstaje-polski-film-sf-dla-fanow-matrixa-i-blade-runnera

http://www.efantastyka.pl/news-angela-sztuczna-inteligencja-cz%C5%82owiecze%C5%84stwo-wolno%C5%9B%C4%87-wyboru-kod-zero-jedynkowy

http://kinoamatorskie.pl/poznajcie-film-angel-a/

 http://kinoamatorskie.pl/angel-a-w-produkcji-zobacz-plakat/

https://www.kulturainfo.pl/cyberpunk-w-polskim-wydaniu/

 

 

Media o Twoim projekcie:

Cyberpunk w polskim wydaniu

www.kulturainfo.pl | 2017-05-08

Wyobraź sobie przyszłość. Ale bez latających spodków, bez podróży w czasie, bez przesuwania przedmiotów siłą woli. Wyobraź sobie przyszłość w której na zgliszczach przysypanych radioaktywnym popiołem pną się ku niebu olbrzymie metropolie.

Angel.A – polski film SF potrzebuje wsparcia fanów!

filmyfantastyczne.pl | 2017-05-08

Już jakiś czas temu pisaliśmy o polskim filmowym projekcie SF zatytułowanym Angel.A. Twórcy tej nietuzinkowej produkcji w klimacie Blade Runnera, potrzebują wsparcia fanów!

ANGEL.A

www.ponapisach.pl | 2017-04-29

Nasz świat w przyszłości po raz kolejny jawi się w ponurych barwach. Kontrolę nad życiem przejęły korporacje, nieczułe w swoim podejściu do egzystencji. To również świat, gdzie sztuczna inteligencja zostaje w pełni wykorzystywana w służebnej roli wobec człowieka. Roboty pełniąc pokornie swoje funkcje idealnie wpisują się w dystopijny krajobraz za oknami. Angel.A to krótkometrażowy film sci-fi zanurzony w stylistyce cyberpunku. Po brzegi. Fabuła będzie dotyczyć androida – kobiety – ANGEL model A. W jej pamięci pozostały wspomnienia zmarłej dziewczyny, a stwórca odciął jej protokoły bezpieczeństwa. Wyjątkowa, bo myśląca, musi uciekać spod jarzma korporacji.

ANGEL A – wesprzyj polski cyberpunk na PolakPotrafi.pl!

film.org.pl | 2017-04-27

Pamiętacie jak z radością obwieściłem, że na rodzimym podwórku tworzy się właśnie rasowy cyberpunk pt. Angel A? Dostrzegając w projekcie potencjał, serwis film.org.pl objął nad nim patronat medialny. Okazuje się jednak, że twórcy mogą potrzebować naszej, w tym także twojej, drogi czytelniku, pomocy, do tego, by ukończyć film na wyższym poziomie.

Angel.A – polski film SF potrzebuje wsparcia fanów!

filmyfantastyczne.pl | 2017-04-25

Już jakiś czas temu pisaliśmy o polskim filmowym projekcie SF zatytułowanym Angel.A. Twórcy tej nietuzinkowej produkcji w klimacie Blade Runnera, potrzebują wsparcia fanów!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.05.2017 18:06