Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piter_On_Tour

Piter_On_Tour

Wroclaw, Poland

Witam

Co by tu powiedzieć..... Jestem osobą, która chciałaby w swoim życiu odkryć czy tam zwiedzić jak najwięcej, poczynając od małych tripów, a kończąc na dużych :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20 PLN z 5500 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 23.06.2019.

Amerykański Sen w Polskim wydaniu

O projekcie

 

 

 

Cześć, mam na imię Piotrek, ale znajomi zwą mnie Piter. Rok temu ukończyłem szkołę związaną z finansami, z którymi planuję swoją przyszłość, ale za nim zwiąże się z fakturkami i cyferkami na stałe chciałbym zrealizować mój tegoroczny cel którym jest podbój Ameryki - kraju niedostępnego dla naszych rodziców w ubiegłym stuleciu 😊

 

Hotele z basenem czy klimatyzowane busy to nie dla mnie! Zdecydowanie stawiam na namiot i autostop, dzięki któremu poznałem dużo sympatycznych osób z różnych zakątków Europy. To oni pokazali mi niesamowite miejsca w Gruzji, we Włoszech, na Ukrainie czy w Hiszpanii. Teraz czas na następny kontynent, ale do tego potrzebne mi jest Twoje wsparcie i pomoc! :)

   

 

 

 

Celem tej wyprawy jest spełnienie Amerykańskiego Snu w Polskim wydaniu czyli odwiedzenie naszych dalekich zachodnich sąsiadów. Oczywiście, od zarania dziejów nasi rodacy mówili o tym przepięknym Edenie, który był w naszych głowach jak nowa ziemia obiecana. Dzięki nim mieliśmy możliwosć płacenia zielonymi banknotami za dobra luksusowe w czasach PRLu w takich słynnych marketach jak Pewex. Również zapoznanie się z tamtejszą kulturą, którą przeważnie znamy z amerykańskich starych filmach lub nawet serialach. Prócz tego zobaczenie na własne oczy wszelakich obiektów które są bardzo znane prawie wszystkim jak np. Times Square lub słynny czerwony most na zachodnim wybrzeżu.

 

Inną wisienką na trocie jest to, że niedaleko od granic USA, znajduje się mała wysepka, gdzie pewien ustrój polityczny w większym stopniu trwa nadal a w Polsce trwał przez ponad 40 lat. Jako, że jestem fascynatem Urbexu oraz kultury wschodniej (już nie mówię że również jestem młodzikiem :D ), będę miał możliwość przy okazji odkryć (przynajmniej w jakimś stopniu) czasy moich rodziców, gdzie nie posiadało się NIC i wszystkim się dzieliło. 

 

 

Czas trwania tripa to ponad 2 mc od 7.06.do 15.08.

TRASA:

Wrocław -> Gdańsk -> Oslo -> Miami -> Hawana (i część Kuby) -> Miami -> Salt Lake City -> Yellowstone -> Zachodni brzeg -> Albuquerque -> Waszyngton DC -> Nowy Jork -> Providence -> Dublin -> Wrocław