Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Justyna Gaworska

Justyna Gaworska

Łódź, Polska

Cześć, mam na imię Justyna i lubię opowiadać historie.
W roku 2016 wydałam swoją pierwszą książkę pt. "American Daydream". Teraz chciałabym opublikować "Pokolenia Erasmusa". Obie książki są oparte na prawdziwych wydarzeniach i opisują przygody podczas studenckiego życia za granicą.

Hi, my name is Justyna and I like telling stories. In 2016 I published my first book entitled "American Daydream". Now I'd like to release "Erasmus Generation". Both books are based on true stories - my adventures while leaving abroad.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11632 PLN z 10999 PLN

154 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.06.2016.

AMERICAN dayDREAM - studencki rok w USA - reportaż

O projekcie

     

  Zastanawiasz się czy zaryzykować i wyjechać na drugi koniec świata? Zastanawiasz się o co chodzi w tych wszystkich wyjazdach, podróżach i  zagranicznych wymianach i czemu Twoi znajomi tak się w to wkręcili? Sprawdź to! 

      Wspierasz za 30zł lub więcej - dostajesz swój własny egzemplarz "AMERICAN dayDREAM"!

     Myślę, że te dwie rzeczy: pasja oraz podróże, uczą więcej niż niejedna wysłuchana w szkolnej ławie lekcja czy napisany egzamin. Sprawdź sam(a)! :)

PLEASE NOTE that I'd love to publish the book in English as well but I can't guarantee it, as it depends on how much money I will have. This particular project is, in the first place, about publishing a Polish version.

     

 O książce  

      "AMERICAN dayDREAM" to pierwsza polska książka - reportaż o studenckim, rocznym pobycie w USA napisana przez tancerkę. Nie jest to przewodnik ani poradnik, ale potężna dawka inspiracji przedstawiona bardziej w formie reportażu (porady i wskazówki odnośnie wyjazdów i podróżowania dostajesz jako nagrodę).

  • USA okiem tancerki: o tańcu w North Hollywood i na Broadwayu,          prawdziwym dancehallu z Jamajczykami i hawajskim hula na Waikiki Beach;
  • niespodziewane spotkania - z producentem amerykańskiego "So You Think You Can Dance", wschodzącymi gwiazdami amerykańskiej sceny muzycznej i z prawdziwą klęską żywiołową;
  • podróże: Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco, San Diego, Hawaje, Yellowstone, National Park, Grand Teton, Yosemite National Park, Zion Natonal Park, Arizona, Dolina Śmierci, Wielki Kanion, Portland, Las Vegas i wiele innych;
  • życie i praca w jednym z najsłynniejszych ośrodków wypoczynkowych w USA;
  • międzynarodowe środowisko studentów z całego świata;
  • klienci, których do tej pory znałam tylko z hollywoodzkich produkcji i artykułów w "Forbes";
  • nauka, której nie da się porównać z żadnym egzaminem;
  • ...i przede wszystkim, w dwóch rolach głównych: fascynujący ludzie i zapierająca dech w piersiach przyroda.

UWAGA!

Istnieje ryzyko, że po przeczytaniu książki zostaniesz zainspirowany tak jak oni (poznaj moich przyjaciół, którzy z roku na rok w coraz większym gronie lecieli po amerykańską przygodę; wśród nich pierwsi recenzenci książki i motywatorzy do jej upublicznienia:) ): Marcin

Aga

                                Domi                                   

Asia

Kasia

Kasia

 Łukasz

 

 Streszczenie  

Autorka łączy dwa oblicza Ameryki - z jednej strony wielki świat kariery, sukcesu i pieniędzy, a z drugiej spokojne podróże w głąb dzikiej, pięknej i barwnie opisanej przyrody, z dala od amerykańskiej cywilizacji. 

Część I to opis pracy w malowniczej, górskiej okolicy, w ośrodku wypoczynkowym, do którego przyjeżdżają ci, którzy spełnili swój American  Dream, ikony sukcesu prosto z Hollywood i Doliny Krzemowej. To zanurzenie się w innej kulturze, praca z wymagającymi klientami, odkrywanie Ameryki i zderzenie z "wielkim światem". Część II stanowi reportaż z wielotygodniowej podróży po zachodnim wybrzeżu USA, Hawajach i Nowym Jorku. Autorka dociera w miejsca nieznane turystom - malownicze, dzikie góry Montany, mury college'u, gdzie odkrywa tajemnice studenckich bractw, w egzotyczne zakątki hawajskiej wyspy Oahu, ale także do willi na obrzeżach Los Angeles, kasyna w Las Vegas i na taneczne parkiety w Hollywood i na Broadwayu. Podczas podróży poznaje cały przekrój amerykańskiego społeczeństwa - od milionerów i celebrytów poprzez uczniów, studentów, aż po samotnych staruszków i bezdomnych. W drodze towarzyszy jej zaprzyjaźniony Amerykanin oraz polscy przyjaciele z dzieciństwa autorki. Dzięki temu polsko-amerykańskie różnice kulturowe zostają obnażone do granic możliwości.

 

          Dlaczego crowdfunding?

Dlatego, że nie mam na nazwisko Max Kolonko, jestem tylko zwykłym szarym człowiekiem :) I dlatego, że wydanie książki na własnę rękę to droga zabawa. A dlaczego w ogóle wydawać? 

Niektórzy za dużo grali w GTA, ja za dużo czytałam (skoro  moja własna rodzina dziwiła się, "czemu Justyna AŻ TYLE czyta", to chyba naprawdę podchodzi to pod jakieś skrzywienie). W szkole nie odrabiałam prac domowych z matematyki, ale z wypiekami na twarzy pisałam rozprawki, i te po polsku, i te po angielsku. Skrobałam też łącznie w trzech pamiętnikach i na trzech blogach. Sami sobie wyobraźcie jakie miałam wypieki pisząc w końcu KSIĄŻKĘ, na dodatek o moich pasjach i marzeniach, do której notatki zapisywałam przez 3 lata na serwetkach wciskanych później do portfela. Czujecie to? :)

          Dlaczego to tyle kosztuje? 

Ponieważ książkę chciałabym wydać ze zdjęciami, w cenę wliczony jest druk, korekta, projekt okładki, wszystko, co niezbędne byście mogli przeczytać książkę w wersji papierowej. 

          Co jeśli uzbieramy więcej? 

13 000zł - w książce będzie więcej zdjęć (łącznie około 40!)

16 000zł - zdjęcia będą kolorowe i na lepszym papierze (palmy będą zieloniutkie, niebo niebieściutkie i tak dalej...)

Uwaga: w przypadku wysyłki nagród poza granicę Polski będę musiała poprosić Cię o pokrycie jej kosztów (koszt wysyłki pokrywa adresat). 

          Kiedy otrzymasz nagrody? 

Po udanym zakończeniu projektu. Książki powinny być dostępne w okolicach października (wydawnictwo ma 3 miesiące na publikację). Oczywiście jeśli stanie się cud i projekt się uda! :) "Wszystko albo nic" - jeśli uzbieramy całą kwotę książka zostanie wydana, a ja wysyłam ją do Was zgodnie z obietnicą (patrz: nagrody po prawej stronie), jeśli nie - dostajecie zwrot swoich wpłat.

           Chcesz wiedzieć w co inwestujesz? Sprawdź jak piszę - oto krótkie fragmenty książki:  

      "[...] pewnego wieczora, w szczycie sezonu, kiedy większość odpuszczała taneczne imprezy, poszłam z moimi przyjaciółkami, Sonią (z którą przez wiele lat tańczyłam hip hop) i Magdą, do pobliskiego pubu. Tej nocy nie spotkałyśmy prawie nikogo z naszych znajomych i spodziewałyśmy się, że nie będzie specjalnie ekscytująco. Na parkiecie nikogo nie było, podrygiwałam więc nieśmiało gdzieś w kącie sali, sącząc whiskey z colą. W pewnym momencie dostrzegłam trzech mężczyzn, o których, nie wiedzieć czemu, od razu pomyślałam, że są tancerzami. Takie przeczucie, w którym najwidoczniej nie byłam sama. Podeszła do mnie bowiem Magda i z błyskiem w oku powiedziała:

- Justyna, patrz, to na pewno są tancerze. Widziałam jak się ruszali, idź porozmawiaj z nimi!

- Też mi się tak wydawało – odpowiedziałam. - Ale daj spokój, nie będę im się narzucać, są zajęci rozmową. - I tańczyłam dalej.

          Po kilku minutach podszedł do mnie jeden z nich.

- Cześć, jestem Tony. - Powiedział wyciągając rękę i uśmiechając się do mnie.

         Po krótkiej rozmowie okazało się, że jest profesjonalnym tancerzem i uczy w szkole w Los Angeles. Dokładnie w tym samym miejscu, w najbardziej, zaraz po Broadway Dance Center, znanej na świecie szkole tańca, którą odwiedziłam podczas zwiedzania USA za pierwszym razem. Tony mieszka w Hollywood i jest także filmowym kaskaderem. Jego dwaj koledzy również są tancerzami. Jeden z nich w pewnym momencie zaczął nas przekonywać, że pracuje przy największych tanecznych produkcjach, takich jak „So You Think You Can Dance”, „America's Best Dance Crew” i innych.

- Jasne, na pewno nas wkręcasz. – Stwierdziła od razu Sonia.

- Nie wierzycie mi? To moja wizytówka. – Powiedział wyciągając małą karteczkę, na której widniało jego imię i nazwisko oraz loga wszystkich największych produkcji tanecznych w Stanach."

      "Trasa zwiedzania Zion to kręta, dziesięciokilometrowa droga, czerwona jak otaczające je skały. Te natomiast wyrastają z obu stron wyrzeźbionego przez wodę kanionu i ciągną się wzdłuż bez końca. Jesteśmy tu małymi, nic nieznaczącymi okruszkami w porównaniu do ogromu otaczających nas rudych masywów. Widoki wzbudzają we mnie szacunek do potęgi przyrody. Samochód trzeba zostawić na parkingu, gdzie turyści przesiadają się w kursujące co kilka minut autobusy. W ten sposób docieramy na początek trasy zwiedzania kanionu. Z uwagi na ograniczony czas spacerujemy główną trasą, tylko niekiedy skręcając na chwilę w odgałęziające się inne szlaki. Prawie wszędzie gra muzyka wody – w postaci rzeki, mniejszych lub większych wodospadów, strumyków. Orzeźwiające krople wody spadają na nas pod jednym z wystających fragmentów skalnych. Pod nogami, po intensywnie czerwonym podłożu, przebiegają jaszczurki, świstaki, wiewiórki, łasice."

          

Media o Twoim projekcie:

AMERICAN dayDREAM - pomóżmy łodziance wydać książkę

lodz.naszemiasto.pl | 2016-05-16

AMERICAN dayDREAM to tytuł reportażu studentki z Łodzi, który powstał podczas jej pobytu w USA. Justyna Gaworska spełniła swoje wielkie marzenie o Ameryce, gdzie spędziła rok na studenckich wymianach.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.06.2016 11:11