Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

alternatywnycypel

alternatywnycypel

Hel

Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL to grupa przyjaciół realizująca szalone pomysły na końcu, albo jak kto woli, na początku Polski. Założyliśmy AC w 2011 roku, a od tego czasu zrealizowaliśmy kilkadziesiąt większych i mniejszych przedsięwzięć. Wszystkie inicjatywy mają służyć dobru mieszkańców Półwyspu Helskiego, wypisując nieco suchą regułkę ze statutu. Mówiąc ludzkim głosem chcemy inicjować ciekawe, intrygujące pomysły na działanie, których jak zauważyliśmy, czasem w Helu brak. Dobrze się przy tym bawiąc.

Wśród członków Stowarzyszenia AC mamy pasjonatów kultury, historii, muzyki, przyrody Półwyspu i Morza Bałtyckiego. Cechuje nas otwartość na innych ludzi – ich pomysły
jak i problemy, oraz kreatywność i różnorodność form podejmowanych działań służących realizacji naszej misji. Śledź naszą aktywność, albo działaj z nami.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

57345 PLN z 55555 PLN

220 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.01.2017.

Alternatywa dla Helu - rewolucja w Cypel Hostelu

O projekcie

Helski Cypel to wyjątkowe miejsce. Jest otoczony z trzech stron wodą, wydmami i sosnowym lasem. Dokładnie w tym miejscu od pięciu lat działa nasze Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL. Przez te lata zrealizowaliśmy wiele mniejszych i większych działań - w cyplowych obiektach militarnych stworzyliśmy stałe wystawy: antywojenną Makabrę XX wieku i oceanograficzną Morskie Tajemnice, organizowaliśmy koncerty, akcje charytatywne, co roku tworzymy również wiele inicjatyw pro przyrodniczych. Od kilku lat przygotowujemy się do utworzenia w Helu społecznie działającego domu kultury połączonego z funkcją klubokawiarni, zewnętrznej sceny i hostelu. Udało nam się wydzierżawić od Miasta Hel budynek powojskowy wraz z dużym terenem położony na samym Cyplu. Projekt nazwaliśmy Cypel Hostel i zapraszamy Cię do dalszej lektury naszego wpisu.
Jeśli lubisz: niebanalną rozrywkę, miejsca prowadzone przez ludzi pełnych zapału, kochasz morze i nadmorską przyrodę lub po prostu niedrogi nocleg - ten projekt jest dla Ciebie! :)


Stworzenie wyjątkowego, alternatywnego miejsca na działania kulturalne i niedrogi nocleg w tym jednym z najpiękniejszych skrawków Polski. Dzięki dobudowaniu dodatkowego pomieszczenia na terenie działki możliwe będzie zaadaptowanie miejsca na klubokawiarnię, gdzie proponowana będzie niebanalna muzyka i ciekawe warsztaty.Razem przełammy stereotyp nadmorskiej kultury i rozrywki. Nie samym kebabem i disco polo człowiek żyje nad morzem :)


Cypel Hostel zlokalizowany będzie w budynku, w którym niegdyś swoje biura miała Wojskowa Agencja Mieszkaniowa. Pomieszczenia wymagają gruntownego remontu oraz stworzenia dogodnych warunków sanitarnych. W tym celu konieczne jest pomalowanie ścian, wymiana starych drzwi w pomieszczeniach oraz naprawa dachu budynku. Trzy pomieszczenia zostaną zaadaptowane na prysznice, toalety i pomieszczenie gospodarcze dla gości hostelu.

Na terenie działki wybudowany zostanie dodatkowy obiekt, który będzie miejscem do realizacji warsztatów, działań kulturalnych i klubokawiarni z żywą muzyką. Na terenie działki powstanie również scena umożliwiająca organizację koncertów i innych imprez plenerowych.

 

Panorama_02 Hostel od północy__small.jpg

Widok na budynek.Wstępna wizualizacja.

 

 

Panorama_07_Ogród__small.jpg

Teren za budynkiem.


Panorama_13 FRONT__small.jpg

Bok budynku z wejściem głównym.Wstępna wizualizacja.
Mapa terenu.
Mapa Cypla.

Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL prowadzi szereg inicjatyw, które stabilizują sytuację finansową naszej organizacji i pozwoliły na uzyskanie znaczących oszczędności w celu realizacji projektu Cypel Hostelu.

Mimo wielu kosztów pokrywanych z własnego budżetu stowarzyszenia, remont i odpowiednie przygotowanie hostelu przerosło nasze możliwości finansowe. Dlatego zwracamy się o wsparcie w kilku istotnych elementach remontu budynku:

kocioł na ciepłą wodę + zbiornik 10 000 zł

montaż kotła 4 000

łazienki 12 000

drzwi 6 500

farby i inne drobne 2 500

łóżka 15 000

materace 5 555

 

RAZEM 55 55566 666 - ta kwota pozwoli zbudować pomieszczenie klubokawiarni - pokryje koszty drewna, fundamentów i dachu.

77 777 - ta kwota pozwoli postawić scenę, jej zadaszenie i zakupić sprzęt oświetleniowy.

88 888 - jeśli osiągniemy ten próg możliwe będzie zakupienie markowego sprzętu nagłośnieniowego, który ułatwi organizację koncertów, festiwali i innych wydarzeń kulturalnych. Kwota pozwoli lepiej wyposażyć pomieszczenia.

99 999 - kolejny próg i kolejne wyzwania - zorganizujemy dwudniowy festiwal żywiołów Eternal Hel. Muzyka etno, warsztaty muzyczne, ekologiczne, kuglarskie. Wszyscy wspierający nasz projekt będą na festiwal zaproszeni.

111 111 - ten próg jest bardzo ambitny, ale marzenia są dozwolone! :) Wszystko będzie robione z największą dbałością o detale. Zatrudnimy artystów przy projektowaniu wnętrz, żeby uczynić Cypel Hostel miejscem całkowicie niezwykłym.Remont budynku przewidziany jest na okres styczeń-kwiecień 2017 roku. Planem optimum i celem jest otwarcie wrót hostelu 1 maja 2017 roku. W czerwcu przygotujemy specjalną darmową imprezę plenerową, która rozpocznie oficjalnie działania Cypel Hostelu i zainicjuje działalność kulturalną w tym miejscu.Paweł Bloch - prezes stowarzyszenia, działacz społeczny, generalnie bardzo aktywny człowiek. Cieszą go działania intrygujące i oryginalne. Kocha swojego psa nad życie, a dziką przyrodę stawia ponad wszystko.

 

Anna Kulasiewicz - sekretarz stowarzyszenia, czyli podobnie jak w starej nomenklaturze osoba prawdopodobnie najważniejsza w organizacji. Światowej sławy komik i ironista. Oceanograf, przyrodnik, ekolog.

 

Artur 'Irish' Tyrański - skarbnik stowarzyszenia, człowiek wielu zainteresowań i umiejętności. Grafik-magik, utalentowany fotograf, dla relaksu macha kijem na lewo i prawo, choć i gra na trąbce nie jest mu obca.
Pozostali członkowie stowarzyszenia: Joanna Wawrzyńczak, Dorota Hirt-Olczak, Sebastian Emil Niemoth i inni...

 

Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL prowadzi szereg inicjatyw, m.in.:

  1. Bunkier Makabra XX wieku - tematyka ekspozycji to wojny i wiążące się z nimi konsekwencje. Mówi się, że Makabra XX wieku to najstraszniejsza atrakcja Półwyspu Helskiego i z pewnością nikt z niej nie wychodzi obojętny.

  2. Bunkier Morskie Tajemnice - to starannie przygotowana wystawa dotycząca różnorodności form życia w morzach i oceanach, historii badań oceanograficznych, rybołówstwa, stanu środowiska morskiego i sposobów jego ochrony oraz nadmorskiej tradycji i marynistyki.

  3. Informację Turystyczną w Helu - szukasz sprawdzonej informacji dotyczącej Helu? Chcemy dostarczać zweryfikowane i sprawdzone informacje o Helu dla wszystkich odwiedzających to piękne miejsce.

  4. Sztuka na Krańcu Świata - projekt ma za zadanie promować lokalnie zaprojektowane i wykonane rękodzieło oraz pamiątki związane z historią i dziedzictwem Półwyspu Helskiego. Niecodzienne przedmioty i oryginalne pamiątki mają być dostępne w sprzedaży promując lokalnych artystów i Hel.

  5. Marsz na Orientację Szperk - jest to atrakcyjna inicjatywa turystyczno-sportowa. Celem naszego marszu jest nie tylko propagowanie aktywnego wypoczynku i umiejętności orientacji w terenie, ale również przybliżenie niezwykłego miejsca – Półwyspu Helskiego. Szczególną i wyjątkową cechą Marszu Szperk jest umiejscowienie na punktach atrakcyjnych zadań.Wśród nagród oprócz noclegów w hostelu i wejściówek na nasze wystawy odnajdziesz specjalnie na tę okazje wyprodukowane gadżety inspirowane helską historią i kulturą:

 

 

 

Zostając sponsorem głównym  lub strategicznym, pamiętaj że logo Twojej firmy umieszczone będzie na tablicy tuż obok drogi na Cypel, gdzie w samym sezonie letnim spaceruje ponad pół miliona osób.

 

Obrazy oddają więcej niż tysiąc słów:Dzięki crowdfundingowi możemy rozszerzyć zakres naszych działań o rejony dotąd dla nas niedostępne. Pozwoli nam to dotrzeć do dużo większego grona odbiorców, poszerzyć grono naszych przyjaciół i wspólnie zbudować wyjątkową enklawę kultury i wypoczynku w przepięknych „okolicznościach” przyrody. Liczymy na Wasze wsparcie, gdyż… RAZEM JESTEŚMY MOCNI! Każdy kto wesprze nasz projekt stanie się jego nierozerwalną częścią i zawsze będzie u nas mile widziany. Przyjedź do nas, do Cypel Hostelu, a w Helu zakochasz się z pewnością podobnie jak my.

Fundacja Global Wave
   

Dziennik Bałtycki
          

Pub 107                                                
        

Klubogaleria BUNKIER

Polwysep.pl i zatokapucka.pl

          

Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL

ul. Kuracyjna 26

84-150 Hel

Telefon: 537 37 13 13

e-mail: alternatywnycypel@gmail.com

www: https://cypel.wordpress.com/

Fanpage Facebook: https://www.facebook.com/alternatywnycypel/?fref=ts

 

KRS: 0000398952

NIP: 5871698302

REGON: 221556947

Nr konta: 12 1240 5354 1111 0010 4273 9378

 

Media o Twoim projekcie:

Cypel Hostel - nowy projekt Alternatywnego Cypla. Pomożesz zebrać 55 tys na Polakpotrafi.pl? | WIDEO

hel.naszemiasto.pl | 2016-11-22

Cypel Hostel - nowy projekt Alternatywnego Cypla. W starym wojskowym baraku powstać na wyjątkowe miejsce pełne kultury i z tanimi noclegami. Pomożesz zebrać aktywnym helanom 55 tys na portalu Polakpotrafi.pl?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.01.2017 18:06