Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Gotwear

Gotwear

Toruń

Mam na imię Julia,
Moją pasją jest projektowanie i szycie dla subkultur gotyckich. Swoją przygodę z szyciem rozpoczęłam w 2000 roku, wszystkiego co potrafię nauczyłam się sama.
W 2003 roku założyłam pierwszą w Polsce stronę internetową dedykowaną modzie gotyckiej: www.gotwear.pl, na której prezentowałam swoje projekty.
W 2014 roku, przy pomocy przyjaciół, zorganizowałam pierwszą edycję pokazu dedykowanego fanom różnych stylów alternatywnych: Alternative Fashion Show. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności.
Moim marzeniem jest rozwinięcie tego wydarzenia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5430 PLN z 5000 PLN

65 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.09.2015.

Alternative Fashion Show 2015

O projekcie

CELEM PROJEKTU JEST ZGROMADZENIE ŚRODKÓW
NA REALIZACJĘ DRUGIEJ EDYCJI

ALTERNATIVE FASHION SHOW

KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 10 PAŹDZIERNIKA 2015 r. W TORUNIU

 

Dzisiaj jest dzień ogromnej radości i wzruszenia, nasz projekt zostanie ufundowany! To dzięki Wam, waszemu zaufaniu - uwierzyliście w ten pomysł i postanowiliście go wesprzeć.
Dziękujemy za każdą wpłatę. Obiecujemy nie zawieść Waszych oczekiwań.

Do końca Projektu pozostało jeszcze kilka dni, jeśli uda się nam zgromadzić kolejne 1500 zł (czyli jeśli osiągniemy pułap 6500 zł), sfilmujemy nasz pokaz! będziecie mogli obejrzeć go w internecie :)

Zachęcamy do wybierania nagród z sesjami zdjęciowymi w naszych strojach!

Nasi fotografowie to prawdziwi pasjonaci i profesjonaliści.

 

 

 

CO TO JEST ALTERNATIVE FASHION SHOW?

Witam, nazywam się Julia Widlińska, pochodzę z Torunia, od 12 lat projektuję i szyję pod nazwą Gotwear i jestem pomysłodawcą oraz organizatorką Alternative Fashion Show - pierwszego w Polsce pokazu mody alternatywnej, dedykowanej wszystkim miłośnikom mody niekonwencjonalnej (w stylu gothic, victorian, steampunk, cybergoth, gothic lolita i innych). Pokaz skierowany jest do szerokiej publiczności – nie ma tutaj żadnych ograniczeń.

(Zdjęcia autorstwa Andrzeja Ciarkowskiego, Piotra Żurka, Marcina Zawady i Ireneusza Nowickiego wykonane podczas pierwszej edycji pokazu, który odbył się 31.05.2014 w Toruniu)

DLACZEGO WŁAŚNIE POKAZ?

Celem pokazu jest nie tylko prezentacja umiejętności twórców alternatywnych i promowanie polskich talentów. Osoby zainteresowane modą alternatywną bardzo chętnie uczestniczą w wydarzeniach, które stwarzają im możliwość zaprezentowania swojego stylu i spotkania ludzi o zbliżonych upodobaniach, tymczasem w północnej Polsce nie dzieje się nic, co mogłoby wyjść naprzeciw oczekiwaniom takiej publiczności.

Mając to na uwadze oraz wykorzystując bogate walory turystyczne miasta Torunia, zorganizowałam w ubiegłym roku (31.05.2014r.) pokaz, który już w fazie przygotowań okazał się sukcesem. W organizacji pomagały mi dwie przyjaciółki (również projektantki) - Milena Dutkiewicz z Deathless Corsets oraz Joanna Przygodzka z Unicorn. Kilkakrotnie pisała o nas lokalna prasa (Nowości, Express Bydgoski), mówiły o nas media (Telewizja Plaza, Radio WaWa, Radio Eska), a także pojawiały się liczne artykuły w serwisach internetowych.

(Artykuły prasowe Tomka Bielickiego, które okazały się w toruńskich Nowościach oraz w Expressie Bydgoskim)

JAK BYŁO NA AFS 2014?

Podczas pierwszej edycji pokazu swoje kolekcje zaprezentowało 5 projektantów, na wybiegu wystąpiły najbardziej znane polskie modelki alternatywne z całego kraju, które mają również swoich licznych fanów za granicą. Publiczność dopisała - po zakończeniu pokazu zebraliśmy wiele pozytywnych opinii.

     (Plakat promocyjny, na którym swojego wizerunku, oprócz jednej z naszych modelek - Iwony Pawłowskiej, udzieliła
       także Maja Konarska - znana jako wokalistka zespołu Moonlight, grającego metal gotycki)

(Zdjęcia autorstwa Andrzeja Ciarkowskiego, Piotra Żurka i Marcina Zawady wykonane podczas pierwszej edycji pokazu, który odbył się 31.05.2014 w Toruniu)

CO POKAŻEMY W TYM ROKU?

Zainteresowanie pokazem rośnie - w tym roku swoje kolekcje zaprezentuje 11 projektantów z całej Polski (Gotwear, Deathless Corsets, Unicorn, Silverrr Craftworks, Askasu, Pracownia Gedeona, Crash, Veil, Daraya Crafts, Płaszcz i Suknia oraz Steampunk &  Fantasy) - jako polscy twórcy alternatywni chcemy zaprezentować różnorodność stylów, które w tej chwili stają się coraz bardziej popularne. Linki do stron poszczególnych projektantów znaleźć można na samym dole opisu projektu.


(Zdjęcia autorstwa: Aneta Pawska-Enchanted Stories, Bartzz Photo, Jacek Ożóg, Marcin Zawada oraz materiały własne projektantów)

Na wybiegu ujrzycie m.in. najbardziej rozpoznawalne polskie modelki alternatywne (Silverrr, Absentia, Blood Betty, Savra, Alternative Photomodel Elena Vmp, Volven de Viant, Faith, Soki Spawn, Zombies Whatever i inne) 

(Na zdjęciach kolejno: Silverrr, Absentia, Savra, Blood Betty, Faith, Alternative Photomodel Elena Vmp, Silverrr, Santa Evita, Savra i Blood Betty. Zdjęcia autorstwa: Bartzz Photo, Veil, Victor Kurzweil  Photographic Art, Aleksander Domański, Łukasz Rembas, Nodame, Aneta Pawska-Enchanted Stories, Satyrya Photography, Stanley Ipkiss / Bubble Gum Media Group)

Oprócz modelek/modeli swoją pomoc w przygotowaniach zapewniają prawdziwi profesjonaliści:

 • charakteryzator – Łukasz Rembas,

              (Na zdjęciach modelka Faith w roli Maleficent oraz Łukasz Rembas we własnej osobie - zdjęcia,charakteryzacje
              oraz rekwizyty: Lucas Rembas Studio)

 • wizażyści i fryzjerzy – Julia Bączek – wraz z uczniami ostatnich klas z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu,

         (Na zdjęciach fryzjerka: Julia Bączek wraz ze swoimi uczennicami z Centrum Kształcenia Ustawicznego
              w Toruniu podczas przygotowań do AFS 31.05.2014r.)

 • autorka przepięknej biżuterii alternatywnej - Joanna z Barw Nocy

 • fotografowie (Variétés Foto, Światłoczułość, Przemysław Gaj, Aneta Pawska - Enchanted Stories, Aleksander Domański, Piotr Żurek, Marcin Zawada, Ireneusz Nowicki, Sara Tomczyk)

       (Na zdjęciach udokumentowano wymagającą umiejętności ekwilibrystyki pracę fotografów podczas pierwszej
           edycji pokazu. To dzięki nim mamy nie tylko wspaniałą pamiątkę z tego wydarzenia, ale również materiał,
          którym możemy się z Wami podzielić, Na zdjęciach kolejno: zdjęcie 1: Przemysław Gaj, Anna Kamińska, Andrzej
          Ciarkowski i  Ireneusz Nowicki, zdjęcie 2: Piotr Żurek, zdjęcie 3: Andrzej Ciarkowski, zdjęcie 4: Marcin Zawada,
         zdjęcie 5: Sara Tomczyk, Przemysław Gaj i Andrzej Ciarkowski)

 • DJe – TheCompressJah, którzy zapewnią muzykę na żywo nie tylko podczas prezentacji poszczególnych kolekcji, ale również zagrają krótki koncert po zakończeniu pokazu.


(Na zdjęciach duet TheCompressJah -
Cook/e oraz Fuckhate - podczas pracy)

Tak liczne zaangażowanie (pomimo że na dzień dzisiejszy wszyscy biorą udział w pokazie całkowicie bezpłatnie, na zasadach wolontariatu i nikt nie osiąga żadnej korzyści finansowej) jest również dowodem na to, że Alternative Fashion Show może docelowo stać się wydarzeniem na dużą skalę.

Korzystając z zaangażowania tak wielu osób chciałabym w tym roku znacząco podnieść jakość wydarzenia - by wyjść naprzeciw oczekiwaniom publiczności.

Marzę o tym, by AFS stał się imprezą cykliczną i zrzeszał coraz większą liczbę twórców, mam również nadzieję, że w przyszłości pokaz będzie cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko publiczności krajowej, ale także zagranicznej.

NA CO PRZEZNACZĘ ZEBRANE PIENIĄDZE?

Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie Projektu, środki jakie chciałabym zgromadzić na tym portalu, to 5 tys. złotych. W ramach tej kwoty będę mogła ponieść koszty związane z organizacją wydarzenia, czyli koszty promocji, wynajęcie odpowiedniego nagłośnienia, oświetlenia, wypożyczenie wybiegu dla modelek/modeli.

Każda, nawet symboliczna wpłata spowoduje, ze przyczynicie się do realizacji marzenia wielu osób zaangażowanych w udział w pokazie.

Jeśli uda się zgromadzić wyższą kwotę, zapewnię dodatkowe atrakcje – chciałabym na przykład zaprosić znaną gwiazdę sceny alternatywnej w Polsce, ale nie mogę jeszcze ujawniać o kogo chodzi.

Środki, które uda się pozyskać za pośrednictwem Polak Potrafi, będą najlepszym dowodem na to, że kreatywność w Polsce jest ceniona.

DLACZEGO POLAK POTRAFI?

Zdecydowałam się na taką formę pozyskania funduszy, ponieważ pokaz jest wydarzeniem, które dopiero buduje swoją rangę, zatem trudno jest pozyskać sponsorów instytucjonalnych. Głęboko wierzę, że ten pomysł spotka się z Waszym zainteresowaniem i aprobatą.

NAGRODY

W zamian za przekazane środki - wspólnie z projektantami, modelkami i fotografami przygotowaliśmy dla Was szereg nagród związanych ściśle z naszym wydarzeniem - mamy nadzieję, że będą się Wam one podobać:

 • podziękowania - najprostsza i najbardziej bezpośrednia forma wdzięczności - jesteśmy Wam wdzięczni za każdą - nawet symboliczną wpłatę,

 • długopisy z logo pokazu,

 • odbitki zdjęć naszych wspaniałych modelek alternatywnych w kreacjach wykonanych przez naszych projektantów (wraz z autografami modelek) - niezwykłe zdjęcia, wykonane z zaangażowaniem profesjonalistów i artystów są naszym największym atutem, dlatego chcemy ofiarować je Wam jako pamiątkę udzielonego wsparcia. Istnieje możliwość wyboru zdjęć spośród propozycji zamieszczonych poniżej. Wyboru dokonuje się w formie wiadomości przysłanej tutaj - na polakpotrafi.pl. W przypadku nie wybrania konktretnego zdjęcia, zostanie ono wysłane przez nas losowo. Zdjęcia w większym rozmiarze można obejrzeć tutaj: https://picasaweb.google.com/113606823796779929746/Odbitki?authkey=Gv1sRgCKCG2K_E-b_FQg#

                

 • kolejnym typem nagród są tapety na pulpit o rozdzielczości 1920x1080 wykonane ze zdjęć modelek alternatywnych w kreacjach wykonanych przez naszych projektantów. Istnieje możliwość wyboru tapety spośród propozycji zamieszczonych poniżej. Wyboru dokonuje się w formie wiadomości przysłanej tutaj - na polakpotrafi.pl. W przypadku nie wybrania konktretnej tapety, zostanie ona wysłana przez nas losowo,

 • kubki z logo pokazu - kubków nigdy za wiele - nawet jeśli masz ich dziesiątki, to takiego jeszcze nie posiadasz :)     
           

 • torby ekologiczne z logo pokazu - oczywiście czarne i uniwersalne, przydadzą się np. do codziennych zakupów

 • koszulki z logo pokazu - istnieje możliwość wybrania nagrody z koszulką damską lub męską - w odpowiednim rozmiarze. Tabelę rozmiarów zamieszczamy poniżej

 • kalendarze w formacie A3 na rok 2016 rok - jest to jedna z naszych najbardziej atrakcyjnych nagród, bowiem zawiera aż 13 przepięknych, artystycznych zdjęć prezentujących modelki alternatywne w strojach wykonanych przez projektantów biorących udział w pokazie. Dodatkowym atutem tej nagrody jest to, że jest to edycja limitowana przygotowana specjalnie do celów naszego projektu - zdjęcia kalendarza zamieścimy wkrótce, podczas aktualizacji projektu;

 • Sesja zdjęciowa wykonana przez jednego z wybranych fotografów współpracujących na stałe z naszymi projektantami  modelkami - do wyboru jest trójka wspaniałych artystów, dzięki którym można się przenieść do innych czasów, lub do świata magii i baśni. Oferujemy profesjonalne sesje zdjęciowe wraz z retuszem u następujących fogorafów:
  - Aneta Pawska - Enchanted Stories,
  - Lucas Rembas Studio,
  - Piotr Żurek;
  W razie jakichkolwiek pytań na temat możliwości wykonania sesji zdjęciowej, proszę pisać wiadomości prywatne;

 • Miesięczna reklama Twojego fanpage lub strony internetowej na: 
  - bardzo popularnym w kraju i za granicą fanpage Ladies in Black (ponad 200 tys. fanów na facebooku) - obejmująca 30 postów, a oprócz tego
  - na fanpage Ladies in Black Poland (ponad 4 tys. fanów) - obejmująca 5 postów;

 • imienne zaproszenie na pokaz dla 2 osób z gwarancją miejsc siedzących w pobliżu wybiegu,

 • możliwość wystąpienia w pokazie w charakterze modelki/modela w kolekcji Gotwear - w tym roku Projektantka zapowiedziała przygotowanie kolekcji inspirowanej Układem Słonecznym. Poszczególne stylizacje nawiązywać będą do skojarzeń, struktury i elementów charakterystycznych dla poszczególnych ciał niebieskich. Gotwear zaprezentuje kolekcję zamykającą pokaz, będzie to zatem niepowtarzalna okazja ku temu, by poczuć się modelką/modelem na wybiegu. Wystąpić może każdy - niezależnie od płci i wymiarów. W internecie pojawiły się już zdjęcia niekórych kreacji, które zostaną zaprezentowane na wybiegu. Poniżej "Mars" - suknia autorstwa Gotwear. (Modelka: Urszula Tomczyk, fotograf: Aneta Pawska - Enchanted Stories, makijaż: Małgorzata Klonecka Make Up Artists),
 • Projekt "NIESPODZIANKA" - czyli koszula męska lub bluzka damska, lub spódnica damska - zaprojektowane i wykonane przez projektantów biorących udział w pokazie zgodnie z wymiarami darczyńcy.
  Jest to nagroda która będzie wymagała od darczyńcy zaufania względem naszych projektantów. Jeśli jednak prześledziliście z uwagą opis naszego projektu, na pewno udało się Wam zauważyć, że efekt może być nie tylko ciekawy, lecz także niezwykle satysfakcjonujący, bowiem w naszym pokazie nie biorą udziału ludzie przypadkowi, lecz prawdziwi pasjonaci i profesjonaliści. Oczywiście wszelkie wskazówki odnośnie upodobań - np. na temat kolorów czy rodzaju tkaniny, będą mile widziane.

Maksymalny czas realizacji nagród takich jak podziękowania, zdjęcia, kubki, torby, koszulki i kalendarze wynosi do 40 dni kalendarzowych od zakończenia projektu. Jeżeli zaś chodzi o specjalnie zaprojektowaną i uszytą przez nas na wymiary darczyńców odzież - zostanie ona wykonana najpóźniej do dnia 30.11.2015r.

GDZIE MOŻNA NAS ZNALEŹĆ?

Jeżeli jesteście zainteresowani otrzymaniem szerszych informacji, zapraszamy Was wszystkich na fanpage Alternative Fashion Show na facebooku https://www.facebook.com/AlternativeFashionShowPolska

Jeżeli chcecie zobaczyć nasze pomysły na żywo – zapraszamy w październiku do Torunia


Projektanci, którzy zaprezentują swoje kolekcje 10.10.2015r. w Toruniu:
1) Gotwear z Torunia: https://www.facebook.com/Gotwear.Style,
2) Deathless Corsets z Bydgoszczy: https://www.facebook.com/DeathlessCorsets,
3) Veil z Warszawy: https://www.facebook.com/fascynatory.veil,
4) Pracownia Gedeona z Wejherowa: https://www.facebook.com/kuzniagedeona,
5) Askasu z Warszawy: https://www.facebook.com/AskasuBlue,
6) Unicorn z Torunia: https://www.facebook.com/unicorntorun,
7) Steampunk & Fantasy z Gdańska: https://www.facebook.com/SteampunkAndFantasy,
8) Silverrr Craftworks z Torunia: https://www.facebook.com/Silverrr.Official,
9) Crash z Katowic: https://www.facebook.com/crashirts?pnref=lhc,
10) Płaszcz i Suknia z Warszawy: https://www.facebook.com/plaszczisuknia?ref=ts&fref=ts,
11) Daraya Crafts z Sosnowca: https://www.facebook.com/Daraya.crafts.
Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.09.2015 18:06