Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

alicjaizabka

alicjaizabka

Warszawa, Polska

Alicja i Żabka to film krótkometrażowy i debiut reżyserski aktorki Olgi Bołądź.

Alicja i Żabka to trudna historia szybkiego dorastania, na które nikt nie chce się zdecydować. Alicja ma 14 lat i zachodzi w ciąże. To opowieść o tym, jak problem odcina od rzeczywistości, bo jest tak ciężko, że aż nierealnie. Aborcja staje się decyzją, która z jednej strony ratuje jej życie, bo Ala może nadal żyć tak jak chce, a z drugiej bezpowrotnie zabija jej niewinność, czarno-białe postrzeganie świata, dzieciństwo po prostu. Razem z bohaterką przenosimy się do świata fantazji, który jak w bajce pełen jest symboli i ukrytych znaczeń. Możliwe, że okaże się ucieczką od rzeczywistości.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Maria Surzycka

Maria Surzycka

Kraków

olga.boladz

olga.boladz


28815 PLN z 25000 PLN

117 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

115%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.09.2018.

ALICJA i ŻABKA debiut reżyserski Olgi Bołądź

O projekcie

Alicja i Żabka to historia szybkiego dorastania, na które Alicja - główna bohaterka nie chce się zdecydować.To opowieść o tym, jak problem odcina od rzeczywistości, bo jest tak ciężko, że aż nierealnie. Razem z bohaterką przenosimy się do świata fantazji, w którym jest pięknie i strasznie. Jak w bajce pełno jest symboli i ukrytych znaczeń. Ale to jedyne miejsce gdzie Alicja po swojemu radzi sobie z problemem. Chodzi o aborcje - trudny temat, na który nie ma jednej odpowiedzi, a pewnie żadna nie jest dobra. Wszystko zależy od człowieka i od jego decyzji. Ale czy może być ona samodzielna?

 

O EKIPIE:

REŻYSERIA: OLGA BOŁĄDŹ

Olga Bołądź to uznana polska aktorka filmowa i teatralna. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Grała w Teatrze Polonia, Narodowym Starym Teatrze. Znana z filmów Bodo Koxa czy Patryka Vegi. Alicja i Żabka to jej debiut reżyserski. 

 

DOP: PIOTR NIEMYJSKI

Absolwent Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi (2005). Autor zdjęć do szeregu filmów fabularnych i dokumentalnych oraz do seriali telewizyjnych ("Królowie śródmieścia", "Na dobre i na złe", "Ratownicy", "Wszystko przed nami"). Laureat nagród za zdjęcia do filmu "Lęk wysokości" na festiwalach m.in. w Koszalinie i Lecce oraz we Wrześni. 

 

SCENOGRAFIA: JAGNA DOBESZ


Pracowała jako główny scenograf przy filmach Agnieszki Smoczyńskiej, Borysa Lankosza czy Jacka Bławuta. Jako drugi scenograf realizowała nagrodzoną Oscarem Idę Pawła Pawlikowskiego oraz Zjednoczone Stany Miłości Tomasza Wasilewskiego, nagrodzone na Berlinale. 

MUZYKA: TOMASZ WIRACKI

Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Komponuje od wielu lat na potrzeby filmu, teatru, telewizji. Autor nagrodzonej na festiwalu we Wrześni muzyki do filmu „Żyć nie umierać” w reż. Macieja Migasa. Prowadzi także aktywne życie koncertowe oraz wydawnicze.

PRODUKCJA:

SHOOTME

Pola Łangowska

Marysia Surzycka

 

OBSADA :

W filmie wystąpią znakomici polscy aktorzy m.in: Agnieszka Suchora, Magdalena Boczarska, Iza Kuna
Jan Frycz Łukasz Simlat, Janusz Chabior ,Wiktor Loga-Skarczewski oraz Katarzyna Grochola

ROLA GŁÓWNA: JULIA KUZKA 

Nowe odkrycie scoutki polskiego modelingu– Julia Kuzka pochodzi z Warszawy i ma zaledwie 17 lat. Mimo tak młodego wieku, już hipnotyzuje spojrzeniem i przyciąga uwagę niebanalną urodą. Piegi dodają uroku i subtelności, z pewnością nie dadzą o sobie zapomnieć. W filmie Julia odegra rolę tytułowej postaci - Alicji.

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.09.2018 22:10