Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Hanna Gryzińska-Onifade

Hanna Gryzińska-Onifade

Warszawa

Prywatnie córka, siostra, żona i mama, przyjaciółka i koleżanka. Zawodowo fizjoterapeuta, terapeuta naturalny i artysta plastyk. Wierzy i promuje ideę, że szeroko pojęte zdrowie współczesnego człowieka, i małego i dużego, to nie tylko brak objawów, ale Pełnia Naturalnej Witalności i Żywotności.
Prowadzi witrynę www.odnowawitalna.pl oraz warsztaty i szkolenia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3819 PLN z 12600 PLN

38 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

30%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.07.2015.

Alchemia ŻYCIA - 8 kroków od zakwaszenia do witalności

O projekcie

Społeczność ma wielką moc. To co samemu wydaje się nie do zrealizowania - razem staje się możliwe! 

Zapraszam do udziału w akcji "Odnowa witalna" - czyli powrót do naszej wewnętrznej siły i pierwotnej witalności. 

Przed nami ważny krok edukacyjny - wydanie książki "Alchemia ŻYCIA - 8 kroków od zakwaszenia do witalności". 

Jaki jest duch książki? - fragment:

TEORIA MŁOTKA – CZYLI JAK POWSTAJĄ CHOROBY CYWILIZACYJNE?

Wyobraź sobie, że kilka razy każdego dnia, przez siedem dni w tygodniu, przez dwanaście miesięcy,  już od wielu lat lekko stukasz młotkiem w swoje kolano. Jak myślisz, co się dzieje? Co czujesz? A co z Twoim kolanem? 

Najprawdopodobniej, w pierwszym okresie nie dzieje się nic szczególnego. 

Po kilku tygodniach pojawia się lekki dyskomfort, zaczerwienienie, swędzenie, a po paru miesiącach – ból. Udajesz się do apteki lub pobliskiego sklepu spożywczego po środki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Na jakiś czas sprawa ucicha, a Ty znów czujesz się dobrze i nie zaprzestajesz swojego codziennego nawyku uderzania młotkiem w kolano, a nawet więcej: ponieważ znieczuliłeś się wystarczająco dobrze, możesz uderzać się mocniej. 

Po kolejnych miesiącach wszystko wraca ze zdwojoną siłą: więcej bólu, większy obrzęk i krwiak. Tym razem udajesz się do lekarza. Oględziny, badania – a czas płynie, młotek w codziennym użyciu – ostatecznie diagnoza: zmiany zwyrodnieniowe kolana o etiologii (pochodzeniu) nieznanej, bo przecież o młotku "cicho-sza". Lekarz zapisuje rutynowe postępowanie: leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, tym razem te na receptę, może jakąś rehabilitację. I znowu poprawa! Ból i obrzęk ustąpiły, krwiak znacznie mniejszy. Wracasz zadowolony do domu i... walisz się młotkiem w kolano! 

Mijają kolejne miesiące i znowu załamanie, kolejny atak choroby: ból nie ustępuje już nawet po lekach, już ledwo chodzisz, nie możesz spać, kolor i kształt tej okolicy już dawno przestały przypominać kolano i na dodatek, wdało się zakażenie. Znowu lekarz, badania, konsultacje specjalistyczne i kolejna diagnoza: zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe, a może nawet zmiany nowotworowe. Pozostaje już tylko leczenie operacyjne: endoprotezoplastyka lub amputacja, czyli wymieniamy kolano na sztuczne lub odcinamy nogę. Ufff! Problem wreszcie zażegnany! Po krótkim pobycie w szpitalu, bo zabieg był rutynowy, wracasz do domu na jednej nodze i ... walisz się młotkiem w drugie kolano!

O czym jest książka? - spis treści:

LIST DO CZYTELNIKA
WSTĘP – o mnie i tym, co skłoniło mnie do napisania książki.

1. ZAKWASZENIEgłówny czynnik chorobotwórczy
1.1 Czym jest zdrowie i witalność, a czym choroba i brak energii?
1.2 Teoria Młotka – czyli jak powstają choroby cywilizacyjne?
1.3 Terapia Naturalna.
1.4 Co to jest zakwaszenie i na czym polega błędne koło zakwaszenia?

2. ODPOWIEDZIALNOŚĆ – PIERWSZY, PODSTAWOWY KROK KU NATURALNEJ WITALNOŚCI
2.1 To Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie.
2.2 Wszyscy chcą Twojego dobra. Nie daj go sobie odebrać.

3. UNIKANIE – DRUGI NATURALNY EKO-KROK KU WITALNOŚCI
Cywilizacyjne śmieci – unikajmy toksycznego młotka.
3.1 Jedzenie
3.2 Woda
3.3 Powietrze
3.4 Kosmetyki, chemia gospodarcza i inne
3.5 Leki i używki

4. OCZYSZCZANIE – TRZECI NATURALNY KROK KU  WITALNOŚCI
4.1 Metody oczyszczania – czyli Teoria Rzeki.
4.2 W jaki sposób nasz organizm pozbywa się "śmieci"? Nerki, wątroba, jelita i skóra.

5. DOTLENIANIE – CZWARTY NATURALNY KROK KU WITALNOŚCI
5.1 Po co nam tlen i czym jest oddychanie?
5.2 Co wpływa na jakość wentylacji, dyfuzji i transportu tlenu?
5.3 Chroniczna hiperwentylacja – współczesny gwóźdź do trumny.
5.4 Przywrócić zdrowe nawyki oddechowe – zasady i ćwiczenia. 

6. ODŻYWIANIE I NAWADNIANIE – PIĄTY NATURALNY KROK KU WITALNOŚCI
6.1 Układ trawienny.
6.2 Od trucizny do superpokarmu.
6.3 Odkwaszające zasady żywienia.
6.4 Woda – eliksir życia.

7. RELAKS – SZÓSTY NATURALNY KROK KU WITALNOŚCI
7.1 Stres czyli "tryb awaryjny".
7.2 Relaks – powrót do "trybu: żyj i bądź szczęśliwy".

8. ODBLOKOWANIE – SIÓDMY NATURALNY KROK KU WITALNOŚCI
8.1 Ruch to życie. Brak ruchu to śmierć.
8.2 Wszystko płynie – krążenie krwi.
8.3 Jak odblokować przepływ krwi i energii – skierować je ku najsłabszym okolicom ciała?

9. KONTAKT – ÓSMY, BYĆ MOŻE NAJWAŻNIEJSZY, NATURALNY KROK KU WITALNOŚCI
9.1 Prawo drogi – czyli Natura wciąż rządzi :-)
9.2 Co zrobić, gdy nie kontaktuje?

10. DODATEK – PRZYKŁADY PLANU TERAPII
(Astma, Bolesne menstruacje, Cukrzyca, Depresja, Nadciśnienie, Otyłość, Reumatyzm)

Pierwsza recenzja - czyli taki list dostałam :-)

Haniu,

przeczytałam książkę. Gdybym miała możliwość "łyknęłabym ją na raz", ale ponieważ mam czas czytać tylko w pociągu więc zajęło mi to 5 dni :)  

KSIĄŻKA JEST REWELACYJNA!!!

Podoba mi się, że jest taka bezpośrednia i do bólu konkretna. Nie owijasz niczego w bawełnę, wskazujesz KTO jest winien i KTO ma coś ze sobą zrobić! Ta dawka strachu jaką wzbudzają Twoje oskarżenia ma szansę zadziałać bardzo mobilizująco na ludzi. Super przejrzyście podajesz medyczne/biologiczne podstawy. Porady są niby znane, a jednak doskonale włożone w kontekst konkretnego zagadnienia/problemu. Dzięki temu wychodzisz duuużo powyżej takich truizmów, od których każdego już mdli: jedz zdrowo i ruszaj się. Twoje porady są dobrze wyważone. Mówisz o lekkim odżywianiu, ale nie bronisz żadnej doktryny, np wege itp.

Dzięki zastosowaniu obrazków (których od pierwszego kontaktu już wiele miesięcy temu, jestem FANEM!) książka ma w sobie znacznie więcej treści niż niejedno opasłe tomisko!

Nie mogę się doczekać, kiedy ją wydasz i będę mogła ją propagować wśród swoich znajomych ... a wielu by się przydała, oj tak!

Trzymam kciuki i kibicuję!!!

Irena Kaszewska

Kim jestem?

Nazywam się Hanna Gryzińska-Onifade. Prywatnie jestem córką, siostrą, żoną i mamą, przyjaciółką i koleżanką. A zawodowo...

mój pierwszy zawód to plastyk. Pracowałam jako grafik komputerowy w firmach poligraficzno-reklamowych, a jednocześnie w ramach odstresowania, bardzo intensywnie (zawodniczo) trenowałam karate kyokushin. Po kilku latach pracy poziom frustracji związanej ze stresem zawodowym, ciągłym brakiem czasu i nieustającym pędem sięgnął zenitu. 

Zbiegło się to z kontuzją kolana, której doznałam na zawodach sportowych. Moje życie zatrzęsło się w posadach, a cele, jakie sobie stawiałam, zupełnie zbladły. "Co tu robić?" – myślałam w popłochu.

Wydawało mi się, ze zadowolenie, zdrowie i równowaga na stale zagościły w moim życiu. Jednak ciąża, poród i macierzyństwo, chociaż w oczach wielu nie odbiegały od normy, dały mi wiele do myślenia i uświadomiły, czym jest prawdziwe zdrowie i jak bardzo my – ludzie cywilizacji XXI w. odeszliśmy od stanu Pełni Naturalnej Witalności. Efektem było pogłębienie wiedzy na temat ruchu i oddechu, rozszerzenie jej o tematykę oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z Naturą. Nadal prowadzę regularne zajęcia ruchowe i oddechowe, a dodatkowo rozpoczęłam działalność edukacyjna – pisze artykuły, prowadzę warsztaty i szkolenia oraz założyłam blog – www.odnowawitalna.pl. W ten sposób narodziła się moja książka.

Kontakt do mnie: [email protected] //

Dane techniczne, plan działania i kosztorys:

Książka jest kolorowa z krótkim, biało-czarnym dodatkiem.
Ma 130 stron o poręcznym formacie 17 cm x 22,5 cm (prawie B5).
Zawiera ponad 130 ilustracji, dzięki którym treść jest bardziej przejrzysta i zrozumiała.
Akcja promocyjna i dystrybucja książki są gotowe do rozpoczęcia.

Naszym wspólnym krokiem jest sfinansowanie druku:

2000 szt. - 12.600 zł
3000 szt. - 16.400 zł
4000 szt. - 20.200 zł
5000 szt. - 24.000 zł

Moim marzeniem jest wydruk 5 tysięcy egzemplarzy książki. Niemniej jednak za minimum, przy którym akcja się powiedzie, uważam wydrukowanie 2000 sztuk, co oznacza zebranie 12 600 zł.

Przewidywana cena okładkowa: 36,90 zł.

Kampanię na Polak Potrafii zakończymy 23 lipca 2015 r. Potrzeba kolejnych 2 do 3 tygodni na druk. Oznacza to, że w połowie sierpnia 2015 r. książka ukaże się, będę też mogła zrealizować Nagrody.

Patronaty i recenzje:

 

Książka Hanny Gryzińskiej-Onifade jest napisana w sposób prosty i przejrzysty, ilustrowana sympatycznymi i dobrze tłumaczącymi temat rysunkami. Autorka kompleksowo porusza kwestie zdrowia i witalności, a właściwie ich chronicznego braku u współczesnego człowieka; w tym uwzględnia kluczową kwestię samozatrucia organizmu, w ogromnej mierze spowodowaną otaczającym środowiskiem (woda, powietrze, żywność). Można polecić ją wszystkim - tym co dbają o swoje zdrowie i tym co nim się nie interesują, jej lektura sprawi, że polubimy siebie i wyruszymy we własną drogę ku zdrowiu i witalności...

Polecamy, Społeczny Instytut Ekologiczny

 

"Najgoręcej polecam książkę  Pani Hanny Gryzińskiej-Onifade "Alchemia ŻYCIA -  8 kroków od ZAKWASZENIA do witalności". Każdy  czytelnik z pewnością doceni ogromny wysiłek twórczy autorki - zarówno jeśli chodzi o treść, jak i oprawę plastyczną. Bowiem Pani Hanna dostarcza nam nie tylko bogatą wiedzę podaną w bardzo przystępny, zrozumiały dla każdego sposób. Dodatkowym  atutem tej bardzo potrzebnej, wyjątkowej  publikacji,  jest także opracowana ze szczególnym smakiem strona plastyczna. Nie dziwię się temu - Pani Gryzińska-Onifade jest również świetnym plastykiem.

Ci wszyscy, którzy pragną poznać przyczyny swoich wielu problemów zdrowotnych, aby w końcu skutecznie ich się pozbyć - powinni sięgnąć po tę książkę. Nie wiem, czy wszyscy już uświadamiamy sobie, jak bardzo silny jest związek zakwaszenia z takimi chorobami jak  astma, cukrzyca, depresja, bolesne menstruacje, reumatyzm i inne dolegliwości stawowe, otyłość, osteoporoza, nowotwory i wiele innych. 

Sam także piszę na podobne  tematy. Oprócz tego przeczytałem mnóstwo książek dotyczących profilaktyki zdrowotnej. Ta zajmie pozycję szczególną w mojej bibliotece. Serdeczne gratulacje dla P.T. Autorki!" 

Janusz Dąbrowskiwww.wiedza.cc 

Nagrody*:

Książka "Alchemia ŻYCIA"

Książka "Alchemia ŻYCIA" 
z dedykacją i autografem         

Imienne podziękowanie 
za udział w akcji 
na pierwszych stronach książki.

                                         

"Witalna" torba
wzór 1.
wykonana z bawełny ekologicznej 
z długimi uszami (60 cm)

  "Witalna" torba
  wzór 2.
  wykonana z bawełny ekologicznej 
  z długimi uszami (60 cm)

* Przesyłka na terenie Polski lub odbiór własny

Miejsce odbioru własnego nagród: 
Sklep ze zdrową żywnością Żółty Cesarz, 
Warszawa Praga-Południe, ul. Zamieniecka 46,
tel. +48 503 977 080

Nagrody specjalne**:

               

Reklama czarno-biała 
na ostatnich stronach książki 
(przewiduję maksimum 2 kartki)

Cała strona (130 mm / 175 mm)
1/2 strony (130 mm / 85 mm)
1/4 strony (60 mm / 85 mm)

Zdjęcia, treść informacji 
oraz sugestie dostarczasz Ty,
ja przygotuję dla Ciebie resztę.

Reklama kolorowa
na tylnym skrzydełku książki
(dostępne 2 sztuki)

Rozmiar: 95 mm x 90 mm

 

Zdjęcia, treść informacji 
oraz sugestie dostarczasz Ty,
ja przygotuję dla Ciebie resztę.

Link do Twojej witryny 
w alfabetycznym spisie
witalnych miejsc na www.odnowawitalna.pl:                   

Reklama i adres Twojej witryny
na początku alfabetycznego spisu
witalnych miejsc na www.odnowawitalna.pl (przez 1 rok):

Nagroda główna**:

Reklama kolorowa na tylnej okładce
(dostepna 1 sztuka)

Rozmiar: 85 mm x 90 mm

Widoczna na 2 tyś. egzemlarzy,
nawet bez ich otwierania.

Zdjęcia, treść informacji 
oraz sugestie dostarczasz Ty,
ja przygotuję dla Ciebie resztę.

** Zastrzegam sobie prawo do odmówienia umieszczenia reklamy jeśli będzie ona niezgodna z duchem książki i w sprzeczności z treściami w niej wyłożonymi.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.07.2015 14:02