Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Freespirit

Fundacja Freespirit

Gdańsk

Fundacja Freespirit powstała zainspirowana dokonaniami gdańskiej podróżniczki Kingi Choszcz, dziś już legendy w świecie podróżniczym. W Ghanie, w Moree założyliśmy pierwszą bibliotekę i zespół Freespirit. Wspierane przez fundację dzieci i młodzież uczą się tradycyjnych afrykańskich tańców i gry na bębnach. Szerzą kulturę wśród lokalnej społeczności i niosą ją w świat poprzez udział w festiwalach. Latem 2013 Zespół wziął udział w festiwalu we Francji i dwóch w Polsce. Otwartość i energia dzieci zaowocowały zaproszeniem na festiwale - Brave Kids i Eurofolk 2014

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9711 PLN z 9600 PLN

71 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.08.2013.

AFRYKA NIE ZNIKA - WYPRAWA DZIECI Z GHANY DO EUROPY

O projekcie

Kim jesteśmy?

9600zł to ufundowanie podróży dla trójki dzieci. Potrzebujemy wysłać jednak szóstkę pociech. Prosimy o wsparcie akcji.


O Fundacji i Zespole Freespirit:

O PROJEKCIE:Afrzka nie znikaGłównym celem projektu jest udział dziecięcego Zespołu Freespirit z Ghany w międzynarodowych festiwalach w Polsce oraz prezentacja bogactwa afrykańskiej kultury i tradycji, spotkanie dzieci z różnych regionów świata, które stworzą wspólne dzieło jakim będzie finałowy koncert. Festiwale są miejscem współpracy i wymiany doświadczeń, są atrakcją kulturalną letniego sezonu dla mieszkańców kilku regionów w Polsce i Francji. 

Po kilku latach ciężkiej pracy, ogromnego zaangażowania 13 osób z Ghany, z ubogiej miejscowości Moree otrzymało wizy, szykuje się do podóży marzeń. A my mamy szansę przeżyć to wszystko co da nam energia i uśmiech gromadki afrykańskich dzieci.Dlaczego to ważne?

Patronat medialny

Co chcemy dać?Co będzie się działo?

Festiwale to trzy tygodnie wspólnej zabawy, pracy i kulturalno-rekreacyjnych rozrywek, podczas której dzieci z różnych części świata będą mogły poznawać bogactwo kultur i tradycji. Podczas festiwalu „ Święto Dzieci Gór” Zespół FREESPIRIT będzie zespołem partnerskim dla polskiego zespołu HULAJNIK Będą współnie występowac na kilku estradach i uczestniczyć w zajęciach poza koncertowych. W czasie i GORGANY z Litwy. tygodnia festiwalowego jeden dzień zagraniczni goście spędzą u polskich przyjaciół. Podczas Dnia Narodowego Zespół z Ghany wraz z zespołami parterskimi z Polski i z Ukrainy staną się gospodarzami festiwalu.

Na trzech międzynarodowych festiwalach w Polsce i we Francji dzieci z Moree przedstawią bogactwo afrykańskiej kultury poprzez taniec i muzykę. Będą gry, zabawy uliczne, wystawy rękodzieła. Rezultat warsztatów muzycznych w Zielonej Górze z dziećmi z innych kontynentów zaprezentują na finałowym koncercie. Wezmą udział w edukacyjnym forum folklorystycznym.

Dzieci z Ghany wystąpią w Nowym Sączu, Krynicy Zdrój, Zielonej Górze, Łagowie, Sławie, będą w mieście kamrackiego zespołu oraz Trójmieście. Co potrzebujemy?A oto niezwykli felistwalowi uczestnicy – Szczęśliwa Trzynastka z Ghany:

Muzycy , bebniarze - JohnQuagreinie jest z nami od początku założenia Zespołu, już 6 lat, obecnie jest liderem Zespołu i jako pełnoletni asystuje trenerowi . Emmanul Akontsen – systematyczny i odpowiedzialny oraz pełen energii i solidny 12 letni Stephen Ackuah oraz brat Johna – Ema.

Tancerze to – Jona Mensah, która jest w Zespole od 5 lat, zaangażowana Salomay - to z nią pojawiło sie zdjęcie na rządowej stronie Ghany jak prezydent John Mahama tańczy z nią kete – taniec Aszajów podaczas Fetu Afahye. Francisca Kakraba co też z nami jest już bardzo długo. Bliźniaczki Janet i Jennifer, kóre ciągle konkurują ze sobą i dosłownie codziennie są w bibliotece, Pomocna i opiekuńcza Theresa Manso oraz najlepsza uczennica klasy drugiej, sympatyczna Grace Dadzie.

Benjamin Borketey – muzyk, bębniarz i oddany trener Freespirit od kilku lat.

Zapraszamy gorąco na występy! The Happy 13Chcesz już poznac teraz Theresę , Mary, Stephena, Salomay, Grace i Joanę i ich codzienne życie ? Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Children from Ghana life, school and dance

Dlaczego Twoje wsparcie jest ważne?

"Jeśli marzy tylko jeden cżlowiek,
pozostanie to tylko marzeniem
Jeżeli będziemy marzyć wszyscy razem
Będzie to już początek nowej rzeczywistości”

1. Każda nawet drobna wpłata złoży się na koszt kolejnego biletu. Na kilkunastu scenach w Europie dzieci z Moree zaprezentują bogactwo afrykańskiej kultury, dostarczą przeżyć kilkutesięcznej widowni oraz festiwalowym współuczesnikom i to również dzięki Twojej pomocy.
2. Wspierasz ginącą kulturę i pokażesz dzieciom, że to co robią jest cenne i potrzebne. To będzie ich motywować do systematczności i treningów, a ich rodzice będą dzieci i nas – Fundację wspierać. Jest szansa, że władze Moree jeśli zostaną uznane ( od ponad 6 lat Moree nie ma w władz ) przekażą nam ziemię na budowę centrum edukacyjno - kulturalnego i biblioteka będzie miała stałą siedzibę.
3. Dzieciom co marzą i wkładają wiele pracy w treningi dasz wiarę, że warte są wysiłki, a ich rodzinom ( większość nigdy nie chodziła do szkoły) , że warto dzieci posyłać do szkoły i biblioteki oraz zajęcia Zespołu Freespirit. 

Chcesz pomóc ? Oto kilka sposobów: 

Oprócz wsparcia finansowego, które jest potrzebne, bardzo potrzebujemy Was  do przekazywania informacji dalej. Przekonaj swoich najbliższych przyjaciół aby nam pomogli. Najlepiej jest to zrobić pisząc do nich imiennego maila z krótkim uzasadnieniem i gorącym zaproszeniem na festiwalowy koncert i wsparcie podóży. Twoja rekomendacja ma ogromną moc.

Niezwykle pomocne będzie zrealizowanie poniższych punktów:
1. powiadamianie o festiwalach i Zespole Freespirit osób, które prowadzą blogi
2. udostępnienie na swojej tablicy Facebook informacji i zdjęcia Zespołu Freespirit
3. zaproszenie swoich znajomych do tego eventu na Facebooku 

Słowo od fundatoraSłowo od Fundatora

Festiwalowe Programy: 

11- 17.07-  XXVI Festiwal „Dzieci Świata”  - Francja, Saint – Maixent L'EcoleDzieci Światahttp://www.rife.asso.fr/

 

21- 28.07 - XXI Międzynarodowy Festiwal Zespołów Regionalnych „ Święto Dzieci Gór ”- PolskaŚwięto Dzieci GórKamraty razemhttp://www.mcksokol.pl/4,Swieto_Dzieci_Gor_.htm

 

28.07 – 3.08 - XXII Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru "Folkowa Góra" - Zielona Góra i Województwo Lubuskie 

1. Lithuania ”GRANDINELE”
2. Ukraine "PERLYNA"
3. Czech Republic “MALA JASENKA”
4. Turkey “SAMSUN ILK ADIM ATATURK”
5. Serbia „ABRASEVIC”
6. Ghana „FREESPIRIT”

http://nowa.rcak.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=405&Itemid=214

 

4.08 - 7.08 –  Trójmiasto 

DODATKOWE INFORMACJE:
Kim są organizatorzy Festiwali:
1. Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu
http://www.mcksokol.pl/
"Podmiotem naszego zainteresowania jest kultura oparta na żywej relacji pomiędzy współczesnością a dziedzictwem przeszłości, kultura zrodzona z indywidualizmu regionalnego, poszanowania odrębności i tożsamości, a jednocześnie sprzyjająca integracji grup i narodów nowej cywilizacji europejskiej."
2. Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze
http://nowa.rcak.pl
"RCAK to ośrodek twórczości amatorskiej dla jej liderów artystycznych i ich wychowanków, rozumiany jako miejsce sprzyjające rozwojowi umiejętności i talentu. Zajmujemy się wspieraniem animatorów kultury w ich wysiłkach na rzecz jej rozwoju, a także organizacją imprez promujących kulturę i turystykę województwa lubuskiego w kraju i za granicą."
3. RIFE i CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń  Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej)
http://www.rife.asso.fr/

Linki do innych filmów z Zespołem na You Tube :

Media o Twoim projekcie:

Afryka nie znika

www.national-geographic.pl | 2013-08-27

Po trzech latach starań Fundacji Freespirit i festiwalowych organizatorów 13 osób z Ghany uzyskało wizy schengen, by wziąć udział w trzech międzynarodowych festiwalach w Europie. Wyczekiwana od dawna wiadomość stała się ogromnym wyzwaniem. W czasie, gdy całe rodziny szykują dzieci, by godnie zaprezentowały swój kraj, Fundacja szuka funduszy na podróż Szczęśliwej Trzynastki.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.08.2013 00:12